Události

17. leden

54 minut

17. leden

Obsah dílu

Trasování v rizikových skupinách — Testování ve firmách a školách — Počty nakažených — Trasování a nové karantény — Vyhodnocení testování — Porošenkův návrat — Škody po erupci — Rozbor vody ze Štětí — Předsedkyně sněmovny na Slovensku — Návrat Djokoviče — Nákaza v USA zpomaluje — Nominace na Českého lva — Růst platů ve veřejném sektoru — Kárné řízení se soudkyní — Další aukce Paláce Broadway — Bilance hasičů — Ukončené pátrání po medvědovi — Nárazový vítr v Česku — Růst cen ve výrobě — Nedostatek materiálu — Ceny v průmyslu — Ceny potravin vzrostou — Prezident a zahraniční politika — Zmírňování migrační politiky — Nový primátor Plzně — Výluka kvůli sesuvu — Ničivé vánice — Pokuta za šíření nenávisti — Satelitní internet — Vítr v Polsku — Pátrání po pachateli přepadení banky v Mladé Boleslavi — Odvolání soudce Jaroslava Krátkého — Zdražování sociálních služeb — Drahá energie pro MHD — Kdo prozradil skrýš Anny Frankové

Části dílu

00:42
Trasování v rizikových skupinách
  Hygienici ode dneška přednostně trasují nakažené starší 65 let a žáky od 6 do 18 let. Prioritně řeší taky šíření infekce v domovech pro seniory a dalších sociálních službách. Většinu populace už ale hygienici v případě pozitivního testu adresně kontaktovat nebudou.
  01:24
  Testování ve firmách a školách
   Starší lidé mají podle hlavní hygieničky potíže s elektronickým sebetrasováním. U dětí do 18 let je pak důvodem přednostního kontaktování snaha zachovat školy v provozu.
   04:28
   Počty nakažených
    Aktuálně koronavirová epidemie dál sílí. Včera v Česku přibylo přes sedm tisíc pozitivně testovaných –⁠ skoro třikrát víc než před týdnem.
    05:10
    Trasování a nové karantény
     Pravidla se ode dneška zpřísňují i v oblasti karantény. Dál platí, že kvůli variantě omikron trvá pět dní. Po rizikovém kontaktu do ní ale musí nastoupit i očkovaní a ti, kteří covid prodělali v posledním půlroce.
     07:37
     Vyhodnocení testování
      Rozhovor s Josefem Pavlovicem.
      10:18
      Porošenkův návrat
       Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes po návratu do vlasti stanul před soudem, aby se zodpovídal z obvinění z vlastizrady.
       12:31
       Škody po erupci
        Rozsah škod po sobotní sopečné erupci u ostrovů Tonga zatím není jasný. Mohutný výbuch pod hladinou Pacifiku a následná tsunami přerušily komunikační spoje. Do oblasti míří pozorovací týmy.
        12:55
        Rozbor vody ze Štětí
         Živý vstup Iva Brániše.
         14:15
         Předsedkyně sněmovny na Slovensku
          Visegrádská skupina by měla prosazovat společné zájmy všech čtyř členů. V Bratislavě se shodli česká předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová a šéf tamního parlamentu Boris Kollár.
          15:23
          Návrat Djokoviče
           Tenista Novak Djokovič přistál po nedělním vyhoštění z Austrálie v rodném Srbsku. Světové jedničce hrozí, že kvůli odmítavému postoji k očkování proti covidu přijde i o příští grandslam –⁠ květnové French Open.
           17:55
           Nákaza v USA zpomaluje
            Ve Spojených státech nákaza působená koronavirem zpomaluje. Data Univerzity Johnse Hopkinse naznačují, že se zhruba po měsíci zastavil prudký nárůst počtu infikovaných.
            18:14
            Nominace na Českého lva
             Zátopek a Okupace –⁠ filmy, které získaly nejvíce nominací na nadcházející ceny Český lev. Oba snímky jich mají třináct.
             21:10
             Růst platů ve veřejném sektoru
              Růst platů ve veřejném sektoru i pro ty, kteří od ledna přidáno nedostali. Požadavek odborů směrem k vládě po skončení rozpočtového provizoria.
              22:18
              Kárné řízení se soudkyní
               Kvůli případu odsouzeného lobbisty Romana Janouška dnes stanula před kárným senátem brněnská soudkyně Jaroslava Bartošová. Nejvyšší správní soud ji dnes kárné žaloby zprostil.
               24:52
               Další aukce Paláce Broadway
                Stát se znovu pokusí prodat Palác Broadway v centru Prahy. Úřad pro zastupování ve věcech majetkových opět vyhlásil elektronickou aukci –⁠ tentokrát na začátek března.
                25:12
                Bilance hasičů
                 Sto devět zmařených životů a škody přes čtyři miliardy korun –⁠ dopad požárů za uplynulý rok. Čísla dnes zveřejnil generální ředitel Hasičského záchranného sboru.
                 27:09
                 Ukončené pátrání po medvědovi
                  Policie ukončila pátrání po medvědovi u Brandýsa nad Labem. Toho měl údajně v neděli zahlédnout svědek v místní části Houštka.
                  27:34
                  Nárazový vítr v Česku
                   Většinu českých regionů dnes potrápil silný nárazový vítr. Bez elektřiny kvůli tomu bylo zhruba patnáct tisíc domácností hlavně v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
                   29:05
                   Růst cen ve výrobě
                    Ceny průmyslových výrobců stouply loni meziročně o 7,1 procenta. Je to největší meziroční růst za posledních 26 let.
                    29:43
                    Nedostatek materiálu
                     Firmy se navíc stále potýkají s nedostatkem některého materiálu. I to výrobu zpomaluje a zdražuje.
                     32:08
                     Ceny v průmyslu
                      Detailní pohled na ceny v průmyslu: nejvíc rostly u koksu a rafinovaných ropných produktů. Chemické látky meziročně podražily skoro o 32 procent.
                      32:48
                      Ceny potravin vzrostou
                       Na tempu na konci loňského roku nabralo navyšování cen zemědělských výrobců. V prosinci byly vyšší o téměř 20 procent.
                       35:50
                       Prezident a zahraniční politika
                        Premiér Petr Fiala uvedl, že bude zahraniční politiku koordinovat se všemi klíčovými ústavními činiteli. Reagoval na slova prezidenta, který nehodlá obnovit schůzky ústavních činitelů k zahraniční politice.
                        36:19
                        Zmírňování migrační politiky
                         Britská vláda dál zmírňuje pobrexitovou migrační politiku. Tentokrát chce nabídnout roční víza pro pečovatele ze zahraničí. Ti si budou moct přivést i své děti a partnery.
                         38:50
                         Nový primátor Plzně
                          Plzeň má nového primátora. Po rezignaci Martina Baxy z ODS, který se stal ministrem kultury, zvolili dnes zastupitelé na jeho místo občanského demokrata a dosavadního technického náměstka Pavla Šindeláře.
                          39:16
                          Výluka kvůli sesuvu
                           Nebezpečný sesuv zastavil provoz mezi Českem a Slovenskem, konkrétně mezi Vsetínem a Púchovem. Drážní čety dnes začaly v obci Lidečko násep zpevňovat, práce potrvají minimálně osm týdnů.
                           41:07
                           Ničivé vánice
                            Východní pobřeží Spojených států po dvou týdnech zasáhla další velká sněhová bouře. Na jejích okrajích se vytvořila tornáda, která poničila desítky domů. Bez elektřiny bylo v noci na 200 tisíc domácností.
                            43:06
                            Pokuta za šíření nenávisti
                             Kandidát na prezidenta Francie Eric Zemmour musí zaplatit pokutu –⁠ v přepočtu čtvrt milionu korun. Soud ho potrestal za výroky o nezletilých migrantech bez doprovodu. Zemmour je přirovnal k vrahům a násilníkům.
                             43:26
                             Satelitní internet
                              Za necelých šest hodin vynese společnost SpaceX další sadu svých satelitů Starlink. Budovaná celosvětová síť vysokorychlostního internetu je přitom dostupná i v Česku a má zde své první klienty.
                              45:29
                              Vítr v Polsku
                               Polskem se prohnaly silné vichřice a vánice. Vítr o rychlosti přesahující sto kilometrů v hodině působil škody nejprve v severní části země u baltského pobřeží. Živel ničil elektrické vedení, střechy domů a lámal stromy.
                               46:07
                               Pátrání po pachateli přepadení banky v Mladé Boleslavi
                                46:29
                                Odvolání soudce Jaroslava Krátkého
                                 46:55
                                 Zdražování sociálních služeb
                                  Od března by mohly vzrůst maximální možné ceny, které lidé platí za péči, stravu, asistenty nebo pobyt v domovech pro seniory. Ministerstvo práce a sociálních věcí kvůli tomu připravuje novou vyhlášku.
                                  49:25
                                  Drahá energie pro MHD
                                   Bez dodavatele energií se ocitl jihlavský dopravní podnik poté, co společnost Lumius oznámila ukončení dodávek. Vedle městských trolejbusů se problém týká i autobusů na stlačený zemní plyn.
                                   50:05
                                   Kdo prozradil skrýš Anny Frankové
                                    Skoro po osmdesáti letech se možná podařilo vyřešit jednu z velkých záhad holocaustu: kdo udal rodinu Anny Frankové.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    18. leden

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž50 minut

                                    21. květen

                                    Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                                    Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    21. květen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    20. květen

                                    Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                                    Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    20. květen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    19. květen

                                    Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                                    Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    19. květen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám