Nahrávám video

17. srpen 2021

Obsah dílu

Headlines — Zklidnění v Afghánistánu — Evakuace pokračují — Turecko a Taliban — Druhý evakuační let — Přílet do Česka — Cesta z Afghánistánu — Strach z Talibanu — Žádosti o azyl — Pravidla ve školách — Počty nakažených — Požáry ve Francii — Oprava plzeňského nádraží — Záchranáři na Haiti — Protesty před Deutsche Bahn — Návrat Všechnopárty — Senátoři o důchodech — Růst evropské ekonomiky — Havárie prototypu — Nepovolené táboření — Rozvolňování — Další změny v opatřeních — Návštěvnost památek — Následky bouřek — Polský ústupek — Napadení strážníka — Zavření elektrárny — Schvalování zabití vojáků — Vlci v Beskydech — Novozélandská karanténa — Návrat hasičů — Detox na ostrovech — Úspěch ČVUT — Český výzkum v Izraeli — Open Fair

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Zklidnění v Afghánistánu
   Taliban upevňuje své postavení. Mluvčí radikálního hnutí poprvé předstoupil v televizi před Afghánce. S obnovením vojenské mise v Afghánistánu Aliance ani Washington v brzké době nepočítají.
   01:35
   Evakuace pokračují
    Evakuace cizinců a spolupracovníků z Kábulu pokračují. Odbavení ale dál provází problémy, i když letiště včera obnovilo nouzový provoz. Stovky lidí se předtím pokoušely jakkoliv dostat do letadel, několik lidí zemřelo.
    04:25
    Turecko a Taliban
     Živý vstup Václava Černohorského.
     06:14
     Druhý evakuační let
      Asi stovka pomocníků českého velvyslanectví a armády včetně rodinných příslušníků míří z Afghánistánu do Česka. A to ve druhém evakuačním letu, který zajišťuje armáda.
      09:26
      Přílet do Česka
       Živý vstup Petra Kozlíčka.
       11:30
       Cesta z Afghánistánu
        Na palubě prvního vládního speciálu včera přiletěl z Kábulu i spolupracovník, který pomáhal české ambasádě od roku 2015 v oblasti ekonomiky i politiky.
        12:30
        Strach z Talibanu
         V Afghánistánu stále zůstávají lidé s vazbami na Českou republiku. V Kábulu se teď skrývá třeba jednadvacetiletý Atta, se kterým se podařilo ČT spojit. Před lety si ho do pěstounské péče vzala česká rodina.
         13:34
         Žádosti o azyl
          Za poslední desetiletí požádalo v Česku o mezinárodní ochranu 188 mužů, žen a dětí z Afghánistánu – 21 z nich získalo azyl, dalších 43 dočasné útočiště. Česko patří v rámci Evropské unie k zemím, které udělují azyl jen minimálně.
          14:07
          Pravidla ve školách
           Ředitelé škol už znají pravidla, která budou doprovázet začátek školního roku. Manuál, který dnes dostali do datových schránek, upřesňuje hlavně kritéria poprázdninového testování.
           16:42
           Počty nakažených
            Včera laboratoře v Česku potvrdily 210 pozitivních testů, o čtvrtinu víc než předchozí pondělí. V nemocnicích se aktuálně léčí 59 pacientů s covidem-19.
            17:26
            Požáry ve Francii
             Tisíce lidí včetně turistů z několika kempů evakuovaly úřady kvůli požáru na jihu Francie. Plameny nedaleko letoviska Saint-Tropez poničily přes pět tisíc hektarů půdy.
             17:52
             Oprava plzeňského nádraží
              Živý vstup Daniely Tunklové.
              19:15
              Záchranáři na Haiti
               Sobotní zemětřesení na Haiti má už 1419 obětí. Zraněných je přes sedm tisíc. V zemi platí ode dneška třídenní národní smutek. Záchranáři dál prohledávají trosky zřícených domů.
               21:18
               Protesty před Deutsche Bahn
                Němečtí strojvedoucí pohrozili při demonstraci před centrálou Deutsche Bahn další stávkou. Na dva dny už práci přerušili na konci předminulého týdne.
                21:53
                Návrat Všechnopárty
                 Šestnáct let na špičce televizní sledovanosti. Karel Šíp a jeho pořad Všechnopárty se po pauze způsobené koronavirem vrací novými díly na obrazovky.
                 24:23
                 Senátoři o důchodech
                  Senátoři zřejmě vrátí zpět do sněmovny novelu upravující důchody. Sociální výbor doporučil úpravy týkající se předčasného odchodu do penze pro členy integrovaného záchranného systému tak, aby se týkala pouze záchranářů.
                  26:27
                  Růst evropské ekonomiky
                   Ekonomika Evropské unie se vymanila z recese způsobené koronavirovou pandemií. Ve druhém čtvrtletí vzrostla oproti začátku roku skoro o dvě procenta. Původní odhad potvrdil Eurostat.
                   26:48
                   Havárie prototypu
                    Nedaleko Moskvy havarovalo ruské vojenské přepravní letadlo Iljušin. Zřícení letounu zachytily záběry z mobilního telefonu. Jedinému prototypu tohoto stroje při výcvikovém letu vzplanul motor. Po pádu zcela shořel.
                    27:16
                    Nepovolené táboření
                     Přespávání v rezervacích už není jen problémem Šumavy. Na neukázněné turisty si stěžují i v chráněných oblastech kolem Pálavy nebo v Podyjí.
                     29:13
                     Rozvolňování
                      Váda schválila další rozvolnění části protiepidemických opatření. Od září se tak změní pravidla pro obsazování diváckých míst na velkých sportovních nebo kulturních událostech.
                      32:14
                      Další změny v opatřeních
                       Vláda změnila pravidla pro uznávání očkování proti covidu z ciziny, a to už od příštího týdne. Česko ho bude nově akceptovat i u lidí, kteří dostali vakcínu v některé ze zemí mimo Evropskou unii.
                       34:58
                       Návštěvnost památek
                        Hrady a zámky budou moci od září naplnit návštěvníci ze sta procent. Podle kastelánů už ale rozvolnění těsně po sezoně letošní hospodaření památek nezachrání. Třeba zámky Hluboká a Český Krumlov přišly oproti loňskému roku o třetinu až polovinu hostů.
                        36:42
                        Následky bouřek
                         Popadané větve i celé stromy za sebou nechala bouřka s krupobitím, která se včera vpodvečer prohnala jižní Moravou.
                         37:23
                         Polský ústupek
                          Polská vláda potvrdila, že v příštích měsících rozpustí spornou disciplinární komoru nejvyššího soudu. Konzervativní kabinet v dopise zaslaném do Bruselu uvedl, že se zachová podle rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie.
                          39:43
                          Napadení strážníka
                           Opilý muž napadl strážníky v Hradci Králové. Městská policie dnes zveřejnila záběry ze zákroku proti agresivnímu cestujícímu s neplatnou jízdenkou na autobusovém terminálu. Děvětadvacetiletý muž nejdřív hlídku urážel, pak přešel k fyzickému násilí.
                           40:06
                           Zavření elektrárny
                            Skončila další uhelná elektrárna. Po 40 letech provozu ČEZ definitivně odstavil blok v Mělníku, do budoucna tam počítá s ekologičtější výrobou hlavně tepla.
                            43:36
                            Schvalování zabití vojáků
                             Vrchní soud v Praze pravomocně potvrdil Antonínu Dobnerovi tříměsíční podmínku. Muž v roce 2018 na internetu schvaloval smrt tří českých vojáků v Afghánistánu.
                             43:38
                             Vlci v Beskydech
                              Do Beskyd se vracejí vlci. Pár, který se tam před několika lety usadil, přivedl na jaře na svět mláďata. Potřetí v řadě se vlčata narodila taky ve smečce v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí.
                              45:41
                              Novozélandská karanténa
                               Nový Zéland opět vstupuje do kompletní uzávěry. Tamní vláda ji vyhlásila poté, co se v Aucklandu potvrdil první případ nákazy koronavirem po půl roce.
                               46:04
                               Návrat hasičů
                                Do České republiky se dnes odpoledne vrátilo 35 hasičů s 15 vozidly, kteří pomáhali likvidovat požáry v Řecku. Z rukou vicepremiéra Jana Hamáčka převzali v Brně medaile ministra vnitra.
                                46:53
                                Detox na ostrovech
                                 Odstřižení od civilizace uprostřed novomlýnské nádrže. Po letech závislosti na drogách jsou teď závislí jen sami na sobě a na přírodě. Sdružení KROK z Kyjova teď se svými klienty pracuje na ostrůvcích Nových Mlýnů.
                                 49:08
                                 Úspěch ČVUT
                                  Výjimečný úspěch českého konverzačního robota studentů z ČVUT – zvítězil v soutěži pořádané firmou Amazon a porazil konkurenty z víc než dvou set univerzit z celého světa.
                                  49:37
                                  Český výzkum v Izraeli
                                   Čeští archeologové se vrátili na pahorek Tel Moca v Izraeli. Nenápadné místo pod dálniční estakádou je unikátní ukázkou nejstaršího náboženského stavitelství. Češi tam pomáhají odkrývat chrám z dob Starého zákona.
                                   51:52
                                   Open Fair
                                    Brněnské výstaviště po dlouhé době, kdy se tam hlavně očkovalo proti covidu-19, ožívá taky hudbou. Před funkcionalistickým pavilonem Morava začne už za malou chvíli cyklus koncertů Open Fair.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž54 minut
                                    Další díl
                                    18. srpen 2021

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    4. říjen

                                    Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                                    4. 10. 2022 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    4. říjen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    4. 10. 2022 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    3. říjen

                                    Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                                    3. 10. 2022 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    3. říjen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    3. 10. 2022 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    2. říjen

                                    Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                                    2. 10. 2022 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    2. říjen

                                    Ve znakovém jazyce

                                    2. 10. 2022 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám