49 minut

7. srpna 2022

Obsah dílu

Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Větší výdaje krajů
   Miliarda navíc – i s takovým navýšením výdajů v rozpočtech počítají některé kraje. A to kvůli zvyšování cen plynu a elektřiny.
   01:23
   Vyšší výdaje za energie pro kraje
    I přesto ale některé kraje připravují – kvůli rostoucím cenám – finanční podporu pro své obyvatele.
    04:44
    Vládní kompenzace kvůli inflaci
     Rodiny s dětmi už získávají pětitisícový příspěvek. Na podporu domácností a firem přímo kvůli vysokým cenám energií vláda plánuje vynaložit 66 miliard.
     05:47
     Situace v Záporožské elektrárně
      Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
      10:39
      Likvidace požáru v Českém Švýcarsku
       Živý vstup redaktorky Barbory Silné.
       12:27
       Čínské cvičení útoku
        Spojené státy kritizují Čínu za nácvik útoku na Tchaj-wan. Podle Bílého domu je to nezodpovědné. Čína dnes ukončila čtyřdenní manévry kolem ostrova, které byly reakcí na návštěvu Nancy Pelosiové.
        14:44
        Šíření covidu-19 v Česku
         Končící týden potvrdil obrat v šíření koronavirové nákazy. Při porovnání s těmi předchozími je vidět, jak začal počet odhalených případů klesat.
         15:04
         Výpadky léků v lékárnách
          V lékárnách napříč celým Českem chybějí některé druhy léků. A výpadky jsou často opakované. Některé léky nahradit lze, na jiné pacienti musejí čekat.
          17:26
          Prezident Joe Biden je negativní
           Americký prezident Joe Biden má druhý den po sobě negativní test na koronavirus, a ukončil proto izolaci.
           17:50
           Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové
            Přes půl století fotografovala filmové hvězdy na červeném koberci. Výběr z celoživotního díla fotografky Zuzany Mináčové nyní vystavuje Kamenice u Prahy.
            20:33
            Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz
             Česko se chce inspirovat u pobaltských států v opatřeních proti praní špinavých peněz. Přes účty tamních bank v minulosti ruské subjekty legalizovaly v přepočtu desítky miliard korun.
             23:09
             Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny
              Česko včera neudělilo žádné vízum dočasné ochrany uprchlíků z Ukrajiny. Je to vůbec poprvé od začátku ruské invaze. Celkem už víza dostalo přes 407 tisíc běženců.
              23:29
              Zájem o věci z druhé ruky
               Zájem o věci z druhé ruky stoupá. České televizi to potvrdila oslovená zařízení, která použitý nábytek, vybavení do domácnosti nebo třeba oblečení nabízejí.
               25:42
               Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život
                Noční požár panelového domu v Berouně nepřežil jeden člověk. Před žárem vyskočil z desátého patra, kde oheň ze zatím nezjištěných příčin před půl třetí ráno vzplál.
                26:06
                Nadúroda jablek v Evropě
                 Úroda jablek v Česku je o 11 procent vyšší, než je dlouhodobý průměr. Víc jablek je ale v celé Evropě.
                 28:10
                 Nejničivější povodně v novodobé historii Česka
                  Jedna z největších přírodních katastrof, které kdy Česko postihly. Před dvaceti roky začaly povodně. Zůstalo po nich 17 mrtvých a škody za víc než 73 miliard.
                  31:22
                  Příčiny povodní v Česku
                   Řeky rozvodnil vydatný a dlouhotrvající déšť. Ten se navíc po pár dnech zopakoval. Při druhé vlně byl přitom déšť mnohem intenzivnější a napršelo víc vody.
                   32:33
                   Protržená hráz nad obcí Metly
                    Symbolem povodní před dvaceti lety se stala obec Metly, kde se protrhla hráz rybníka. Povodňová vlna strhla naráz třináct stavení. Teď už tam stojí nové domy a daleko pevnější hráz.
                    34:40
                    Povodeň v Praze 2002
                     Nejvíc vody Prahou protékalo 14. srpna. 5160 metrů krychlových vody každou sekundu. Během toho hladina Vltavy stoupla o téměř 8 metrů, a Prahou tak protékalo až 35krát víc vody než normálně.
                     35:47
                     20 let od povodní v Česku
                      Speciální vysílání ČT24 k 20. výročí katastrofických povodní u nás.
                      35:54
                      Boje v Gaze pokračují
                       Na 800 raket vypálilo na Izrael od pátečního večera z Gazy tamní hnutí Palestinský islámský džihád. Obě strany potvrdily, že probíhají jednání o příměří, boje ale zatím pokračují.
                       37:53
                       Záchrana horníků v Mexiku
                        Pokračuje záchranná operace v uhelném dole u obce Sabinas na severu Mexika. Zůstalo v něm uvězněných deset horníků. Pěti dalším se podařilo vyváznout.
                        38:14
                        Fotbalová sezona v plném proudu
                         Po letní pauze ožila fotbalová hřiště. Začaly soutěže včetně těch nejnižších – okresních přeborů. Venkovské kluby překonaly covidový zákaz činnosti, teď ale čelí další hrozbě – růstu cen za energie.
                         40:29
                         Oprava mostů na D1
                          Živý vstup redaktorky Kristýny Posekané.
                          41:27
                          Úrazy turistů v Česku
                           Se zvyšujícím se zájmem o české hory roste i množství zraněných turistů. V Jeseníkách a Beskydech jich letos Horská služba eviduje stejný počet jako za celý loňský rok.
                           42:12
                           Snaha o soběstačnost německých domácností
                            Německo chce do začátku listopadu naplnit své zásobníky plynu na víc než 90 procent. Jinak hrozí, že země bude muset výrazně redukovat spotřebu a případně ji nařídit průmyslu i domácnostem.
                            44:34
                            V Číně shořel nejdelší dřevěný most
                             Čína přišla o jednu ze svých významných památek – v provincii Fu-ťien schvátily plameny nejdelší dřevěný obloukový most s víc než 900 let dlouhou historií.
                             44:54
                             Příspěvky pro lidi s celiakií
                              Rostoucí inflace dopadá i na domácnosti, jejichž výdaje byly nadprůměrné už dříve. Třeba na 25 tisíc lidí s celiakií. Někteří z nich mají nově nárok na větší příspěvky od zdravotní pojišťovny.
                              47:02
                              Jízda králů v Kunovicích
                               Kunovicemi projíždí Jízda králů – tradiční akce je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž55 minut
                               Další díl
                               8. srpna 2022

                               Přehled dílů

                               Stopáž49 minut

                               26. května

                               Headlines — Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibskkého moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                               26. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               26. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               25. května

                               Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                               25. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               25. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               24. května

                               Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                               24. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               24. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               23. května

                               Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                               23. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               23. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               22. května

                               Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                               22. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               22. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 5. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám