17. září 2021

Obsah dílu

Poslední řádná schůze — Debata o protilátkách — Počet nakažených — Zpráva o Bečvě — Odvolání Hany Lipovské — Ruské volby — Prezidenti v nemocnici — Trest za Bohumín — Severokorejské rakety — Amazon v Kojetíně — Zisky bank — Protesty zdravotníků — Soud s prokurátorem — Začal Febiofest — Odklad v kauze Čapí hnízdo — Úroda ovoce — Nehoda na přechodu — Následky výbuchu plynu — Nejvíc uzavírek — Kolony po celém Česku — Přehled uzavírek — Doprava v Praze — Předvolební debata — Obžaloba Dbalého — Návraty z ciziny — Migranti pod mostem — Evergrand před krachem — Péče o nevyléčitelné — Omezený provoz v centru Karlových Varů — Padesát let Greenpeace — Ochrana sekvojí — Dny NATO — Pomník akce Kulak — Clive Sinclair — Zahájení sezony

Části dílu

00:39
Poslední řádná schůze
  Poslanci znovu otevřeli debatu o uznávání protilátek na covid-19 jako možnosti, jak prokázat bezinfekčnost.
  01:27
  Debata o protilátkách
   Pomoci má nová studie, která se u vybraných lidí na stav přítomnosti protilátek a buněčné imunity zaměří. Její výsledky budou po volbách.
   04:03
   Počet nakažených
    Včera laboratoře v Česku potvrdily 550 nových pozitivních testů na koronavirus, o 130 víc než předchozí čtvrtek. Třetí den v řadě ono číslo přesáhlo hranici pěti set.
    04:56
    Zpráva o Bečvě
     Poslanci z vyšetřovací komise k ekologické katastrofě na Bečvě dnes odsouhlasili závěrečnou zprávu. Objevit se v ní mají podle některých členů i konkrétní pochybení.
     07:32
     Odvolání Hany Lipovské
      V samém závěru dnešního jednání sněmovna odvolala z Rady České televize Hanu Lipovskou. Důvodem je její kandidatura v říjnových volbách.
      08:22
      Ruské volby
       Rusové volí nové poslance do Státní dumy. Hlasování kvůli covidu poprvé trvá tři dny, nově se může volit taky elektronicky.
       11:08
       Prezidenti v nemocnici
        Bývalý prezident Václav Klaus před polednem opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. Miloš Zeman v nemocnici zatím zůstává.
        12:18
        Trest za Bohumín
         Muž obviněný ze založení požáru v bohumínském panelovém domě, při kterém loni v srpnu zahynulo 11 lidí, přijal dohodu o doživotním trestu. Obsah dohody ještě musí schválit soud.
         14:34
         Severokorejské rakety
          Severokorejská televize ukázala nový raketový systém, který měl ve středu odpálit dvě balistické střely krátkého doletu. Rakety Pchjongjang netradičně vypustil z vagónu na železnici, dopadly do Japonského moře.
          14:56
          Amazon v Kojetíně
           Živý vstup Anny Hovorkové.
           16:20
           Zisky bank
            Zisky tuzemských bank a spořitelen znovu rostou. Od ledna do června dohromady vydělaly přes 31 miliard korun.
            16:39
            Protesty zdravotníků
             Polsko zažívá vlnu protestů zdravotníků. Stěžují si na nízké platy a přesčasy, které musí sloužit kvůli nedostatku personálu. Požadují, aby jim stát dorovnal mzdy na západoevropskou úroveň.
             18:45
             Soud s prokurátorem
              U soudu s bývalým slovenským speciálním prokurátorem Dušanem Kováčikem zazněly závěrečné řeči. Obžaloba pro něj žádá nejmíň 13 let vězení a propadnutí majetku.
              19:21
              Začal Febiofest
               Živý vstup Pavly Sedliské.
               22:45
               Odklad v kauze Čapí hnízdo
                Další odklad rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo. Po doplnění důkazů – včetně výslechu Andreje Babiše mladšího – musí dát policie znovu prostor obviněnému premiérovi, aby se seznámil se spisem.
                25:15
                Úroda ovoce
                 Úroda nejobchodovanějšího ovoce v Česku bude letos podprůměrná. Sklizeň jablek klesne oproti loňsku o pět procent na necelých 112 tisíc tun. Důvodem je hlavně chladné jaro. Naopak hrušek se tento rok urodilo o pětinu víc.
                 25:35
                 Nehoda na přechodu
                  Policie varuje před nebezpečným předjížděním u přechodů pro chodce. Ty zase upozorňuje na větší obezřetnost při přecházení. Na internetu policisté zveřejnili nehodu z minulého týdne v Brně. Trojici žen na přechodu dá první řidič přednost, pak ale křižovatkou v druhém pruhu rychle projede další auto a srazí jednu z žen.
                  26:03
                  Následky výbuchu plynu
                   Hasiči v noci na dnešek znovu zasahovali v Koryčanech na Kroměřížsku. Po středeční explozi plynu, která stála život dva dobrovolné hasiče a další čtyři lidi zranila, tam začal praskat i sousední dům.
                   27:46
                   Nejvíc uzavírek
                    Prázdniny skončily už před dvěma týdny, ale sezona uzavírek na silnicích ještě rozhodně ne. Momentálně jich je v Česku 1923. To je dokonce víc než v červnu nebo v srpnu.
                    28:33
                    Kolony po celém Česku
                     V kolonách denně stojí i autobusy hromadné dopravy a nabírají tak zpoždění. V Česku je na dvě stě opravovaných míst, kudy musí řidiči jezdit kyvadlově a dopravu tam řídí semafory.
                     31:02
                     Přehled uzavírek
                      Podle nahlášených uzavírek letošní sezona oprav stále teprve graduje: ještě v červnu bylo v celém Česku kyvadlových jízd jen 116, v srpnu už 195 a teď přes 200.
                      31:43
                      Doprava v Praze
                       Data o pražském provozu ukazují, že se jeho hustota v září vrátila prakticky přesně do stavu, ve kterém byla před dvěma lety, tedy před covidem. To platí o osobní dopravě, nákladní doprava navíc výrazně narostla.
                       34:24
                       Předvolební debata
                        Živý vstup Martina Řezníčka.
                        35:31
                        Obžaloba Dbalého
                         Státní zástupce znovu obžaloval někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi. A to kvůli dalším zakázkám tohoto zdravotnického zařízení.
                         35:51
                         Návraty z ciziny
                          Lidé z Česka v létě cestovali nejčastěji do Chorvatska. Do tamních resortů jich podle ministerstva zahraničí přijelo tři čtvrtě milionu. Laboratoře odhalily v letní sezoně nákazu u stovek turistů, kteří se z ciziny vrátili do Česka.
                          38:05
                          Migranti pod mostem
                           Počet migrantů, kteří táboří pod mostem spojujícím americký Texas s Mexikem, přesáhl deset tisíc. Většina pochází z Haiti.
                           38:32
                           Evergrand před krachem
                            Jedna z největších realitních společností v Číně, Evergrand, je před krachem. Její pád by otřásl celou čínskou ekonomikou a vyloučeny nejsou dopady ani na tu světovou.
                            40:48
                            Péče o nevyléčitelné
                             Speciální týmy v nemocnicích zlepšují pacientům s nevyléčitelnou nemocí kvalitu života, pomáhají jejich rodinám i lékařům z různých oborů. Od příštího roku budou týmy poprvé součástí úhrad.
                             43:20
                             Omezený provoz v centru Karlových Varů
                              Vjezd do lázeňské zóny v Karlových Varech bude ještě přísnější. Už přes rok tam přes výsuvné sloupky projedou pouze vozy záchranných složek, zásobování nebo lázeňských hostů, kterým radnice udělila výjimku.
                              44:03
                              Padesát let Greenpeace
                               Před padesáti lety vzniklo ekologické hnutí Greenpeace. Skupina dvanácti aktivistů tehdy vyrazila lodí z kanadského Vancouveru k břehům Aljašky s cílem překazit jaderné pokusy.
                               46:32
                               Ochrana sekvojí
                                Ochrana nejmohutnějších stromů na světě před plameny. Hasiči v kalifornském národním parku Sequoia obalují sekvojovce obrovské hliníkovou fólií. A to včetně zřejmě nejobjemnějšího živého stromu na Zemi – Generála Shermana. V blízkosti Obřího lesa totiž zuří požáry, a i když sekvoje ohni dobře odolávají, správci chtějí cenný porost ochránit co nejlépe.
                                46:57
                                Dny NATO
                                 Živý vstup Jiřího Šímy.
                                 50:20
                                 Pomník akce Kulak
                                  Pod horou Říp vznikl nový pomník obětem komunistické akce Kulak. Připomínat má sedláky, kteří v 50. letech odmítli věnovat své statky Jednotným zemědělským družstvům.
                                  51:02
                                  Clive Sinclair
                                   Zemřel britský vynálezce a podnikatel Clive Sinclair. V 80. letech významně pomohl masovému rozšíření osobních počítačů do domácností.
                                   52:46
                                   Zahájení sezony
                                    Filharmonie Brno dnes večer zahajuje novou sezonu Smetanovým cyklem symfonických básní Má vlast pod taktovkou svého šéfdirigenta Dennise Russella Daviese.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž50 minut
                                    Další díl
                                    18. září 2021

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    6. únor

                                    Headlines — Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                                    6. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    6. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    6. 2. 2023 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    5. únor

                                    Headlines — Škrty v důchodech — Debaty o omezení výchovného — Průměrný důchod — Obavy z ruské ofenzívy — Boje na východě Ukrajiny — Příběh architekty uprchlé z Ukrajiny — Spor o jmenování předsedy Ústavního soudu — Schůzka prezidenta Zemana s premiérem — Extremismus v Česku — Sestřelení podezřelého balonu — Laviny v zahraničí — Zdražování mobilních operátorů — Íránské milosti — Péče o tanečníky Národního divadla — Inaugurace bez vojenské přehlídky — Protesty proti izraelské vládě — Úspory energií na ministerstvech — Nehoda trolejbusu v Ostravě — Varování před mrazy — Tři roky odbahňování zámeckého rybníka — Trendy v nakupování — Nejčastější zboží v akci — Samoobslužné prodejny — Zákaz dovozu ropných produktů — Papežova mše v Súdánu — Kolony v Bedřichově — RegioJet skončí na Smíchovském nádraží — Pátrání po vrahovi na útěku — Prevence syndormu diabetické nohy — Vysunutí lávky přes chebské nádraží — Výročí úmrtí legendárního komika — Ceny české filmové kritiky

                                    5. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    5. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    5. 2. 2023 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    4. únor

                                    Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                                    4. 2. 2023 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    4. únor

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    4. 2. 2023 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám