49 minut

26. listopad 2023

Obsah dílu

Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

Části dílu

00:38
Stávka ve školách
  Už jen hodiny zbývají do stávky, která ochromí výuku dětí napříč republikou. Odbory odhadují, že se do protestu zapojí téměř sedmdesát procent základních, středních i mateřských škol.
  01:29
  Průzkum postojů ke stávce
   Zítřejší stávku a protesty odborů podporují skoro dvě třetiny dotázaných lidí, převážně žen a příznivců opozice. Vyplynulo to z bleskového průzkumu agentury STEM MARK pro Českou televizi.
   01:58
   Přípravy škol na stávku
    Premiér Petr Fiala pokládá stávku za neodůvodněnou. Argumentuje i tím, že se rozpočet školství meziročně zvýší o necelé čtyři miliardy. Odbory mluví o chybějících osmi.
    05:08
    Počet českých škol
     Stávka má zítra omezit provoz víc než sedmi tisíc mateřských, základních a středních škol. Celkem jich v Česku funguje 11 tisíc. Navštěvují je bezmála dva miliony dětí.
     05:42
     Kuchařky ve stávce
      Jejich strávníci ještě spí nebo snídají. Ony už jsou na nohou. Hned ráno řeší i první komplikace. Technice navzdory musí být necelých devět set obědů za dvě hodiny hotovo.
      07:29
      Vliv stávky na rozhodnutí vlády
       Z průzkumu pro ČT taky vyplynulo, že jen každý pátý oslovený věří, že pondělní protest přiměje vládu k ústupkům. Velká většina respondentů si nemyslí, že stávka povede ke změnám.
       08:04
       Kdo bude stávkovat
        Právě schválený balík úspor anebo ceny energií, jsou důvodem, proč se zítra do protestů vedle škol zapojí i stovky dalších firem. Část z nich v poledne zastaví na hodinu výrobu. Další se plánují k protestu v hlavním městě.
        10:35
        Protesty ve Škoda Auto
         Živý vstup redaktorky Karolíny Nové.
         11:57
         Druhá skupina rukojmích na svobodě
          Třetí den dočasného příměří v Pásmu Gazy se na svobodu dostalo 17 rukojmích - 13 Izraelců a čtyři cizinci - občané Thajska a Ruska. Hamás je předal Červenému kříži a pak zamířili do nemocnice v Izraeli.
          15:11
          Jak dlouho vydrží příměří
           Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
           19:04
           Útoky dronů u Moskvy
            Rusko hlásí rozsáhlé útoky dronů na Moskvu a další regiony. Nálety v noci na dnešek si vyžádaly jednoho lehce zraněného. Kvůli útokům bezpilotních letounů se zastavil provoz na dvou moskevských letištích.
            19:24
            Zemřela Věra Čepelová
             V 88 letech zemřela Věra Čepelová. Jedna ze sedmnácti děti, které přežily vyhlazení Lidic v roce 1942. Nacisté jí jako sedmiletou poslali na převýchovu do Německa. Nejdřív žila v dětském domově v Puschkau, později u německé rodiny.
             19:47
             Znovuotevření kultovního obchodu
              V Londýně se znovu otevřel asi nejslavnější hudební obchod na světě. Prodejna His Master´s Voice na Oxfrord Street fungovala víc než sto let. Před čtyřmi roky ale musela nuceně zavřít.
              22:16
              Disidenti ukončili hladovku
               Disidenti Jiří Gruntorád a John Bok ukončili více než týden trvající hladovku před Strakovou akademií. Drželi ji kvůli malým důchodům odpůrců komunistického režimu. Požadovali taky, aby vláda odvolala loňské usnesení, kterým se přihlásila k odkazu Charty 77.
               24:35
               Mise české armády na Balkánu
                Armáda vyhodnotí, jak by ještě mohla přispět do misí na západním Balkáně. Náčelník generálního štábu Karel Řehka navštívil české vojáky v tamních operacích a jednal s jejich mezinárodním velením.
                25:35
                Propuštění myslivce podezřelého ze zabití
                 Čtyřiačtyřicetiletého myslivce podezřelého ze zastřelení muže v Ostravě policisté propustili za zadržení. Obvinění zatím nepadlo. Čeká se na posudky, znalci budou zkoumat i zajištěné zbraně.
                 26:00
                 Vyšetřování pádu letadla s Čechy
                  Pokračuje vyšetřování pádu letadla v rakouských Alpách. Na trase mezi Příbramí a Chorvatskem v něm zemřeli čtyři cestující, podle tamní policie Češi. Jak taky informovaly úřady: jednomotorový stroj typu Rockwell nebyl v aktuálním počasí vhodný pro přelet hor.
                  28:11
                  Zavádějící informace v inzerátech na pronájem
                   Nekompletní nebo zavádějící informace v inzerátech na pronájem. Téměř ve třech čtvrtinách z nich chybí údaj, na koho bude uzavřená smlouva na energie.
                   30:27
                   Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt
                    Narovnat podmínky na trhu s nájemním bydlením by měla i takzvaná cenová mapa. Připravuje ji ministerstvo financí, hotová by měla být v první půlce příštího roku. Využívat chce data z realitních portálů.
                    32:04
                    Vývoj cen u staveb domů
                     V průměru osm milionů a tři sta tisíc korun. Tolik je teď podle stavebních firem, které Česká televize oslovila, potřeba na stavbu patrového domu a nákup pozemku. Před dvaceti lety bylo za stejnou cenu možné postavit tři domy.
                     34:25
                     Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci
                      V maďarském Szegedu u hranic ze Srbskem se zítra sejdou ministři vnitra zemí vé čtyřky i s kolegy z Rakouska a Německa. Hlavní téma: migrace a pokračují kontroly na hranicích.
                      37:30
                      Komplikace v dopravě kvůli sněžení
                       Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                       39:26
                       Nové solární parky
                        Nejen střechy domácností a firem - k rozvoji fotovoltaiky přispějí letos po přestávce opět i větší pozemní projekty. Poslední vznikaly v roce 2011 a staly se symbolem prvního solárního boomu.
                        41:39
                        Černochová v OVM
                         V zásobách armády už není mnoho vojenského materiálu, který by Česko mohlo poslat Ukrajině. V Otázkách Václava Moravce to řekla ministryně obrany Černochová. Firmy podle ní ale dostávají vývozní licence, díky kterým už dodaly do napadené země materiál za desítky miliard korun.
                         42:03
                         Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy
                          Polští badatelé odkryli masový hrob civilistů v ukrajinské vsi Pužniki. Podle nich jde o oběti ukrajinských nacionalistů z období druhé světové války. Podobných míst má být v oblasti Volyně víc, k řadě z nich se ale historici nedostanou.
                          44:19
                          Václav Havel jako malíř
                           Jeho tvorbu z mládí objevila aukce v Praze. Prodaly se 2 jeho obrazy - variace na portrét van Gogha a Krajina se sluncem, které namaloval v mládí.
                           45:05
                           Ceny pro vědce Česká hlava
                            Ocenění Česká hlava dnes převezme kardioložka Zuzana Moťovská - mezinárodně uznávaná odbornice na kardiovaskulární onemocnění. Národní cena vlády je určená předním vědeckým osobnostem.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž55 minut
                            Další díl
                            27. listopad 2023

                            Přehled dílů

                            Stopáž49 minut

                            3. březen

                            Headlines — Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                            3. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž49 minut

                            3. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            3. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            2. březen

                            Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                            2. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            2. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            2. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            1. březen

                            Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                            1. 3. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            1. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 3. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            29. únor

                            Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                            29. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            29. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            29. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            28. únor

                            Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                            28. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            28. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            28. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám