Události

31. říjen 2021

50 minut

31. říjen 2021

Obsah dílu

Vývoj počtu nakažených — Reakce na sílící epidemii — Zpoplatnění testů — Délka platnost testů — Celkový počet testů na covid-19 — Kontrola bezinfekčnosti hostů — Kapacity nemocnic — V Liberci spadla kabina lanovky na Ještěd — Pád lanovky na Ještěd — Tragické nehody lanovek — Obnova výroby ve Škodě Auto — Jednání světových lídrů o klimatu — O kolik poroste minimální mzda — Podíl problematických půjček — Přezouvání na zimní pneumatiky — Střelba v pražských Strašnicích — Konec sezony hradů a zámků — Hromadné nehody na silnicích — Hromadné nehody na dálnicích — Výjezdové týmy dopravní policie — Dodávky energií — Život v Afghánistánu — Útok v japonském vlaku — Arbitráže proti Česku — Meteorologové dál varují před silným větrem — Relikviář svatého Maura — Omezení na dálnici D1 — Polární záře — Nejlepší snímky festivalu v Jihlavě — Vláda podá trestní oznámení kvůli krachu Bohemia Energy

Části dílu

00:39
Vývoj počtu nakažených
  Koronavirus v Česku dál nabírá na síle, jak potvrdil tento týden. Včera laboratoře odhalily přes 5 tisíc pozitivních testů – zhruba dvakrát víc než před týdnem.
  01:22
  Reakce na sílící epidemii
   K prokázání bezinfekčnosti by lidem bez očkování už nemusel stačit negativní antigenní test. Jde o další reakci na sílící epidemii.
   02:04
   Zpoplatnění testů
    O zítřka si lidé testy – až na výjimky – budou muset platit ze svého. Antigenní by měl vyjít nejvýš na 200 korun, PCR pak na osm set.
    02:47
    Délka platnost testů
     Od zítřka se mění kromě zmíněného proplácení také délka platnosti testů. Negativní výsledek PCR vyšetření bude k prokázání bezinfekčnosti stačit 3 namísto 7 dní, u antigenního to pak bude 24 hodin namísto 72.
     06:04
     Celkový počet testů na covid-19
      Od loňského února, kdy se v Česku testuje na covid, už zdravotníci provedli a vyhodnotili přes 40 milionů odběrů. Většinou šlo o antigenní testy.
      07:02
      Kontrola bezinfekčnosti hostů
       Od zítřka také bude muset personál restaurací kontrolovat u svých hostů bezinfekčnost – tedy jestli jsou očkovaní nebo mají negativní test nebo nedávno prodělali covid.
       09:22
       Kapacity nemocnic
        Živý vstup Natálie Flajžíkové.
        11:09
        V Liberci spadla kabina lanovky na Ještěd
         Při nehodě zahynul průvodčí, který byl v kabině sám. Druhá kabina zůstala viset.
         11:54
         Pád lanovky na Ještěd
          Živý vstup Jany Šrámkové.
          13:32
          Tragické nehody lanovek
           K nejtragičtější nehodě lanovky v Evropě došlo v roce 2000 v rakouském Kaprunu. Při požáru v tříkilometrovém tunelu zemřelo 155 lidí.
           15:28
           Obnova výroby ve Škodě Auto
            Největší česká firma – Škoda Auto – dnes večer obnoví výrobu ve většině provozů. Ukončí tak dvoutýdenní odstávku způsobenou nedostatkem čipů, které automobilka používá v palubní elektronice.
            15:47
            Jednání světových lídrů o klimatu
             Živý vstup Bohumila Vostala.
             20:38
             O kolik poroste minimální mzda
              Příští týden chce vláda rozhodnout, o kolik poroste minimální mzda. Ministryně práce a sociálních věcí připravila kompromisní variantu, která počítá se zvýšením o čtrnáct set korun.
              23:15
              Podíl problematických půjček
               Tuzemští dlužníci se dál lepší ve splácení půjček. Podíl problematických spotřebitelských úvěrů v září klesl zhruba na 5 procent.
               23:37
               Přezouvání na zimní pneumatiky
                Na silnicích začíná zima. Od zítřka – tedy od 1. listopadu mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky, pokud je na vozovce souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo je takové počasí, že by k tomu mohlo během jízdy dojít.
                25:35
                Střelba v pražských Strašnicích
                 Dva mrtví po střelbě v pražských Strašnicích. Útočník nejprve zabil jiného muže, pak se v domě zabarikádoval.
                 25:59
                 Konec sezony hradů a zámků
                  Státní hrady a zámky zavírají – dneškem jim končí sezona. Podle Národního památkového ústavu byla letos návštěvnost kvůli pandemii ještě o 13 procent slabší než ta loňská.
                  28:13
                  Hromadné nehody na silnicích
                   Deset hromadných nehod na českých dálnicích během jediného měsíce. D1 na Vyškovsku dnes odpoledne zablokovala srážka hned šesti aut.
                   31:28
                   Hromadné nehody na dálnicích
                    Kromě páteřní dálnice D1 zablokovaly hromadné nehody za poslední měsíc také dálnice D5, D10 a D46.
                    32:30
                    Výjezdové týmy dopravní policie
                     Dopravní policie kvůli nehodám sestavuje takzvané výjezdové týmy – typické jsou těmito vozidly typu Volkswagen Transporter. Jenže často bývají přetížené.
                     35:40
                     Dodávky energií
                      Všichni dodavatelé energií musí nejpozději dnes doložit informace o tom, jak mají zajištěné dodávky pro své klienty.
                      36:59
                      Život v Afghánistánu
                       Islamistické hnutí Taliban vyzvalo Spojené státy a další země summitu G20, aby uznaly jeho vládu v Afghánistánu, a přestaly blokovat afghánské peníze v zahraničí.
                       39:15
                       Útok v japonském vlaku
                        Nejmíň deset lidí zranil útočník nožem v tokijském příměstském vlaku. 24letý mladík převlečený za Jokera ve vagonu také rozlil hořlavinu, kterou následně zapálil.
                        39:36
                        Arbitráže proti Česku
                         Česko aktuálně čelí mezinárodním arbitrážím za zhruba 64 miliard korun. Většinu tvoří nároky společnosti Diag Human a podnikatele Josefa šťávy.
                         41:51
                         Meteorologové dál varují před silným větrem
                          Výstraha platí od sedmi večer až do pondělního rána. Ve čtyřech krajích bude foukat rychlostí až sedmdesát kilometrů za hodinu.
                          42:12
                          Relikviář svatého Maura
                           Naposledy si dnes návštěvníci státního zámku a hradu Bečov mohli prohlédnout relikviář svatého Maura. Pro druhou nejcennější zlatnickou památku v Čechách už je připravená nová expozice.
                           42:48
                           Omezení na dálnici D1
                            14 hodin byla zcela uzavřená dálnice D1 na 25. kilometru. Silničáři tam přes noc usazovali ocelovou konstrukci nadjezdu u Kaliště.
                            44:48
                            Polární záře
                             Polární záře sice nastala, v Česku ji ale zatím navzdory předpovědím nešlo pozorovat – podle astronomů byla slabá a měla nazelenalou barvu.
                             45:09
                             Nejlepší snímky festivalu v Jihlavě
                              Skončil 25. ročník mezinárodní přehlídky dokumentárního filmu v Jihlavě. V kinosálech už promítají poslední snímky a autoři těch vítězných se už radují z rozdaných cen.
                              47:17
                              Vláda podá trestní oznámení kvůli krachu Bohemia Energy
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               1. listopad 2021

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               20. květen

                               Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                               Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               19. květen

                               Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                               Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               19. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               18. květen

                               Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               18. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám