55 minut

30. září 2021

Část: Kolony u Českých Budějovic

Obsah dílu

Růst úrokových sazeb — ČNB mění sazby — Vývoj české ekonomiky — Základní sazba ČNB: 1,5 % — Verdikt nad bývalým prezidentem — KLDR chce obnovit kontakt s Jižní Koreou — Vývoj počtu nakažených — Konec sporu mezi J. Hutkou a K. Srpem — Dopravní komplikace na Letné — Pokuta pro předsedu vlády — Proces s pracovníky koncentračních táborů — Dokáží zákonodárci zabránit shutdownu? — Nová bondovka v kinech — Budoucnost těžby v dole Turów — Zadlužení domácností — Ordinace plné dětských pacientů — Rusko o eliminaci z tendru na dostavbu Dukovan — Propadnutí vozovky pod autobusem — Ochlazení v Česku — Jiří Suchý: 90 let — Jiří Suchý: 90 let — Jubileum J. Suchého — Jiří Suchý a herecké role — Předvolební debata lídrů z Prahy — Česko-francouzské obchody — Míří Polsko z EU? — Likvidace graffiti ze soutěsky v Hřensku — Odolnost bakterií vůči antibiotikům — Petr Dohnal končí v čele Vězeňské služby — Kolony u Českých Budějovic — Masakr v ekvádorském vězení — Nové hokejové dresy — Čištění prostorů pod kolonádou — Investice v Ázerbajdžánu — Nové podzemní nádraží v Bratislavě — Zemřel Boris Valníček — Očkování v odhehlých obcích

Části dílu

00:38
Růst úrokových sazeb
  Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu nejvíc od roku 1997. A to o tři čtvrtě procentního bodu na půl druhého procenta. Je to výraznější zvýšení, než trh očekával.
  01:32
  ČNB mění sazby
   Právě kvůli rychlému zdražování ekonomové očekávali, že bankovní rada úrokové sazby zvýší.
   04:24
   Vývoj české ekonomiky
    Dnes potvrdili oživení české ekonomiky také statistici. Podle aktuálních dat vzrostla ve druhém čtvrtletí oproti roku předtím o 8,1 desetinu procenta.
    05:08
    Základní sazba ČNB: 1,5 %
     Hostem Událostí je guvernér ČNB Jiří Rusnok.
     08:05
     Verdikt nad bývalým prezidentem
      Roční trest vězení pro francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho. Pařížský soud ho uznal vinným z nezákonného financování neúspěšné kampaně za znovuzvolení v roce 2012.
      10:04
      KLDR chce obnovit kontakt s Jižní Koreou
       Severokorejský vůdce Kim Čong-un chce od října obnovit spojení s Jižní Koreou. KLDR komunikaci se svým sousedem přerušila po pouhých několika týdnech letos v srpnu.
       10:31
       Vývoj počtu nakažených
        Koronavirová nákaza v Česku dál sílí. Včera laboratoře odhalily 732 nových pozitivních testů, je to nejvíc od 19. května.
        11:16
        Konec sporu mezi J. Hutkou a K. Srpem
         Písničkář Jaroslav Hutka se nemusí omlouvat bývalému předsedovi Jazzové sekce Karlu Srpovi za to, že ho nazval donašečem komunistické Státní bezpečnosti.
         13:45
         Dopravní komplikace na Letné
          Živý vstup redaktorky Moniky Novákové.
          14:57
          Pokuta pro předsedu vlády
           Čtvrtmilionová pokuta pro premiéra Andreje Babiše za přestupek proti zákonu o střetu zájmů. O sankci rozhodl městský úřad v Černošicích, kam spadá bydliště předsedy vlády.
           16:00
           Proces s pracovníky koncentračních táborů
            Německý soud musel odložit jeden z posledních procesů s členy personálu koncentračních táborů. Obviněná 96letá žena se pokusila před jeho začátkem uprchnout.
            16:40
            Dokáží zákonodárci zabránit shutdownu?
             Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
             18:58
             Nová bondovka v kinech
              Britský agent 007 má nejen povolení zabíjet - ale od půlnoci může James Bond konečně i do kin, po několika odkladech způsobených koronavirovou pandemií. Pětadvacátý snímek ze série bondovek má název Není čas zemřít.
              21:42
              Budoucnost těžby v dole Turów
               Živý vstup redaktora Milana Brunclíka.
               23:31
               Zadlužení domácností
                České domácnosti si půjčují čím dál víc. Potvrzují to nová data centrální banky. V srpnu dlužily bilion a 977 miliard korun. Za poslední rok se suma zvýšila o 158 miliard.
                23:53
                Ordinace plné dětských pacientů
                 Plné ordinace pediatrů a naopak chybějící děti ve školkách i školách. Vlna podzimních, hlavně respiračních onemocnění dorazila letos nezvykle rychle.
                 26:05
                 Rusko o eliminaci z tendru na dostavbu Dukovan
                  Rusko má své vyřazení z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany za diskriminační a zpolitizované. Rozhodnutí Česka komentovala už před dvěma dny i Čína, která doufá, že ho Praha přehodnotí.
                  26:29
                  Propadnutí vozovky pod autobusem
                   Pod autobusem v Mostě se dnes propadla vozovka. Vůz hromadné dopravy skončil v hluboké díře přímo uprostřed rušné silnice. Podemlela ji voda z prasklého potrubí.
                   26:50
                   Ochlazení v Česku
                    Živý vstup meteorologa Michala Žáka.
                    29:04
                    Jiří Suchý: 90 let
                     Legenda českého divadla, básník, textař a autor desítek písňových textů. Jiří Suchý zítra oslaví devadesáté narozeniny.
                     29:55
                     Jiří Suchý: 90 let
                      Semafor zakládal v roce 1959. Divadlo odstartovalo kariéru mnoha hvězd, třeba Waldemara Matušky nebo Karla Gotta. Jiří Suchý divadlu zůstal věrný šest dekád a podařilo se mu ho uhájit i v těžkých dobách.
                      32:48
                      Jubileum J. Suchého
                       Jeden z narozeninových darů dostal Jiří Suchý od České mincovny - ta vydala třetí a poslední zlatou medaili z minisérie s motivy divadla Semafor.
                       33:46
                       Jiří Suchý a herecké role
                        Jiří Suchý spoluzaložil dvě slavné pražské divadelní scény. V roce 1958 s Ivanem Vyskočilem Divadlo Na zábradlí a o rok později Divadlo Semafor s Jiřím Šlitrem.
                        35:58
                        Předvolební debata lídrů z Prahy
                         Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
                         37:09
                         Česko-francouzské obchody
                          Česko koupí 52 děl Caesar. Smlouvu podepsali dnes v Praze zástupci ministerstva obrany a francouzské společnosti Nexter Systems. Zdejší průmysl se bude podílet na zakázce za osm a půl miliardy ze 40 procent.
                          38:03
                          Míří Polsko z EU?
                           V polské politice se znovu skloňuje slovo polexit. Největší opoziční Občanská platforma obviňuje vládnoucí stranu, že chce zemi z Evropské unie vyvést.
                           40:23
                           Likvidace graffiti ze soutěsky v Hřensku
                            Specializovaná firma začala odstraňovat pět metrů široké graffiti v soutěskách v Hřensku. Práce budou trvat dva dny. Údolí, kde vandal posprejoval skálu, patří mezi nejpřísněji chráněné zóny národního parku České Švýcarsko.
                            41:04
                            Odolnost bakterií vůči antibiotikům
                             33 000 lidí zemře každý rok v zemích Evropské unie kvůli bakteriím odolným proti antibiotikům. Vyplývá to z dat Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí. Spotřeba těchto léků ve světě dlouhodobě stoupá – v Česku za posledních 30 let o pětinu.
                             43:25
                             Petr Dohnal končí v čele Vězeňské služby
                              Petr Dohnal končí v čele Vězeňské služby. Post generálního ředitele sboru opouští po devíti letech na vlastní žádost, dál bude působit jako civilní náměstek.
                              43:45
                              Kolony u Českých Budějovic
                               Kolony a zdržení i desítky minut na příjezdu do Českých Budějovic. Ve směru z Rakouska je kvůli stavbě velké okružní křižovatky uzavřená silnice od Včelné.
                               45:19
                               Masakr v ekvádorském vězení
                                Nejmémě 116 lidí zemřelo během krvavých bojů mezi členy různých gangů v ekvádorské věznici. Přes 50 dalších je zraněných. Vězni po sobě stříleli, útočili na sebe noži a používali výbušniny.
                                45:43
                                Nové hokejové dresy
                                 Národní hokejový tým ukázal dresy pro olympijské hry v Pekingu. Na hruď se vrací státní znak. Nahradí motiv lva, který je součástí loga Českého hokeje, a na tomto turnaji se nesmí použít.
                                 46:09
                                 Čištění prostorů pod kolonádou
                                  Po třinácti letech začali technici čistit podzemí pod Tržní kolonádou v Karlových Varech. Usazeniny takzvaného vřídlovce z minerální vody už pokrývají prakticky celý suterén. Odborná firma je bude odstraňovat několik týdnů.
                                  47:52
                                  Investice v Ázerbajdžánu
                                   Od konfliktu s Arménií utužuje sousední Ázerbájdžán moc nad získaným územím v Náhorním Karabachu. Vláda v Baku se chce odpoutat od závislosti na příjmech z těžby ropy a snaží se ozdravit ekonomiku po koronavirové pandemii, která zemi tvrdě zasáhla.
                                   50:02
                                   Nové podzemní nádraží v Bratislavě
                                    Hlavní město Slovenska má nové autobusové nádraží. Stanice Bratislava-Nivy se celá nachází v podzemí pod rozsáhlým nákupním centrem. Terminál zatím odbaví tisícovku spojů denně, kapacitu má přitom pětinásobnou.
                                    50:41
                                    Zemřel Boris Valníček
                                     Zemřel astrofyzik, astronom a popularizátor vědy Boris Valníček. Bylo mu 94 let. Byl u počátků československé kosmonautiky a kosmického výzkumu, koordinoval účast na programu Interkosmos - v jehož rámci se v březnu 1978 dostal do kosmu Vladimír Remek.
                                     51:12
                                     Očkování v odhehlých obcích
                                      Mobilní očkovací týmy vyjíždějí do stále zapadlejších vesnic. Třeba ve Zlínském kraji dnes vyrazili do odlehlých obcí na Kroměřížsku.
                                      Přehrát celé video
                                      Stopáž54 minut
                                      Další díl
                                      1. října 2021

                                      Přehled dílů

                                      8323 dostupných
                                      Stopáž49 minut

                                      20. července

                                      Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                      20. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž49 minut

                                      20. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      20. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      19. července

                                      Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                      19. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      19. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      19. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž55 minut

                                      18. července

                                      Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                      18. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž55 minut

                                      18. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      18. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      17. července

                                      Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                      17. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      17. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      17. 7. 2024 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      16. července

                                      Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                      16. 7. 2024 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      16. července

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      16. 7. 2024 na ČT24

                                      Události na sociálních sítích

                                      Napište nám