25. říjen 2022

Část: Zavírání prodejen v centru města

Obsah dílu

Headlines — Zavedení daně z mimořádných zisků — Parametry speciální daně — Debaty o mimořádném zdanění firem — Další daňové změny — Obsazení postu místopředsedy sněmovny — Obavy z použití tzv. špinavé bomby — Nové zbraně pro Ukrajince — Omezení vstupu Rusů do Česka — EU o cenách plynu — Povolební vyjednávání v Praze — Opakování voleb v Hrčavě — Výstava Pištěk & Pištěk, dva světy — Nový britský premiér — Kybergramotnost v Česku — Pochvala pro chlapce za nahlášení nálezu zbraně — Zavírání prodejen v centru města — Částečné zatmění Slunce — Sledování nebeského úkazu — Nebeské úkazy v Česku — Norové hlídají vrty — Peníze na provoz nemocnic — ÚS o obecních politicích — 10 let od zatčení šéfa lihové mafie — Onemocnění chřipkou na vzestupu — Podpora velkých fotovoltaických elektráren — Únik dat firem a institucí — Využití vody z bývalých dolů — Střelba v St. Louis — Spolupráce Česka a Izraele ve výzkumu — Stížnost kvůli dohodě o Turówu — Zahájení Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Zavedení daně z mimořádných zisků
   Ani po dnešku není jasné, odkdy vláda zavede daň z mimořádných zisků. Tu by chtěl ministr financí Zbyněk Stanjura zavést v rámci daňového balíčku, který dnes sněmovna projednává (projednala) ve druhém čtení. Do dneška tedy k této normě mohly být podávány pozměňovací návrhy, které mění pravidla pro zmíněnou daň.
   01:39
   Parametry speciální daně
    Zástupci vládních stran dnes o podobě daně z mimořádných zisků znovu jednali. I tak dál zůstávají ve hře tři varianty. Konečnou verzi plánuje koalice vybrat před závěrečným čtením daňového balíčku.
    05:02
    Debaty o mimořádném zdanění firem
     Hostem Událostí je ministr financí Zbyněk Stanjura /ODS/.
     07:22
     Další daňové změny
      Primárně daňový balíček od ledna zvyšuje roční limit pro možnost přihlásit se k paušální dani, kterou využívají desítky tisíc živnostníků. A to z jednoho milionu na dva. Stejně tak se má zvednout hranice pro povinnou registraci k placení DPH.
      08:18
      Obsazení postu místopředsedy sněmovny
       Sněmovna aktuálně řeší i to, kdo bude jejím místopředsedou. Volba na uvolněný post by se mohla konat až v polovině listopadu. V úvahu přichází jen středeční termín a zítra mají zákonodárci na programu debatu o státním rozpočtu.
       09:45
       Obavy z použití tzv. špinavé bomby
        Rusko se obrací na Radu bezpečnosti OSN se zatím nepodloženým tvrzením, že se Ukrajina chystá použít na svém území tzv. špinavou radioaktivní bombu. Západ to označuje za lež a možnou přípravu ruského útoku pod falešnou záminkou.
        12:33
        Nové zbraně pro Ukrajince
         Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
         16:35
         Omezení vstupu Rusů do Česka
          Do Česka ode dneška nesmějí vstoupit Rusové s platným schengenským vízem, kteří přijeli jako turisté, za sportem nebo kulturou. Opatření se ale týká pouze cestujících přes mezinárodní letiště, ostatních přeshraničních cest ne.
          18:56
          EU o cenách plynu
           Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
           21:02
           Povolební vyjednávání v Praze
            Kdo povede Prahu, není jasné ani po dnešní schůzce. Piráti opět odmítli nabídku vítězného uskupení SPOLU vytvořit koalici společně s hnutím STAN jako ve vládě. Piráti chtějí do rozhovorů zahrnout ještě další subjekt – Prahu sobě.
            22:08
            Opakování voleb v Hrčavě
             V Hrčavě budou lidé volit znovu. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Výsledek voleb podle senátu ovlivnili lidé, kteří si trvalý pobyt účelově přihlásili do nemovitostí stávajícího starosty. V neobyvatelném domě bez oken, vody a příjezdové cesty mělo trvalý pobyt 5 lidí.
             22:37
             Výstava Pištěk & Pištěk, dva světy
              Theodor Pištěk dnes slaví devadesáté narozeniny. Poprvé také vystavuje se svým synem Janem a zároveň ukazuje své dosud nezveřejněné obrazy. V pražské Galerii Villa Pellé připravili rodinnou expozici hned dva kurátoři.
              25:16
              Nový britský premiér
               Britský král Karel III. formálně jmenoval Rishiho Sunaka novým britským premiérem. Sunak zvítězil ve vnitrostranickém klání o post nového lídra Konzervativní strany a nahradil Liz Trussovou, která byla nucena odstoupit. Pro Karla III. to bylo vůbec první jmenování ministerského předsedy od nástupu na trůn.
               27:31
               Kybergramotnost v Česku
                Lidé v Česku zůstávají podle bankovní asociace obezřetní vůči hrozbám v online prostoru. Jak vyplynulo z průzkumu firmy Ipsos, většina dotázaných by údaje k internetovému bankovnictví nikomu neposkytla.
                27:58
                Pochvala pro chlapce za nahlášení nálezu zbraně
                 Pochvala a dárky od policistů za příkladné chování pro tři kluky z Kaplice. Při hraní našli pistoli i se zásobníkem. Nález obratem nahlásili rodičům, kteří přivolali policii.
                 28:17
                 Zavírání prodejen v centru města
                  Obchodníci opouštějí centrum Českých Budějovic. V okolí hlavního náměstí jsou často volné prostory. Zákazníků ubývá a zisky podnikatelů mnohdy nestačí pokrýt rostoucí nájmy a náklady na energie.
                  30:18
                  Částečné zatmění Slunce
                   Částečné zatmění Slunce mohli dnes vidět i lidé v Česku. Řada hvězdáren a planetárií nabízela pozorování dalekohledy. Úkaz ale bylo možné sledovat odkudkoliv – se speciálními ochrannými brýlemi.
                   30:55
                   Sledování nebeského úkazu
                    Meteorologové na dnešek slibovali převážně polojasné počasí. A tedy poměrně dobré podmínky ke sledování nebe.
                    32:23
                    Nebeské úkazy v Česku
                     Částečné zatmění Slunce zachytili nadšenci i profesionálové.
                     36:40
                     Norové hlídají vrty
                      Norsko posiluje bezpečnost podél sítě ropovodů, plynovodů a těžebních plošin v Severním moři – do oblasti vyslalo válečná plavidla i stíhačky. Důvodem je zvýšený výskyt ruských lodí a neznámých dronů v jejich okolí.
                      37:04
                      Peníze na provoz nemocnic
                       Lékařská komora i některé nemocnice se obávají, že příští rok nebudou mít dost peněz na provoz. Úhradová vyhláška, kterou schválilo ministerstvo zdravotnictví, počítá s růstem plateb od pojišťoven o osm procent.
                       39:20
                       ÚS o obecních politicích
                        Ústavní soud vyhověl stížnostem 43 zastupitelů – žádali odškodnění a omluvu za to, že jejich majetková přiznání byla většinu roku 2020 veřejně přístupná.
                        39:55
                        10 let od zatčení šéfa lihové mafie
                         Na den přesně před 10 lety policie ve Zlíně zatkla Radka Březinu, bosse lihové mafie. Její případ nemá v ekonomické kriminalitě srovnání s žádným jiným – nelegální obchody s lihem probíhaly 15 let, konečný daňový únik byl 5,6 miliardy korun.
                         42:29
                         Onemocnění chřipkou na vzestupu
                          Mezi předškolními dětmi se už více objevuje chřipka. Lékaři očekávají, že se postupně začne šířit i mezi další skupiny lidí. Kdy to bude, záleží podle ministra zdravotnictví i na počasí.
                          43:28
                          Podpora velkých fotovoltaických elektráren
                           Tisíce domácností si letos pořídily vlastní fotovoltaiku – velké elektrárny se ale skoro nestaví, i když stát nabízí firmám miliardové dotace. Zatím se nepodařilo zjednodušit ani zrychlit povolování staveb.
                           45:30
                           Únik dat firem a institucí
                            Obří únik dat – týká se 65 tisíc firem a institucí z více než stovky zemí, včetně Česka. Na internetu mohly i měsíce viset citlivé údaje ministerstev vnitra a financí, armády, zdravotní pojišťovny VZP, T-Mobilu či České spořitelny.
                            45:55
                            Využití vody z bývalých dolů
                             K zalévání i k hašení – obce na jižní Moravě hledají způsob, jak využít vodu z bývalých dolů. V Šardicích na Hodonínsku teď zkoušejí vydatnost vrtu, který odebírá vodu právě z nedalekého zrušeného dolu Dukla.
                             47:45
                             Střelba v St. Louis
                              Dva lidé zemřeli a dalších sedm bylo zraněno během střelby na střední škole v americkém St. Louis. Studenti před střelcem prchali i okny.
                              48:05
                              Spolupráce Česka a Izraele ve výzkumu
                               Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová je v Izraeli. Podobně jako další evropští politici hledá pro svůj resort inspiraci. V počtu přihlášených patentů, nobelistů a objemu peněz, které jsou investovány do vědy a výzkumu, je židovský stát světovou špičkou.
                               50:29
                               Stížnost kvůli dohodě o Turówu
                                Stížnost kvůli česko-polské dohodě o dolu Turów – na Evropskou komisi se společně obrátil Sousedský spolek Uhelná, ekologická organizace Greenpeace a Bund Sachsen.
                                50:59
                                Zahájení Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu
                                 Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 26. říjen 2022

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 1. únor

                                 Headlines — Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                 1. 2. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 1. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 2. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 31. leden

                                 Headlines — Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                                 31. 1. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 31. leden

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 31. 1. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 30. leden

                                 Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                                 30. 1. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. leden

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 30. 1. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám