21. srpen 2021

Obsah dílu

Nižší výběr z daní — Paušální zdanění příjmů — Deficit státního rozpočtu — Budoucnost Afghánistánu — Australské protesty — Bilance koronaviru v ČR — Výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa — Vzpomínky Sověta na invazi — Pocta Kamile Moučkové — Nemovitosti bez majitelů — Německá CDU startuje kampaň — Nové snímky na MFF Karlovy Vary — Nehoda autobusu s českými turisty v Německu — Zdražují výrobci i obchodníci — Cizinců žijících v Česku přibývá — Hledání diagnózy přes internet — Policie odhalila drogy na hudebním festivalu — Kontroly festivalových gastropodniků — Podpora cestovního ruchu ve městech — Cestovní ruch v ČR — Spory kvůli Bulharsku — Jak Česko čerpá evropské peníze — Hurikánová sezona v USA — Nová vlna covidu v proočkovaném Izraeli — Policejní kontroly motocyklistů — Starokladrubští vraníci — Vylidňování amerického venkova — Folklorní festival dětských souborů

Části dílu

00:42
Nižší výběr z daní
  Stát letos dostává méně peněz z výdělků lidí. Inkaso daně z příjmů fyzických osob kleslo oproti loňsku o víc než čtvrtinu. Projevilo se zrušení superhrubé mzdy a s tím související snížení odvodů. Navíc vzrostla sleva na poplatníka.
  01:42
  Paušální zdanění příjmů
   Další z letošních novinek je i takzvaná paušální daň – tedy jednotný odvod místo platby záloh a podávání daňových přiznání. Podle finanční správy ho využívá 76 tisíc živnostníků. Méně, než se původně očekávalo.
   05:06
   Deficit státního rozpočtu
    Taky kvůli tomu, že výdaje rostou rychleji než příjmy, skončil státní rozpočet uprostřed prázdnin v rekordním minusu: 279 miliard korun. V loňském krizovém roce to bylo na konci července 205 miliard.
    06:18
    Budoucnost Afghánistánu
     Do Kábulu dorazil druhý nejvýznamnější muž Talibanu Abdul Ghaní Barádar. Ten je považován za možného nového vůdce země, kterou radikálové ovládli minulý týden.
     08:34
     Australské protesty
      Přes dvě stě přestupků, na padesát zadržených osob a šest zraněných policistů. Australské Melbourne zažilo další, tentokrát násilný, protest kritiků nařízeného lockdownu, opatření i očkování.
      08:57
      Bilance koronaviru v ČR
       Šíření koronaviru v Česku stagnuje. Včera laboratoře potvrdily 170 pozitivních testů. O pětinu méně než předchozí pátek.
       09:47
       Výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa
        Řadou akcí si dnes Česko připomnělo 21. srpen 1968 – tedy padesáté třetí výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy na území Československa. U budovy Českého rozhlasu v Praze lidé vzpomínali na oběti, zraněné i na ty, kdo kvůli okupaci opustili vlast.
        11:17
        Vzpomínky Sověta na invazi
         Půl milionu vojáků, přes 6000 tanků a obrněných vozidel, zhruba 800 letadel. Taková byla 21. srpna 1968 síla invazních vojsk. Kromě sovětské armády se jí účastnily ještě východoněmecké, polské, maďarské a bulharské jednotky.
         13:14
         Pocta Kamile Moučkové
          Jednou z tváří událostí roku 1968 byla hlasatelka Kamila Moučková. Jako vůbec první předala lidem z obrazovky zprávy o invazi. Zemřela vloni a její památku teď chce připomenout spolek Pojďme dál. Navrhuje přejmenovat po ní prostor před sídlem České televize na Kavčích horách. Podnět už zaslal pražskému primátorovi.
          13:46
          Nemovitosti bez majitelů
           V Česku je kolem 170 tisíc nemovitostí – hlavně pozemků, které mají nejasného majitele. Buď není vůbec uveden, nebo je třeba už po smrti. S dohledáváním vlastníků pomáhá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
           16:06
           Německá CDU startuje kampaň
            Německá CDU dnes v Berlíně oficiálně odstartovala svou kampaň před zářijovými parlamentními volbami. Šéfa strany a kancléřského kandidáta Armina Lascheta osobně podpořila i stávající předsedkyně vlády Angela Merkelová.
            16:50
            Nové snímky na MFF Karlovy Vary
             Živý vstup redaktora Jiřího Svobody.
             21:06
             Nehoda autobusu s českými turisty v Německu
              Autobus s českými turisty havaroval v Německu. Na palubě bylo celkem 37 lidí, 14 z nich se zranilo.
              22:20
              Zdražují výrobci i obchodníci
               Ceny v průmyslu rostou podle statistiků nejrychleji za posledních 17 let. Může za to rychlé zdražování téměř všech surovin. Doprava – hlavně ta lodní – stojí oproti loňsku několikanásobně víc.
               24:24
               Cizinců žijících v Česku přibývá
                Cizinců pobývajících v Česku vloni přibylo. Podle ministerstva vnitra mělo v zemi přechodný nebo trvalý pobyt téměř 635 tisíc lidí ze zahraničí, o sedm procent víc než předloni. Policie taky v roce 2020 odhalila víc cizinců, kteří tu pobývali nelegálně: přes sedm tisíc.
                24:51
                Hledání diagnózy přes internet
                 Každý druhý člověk hledá při zdravotních potížích informace na internetu. Potvrdil to průzkum agentury Ipsos. Lékaři ale varují, že kromě ověřených faktů je síť plná i nebezpečných dezinformací.
                 27:05
                 Policie odhalila drogy na hudebním festivalu
                  Drogy u zhruba pěti desítek lidí objevila policie na tanečním festivalu Mácháč Forever v Doksech. Nejčastěji šlo o marihuanu, pak také kokain, pervitin i extázi.
                  27:24
                  Kontroly festivalových gastropodniků
                   S přílivem návštěvníků, kteří přijeli do Karlových Varů za filmem, zpřísnila Česká obchodní inspekce kontroly tamních barů, restaurací i stánků. Jen během dneška našli inspektoři hned několik pochybení.
                   28:59
                   Podpora cestovního ruchu ve městech
                    Stát plánuje podpořit turisty, kteří chtějí trávit volno ve městech. Zatím počítá s dotací čtvrt miliardy korun. Peníze mohou získat velká města, která by přidala dalších 250 milionů.
                    31:57
                    Cestovní ruch v ČR
                     Turistický ruch se ve druhém čtvrtletí odrazil ode dna. V hotelech, penzionech nebo kempech se ubytovalo 1,6 milionu hostů, tedy o 51,3 procenta meziročně víc.
                     35:35
                     Spory kvůli Bulharsku
                      Asociace cestovních kanceláří požaduje vyjmutí Bulharska ze seznamu zemí s vysokým rizikem koronavirové nákazy. Podle ní krok bezdůvodně negativně ovlivní cestování.
                      36:06
                      Jak Česko čerpá evropské peníze
                       Česko se posunulo v čerpání evropských dotací. Jednotlivé programy už většinu peněz aktuálního sedmiletého období rozdělily. Příjemci zatím získali víc než 430 miliard korun.
                       39:20
                       Hurikánová sezona v USA
                        Severovýchod Spojených států – od Long Islandu po Massachusetts – se připravuje na úder hurikánu, prvního v této oblasti po třiceti letech.
                        39:44
                        Nová vlna covidu v proočkovaném Izraeli
                         Šest set lidí ve vážném stavu s covidem hlásí izraelské nemocnice. Ještě na počátku července jich bylo zhruba třicetkrát méně – to vše přitom v zemi, která už na jaře dala vakcínu prakticky komukoliv, kdo měl zájem.
                         42:05
                         Policejní kontroly motocyklistů
                          Policisté kontrolovali motorkáře na Červenohorském sedle v Jeseníkách. Zajímalo je především dodržování povolené rychlosti.
                          44:03
                          Starokladrubští vraníci
                           Tři čtvrtě století jejich chovu připomněli ve Slatiňanech.
                           44:44
                           Vylidňování amerického venkova
                            Spojené státy mají už přes 331 milionů obyvatel. V zemi se každých 8 vteřin narodí další dítě. Loňské sčítání lidu ukazuje, že populace roste nejpomaleji od velké krize před devadesáti lety.
                            47:18
                            Folklorní festival dětských souborů
                             Ve Starém Hrozenkově na Slovácku začal první ročník folklorního festivalu dětských souborů Folklorika. Koná se až do neděle v přírodním amfiteátru Kopaničářských slavností.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž50 minut
                             Další díl
                             22. srpen 2021

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Headlines — Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                             30. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                             29. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                             28. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 3. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám