54 minut

25. říjen 2022

Část: Zavírání prodejen v centru města

Obsah dílu

Headlines — Zavedení daně z mimořádných zisků — Parametry speciální daně — Debaty o mimořádném zdanění firem — Další daňové změny — Obsazení postu místopředsedy sněmovny — Obavy z použití tzv. špinavé bomby — Nové zbraně pro Ukrajince — Omezení vstupu Rusů do Česka — EU o cenách plynu — Povolební vyjednávání v Praze — Opakování voleb v Hrčavě — Výstava Pištěk & Pištěk, dva světy — Nový britský premiér — Kybergramotnost v Česku — Pochvala pro chlapce za nahlášení nálezu zbraně — Zavírání prodejen v centru města — Částečné zatmění Slunce — Sledování nebeského úkazu — Nebeské úkazy v Česku — Norové hlídají vrty — Peníze na provoz nemocnic — ÚS o obecních politicích — 10 let od zatčení šéfa lihové mafie — Onemocnění chřipkou na vzestupu — Podpora velkých fotovoltaických elektráren — Únik dat firem a institucí — Využití vody z bývalých dolů — Střelba v St. Louis — Spolupráce Česka a Izraele ve výzkumu — Stížnost kvůli dohodě o Turówu — Zahájení Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Zavedení daně z mimořádných zisků
   Ani po dnešku není jasné, odkdy vláda zavede daň z mimořádných zisků. Tu by chtěl ministr financí Zbyněk Stanjura zavést v rámci daňového balíčku, který dnes sněmovna projednává (projednala) ve druhém čtení. Do dneška tedy k této normě mohly být podávány pozměňovací návrhy, které mění pravidla pro zmíněnou daň.
   01:39
   Parametry speciální daně
    Zástupci vládních stran dnes o podobě daně z mimořádných zisků znovu jednali. I tak dál zůstávají ve hře tři varianty. Konečnou verzi plánuje koalice vybrat před závěrečným čtením daňového balíčku.
    05:02
    Debaty o mimořádném zdanění firem
     Hostem Událostí je ministr financí Zbyněk Stanjura /ODS/.
     07:22
     Další daňové změny
      Primárně daňový balíček od ledna zvyšuje roční limit pro možnost přihlásit se k paušální dani, kterou využívají desítky tisíc živnostníků. A to z jednoho milionu na dva. Stejně tak se má zvednout hranice pro povinnou registraci k placení DPH.
      08:18
      Obsazení postu místopředsedy sněmovny
       Sněmovna aktuálně řeší i to, kdo bude jejím místopředsedou. Volba na uvolněný post by se mohla konat až v polovině listopadu. V úvahu přichází jen středeční termín a zítra mají zákonodárci na programu debatu o státním rozpočtu.
       09:45
       Obavy z použití tzv. špinavé bomby
        Rusko se obrací na Radu bezpečnosti OSN se zatím nepodloženým tvrzením, že se Ukrajina chystá použít na svém území tzv. špinavou radioaktivní bombu. Západ to označuje za lež a možnou přípravu ruského útoku pod falešnou záminkou.
        12:33
        Nové zbraně pro Ukrajince
         Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
         16:35
         Omezení vstupu Rusů do Česka
          Do Česka ode dneška nesmějí vstoupit Rusové s platným schengenským vízem, kteří přijeli jako turisté, za sportem nebo kulturou. Opatření se ale týká pouze cestujících přes mezinárodní letiště, ostatních přeshraničních cest ne.
          18:56
          EU o cenách plynu
           Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
           21:02
           Povolební vyjednávání v Praze
            Kdo povede Prahu, není jasné ani po dnešní schůzce. Piráti opět odmítli nabídku vítězného uskupení SPOLU vytvořit koalici společně s hnutím STAN jako ve vládě. Piráti chtějí do rozhovorů zahrnout ještě další subjekt – Prahu sobě.
            22:08
            Opakování voleb v Hrčavě
             V Hrčavě budou lidé volit znovu. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Výsledek voleb podle senátu ovlivnili lidé, kteří si trvalý pobyt účelově přihlásili do nemovitostí stávajícího starosty. V neobyvatelném domě bez oken, vody a příjezdové cesty mělo trvalý pobyt 5 lidí.
             22:37
             Výstava Pištěk & Pištěk, dva světy
              Theodor Pištěk dnes slaví devadesáté narozeniny. Poprvé také vystavuje se svým synem Janem a zároveň ukazuje své dosud nezveřejněné obrazy. V pražské Galerii Villa Pellé připravili rodinnou expozici hned dva kurátoři.
              25:16
              Nový britský premiér
               Britský král Karel III. formálně jmenoval Rishiho Sunaka novým britským premiérem. Sunak zvítězil ve vnitrostranickém klání o post nového lídra Konzervativní strany a nahradil Liz Trussovou, která byla nucena odstoupit. Pro Karla III. to bylo vůbec první jmenování ministerského předsedy od nástupu na trůn.
               27:31
               Kybergramotnost v Česku
                Lidé v Česku zůstávají podle bankovní asociace obezřetní vůči hrozbám v online prostoru. Jak vyplynulo z průzkumu firmy Ipsos, většina dotázaných by údaje k internetovému bankovnictví nikomu neposkytla.
                27:58
                Pochvala pro chlapce za nahlášení nálezu zbraně
                 Pochvala a dárky od policistů za příkladné chování pro tři kluky z Kaplice. Při hraní našli pistoli i se zásobníkem. Nález obratem nahlásili rodičům, kteří přivolali policii.
                 28:17
                 Zavírání prodejen v centru města
                  Obchodníci opouštějí centrum Českých Budějovic. V okolí hlavního náměstí jsou často volné prostory. Zákazníků ubývá a zisky podnikatelů mnohdy nestačí pokrýt rostoucí nájmy a náklady na energie.
                  30:18
                  Částečné zatmění Slunce
                   Částečné zatmění Slunce mohli dnes vidět i lidé v Česku. Řada hvězdáren a planetárií nabízela pozorování dalekohledy. Úkaz ale bylo možné sledovat odkudkoliv – se speciálními ochrannými brýlemi.
                   30:55
                   Sledování nebeského úkazu
                    Meteorologové na dnešek slibovali převážně polojasné počasí. A tedy poměrně dobré podmínky ke sledování nebe.
                    32:23
                    Nebeské úkazy v Česku
                     Částečné zatmění Slunce zachytili nadšenci i profesionálové.
                     36:40
                     Norové hlídají vrty
                      Norsko posiluje bezpečnost podél sítě ropovodů, plynovodů a těžebních plošin v Severním moři – do oblasti vyslalo válečná plavidla i stíhačky. Důvodem je zvýšený výskyt ruských lodí a neznámých dronů v jejich okolí.
                      37:04
                      Peníze na provoz nemocnic
                       Lékařská komora i některé nemocnice se obávají, že příští rok nebudou mít dost peněz na provoz. Úhradová vyhláška, kterou schválilo ministerstvo zdravotnictví, počítá s růstem plateb od pojišťoven o osm procent.
                       39:20
                       ÚS o obecních politicích
                        Ústavní soud vyhověl stížnostem 43 zastupitelů – žádali odškodnění a omluvu za to, že jejich majetková přiznání byla většinu roku 2020 veřejně přístupná.
                        39:55
                        10 let od zatčení šéfa lihové mafie
                         Na den přesně před 10 lety policie ve Zlíně zatkla Radka Březinu, bosse lihové mafie. Její případ nemá v ekonomické kriminalitě srovnání s žádným jiným – nelegální obchody s lihem probíhaly 15 let, konečný daňový únik byl 5,6 miliardy korun.
                         42:29
                         Onemocnění chřipkou na vzestupu
                          Mezi předškolními dětmi se už více objevuje chřipka. Lékaři očekávají, že se postupně začne šířit i mezi další skupiny lidí. Kdy to bude, záleží podle ministra zdravotnictví i na počasí.
                          43:28
                          Podpora velkých fotovoltaických elektráren
                           Tisíce domácností si letos pořídily vlastní fotovoltaiku – velké elektrárny se ale skoro nestaví, i když stát nabízí firmám miliardové dotace. Zatím se nepodařilo zjednodušit ani zrychlit povolování staveb.
                           45:30
                           Únik dat firem a institucí
                            Obří únik dat – týká se 65 tisíc firem a institucí z více než stovky zemí, včetně Česka. Na internetu mohly i měsíce viset citlivé údaje ministerstev vnitra a financí, armády, zdravotní pojišťovny VZP, T-Mobilu či České spořitelny.
                            45:55
                            Využití vody z bývalých dolů
                             K zalévání i k hašení – obce na jižní Moravě hledají způsob, jak využít vodu z bývalých dolů. V Šardicích na Hodonínsku teď zkoušejí vydatnost vrtu, který odebírá vodu právě z nedalekého zrušeného dolu Dukla.
                             47:45
                             Střelba v St. Louis
                              Dva lidé zemřeli a dalších sedm bylo zraněno během střelby na střední škole v americkém St. Louis. Studenti před střelcem prchali i okny.
                              48:05
                              Spolupráce Česka a Izraele ve výzkumu
                               Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová je v Izraeli. Podobně jako další evropští politici hledá pro svůj resort inspiraci. V počtu přihlášených patentů, nobelistů a objemu peněz, které jsou investovány do vědy a výzkumu, je židovský stát světovou špičkou.
                               50:29
                               Stížnost kvůli dohodě o Turówu
                                Stížnost kvůli česko-polské dohodě o dolu Turów – na Evropskou komisi se společně obrátil Sousedský spolek Uhelná, ekologická organizace Greenpeace a Bund Sachsen.
                                50:59
                                Zahájení Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu
                                 Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 26. říjen 2022

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 2. březen

                                 Headlines — Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                                 2. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 2. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                                 1. 3. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 1. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 3. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                                 29. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 29. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 29. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                                 28. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 28. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 28. 2. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 27. únor

                                 Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                                 27. 2. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. únor

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 27. 2. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám