54 minut

3. srpen 2022

Obsah dílu

Headlines — Odveta Číny za návštěvu Pelosiové na Tchaj-wanu — Tchajwanské pocty pro Pelosiovou — Návštěva Tchaj-wanu přes nesouhlas — Cesty politiků na Tchaj-wan — Postup hasičů při požáru národního parku — Úbytek turistú z Českého Švýcarska — Boje na Ukrajině — Válečné škody a jejich náprava — Letadlo z Ruska přistálo v Bratislavě navzdory sankcním — Zpožděná oprava Barrandovského mostu — Vyšetřování kolem prezidentovy hospitalizace — Varování OPEC kvůli ropě — Hromadná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Prodej nových automobilů v ČR — Předzásobení uhlím a dřevem — Požár v Českém Švýcarsku — Obnova vypáleného území — Pohled do NP České Švýcarsko — Opatření proti požárům v lesích — Vlna veder sílí — Dlouhé čekání na operaci — Referendum o umělých potratech v Kansasu — Tragické záplavy v Kentucky — Stahování starých bankovek z oběhu — Rušení linek MHD v KH kraji — Proměna nádražních budov — Finále Letní filmové školy v Uherském Hradišti — Vedro ve Francii — Pády z kol a koloběžek při jízdě — Skotská premiéra představení Cirku La Putyka

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:47
  Odveta Číny za návštěvu Pelosiové na Tchaj-wanu
   Tchaj-wan posiluje po návštěvě šéfky americké sněmovny reprezentantů bezpečnostní opatření. Obává se kybernetických útoků. Peking mezitím na ostrov uvalil sankce a pokračuje ve vojenských manévrech.
   01:23
   Tchajwanské pocty pro Pelosiovou
    Prezidentka Cchaj Jing-wen ocenila předsedkyni americké Sněmovny reprezentantů nejvyšším vyznamenáním a označila ji za nejoddanější přítelkyni Tchaj-wanu.
    04:33
    Návštěva Tchaj-wanu přes nesouhlas
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
     07:23
     Cesty politiků na Tchaj-wan
      Teď pohled i na česko-tchajwanské vztahy. Před dvěma lety zemi navštívil předseda Senátu. Doprovodilo ho čtyřicet podnikatelů. Letos v červenci pak přiletěl do Česka o spolupráci obou států jednat šéf tchajwanského parlamentu.
      08:18
      Postup hasičů při požáru národního parku
       Plochu požáru v Národním parku České Švýcarsko se daří hasičům snižovat. Po 11 dnech se snížila již o víc než polovinu - z 1060 hektarů na 498. Dnes se navíc hasiči s vodou dostali po zemi až k hranici a propojili se s německými kolegy, kteří likvidují oheň na své straně parku.
       11:22
       Úbytek turistú z Českého Švýcarska
        Živý vstup redaktorky Petry Musilové.
        14:25
        Boje na Ukrajině
         Moskva se podle ukrajinské armády chystá na protiofenzivu na jihu země. Denně tam ostřeluje přístav Mykolajiv. Podle západních pozorovatelů měly dostat ruské jednotky příkaz k přímému útoku i v Donbasu.
         17:13
         Válečné škody a jejich náprava
          Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
          19:53
          Letadlo z Ruska přistálo v Bratislavě navzdory sankcním
           Navzdory protiruským sankcím přistálo včera v Bratislavě letadlo z Moskvy. Podle médií zřejmě převáželo palivo do jaderných elektráren. Za přísných bezpečnostních opatření vyrazila z letiště kolona v doprovodu policie.
           20:43
           Zpožděná oprava Barrandovského mostu
            Termín dokončení letošní etapy oprav Barrandovského mostu se o měsíc prodlouží. Původně měla skončit 2. září. Dnes to řekl náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy.
            22:24
            Vyšetřování kolem prezidentovy hospitalizace
             Podezření prezidenta Zemana na sabotáž během jeho loňského pobytu v nemocnici je podle státního zastupitelství nedůvodné. Hlava státu si vyžádala prošetření, jestli nedošlo k trestnému činu, když senátoři projednávali možné zbavení jeho pravomocí podle Ústavy.
             25:00
             Varování OPEC kvůli ropě
              Organizace producentů ropy OPEC varuje, že od příštího roku nebude schopná uspokojit poptávku. Odůvodnila to nedostatečnými investicemi do těžby v minulých letech. Skupina zároveň uvedla, že v září zvýší úroveň těžby o 100 tisíc barelů denně.
              25:22
              Hromadná vražda v Rožnově pod Radhoštěm
               Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
               26:53
               Prodej nových automobilů v ČR
                V Česku slábnou prodeje nových osobních vozů. Za prvních sedm měsíců roku jich zákazníci koupili přes 112 tisíc.
                27:11
                Předzásobení uhlím a dřevem
                 Lidé se ve velkém zásobují palivovým dřívím a uhlím. Přestože je léto, prodejci už teď registrují neobvyklé množství objednávek. Zákazníci tak často musí na dodávky topiva čekat. Navíc si oproti loňsku výrazně připlatí.
                 29:28
                 Požár v Českém Švýcarsku
                  Zpátky k požáru v Českém Švýcarsku. Hasičům se ho i přes horké počasí daří dál zmenšovat. Zasahují teď na polovině někdejší rozlohy.
                  30:10
                  Obnova vypáleného území
                   Ministryně životního prostředí chce projednatt, jak takovým požárům předcházet – a to nejen v národních parcích. Kvůli změně klimatu se totiž obává, že může častěji hořet i jinde.
                   32:57
                   Pohled do NP České Švýcarsko
                    Národní park po požáru na fotografiích.
                    34:05
                    Opatření proti požárům v lesích
                     S proschlými lesy se potýkají i lesníci v Lužických horách. Kůrovcová kalamita je tam letos nejrozšířenější v celé republice. Požáru, jako byl ten v Českém Švýcarsku, se ale správci lesů nebojí.
                     36:33
                     Vlna veder sílí
                      Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
                      37:32
                      Dlouhé čekání na operaci
                       V mnoha nemocnicích se stále nepodařilo dohnat epidemický operační skluz. Počet zákroků už se sice ve většině zařízení vrátil na původní úroveň – pacienti ale kvůli zákazu neakutních výkonů v posledních 2 letech přicházejí s většími potížemi, což jejich léčbu prodlužuje.
                       39:26
                       Referendum o umělých potratech v Kansasu
                        Obyvatelé Kansasu odmítli v referendu zrušení i omezení práva na potrat. Proti hlasovalo 59 % voličů. Americký prezident Joe Biden to označil za vítězství zastánců lidských práv. Jedná se o vůbec první plebiscit ve Spojených státech od června, kdy nejvyšší soud zrušil ústavní právo na umělé přerušení těhotenství.
                        39:51
                        Tragické záplavy v Kentucky
                         Stovky lidí se stále pohřešují v Kentucky, které postihly masivní záplavy. Zatím americké úřady potvrdily 37 mrtvých. Záchranáři dál prohledávají rozsáhlé oblasti, které zůstaly kvůli poškozenému vedení a silnicím odříznuté od světa.
                         42:05
                         Stahování starých bankovek z oběhu
                          Od července neplatí staré bankovky v hodnotě 100, 200, 500, tisíc a dva tisíce korun, které byly vytištěné v letech 1995-1999. Podnikatelé už nemusejí tyto staré peníze přijímat. Celkem jich je v oběhu podle centrální banky zhruba 11 procent.
                          44:17
                          Rušení linek MHD v KH kraji
                           Nedostatek řidičů MHD. Provoz dvou linek teď kvůli tomu nejméně do konce srpna musel přerušit Dopravní podnik v Hradci Králové. 30 řidičů je totiž nemocných a dalších skoro 40 si vybírá dovolenou.
                           44:49
                           Proměna nádražních budov
                            Stará železniční trať nezůstane opuštěná. Na úseku mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora se už otevřel nový koridor, ale od prázdných stanic vedle něj přebírají klíče starostové obcí. Plánují z nich byty nebo muzea.
                            46:46
                            Finále Letní filmové školy v Uherském Hradišti
                             Dnešek byl posledním dnem Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Právě teď ji pořadatelé zakončují na slavnostním večeru v kině Hvězda. Pak promítači divakům v sále pustí jeden z posledních filmů letošního ročníku.
                             47:40
                             Vedro ve Francii
                              Extrémní horko svírá v posledních dnech Francii. Právě dnešek měl být nejteplejší v celém týdnu – mnohde skoro se 40 stupni Celsia. Průvodními jevy jsou rostoucí riziko požárů a nedostatek pitné vody na východě země.
                              49:31
                              Pády z kol a koloběžek při jízdě
                               Hazardní jízda z kopce – pod nádrží Dlouhé stráně v Jeseníkách včera dvakrát zasahoval vrtulník záchranářů. Nezávisle na sobě tam spadli muž z elektrokola a žena z koloběžky. Oba utrpěli vážná zranění.
                               49:56
                               Skotská premiéra představení Cirku La Putyka
                                Mladí čeští a ukrajinští akrobaté ve společném představení nazvaném BOOM. Projekt souboru Cirk La Putyka má světovou premiéru zítra na prestižním divadelním festivalu ve skotském Edinburghu.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                4. srpen 2022

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                30. září

                                Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                                30. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                30. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                30. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                                29. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                29. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                                28. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                                27. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                                26. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                26. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám