49 minut

26. listopad 2023

Část: Vývoj cen u staveb domů

Obsah dílu

Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

Části dílu

00:38
Stávka ve školách
  Už jen hodiny zbývají do stávky, která ochromí výuku dětí napříč republikou. Odbory odhadují, že se do protestu zapojí téměř sedmdesát procent základních, středních i mateřských škol.
  01:29
  Průzkum postojů ke stávce
   Zítřejší stávku a protesty odborů podporují skoro dvě třetiny dotázaných lidí, převážně žen a příznivců opozice. Vyplynulo to z bleskového průzkumu agentury STEM MARK pro Českou televizi.
   01:58
   Přípravy škol na stávku
    Premiér Petr Fiala pokládá stávku za neodůvodněnou. Argumentuje i tím, že se rozpočet školství meziročně zvýší o necelé čtyři miliardy. Odbory mluví o chybějících osmi.
    05:08
    Počet českých škol
     Stávka má zítra omezit provoz víc než sedmi tisíc mateřských, základních a středních škol. Celkem jich v Česku funguje 11 tisíc. Navštěvují je bezmála dva miliony dětí.
     05:42
     Kuchařky ve stávce
      Jejich strávníci ještě spí nebo snídají. Ony už jsou na nohou. Hned ráno řeší i první komplikace. Technice navzdory musí být necelých devět set obědů za dvě hodiny hotovo.
      07:29
      Vliv stávky na rozhodnutí vlády
       Z průzkumu pro ČT taky vyplynulo, že jen každý pátý oslovený věří, že pondělní protest přiměje vládu k ústupkům. Velká většina respondentů si nemyslí, že stávka povede ke změnám.
       08:04
       Kdo bude stávkovat
        Právě schválený balík úspor anebo ceny energií, jsou důvodem, proč se zítra do protestů vedle škol zapojí i stovky dalších firem. Část z nich v poledne zastaví na hodinu výrobu. Další se plánují k protestu v hlavním městě.
        10:35
        Protesty ve Škoda Auto
         Živý vstup redaktorky Karolíny Nové.
         11:57
         Druhá skupina rukojmích na svobodě
          Třetí den dočasného příměří v Pásmu Gazy se na svobodu dostalo 17 rukojmích - 13 Izraelců a čtyři cizinci - občané Thajska a Ruska. Hamás je předal Červenému kříži a pak zamířili do nemocnice v Izraeli.
          15:11
          Jak dlouho vydrží příměří
           Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
           19:04
           Útoky dronů u Moskvy
            Rusko hlásí rozsáhlé útoky dronů na Moskvu a další regiony. Nálety v noci na dnešek si vyžádaly jednoho lehce zraněného. Kvůli útokům bezpilotních letounů se zastavil provoz na dvou moskevských letištích.
            19:24
            Zemřela Věra Čepelová
             V 88 letech zemřela Věra Čepelová. Jedna ze sedmnácti děti, které přežily vyhlazení Lidic v roce 1942. Nacisté jí jako sedmiletou poslali na převýchovu do Německa. Nejdřív žila v dětském domově v Puschkau, později u německé rodiny.
             19:47
             Znovuotevření kultovního obchodu
              V Londýně se znovu otevřel asi nejslavnější hudební obchod na světě. Prodejna His Master´s Voice na Oxfrord Street fungovala víc než sto let. Před čtyřmi roky ale musela nuceně zavřít.
              22:16
              Disidenti ukončili hladovku
               Disidenti Jiří Gruntorád a John Bok ukončili více než týden trvající hladovku před Strakovou akademií. Drželi ji kvůli malým důchodům odpůrců komunistického režimu. Požadovali taky, aby vláda odvolala loňské usnesení, kterým se přihlásila k odkazu Charty 77.
               24:35
               Mise české armády na Balkánu
                Armáda vyhodnotí, jak by ještě mohla přispět do misí na západním Balkáně. Náčelník generálního štábu Karel Řehka navštívil české vojáky v tamních operacích a jednal s jejich mezinárodním velením.
                25:35
                Propuštění myslivce podezřelého ze zabití
                 Čtyřiačtyřicetiletého myslivce podezřelého ze zastřelení muže v Ostravě policisté propustili za zadržení. Obvinění zatím nepadlo. Čeká se na posudky, znalci budou zkoumat i zajištěné zbraně.
                 26:00
                 Vyšetřování pádu letadla s Čechy
                  Pokračuje vyšetřování pádu letadla v rakouských Alpách. Na trase mezi Příbramí a Chorvatskem v něm zemřeli čtyři cestující, podle tamní policie Češi. Jak taky informovaly úřady: jednomotorový stroj typu Rockwell nebyl v aktuálním počasí vhodný pro přelet hor.
                  28:11
                  Zavádějící informace v inzerátech na pronájem
                   Nekompletní nebo zavádějící informace v inzerátech na pronájem. Téměř ve třech čtvrtinách z nich chybí údaj, na koho bude uzavřená smlouva na energie.
                   30:27
                   Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt
                    Narovnat podmínky na trhu s nájemním bydlením by měla i takzvaná cenová mapa. Připravuje ji ministerstvo financí, hotová by měla být v první půlce příštího roku. Využívat chce data z realitních portálů.
                    32:04
                    Vývoj cen u staveb domů
                     V průměru osm milionů a tři sta tisíc korun. Tolik je teď podle stavebních firem, které Česká televize oslovila, potřeba na stavbu patrového domu a nákup pozemku. Před dvaceti lety bylo za stejnou cenu možné postavit tři domy.
                     34:25
                     Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci
                      V maďarském Szegedu u hranic ze Srbskem se zítra sejdou ministři vnitra zemí vé čtyřky i s kolegy z Rakouska a Německa. Hlavní téma: migrace a pokračují kontroly na hranicích.
                      37:30
                      Komplikace v dopravě kvůli sněžení
                       Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                       39:26
                       Nové solární parky
                        Nejen střechy domácností a firem - k rozvoji fotovoltaiky přispějí letos po přestávce opět i větší pozemní projekty. Poslední vznikaly v roce 2011 a staly se symbolem prvního solárního boomu.
                        41:39
                        Černochová v OVM
                         V zásobách armády už není mnoho vojenského materiálu, který by Česko mohlo poslat Ukrajině. V Otázkách Václava Moravce to řekla ministryně obrany Černochová. Firmy podle ní ale dostávají vývozní licence, díky kterým už dodaly do napadené země materiál za desítky miliard korun.
                         42:03
                         Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy
                          Polští badatelé odkryli masový hrob civilistů v ukrajinské vsi Pužniki. Podle nich jde o oběti ukrajinských nacionalistů z období druhé světové války. Podobných míst má být v oblasti Volyně víc, k řadě z nich se ale historici nedostanou.
                          44:19
                          Václav Havel jako malíř
                           Jeho tvorbu z mládí objevila aukce v Praze. Prodaly se 2 jeho obrazy - variace na portrét van Gogha a Krajina se sluncem, které namaloval v mládí.
                           45:05
                           Ceny pro vědce Česká hlava
                            Ocenění Česká hlava dnes převezme kardioložka Zuzana Moťovská - mezinárodně uznávaná odbornice na kardiovaskulární onemocnění. Národní cena vlády je určená předním vědeckým osobnostem.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž55 minut
                            Další díl
                            27. listopad 2023

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            22. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                            21. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                            20. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                            19. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž49 minut

                            18. únor

                            Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                            18. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            18. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám