Nahrávám video

22. srpen 2021

Část: Podmínky pro průjezd Čechů Slovinskem

Obsah dílu

Bilance koronaviru v ČR — Pravidla pro přeočkování — Přeočkování třetí dávkou — Koronavirus v ČR — Kontroly protiepidemických opatření — Další oběti mezi Afghánci — Vyznamenání pro velvylance v Afghánistánu — Volební model — Střety v Pásmu Gazy — Obnovení výroby v automobilce — Rizikové utkání — Sezona hurikánů v USA — Podmínky pro průjezd Čechů Slovinskem — Premiéra snímku Atlas ptáků a restaurovaný film O slavnosti a hostech — Kauza údajných odposlechů — Výstraha před bouřkami — Nový jízdní řád — Produkce vodních elektráren — Prevence rakoviny děložního čípku — Výdaje rodičů za školáka — Drahé školní potřeby a kroužky — Pomoc rodinám žáků s nízkými příjmy — Start kampaně ČSSD — Návrat obcí po tornádu k normálu — Setkání evropských politiků na Ukrajině — Otevření bazénu v hotelu Thermal — Zemřel Eduard Hrubeš — Šance pro české zbrojaře v Turecku — Rezignace švédského premiéra — Konec oprav poutního místa Lutršték — Vzpomínky zahraničního reportéra na Československo — Festival Zlatá pecka začíná

Části dílu

00:36
Bilance koronaviru v ČR
  Šíření koronaviru v Česku stagnuje, na rozdíl třeba od Německa nebo Rakouska, kde nákaza jednoznačně sílí.
  01:18
  Pravidla pro přeočkování
   O dalším vývoji epidemie rozhodne podzim. A právě po létu chce stát začít i s přeočkováním třetí dávkou vakcíny proti koronaviru.
   01:56
   Přeočkování třetí dávkou
    Jestli bude třetí dávka očkování k dispozici i pro další skupiny obyvatel, ukáže podle ministra Vojtěcha další vývoj epidemie. Vakcín má být podle ministerstva dostatek. Už teď řeší resort objednávky i na další roky.
    04:43
    Koronavirus v ČR
     Aspoň jednu dávku vakcíny už v Česku dostalo skoro pět milionů a 700 tisíc zájemců. Počet lidí s ukončeným očkováním včera překročil hranici pět a půl milionu.
     05:44
     Kontroly protiepidemických opatření
      V Česku zatím přibývá nakažených pomaleji než před týdnem. Nejméně příznivá situace mezi okresy je na Českobudějovicku. Tam hygienici za poslední týden odhalili víc než 30 případů na 100 tisíc obyvatel.
      07:16
      Další oběti mezi Afghánci
       Na kábulském letišti zemřelo během pokusů dostat se na evakuační letadla dalších sedm lidí – potvrdilo to britské ministerstvo obrany. Obětí jen na letišti je týden po talibanském převratu už nejméně dvacet.
       09:45
       Vyznamenání pro velvylance v Afghánistánu
        Prezident vyznamená za skvělou organizaci české evakuace z Afghánistánu vyslance Jiřího Balouna. V rozhovoru pro Blesk Miloš Zeman uvedl, že diplomatovi udělí medaili Za zásluhy, případně Za hrdinství.
        10:44
        Volební model
         Kdyby se v srpnu konaly volby do sněmovny, vyhrálo by podle průzkumu firmy Kantar pro Českou televizi hnutí ANO. Získalo by 27 a půl procenta. Následují koalice Spolu – tedy ODS, lidovci a TOP 09 – a uskupení Pirátů a Starostů – oba subjekty preferuje 21 procent respondentů.
         11:29
         Střety v Pásmu Gazy
          Při střetech u hraničního plotu mezi Izraelem a Pásmem Gazy byly v sobotu podle agentury AFP zraněny čtyři desítky Palestinců, z toho jedno dítě vážně. Izraelská armáda oznámila, že vážné zranění utrpěl i jeden policista.
          11:53
          Obnovení výroby v automobilce
           Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
           13:22
           Rizikové utkání
            Několik set policistů dohlíží na fotbalový zápas v pražském Edenu. Domácí Slavia hostí ostravský Baník. V terénu jsou muži z pořádkové, kriminální a dopravní služby a taky antikonfliktní tým.
            13:40
            Sezona hurikánů v USA
             Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
             15:35
             Podmínky pro průjezd Čechů Slovinskem
              Slovinsko odložilo zpřísnění podmínek pro české turisty. Ti budou moci ještě týden přejíždět přes tuto zemi bez potvrzení bezinfekčnosti. České ministerstvo zahraničí se Slovinci vyjednalo prodloužení výjimky pro tranzit až do neděle 29. srpna.
              15:55
              Premiéra snímku Atlas ptáků a restaurovaný film O slavnosti a hostech
               Živý vstup redaktora Jiřího Svobody.
               20:04
               Kauza údajných odposlechů
                Výroky prezidenta o odposleších lidí z jeho nejbližšího okolí. Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk uvedl, že monitorování telefonů nařídil před několika lety šéf BIS Michal Koudelka. Server Neovlivní napsal, že se tajná služba zajímala o poradce hlavy státu Martina Nejedlého.
                23:56
                Výstraha před bouřkami
                 Na některých místech na východě Česka od odpoledne silně bouří. Výstraha meteorologů pro tuto část republiky potrvá do druhé poloviny noci.
                 24:15
                 Nový jízdní řád
                  Do tradiční prosincové změny jízdních řádů hromadné dopravy je ještě zdánlivě daleko, ve skutečnosti ale teď dopravci finišují s jejich přípravou.
                  26:26
                  Produkce vodních elektráren
                   Letošní deštivé počasí zvýšilo produkci vodních elektráren. Zdroje patřící do skupiny ČEZ vyrobily v prvním pololetí 684 gigawatthodin, o dvě třetiny víc než před rokem. Pokryje to spotřebu skoro čtyř set tisíc domácností.
                   26:54
                   Prevence rakoviny děložního čípku
                    Úspěchy v léčbě rakoviny děložního čípku. Pomáhá včasná diagnóza, kterou umožňují i speciální testy. U žen v pětatřiceti a v pětačtyřiceti letech je nově hradí pojišťovny, u starších ne.
                    29:31
                    Výdaje rodičů za školáka
                     Z prázdnin zbývá poslední celý týden. A prodejcům školních potřeb začíná nejrušnější období. Vypravit děti do lavic bude zase o něco dražší.
                     31:57
                     Drahé školní potřeby a kroužky
                      Nejvíc před nástupem do školy musí utratit rodiče prvňáků – ti totiž kupují kompletní výbavu. Nejdražší bývá tradičně aktovka a školní obuv, se začátkem školního roku se ale musí platit také třeba družina nebo první školní výlet.
                      33:09
                      Pomoc rodinám žáků s nízkými příjmy
                       Právě rodiny s nízkými příjmy i kvůli covidové krizi stále častěji žádají o různé druhy podpory. Ministerstvo školství zvýšilo tzv. pastelkovné i dotace na obědy zdarma.
                       35:47
                       Start kampaně ČSSD
                        Sociální demokraté zahájili kampaň před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny. Kandidáti budou pokračovat v cestách po regionech a setkávání s občany.
                        36:32
                        Návrat obcí po tornádu k normálu
                         Živý vstup redaktora Michala Čejky.
                         37:57
                         Setkání evropských politiků na Ukrajině
                          Na Ukrajinu se sjíždějí evropské politické špičky. V týdnu plánují oslavit 30 let ukrajinské nezávislosti na Sovětském svazu. V Kyjevě je už český předseda Senátu Miloš Vystrčil nebo německá kancléřka Angela Merkelová.
                          40:05
                          Otevření bazénu v hotelu Thermal
                           Po několika odkladech se dnes pro veřejnost otevřel bazén hotelu Thermal v Karlových Varech. Skončila tím první etapa oprav komplexu. Saunová část by měla být hotová na podzim.
                           40:42
                           Zemřel Eduard Hrubeš
                            Zemřel Eduard Hrubeš. Bylo mu 84 let. S televizí spolupracoval od šedesátých let. Jako konferenciér, zpěvák, trumpetista, banjista, skladatel, režisér, scenárista i herec.
                            41:03
                            Šance pro české zbrojaře v Turecku
                             Čeští zbrojaři se snaží ve větší míře prorazit v Turecku. Pomoci jim mohou sankce, které na Ankaru kvůli nákupu ruského raketového systému S-400 loni uvalila vláda Donalda Trumpa.
                             43:16
                             Rezignace švédského premiéra
                              Švédsko bude mít od listopadu novou vládu. Dosavadní premiér Stefan Löfven, který vládl od roku 2014, hodlá za dva měsíce rezignovat. Důvodem je minimální podpora jeho sociálních demokratů.
                              43:36
                              Konec oprav poutního místa Lutršték
                               Mnohaleté opravy poutního místa Lutršték u Němčan na Vyškovsku skončily. Tamní kostel Panny Marie Bolestné dostal nový oltář a další vybavení, které dnes slavnostně posvětil brněnský biskup Vojtěch Cikrle.
                               44:17
                               Vzpomínky zahraničního reportéra na Československo
                                Před rokem 1989 patřil k hrstce zahraničních novinářů, kteří jezdili do socialistického Československa. Po sametové revoluci u nás americký reportér Mark Baker psal o ekonomické transformaci a soukromě jí držel palce.
                                46:45
                                Festival Zlatá pecka začíná
                                 Ve svém rodišti v Chrudimi organizuje mezzosopranistka Dagmar Pecková hudební efstival Zlatá pecka. Potrvá do konce srpna, nabídne 13 akcí.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 23. srpen 2021

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 4. říjen

                                 Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                                 4. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 4. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 4. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                                 3. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 3. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 3. 10. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                 2. 10. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 2. říjen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 2. 10. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám