54 minut

9. listopad 2021

Obsah dílu

Headlines — Přísnější omezení — Nákaza ve školách — Počty nakažených — Opatření ve školách — Pomoc s trasováním — Aktivace článku 66 — Pověření pro Fialu — Kandidáti na ministry — Volba předsedy sněmovny — Propuštění Davida Ratha — Turów u soudu EU — Vyúčtování DPI — Výhody pro očkované — Napětí u hranic s Běloruskem — Národní cena za architekturu — Česká cena za architekturu — Hospodářská prognóza — Cestovní ruch a zdražování — Statistika pobytů — Na hory, nebo do města? — Růst platů — Ústavní soud o výběru exekutorů — Hybrid z Kolína — Evropský úřad na Slovensku — Zemmour sbírá hlasy — Policejní výzva — Likvidace bezdomovecké osady — Sestup vesmírné lodi — Spor o výstavbu — Umělé tůně — Zlézání mrakodrapu — Počítání ptáků

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Přísnější omezení
   Vláda se chystá zpřísnit protiepidemická opatření. Týkat by se to mělo třeba vysokých škol. Respirátory by tam byly povinné i během výuky, pokud se na ní sejde větší počet studentů.
   01:15
   Nákaza ve školách
    Resort zdravotnictví a školství právě v těchto chvílích jedná o dalším testování žáků. To plošné, antigenní chce hlavní hygienička ukončit.
    04:07
    Počty nakažených
     Ze všech okresů se nakonec nákaza potvrdila u necelého jednoho procenta testovaných žáků a studentů. Nejvyšší podíl pozitivních byl v okrese Přerov, naopak nejméně potvrzených případů na počet testů hlásí okres Prachatice.
     05:08
     Opatření ve školách
      Rozhovor s Lubošem Zajícem.
      07:31
      Pomoc s trasováním
       Na strmý růst pozitivně testovaných osob v Česku nestíhají reagovat hygienické stanice. Někde už začínají s trasováním pomáhat hasiči, policisté nebo vojáci.
       09:49
       Aktivace článku 66
        Pokud se zdravotní stav prezidenta nezhorší a umožní mu vykonávat alespoň základní kompetence spojené například s výměnou vlády, nebude Senát jednat o převodu jeho pravomocí.
        12:22
        Pověření pro Fialu
         Prezident Miloš Zeman pověřil předsedu Občanské demokratické strany Petra Fialu jednáním o sestavení nové vlády. Stalo se tak písemnou formou, hlava státu se totiž stále léčí v Ústřední vojenské nemocnici.
         13:02
         Kandidáti na ministry
          Ústava počítá až se jmenováním premiérem. Některé strany z nové koalice ale stále nemají nominanty na všechny resorty, které by měly obsadit. Část původně plánovaných kandidátů totiž nabídku odmítla.
          16:20
          Volba předsedy sněmovny
           Vicepremiér Karel Havlíček z ANO by coby člen vlády vůbec neměl být připuštěn do volby předsedy sněmovny. Na neslučitelnost funkcí upozornil sněmovní legislativní odbor.
           16:43
           Propuštění Davida Ratha
            Živý vstup Heleny Ondřejové.
            20:59
            Turów u soudu EU
             Česko-polský spor o těžbu v polském hnědouhelném dole Turów začal projednávat soudní dvůr Evropské unie.
             23:25
             Vyúčtování DPI
              Lidé, kteří si nemohou dovolit platit vysoké zálohy za energie v režimu dodavatele poslední instance, budou mít nárok na dávku okamžité mimořádné pomoci s názvem Vyúčtování DPI.
              24:16
              Výhody pro očkované
               Slovensko podle premiéra Eduarda Hegera zmírní protikoronavirová opatření pro lidi s očkováním nebo pro ty, kteří nemoc covid-19 prodělali.
               24:36
               Napětí u hranic s Běloruskem
                Litva vyhlásila na měsíc výjimečný stav u hranice s Běloruskem, kde se shromáždily stovky migrantů. A Polsko se ze stejného důvodu obává ozbrojené eskalace na svém východním pomezí.
                26:58
                Národní cena za architekturu
                 V Betlémské kapli v Praze se předávají skleněné kostky za nejzajímavější tuzemské stavby v rámci slavnostního ceremoniálu Grand Prix architektů.
                 27:26
                 Česká cena za architekturu
                  Je to už druhá významná architektonická cena v jednom týdnu. Včera byla vyhlášena i Česká cena za architekturu. I v této soutěži vyhrál nikoliv nový objekt, ale rekonstrukce hradu Helfštýna.
                  29:22
                  Hospodářská prognóza
                   Česká ekonomika má letos vzrůst o dvě a půl procenta. Pro příští rok ministerstvo odhaduje posílení hospodářství o čtyři celá a jednu desetinu procenta. Do budoucna ho ale může ohrozit prudký růst cen.
                   30:52
                   Cestovní ruch a zdražování
                    Situace ve službách je v řadě případů v době pandemie ještě komplikovanější než ve firmách. I jim se zvedají náklady. Ve třetím čtvrtletí se jim ale zvýšily také tržby – meziročně o 8,9 procenta.
                    33:10
                    Statistika pobytů
                     Cestovnímu ruchu v Česku se ve třetím čtvrtletí dařilo. Podruhé za sebou stoupl počet hostů – do hotelů, kempů nebo penzionů jich přijelo přes šest a půl milionu.
                     34:02
                     Na hory, nebo do města?
                      Letošní turistická sezona v Česku bude oproti té minulé pro hoteliéry mnohem příznivější. Ne však všude.
                      36:42
                      Růst platů
                       Vláda zítra s největší pravděpodobností schválí zvýšení platů zaměstnanců veřejné sféry o 1400 korun měsíčně. Učitelé pak mají dostat přidáno tři a půl procenta.
                       39:34
                       Ústavní soud o výběru exekutorů
                        Exekutora budou dál vybírat věřitelé. Ústavní soud zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení části zákona, která podle nich omezuje práva dlužníků a může vést k podjatosti exekutorů a nekalému byznysu s dluhy.
                        39:56
                        Hybrid z Kolína
                         V Česku se začalo vyrábět další auto s hybridním pohonem. Do jeho produkce se dnes pustila kolínská automobilka.
                         42:09
                         Evropský úřad na Slovensku
                          V Bratislavě začal oficiálně fungovat Evropský orgán práce. Je to první unijní agentura, kterou se sousední zemi podařilo získat. Její snahu podporovalo i Česko.
                          42:51
                          Zemmour sbírá hlasy
                           Možný kandidát na francouzského prezidenta. Bývalému novináři a krajně pravicovému politikovi Ericu Zemmourovi roste popularita. V průzkumech veřejného mínění agentury IFOP by se v klání o křeslo v Elysejském paláci dostal do druhého kola a předstihl by tak Marine Le Penovou.
                           45:08
                           Policejní výzva
                            Výzva policie v případu možného sexuálního obtěžování pacientek lékařem Janem Cimickým. Vyšetřovatelé hledají případné poškozené nebo svědky. Známý psychiatr má dostat od prezidenta Zemana vyznamenání za zásluhy o stát.
                            45:32
                            Likvidace bezdomovecké osady
                             V Ostravě začala likvidace jednoho ze squatů. Na pozemcích města a Lesů České republiky ho před šesti lety začal budovat čtyřicetiletý muž bez domova.
                             47:12
                             Sestup vesmírné lodi
                              Úspěšné přistání vesmírné lodi Dragon. Stroj společnosti SpaceX dosedl na vodní hladinu poblíž Floridy po páté hodině ráno. Kontrolovaným pádem se plavidlo se čtyřčlennou posádkou řítilo atmosférou rychlostí přes 27 tisíc kilometrů za hodinu.
                              47:37
                              Spor o výstavbu
                               Spor městského obvodu s takzvanou velkou pardubickou radnicí. Politici, úředníci ani právníci se neshodují na tom, kdo může vyhlásit stavební uzávěru.
                               49:17
                               Umělé tůně
                                V Jizerských horách bagry hloubí první úsek takzvaného zasakovacího pásu. Nevyužívané lesní cesty mají přeměnit tak, aby okolní příroda nevysychala a zároveň při deštích nehrozily povodně.
                                50:00
                                Zlézání mrakodrapu
                                 New York má nové turistické lákadlo. Šestá nejvyšší budova na Manhattanu ode dneška nabízí výhled, který neruší skla ani zábradlí. Potřeba je jen dobrá kondice a hlavně odvaha.
                                 51:36
                                 Počítání ptáků
                                  Kroužkování ptáků v okolí jaderné elektrárny Temelín. Dnes s ním začali ornitologové z Jihočeské univerzity.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  10. listopad 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  13. srpen

                                  Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                                  13. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  13. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  13. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  12. srpen

                                  Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                                  12. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  12. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  12. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  11. srpen

                                  Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                                  11. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  11. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  11. 8. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám