54 minut

23. červen 2022

Obsah dílu

Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Pomoc s placením účtů za energie — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Projev premiéra Petra Fialy
   Vláda chce dostat pod kontrolu státu klíčové tuzemské elektrárny. Asi nejvýraznější bod včerejšího projevu k národu, který večer pronesl premiér Petr Fiala.
   01:36
   Cesta k energetické soběstačnosti
    Předseda vlády zároveň v projevu lidi varoval, že i v příštích měsících budou ceny energií dál růst a že pro mnoho občanů bude jejich výše šokem. Zároveň ale slíbil, že nikdo se kvůli cenám energií neocitne v neřešitelné situaci.
    04:29
    Hlavní změny na poli energií
     Pojďme se tedy ještě jednou podívat na hlavní body plánu, který má posílit energetickou soběstačnost Česka. Ta má spočívat hlavně na ve získání kontroly nad výrobou elektřiny. Společnost ČEZ by se tak mohla rozdělit a její výrobní část zestátnit.
     05:35
     Pomoc s placením účtů za energie
      Hostem Událostí je Jozef Síkela /nestr. za STAN/, ministr průmyslu a obchodu.
      06:24
      Pomoc s placením účtů za energie
       A právě také o pomoci domácnostem se zvládáním rostoucích cen energií mluvil včera v mimořádném projevu i premiér Fiala. U ekonomických témat ale zůstal.
       08:26
       Česká pomoc Ukrajině
        Česko už podle premiéra Petra Fialy vyčerpalo zásoby zbraní, které by mohlo poskytnout Ukrajině v boji proti ruské agresi. Po setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem také řekl, že vláda je odhodlaná do roku 2024 zvýšit obranné výdaje na na dvě procenta HDP, a splnit tak svůj závazek k Alianci.
        10:08
        Summit EU o Ukrajině
         Živé vstupy zpravodajů z Bruselu a Kyjeva.
         15:11
         Pomoc s placením účtů za energie
          Hostem Událostí je Jozef Síkela /nestr. za STAN/, ministr průmyslu a obchodu.
          19:32
          Výstraha před velmi silnými bouřkami
           Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a přívalovými dešti – výstraha platí od zítřejšího odpoledne hlavně v Čechách. V průběhu noci na sobotu budou bouřky slábnout, pršet ale bude pořád.
           19:50
           Škody zemědělců po bouřkách
            Zničená pole, poškozené střechy a také zahrady. I dnes po třech dnech od krupobití lidé v okolí Moravských Budějovic sčítají škody.
            22:11
            Mimořádná schůze sněmovny
             Sněmovna poslala do závěrečného třetího čtení snížení plateb za státní pojištěnce. Vláda tak chce ještě v letošním rozpočtu ušetřit 14 miliard. Záměr vlády dnes provázela dlouhá diskuze.
             24:47
             Audit středočeských silničářů
              Středočeský kraj zadá forenzní audit u krajské správy a údržby silnic, rozhodli o tom radní. Provede tam také vlastní kontrolu. Reaguje tak na médii zmiňované propojení v úterý odvolaného šéfa středočeských cestářů Jana Lichtnegera s kauzou Dozimetr.
              25:12
              České nemovitosti ruské televizní celebrity
               Hvězda ruské státní televize a podporovatelka Vladimira Putina Jelena Malyševová má firmu v Česku. Podle obchodního rejstříku pronajímá nemovitosti, žádné ale v českém katastru nemá zapsané.
               27:42
               Nehoda autobusu s dětmi
                Dvanáct dětí a tři dospělí se zranili při nehodě školního zájezdového autobusu a auta v pražské Hostivaři. Všechny děti převezli záchranáři do Thomayerovy nemocnice v Krči, kde jim ošetřili lehká zranění – většinou úrazy hlavy a pohmožděniny.
                27:55
                Náklady na paliva prodraží dovolené
                 Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena benzínu se blíží hranici 48 korun za litr. Roste i cena nafty. Řidiči jí natankují oproti minulému týdnu o víc než korunu dráž.
                 30:08
                 Tornádo rok poté
                  Zítra to bude přesně rok od události, kterou Česko do té doby nezažilo. 24. června 2021 krátce před půl osmou se na jihu Moravy spustilo k zemi tornádo o rychlosti 300 kilometrů v hodině.
                  31:04
                  Rok od tornáda na Moravě
                   I rok poté pracují lidé v zasažených obcích na obnově svých domovů. Přispěli jim k tomu i dárci, ve sbírkách se sešlo přes 1 a půl miliardy – do té doby historicky vůbec nejvíc.
                   33:52
                   Okamžiky před a po tornádu
                    Trvalo jen pár minut. Zanechalo za ale sebou miliardové škody a 6 obětí. Tornádo, které se jižní Moravou prohnalo 24. června 2021, lidem v zasažených oblastech změnilo život.
                    36:12
                    Škody po loňském tornádu
                     Stopa po tornádu byla 26 kilometrů dlouhá a 100–700 metrů široká. Nejvíc zasažené byly obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice
                     38:40
                     Střet vlaku s kamionem
                      Lehkým zraněním pěti lidí skončila srážka vlaku s kamionem ve Šluknově na Děčínsku. Střetly se na nechráněném přejezdu. Strojvedoucí stihl zabrzdit, a zřejmě jen díky tomu neskončila kolize tragicky. Okolnosti vyšetřuje policie.
                      39:06
                      Hvězdy na festivalu Metronome
                       Na pražském výstavišti začíná hudební festival Metronome. Už včera večer na místě v rámci samostatného koncertu zahráli ukrajinští umělci, na hlavní program si ale návštěvníci museli počkat do dneška – v průběhu dnešního večera vystoupí Čechomor nebo Lenka Dusilová s tělesem Řeka Ansámbl.
                       41:12
                       Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům
                        Kristina Colloredo-Mansfeldová a bratranec Jerome mají nárok na mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně,rozhodl dnes krajský soud v Pardubicích.
                        41:56
                        První summit s Ruskem od invaze
                         Ukrajina hraje roli i na virtuálním summitu zemí BRICS – skupiny, kterou tvoří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Svolal ho Peking a pro Vladimira Putina je to první fórum s představiteli cizích států od začátku invaze na území svého západního souseda.
                         44:08
                         AFghánistn po zemětřesení
                          V Afghánistánu pokračují záchranné práce po včerejším ničivém zemětřesení. Pod sutinami domů stále zůstává uvězněn neznámý počet lidí. Podle dosavadní bilance zemřelo při otřesech půdy o síle šest celých jedna stupně přes tisíc lidí.
                          44:36
                          Odbory ČT ve stávkové pohotovosti
                           Kvůli finanční situaci veřejnoprávních médií vstoupily hlavní odborové organizace České televize do časově neomezené stávkové pohotovosti. Nesouhlasí s letošním propouštěním 50 zaměstnanců nebo odložením rekonstrukce ostravského televizního studia.
                           45:15
                           Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné
                            Po dvanácti letech od prvního návrhu vzniká na střeše hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni nové transplantační centrum pro léčbu pacientů s poruchou krvetvorby. Takzvaný Obláček staví Český národní registr dárců kostní dřeně na své náklady v řádech nízkých stovek milionů korun podle návrhu architektky Evy Jiřičné.
                            47:16
                            Kladno bez internetu a pevných linek
                             Tisíce lidí bez internetu a škoda odhadem za dva miliony korun – Kladno a okolní obce postihl výpadek sítě. Dotkl se hned několika poskytovatelů připojení. Důvodem je úmyslné poškození optického kabelu v centru města, v místě, kde probíhají výkopové práce.
                             47:40
                             Práva na značku Škoda
                              Strojírenské firmy Škoda Group, které většinově vlastní skupina PPF, prodaly mladoboleslavské automobilce Škoda Auto práva ke značce Škoda. Společně se tak dohodly na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem.
                              48:07
                              Poslední rozloučení s válečnými hrdiny
                               Na nizozemském vojenském hřbitově v Bergen-op-Zoom dnes pohřbili ostatky pěti československých vojáků, jejichž bombardér se za druhé světové války zřítil po zásahu německou stíhačkou.
                               50:55
                               Mezinárodní folklorní festival
                                77. ročník Mezinárodního folklorního festivalu dnes začal ve Strážnici na Hodonínsku. Po dvouleté pauze způsobené covidem se letos koná znovu v tradiční podobě. Živě se teď díváme na úvodní program, který je věnovaný dětem.
                                51:37
                                Pískové sochy na Pustevnách
                                 Na Pustevnách v Beskydech budou už třetí rok po sobě k vidění pískové sochy. Umělci je začali připravovat tento týden. Podle organizátorů výstava potrvá až do prvních mrazů. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek poputuje na záchranu zvířat.
                                 52:05
                                 Záchrana modráska vičencového
                                  Vědcům z České zemědělské univerzity se podařilo zachránit motýla, který z Prahy před více než deseti lety vymizel. Stále vzácnější modrásek vičencový v celém Česku přežívá už jen v několika oblastech. Praha ale teď má nově jednu z největších populací.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  24. červen 2022

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                  22. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                  21. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                  20. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                                  19. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  19. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  19. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                                  18. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  18. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  18. 9. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám