17. leden

Část: Jazz Chrudim

Obsah dílu

Jednání o vysolvení nedůvěry vlády — Hlasování sněmovny o nedůvěře vládě — Jednání sněmovny o nedůvěře vládě — Pravidla hlasování o nedůvěře — Program prezidentských kandidátů — Program prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Život v městech u frontové linie — Zákaz ruských a běloruských vlajek na Australian Open — Jednání Spolu, Pirátů a STAN v Praze — Šarapatka podal exekuční návrh na Zemana — Výstavy v Národní galerii — Výpadky léků v Evropské unii — Ruské firmy v Česku finacované kradeným zlatem — Výstraha meteorologů před sněhem — Zadržení vora v zákoně — Fronty na prohlídku korunovačních klenotů — Samoodečet plynu a elektřiny — Ceny energií — Chytré vodoměry s dálkovým odečtem — Bidenova aféra s utajovanými dokumenty — Soud s šéfkou běloruské opozice Cichanouskou — Příspěvky na bydlení — Obyvatelé proti větrným elektrárnám — Růst čínské ekonomiky — Sanace skály pod Pravčickou bránou — Akademici o zneužívání poznatků — Student obviněný z vydírání — Silně znečištěné polské ovzduší — Předčasné parlamentní volby na Slovensku — Tresty za nebezpečnou jízdu — Zadržení Grety Thubergové — Likvidace kachen v Nouzově na Nymbursku — Obědy ze školní jídelny pro veřejnost — Jazz Chrudim

Části dílu

00:41
Jednání o vysolvení nedůvěry vlády
  Další test pro vládu Petra Fialy. Poslanci už zhruba 9 hodin debatují o opozičním návrhu vyslovit jí nedůvěru. Ve sněmovně zatím mluvili především ministři.
  01:41
  Hlasování sněmovny o nedůvěře vládě
   Debata bude pravděpodobně ještě dlouhá. Podle předběžných dohod by mohla pokračovat až do půlnoci a poté znovu zítra. Kdy se bude hlasovat ale zatím není jasné.
   04:39
   Jednání sněmovny o nedůvěře vládě
    Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
    05:51
    Pravidla hlasování o nedůvěře
     Hlasování o nedůvěře vládě má jiná pravidla, než když poslanci běžně rozhodují o zákonech. Svou vůli vyjádří takzvaně podle jmen. A jedná se i o jiný institut, než když kabinet žádá o důvěru. Způsob, jakým se poslanci vyjadřují, je ale obdobný.
     06:50
     Program prezidentských kandidátů
      Dnešního jednání sněmovny se netradičně neúčastní předseda opozičního hnutí, které schůzi vyvolalo. Andrej Babiš - coby prezidentský kandidát - vyrazil na výstavu korunovačních klenotů a pak i do kostela Panny Marie Vítězné.
      10:06
      Program prezidentských kandidátů
       Živé vstupy redaktorek Kateřiny Samkové a Kláry Ješinové.
       12:17
       Válka na Ukrajině
        V ukrajinském Dnipru, kde ruská raketa zasáhala v sobotu bytový dům, skončily záchranné práce. Konečná bilance je tragická - 44 mrtvých civilistů včetně pěti dětí. 79 obyvatel domu a kolemjdoucích je zraněných - mnozí z nich velmi vážně.
        15:00
        Život v městech u frontové linie
         Každodenní život Ukrajinců ovlivňuje už přes 10 měsíců válka. Ne vždy viditelně, ale o to silněji. Platí to obzvlášť pro města blíž frontě. V jednom takovém, v Záporoží, natáčel náš zpravodaj.
         17:23
         Zákaz ruských a běloruských vlajek na Australian Open
          Organizátoři grandslamového turnaje Australian Open zakázali v jeho areálu ruské a běloruské vlajky. Reagovali tak na výzvu ukrajinského velvyslance. Ten na twitteru upozornil na ruskou zástavu, která visela poblíž kurtu, kde hrála ukrajinská a ruská tenistka.
          17:50
          Jednání Spolu, Pirátů a STAN v Praze
           Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
           19:10
           Šarapatka podal exekuční návrh na Zemana
            Zdeněk Šarapatka podal exekuční návrh na Miloše Zemana. Domáhá se tak omluvy za prezidentův výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Šarapatka to uvedl na twitteru. Soud Zemanovi pravomocně nařídil, aby se omluvil – ten to ale ve stanovené lhůtě neučinil.
            19:38
            Výstavy v Národní galerii
             Národní galerie dnes představila výstavní plány na sezónu 2023. Soustředit se chce zejména české umělce – Josefa Mánesa či barokního mistra Petra Brandla a nabídnout nový pohled na jejich život a dílo.
             22:02
             Výpadky léků v Evropské unii
              Evropská komise bude jednat s výrobci léků o možném zvýšení produkce. V europarlamentu to řekla komisařka pro zdraví. V březnu pak hodlá představit novou farmaceutickou strategii.
              22:54
              Ruské firmy v Česku finacované kradeným zlatem
               V souvislosti se sankcemi prověřují české úřady majetek ruských politiků a podnikatelů podezřelých z krádeže desítek tun zlata. Ruští vyšetřovatelé a novináři pracovali s verzí, že výtěžek z prodeje odcizených drahých kovů financoval i zakládání firem v Česku.
               25:28
               Výstraha meteorologů před sněhem
                Dopravu i dodávky elektřiny může po půlnoci napříč Českem zkomplikovat sníh. Výstraha meteorologů neplatí jen na severozápadě a východě republiky.
                25:47
                Zadržení vora v zákoně
                 Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu s pomocí tajných služeb vypátrali a následně zadrželi Vora v zakoně. Zatykač na šéfa ruskojazyčné mafie původem z Gruzie, vydaly Spojené státy.
                 26:17
                 Fronty na prohlídku korunovačních klenotů
                  Začala výstava českých korunovačních klenotů. Během prvního dne si je stihlo prohlédnout 4196 lidí. První z nich se postavili do fronty už v brzkých ranních hodinách. V chrámu svatého Víta je kromě klenotů k vidění třeba taky lebka svatého Václava.
                  29:21
                  Samoodečet plynu a elektřiny
                   Lidé výrazně častěji než dřív využívají samoodečty plynu a elektřiny. Vyplývá to z vyjádření dodavatelů energií, které Česká televize oslovila. Podle některých se zájem o samoodečty zvýšil i několikanásobně.
                   32:18
                   Ceny energií
                    Teď zastropování cen přehledně. Platit bude zatím celý tento rok - tedy až do 31. prosince včetně.
                    33:16
                    Chytré vodoměry s dálkovým odečtem
                     Na většině míst v Česku zdražilo taky vodné a stočné. Kolik vody lidé spotřebovali, ukážou pravidelné odečty - vodárenské společnosti je dělají právě v těchto dnech. Do budoucna s tím má pomoci dálkové odečítání.
                     35:30
                     Bidenova aféra s utajovanými dokumenty
                      Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
                      37:22
                      Soud s šéfkou běloruské opozice Cichanouskou
                       V Bělorusku začal proces s šéfkou opozice Světlanou Cichanouskou. Čelí obvinění z vlastizrady. Žena uprchla do Litvy a běloruské úřady ji soudí v nepřítomnosti. Cichanouská proces označila za frašku a pomstu vůdce Alexandra Lukašenka.
                       37:45
                       Příspěvky na bydlení
                        Čím dál víc lidí využívá kvůli zdražování příspěvky na bydlení. / Minulý měsíc úřady práce vyplatily skoro čtvrt milionu těchto dávek.
                        38:03
                        Obyvatelé proti větrným elektrárnám
                         Ministerstvo životního prostředí hledá místa, kde půjde rychle a bez překážek budovat obnovitelné zdroje. Větších solárních elektráren vzniká ve srovnání s těmi na střechách domů pořád minimum. A větrné nepřibývají vůbec.
                         40:21
                         Růst čínské ekonomiky
                          Čínská ekonomika loni vzrostla o 3 % – víc než se očekávalo. Přesto jde o druhé nejpomalejší tempo od 70. let, kdy se otevřela reformám. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský statistický úřad.
                          41:10
                          Sanace skály pod Pravčickou bránou
                           Cesta k Pravčické bráně je znovu volná. Lezci shodili dvacetitunový nestabilní skalní masiv. Uvolnil se po požáru a v nejužším místě soutěsky ohrožoval turisty. Proto musela být jediná stezka vedoucí k bráně dva týdny zavřená.
                           43:06
                           Akademici o zneužívání poznatků
                            Ochrana před zneužitím nebo odcizením vědeckých poznatků. I bezpečná mezinárodní spolupráce. Rostoucí vliv totalitních zemí v akademické sféře dnes řešila konference, která se uskutečnila půdě Karlovy univerzity.
                            43:44
                            Student obviněný z vydírání
                             Policie obvinila mladíka, kterého v pondělí zadržela na střední škole v Českém Krumlově.
                             44:07
                             Silně znečištěné polské ovzduší
                              Polsko jako každý rok v zimě dusí smog. Na některých místech koncentrace škodlivin v ovzduší na přelomu roku překonaly rekordy. Špatná je i situace zejména v okolí velkých měst. Důvodem je hlavně to, že stále velká část tamních domácností topí levnějšími a často neekologickými tuhými palivy.
                              46:47
                              Předčasné parlamentní volby na Slovensku
                               Slovensko čekají předčasné parlamentní volby. Premiér Eduard Heger zahájí jednání o jejich vypsání. Nepodařilo se mu totiž vytvořit novou parlamentní většinu po prosincovém pádu jeho menšinové vlády.
                               47:09
                               Tresty za nebezpečnou jízdu
                                Víc než polovina českých řidičů se na silnicích necítí bezpečně a nejčastěji z toho viní ty druhé: zjištění agentury Ipsos pro asociaci pojišťoven. Současné pokuty považují oslovení šoféři za nedostatečné.
                                49:01
                                Zadržení Grety Thubergové
                                 Německá policie zadržela u obce Lützerath společně s dalšími aktivisty Gretu Thunbergovou. Několik dní tam protestují proti vyklizení vesnice kvůli rozšíření tamního uhelného dolu.
                                 49:22
                                 Likvidace kachen v Nouzově na Nymbursku
                                  Veterináři zlikvidovali 1 900 kachen na farmě v Nouzově na Nymbursku. Tam se objevilo letošní osmé ohnisko ptačí chřipky. Veterináři na něj přišli při kontrole, protože obec se nachází v ochranném pásmu.
                                  49:48
                                  Obědy ze školní jídelny pro veřejnost
                                   Školní jídelny na hranici sil - řada z nich nabídla obědy i veřejnosti a zájem je tak velký, že teď musejí zakázky odmítat. Pro jednotlivce i firmy je takové stravování výhodné - poměr cena - kvalita vychází líp, než v restauracích.
                                   51:57
                                   Jazz Chrudim
                                    Vystupoval například s kapelou Pink Floyd, Paulem McCartneyem, Robbiem Williamsem nebo Sinead O´Connor. Špičkový a charismatický anglický saxofonista izraelského původuGilad Atsmon hraje dnes se svým kvartetem doplněným o další špičkové hráče v prostorách chrudimského Regionálního muzea v rámci cyklu Jazz ve vinárně.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    18. leden

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    27. leden

                                    Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                                    27. 1. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    27. leden

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    27. 1. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    26. leden

                                    Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                                    26. 1. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    26. leden

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    26. 1. 2023 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    25. leden

                                    Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                                    25. 1. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    25. leden

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    25. 1. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám