54 minut

3. srpen

Obsah dílu

Headlines — Odveta Číny za návštěvu Pelosiové na Tchaj-wanu — Tchajwanské pocty pro Pelosiovou — Návštěva Tchaj-wanu přes nesouhlas — Cesty politiků na Tchaj-wan — Postup hasičů při požáru národního parku — Úbytek turistú z Českého Švýcarska — Boje na Ukrajině — Válečné škody a jejich náprava — Letadlo z Ruska přistálo v Bratislavě navzdory sankcním — Zpožděná oprava Barrandovského mostu — Vyšetřování kolem prezidentovy hospitalizace — Varování OPEC kvůli ropě — Hromadná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Prodej nových automobilů v ČR — Předzásobení uhlím a dřevem — Požár v Českém Švýcarsku — Obnova vypáleného území — Pohled do NP České Švýcarsko — Opatření proti požárům v lesích — Vlna veder sílí — Dlouhé čekání na operaci — Referendum o umělých potratech v Kansasu — Tragické záplavy v Kentucky — Stahování starých bankovek z oběhu — Rušení linek MHD v KH kraji — Proměna nádražních budov — Finále Letní filmové školy v Uherském Hradišti — Vedro ve Francii — Pády z kol a koloběžek při jízdě — Skotská premiéra představení Cirku La Putyka

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:47
  Odveta Číny za návštěvu Pelosiové na Tchaj-wanu
   Tchaj-wan posiluje po návštěvě šéfky americké sněmovny reprezentantů bezpečnostní opatření. Obává se kybernetických útoků. Peking mezitím na ostrov uvalil sankce a pokračuje ve vojenských manévrech.
   01:23
   Tchajwanské pocty pro Pelosiovou
    Prezidentka Cchaj Jing-wen ocenila předsedkyni americké Sněmovny reprezentantů nejvyšším vyznamenáním a označila ji za nejoddanější přítelkyni Tchaj-wanu.
    04:33
    Návštěva Tchaj-wanu přes nesouhlas
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
     07:23
     Cesty politiků na Tchaj-wan
      Teď pohled i na česko-tchajwanské vztahy. Před dvěma lety zemi navštívil předseda Senátu. Doprovodilo ho čtyřicet podnikatelů. Letos v červenci pak přiletěl do Česka o spolupráci obou států jednat šéf tchajwanského parlamentu.
      08:18
      Postup hasičů při požáru národního parku
       Plochu požáru v Národním parku České Švýcarsko se daří hasičům snižovat. Po 11 dnech se snížila již o víc než polovinu - z 1060 hektarů na 498. Dnes se navíc hasiči s vodou dostali po zemi až k hranici a propojili se s německými kolegy, kteří likvidují oheň na své straně parku.
       11:22
       Úbytek turistú z Českého Švýcarska
        Živý vstup redaktorky Petry Musilové.
        14:25
        Boje na Ukrajině
         Moskva se podle ukrajinské armády chystá na protiofenzivu na jihu země. Denně tam ostřeluje přístav Mykolajiv. Podle západních pozorovatelů měly dostat ruské jednotky příkaz k přímému útoku i v Donbasu.
         17:13
         Válečné škody a jejich náprava
          Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
          19:53
          Letadlo z Ruska přistálo v Bratislavě navzdory sankcním
           Navzdory protiruským sankcím přistálo včera v Bratislavě letadlo z Moskvy. Podle médií zřejmě převáželo palivo do jaderných elektráren. Za přísných bezpečnostních opatření vyrazila z letiště kolona v doprovodu policie.
           20:43
           Zpožděná oprava Barrandovského mostu
            Termín dokončení letošní etapy oprav Barrandovského mostu se o měsíc prodlouží. Původně měla skončit 2. září. Dnes to řekl náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy.
            22:24
            Vyšetřování kolem prezidentovy hospitalizace
             Podezření prezidenta Zemana na sabotáž během jeho loňského pobytu v nemocnici je podle státního zastupitelství nedůvodné. Hlava státu si vyžádala prošetření, jestli nedošlo k trestnému činu, když senátoři projednávali možné zbavení jeho pravomocí podle Ústavy.
             25:00
             Varování OPEC kvůli ropě
              Organizace producentů ropy OPEC varuje, že od příštího roku nebude schopná uspokojit poptávku. Odůvodnila to nedostatečnými investicemi do těžby v minulých letech. Skupina zároveň uvedla, že v září zvýší úroveň těžby o 100 tisíc barelů denně.
              25:22
              Hromadná vražda v Rožnově pod Radhoštěm
               Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
               26:53
               Prodej nových automobilů v ČR
                V Česku slábnou prodeje nových osobních vozů. Za prvních sedm měsíců roku jich zákazníci koupili přes 112 tisíc.
                27:11
                Předzásobení uhlím a dřevem
                 Lidé se ve velkém zásobují palivovým dřívím a uhlím. Přestože je léto, prodejci už teď registrují neobvyklé množství objednávek. Zákazníci tak často musí na dodávky topiva čekat. Navíc si oproti loňsku výrazně připlatí.
                 29:28
                 Požár v Českém Švýcarsku
                  Zpátky k požáru v Českém Švýcarsku. Hasičům se ho i přes horké počasí daří dál zmenšovat. Zasahují teď na polovině někdejší rozlohy.
                  30:10
                  Obnova vypáleného území
                   Ministryně životního prostředí chce projednatt, jak takovým požárům předcházet – a to nejen v národních parcích. Kvůli změně klimatu se totiž obává, že může častěji hořet i jinde.
                   32:57
                   Pohled do NP České Švýcarsko
                    Národní park po požáru na fotografiích.
                    34:05
                    Opatření proti požárům v lesích
                     S proschlými lesy se potýkají i lesníci v Lužických horách. Kůrovcová kalamita je tam letos nejrozšířenější v celé republice. Požáru, jako byl ten v Českém Švýcarsku, se ale správci lesů nebojí.
                     36:33
                     Vlna veder sílí
                      Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
                      37:32
                      Dlouhé čekání na operaci
                       V mnoha nemocnicích se stále nepodařilo dohnat epidemický operační skluz. Počet zákroků už se sice ve většině zařízení vrátil na původní úroveň – pacienti ale kvůli zákazu neakutních výkonů v posledních 2 letech přicházejí s většími potížemi, což jejich léčbu prodlužuje.
                       39:26
                       Referendum o umělých potratech v Kansasu
                        Obyvatelé Kansasu odmítli v referendu zrušení i omezení práva na potrat. Proti hlasovalo 59 % voličů. Americký prezident Joe Biden to označil za vítězství zastánců lidských práv. Jedná se o vůbec první plebiscit ve Spojených státech od června, kdy nejvyšší soud zrušil ústavní právo na umělé přerušení těhotenství.
                        39:51
                        Tragické záplavy v Kentucky
                         Stovky lidí se stále pohřešují v Kentucky, které postihly masivní záplavy. Zatím americké úřady potvrdily 37 mrtvých. Záchranáři dál prohledávají rozsáhlé oblasti, které zůstaly kvůli poškozenému vedení a silnicím odříznuté od světa.
                         42:05
                         Stahování starých bankovek z oběhu
                          Od července neplatí staré bankovky v hodnotě 100, 200, 500, tisíc a dva tisíce korun, které byly vytištěné v letech 1995-1999. Podnikatelé už nemusejí tyto staré peníze přijímat. Celkem jich je v oběhu podle centrální banky zhruba 11 procent.
                          44:17
                          Rušení linek MHD v KH kraji
                           Nedostatek řidičů MHD. Provoz dvou linek teď kvůli tomu nejméně do konce srpna musel přerušit Dopravní podnik v Hradci Králové. 30 řidičů je totiž nemocných a dalších skoro 40 si vybírá dovolenou.
                           44:49
                           Proměna nádražních budov
                            Stará železniční trať nezůstane opuštěná. Na úseku mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora se už otevřel nový koridor, ale od prázdných stanic vedle něj přebírají klíče starostové obcí. Plánují z nich byty nebo muzea.
                            46:46
                            Finále Letní filmové školy v Uherském Hradišti
                             Dnešek byl posledním dnem Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Právě teď ji pořadatelé zakončují na slavnostním večeru v kině Hvězda. Pak promítači divakům v sále pustí jeden z posledních filmů letošního ročníku.
                             47:40
                             Vedro ve Francii
                              Extrémní horko svírá v posledních dnech Francii. Právě dnešek měl být nejteplejší v celém týdnu – mnohde skoro se 40 stupni Celsia. Průvodními jevy jsou rostoucí riziko požárů a nedostatek pitné vody na východě země.
                              49:31
                              Pády z kol a koloběžek při jízdě
                               Hazardní jízda z kopce – pod nádrží Dlouhé stráně v Jeseníkách včera dvakrát zasahoval vrtulník záchranářů. Nezávisle na sobě tam spadli muž z elektrokola a žena z koloběžky. Oba utrpěli vážná zranění.
                               49:56
                               Skotská premiéra představení Cirku La Putyka
                                Mladí čeští a ukrajinští akrobaté ve společném představení nazvaném BOOM. Projekt souboru Cirk La Putyka má světovou premiéru zítra na prestižním divadelním festivalu ve skotském Edinburghu.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                4. srpen

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám