54 minut

14. říjen 2021

Obsah dílu

Headlines — Jednání koalic a svolání sněmovny — Jednání o vládě — Veřejné mínění — Výzva Ivany Zemanové — Nejasnosti kolem zdraví prezidenta — Zdravotní stav prezidenta — Útok v Norsku — Požár na Tchajwanu — Platnost testů — Počet nakažených — Výuka během karantény — Osvobozený Tempel — Signal festival — Omluva za prezidentův výrok — Drahý benzin i nafta — Teplotní výkyvy v říjnu — Řešení krachu Bohemia Energy — Co čeká klienty — O Bohemia Energy — Zaplacené zálohy — Závěrečná řeč Miroslava Pelty — Placené testy — Babiš se odvolal — Opravy kanálu — Neklid v Bejrútu — Nonstop doky — Čína reguluje podnikání — Ochočení rysi v přírodě — Seniorský parkour — Krádež hodinek — Virová archeologie — Velký knižní čtvrtek — 20 let Paměti národa

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Jednání koalic a svolání sněmovny
   Dvě zprávy dnes přineslo povolební jednání o nové vládě. Koalice jednají o vládním programu a prezident svolal zasedání nové sněmovny na 8. listopadu.
   01:28
   Jednání o vládě
    Do 8. listopadu chce mít pětice stran v čele s pravděpodobným premiérem Petrem Fialou podepsanou koaliční smlouvu. O rozdělení postů ve sněmovně by politické strany mohly jednat příští týden.
    04:31
    Veřejné mínění
     Skoro polovina obyvatel si myslí, že prezident by měl sestavením vlády pověřit vítěze voleb, který získal nejvíc hlasů. Bez ohledu na to, jestli jde o stranu nebo koalici.
     05:30
     Výzva Ivany Zemanové
      V jaké kondici je prezident republiky, zůstává nejasné. Manželka hospitalizovaného Miloše Zemana odpoledne předstoupila spolu s dcerou Kateřinou před novináře a vyzvala média i veřejnost k trpělivosti.
      06:54
      Nejasnosti kolem zdraví prezidenta
       Většina sněmovních stran ani dnešní oznámení Hradu nepovažuje za důkaz, že bude prezident v příštích týdnech schopný řádně vykonávat své pravomoci.
       10:12
       Zdravotní stav prezidenta
        Rozhovor s Radkem Vondráčkem.
        13:38
        Útok v Norsku
         Dán, který v Norsku vraždil lukem a šípy, byl konvertista k islámu a policie ho vloni podezírala, že se zradikalizoval. Včerejší útok, při kterém zahynulo nejmíň pět lidí, tak dál vyšetřuje i jako teroristický čin.
         15:57
         Požár na Tchajwanu
          46 mrtvých a zhruba stejný počet zraněných po požáru výškové budovy na Tchajwanu. Svědci ve městě Kao-siung hovoří o explozi, po které dům zachvátily plameny.
          16:22
          Platnost testů
           Kratší platnost testů na covid. Ministerstvo zdravotnictví vládě předloží návrh, podle kterého by se uznával výsledek antigenního testu jen jeden den, u PCR tři dny.
           18:33
           Počet nakažených
            Sílící nákazu dokládají zdravotnické statistiky. Včera laboratoře odhalily bezmála 15 set nových pozitivních testů, skoro o polovinu víc než před týdnem.
            19:13
            Výuka během karantény
             Přesně před rokem se kvůli pandemii covidu uzavřely školy a přešly na distanční výuku, první žáci se do nich vrátili až v polovině dubna. Teď je situace ve školách klidnější - hygienici posílají kvůli nákaze do karantény buď celé třídy, výjimečně i celé školy.
             21:44
             Osvobozený Tempel
              Pražský vrchní soud pravomocně osvobodil Roberta Tempela viněného z dvojnásobné vraždy spáchané před dvaceti lety na Sokolovsku. Obžalovaný vinu od začátku odmítal, doživotní trest vězení v červenci zrušil Ústavní soud.
              22:12
              Signal festival
               Živý vstup Anny Bahnerové.
               25:40
               Omluva za prezidentův výrok
                Ministerstvo financí se musí omluvit za výrok prezidenta o Ferdinandu Peroutkovi. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Miloš Zeman známého novináře označil za autora článku Hitler je gentleman.
                28:08
                Drahý benzin i nafta
                 Ceny pohonných hmot jsou nejvyšší skoro za 7 let. Litr Natural za poslední týden zdražil bezmála o 90 haléřů na 35,47. Nafta je o korunu čtyřicet levnější. Nejvíc platí řidiči v Praze, nejmíň v Jihočeském a Zlínském kraji.
                 28:46
                 Teplotní výkyvy v říjnu
                  Živý vstup Aleny Zárybnické.
                  31:13
                  Řešení krachu Bohemia Energy
                   Takzvaní dodavatelé poslední instance začali řešit převzetí klientů po skupině Bohemia Energy. Ta včera oznámila ukončení své činnosti.
                   32:09
                   Co čeká klienty
                    Dodavatelé energií poslední instance už včera vyzvali, aby klienti Bohemia Energy vyčkali a nevolali na už tak přetížené infolinky. Lidé mají totiž na uzavření nové smlouvy půl roku - do té doby mají dodávky energie zajištěné.
                    35:02
                    O Bohemia Energy
                     Skupina vznikla v roce 2005. Od té doby získala na českém trhu okolo devíti set tisíc klientů. Společnost ale působila i v zahraničí. Celkem tak obsluhovala víc než milion lidí.
                     35:57
                     Zaplacené zálohy
                      Lidé, kteří byli u Bohemia Energy mají půl roku na podepsání smlouvy s novým dodavatelem. Řada z nich teď řeší otázku, zda platit zálohy na energie u Bohemia Energy, nebo jejich platby zastavit.
                      38:22
                      Závěrečná řeč Miroslava Pelty
                       Bývalý předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta nesouhlasí s obžalobou v případu údajných manipulací se sportovními dotacemi. Zopakoval to ve své zhruba půlhodinové závěrečné řeči u pražského městského soudu.
                       39:31
                       Placené testy
                        Francie stupňuje tlak na neočkované. Od zítřka si musí lidé, kteří nedostali ani jednu dávku vakcíny, platit antigenní i PCR testy. Podobné opatření už od pondělí platí v sousedním Německu.
                        41:55
                        Babiš se odvolal
                         Andrej Babiš se odvolal proti čtvrtmilionové pokutě, kterou mu v září udělil černošický městský úřad. Deníku právo to řekl premiérův advokát. Úřad vidí porušení pravidel v tom, že Babiš je členem vlády a zároveň ovládá média.
                         42:21
                         Opravy kanálu
                          Zachránil plavení dříví ze Šumavy. Díky Želnavskému smyku dál proudilo dřevo na český nebo německý trh. Tahle odbočka Schwarzenberského kanálu ale od konce šedesátých let chátrala. Teď je znovu v původním stavu.
                          43:53
                          Neklid v Bejrútu
                           Nejméně 6 mrtvých a 30 zraněných si vyžádaly ozbrojené střety v centru Bejrútu. Terčem se stali účastníci demonstrace proíránských a šíitských hnutí Hizballáh a Amal.
                           44:34
                           Nonstop doky
                            Přístavy na americkém západním pobřeží budou od tohoto týdne pracovat v nepřetržitém provozu. Se zástupci přepravních společností se na tom dohodl prezident Joe Biden.
                            44:55
                            Čína reguluje podnikání
                             Regulační zásahy do čínské ekonomiky nemají obdoby. Peking usměrňuje soukromé firmy, které dosud byly výkladní skříní čínského kapitalismu. Opatření sahají od pokut po zrušení vstupu na burzu.
                             46:59
                             Ochočení rysi v přírodě
                              Národní parky v Česku se obávají migrace ochočených rysů ze severozápadního Polska. Ty tam vypustila do volné přírody Západopomořanská nezisková organizace. Padesát rysů ale pochází z umělých chovů v Německu.
                              47:28
                              Seniorský parkour
                               Projekt brněnské Masarykovy univerzity, který má naučit starší lidi zvládat překážky a především padat. Podle lékařů jsou totiž právě pády pro tuto věkovou skupinu velmi rizikové.
                               49:20
                               Krádež hodinek
                                V nákupním centru v Ostravě–Porubě si špatně zabezpečené vitríny v zavřeném obchodě všimli dva muži. Prostrčili ruce skrz mezery ve stahovací roletě a sebrali tři švýcarské hodinky celkem za padesát tisíc korun.
                                49:41
                                Virová archeologie
                                 Žloutenkou se lidstvo potýká už nejméně deset tisíc let. Nový výzkum prokázal, že virus hepatitidy, který je zodpovědný za žloutenku, se prvně začal šířit už mezi původními Američany a v průběhu historie se měnil.
                                 49:59
                                 Velký knižní čtvrtek
                                  Velký knižní čtvrtek dnes na pulty knihkupectví přinesl šestnáct novinek. Mezi nimi třeba románový debut režiséra Quentina Tarantina. Ale také nové knihy oceňovaných českých autorů Jaroslava Rudiše a Pavly Horákové, kteří se zabývali tématem soužití národů ve Střední Evropě.
                                  52:05
                                  20 let Paměti národa
                                   Unikátní archiv si právě teď připomíná dvacet let existence koncertem a výstavou na pražském Strahově.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   15. říjen 2021

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   27. září

                                   Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                                   27. 9. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   27. září

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   27. 9. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   26. září

                                   Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                                   26. 9. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   26. září

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   26. 9. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   25. září

                                   Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                                   25. 9. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   25. září

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   25. 9. 2023 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   24. září

                                   Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                   24. 9. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   24. září

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   24. 9. 2023 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   23. září

                                   Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                                   23. 9. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   23. září

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   23. 9. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám