54 minut

7. červenec 2021

Část: Češi ve Spolkovém sněmu

Obsah dílu

Úpravy v pomoci po tornádu — Systém zvýhodnění — Program Živel — Červencová schůze sněmovny — Co ještě stihne sněmovna — Kontroverzní maďarský zákon — Prezidentova cesta do Číny — Slovensko znovuotevře malé přechody — Oživení ekonomiky — Sklizeň brambor — Zastřelený prezident — Ahoj, vesmíre — Pandemická pohotovost — Počet nakažených — Nejteplejší červen — Demonstrace kvůli omezením — Vedro a bouřky — Kontroly cyklistů — Komplikace při výstavbě — Stavebnictví a průmysl — Šetření při stavbě komunikací — Zakázané referendum — Ever Given odplula — Hackerský útok — Vyšetřování výbuchu — Očkování ve Francii — Napadení v metru — Mimořádné maturity — Očkování darovanými vakcínami — Rok od železničního neštěstí — Rekonstrukce zámku — Češi ve Spolkovém sněmu — Koncert pro Moravu

Části dílu

00:51
Úpravy v pomoci po tornádu
  Dotace pro lidi zasažené tornádem se nebudou snižovat o dary z veřejných sbírek. Na mimořádném jednání o tom dnes rozhodla vláda.
  01:34
  Systém zvýhodnění
   Zvýhodnění pojištěných rodin ale podle opozice není dostatečné. A vláda podle některých zákonodárců trestá lidi, kteří se chovali zodpovědně.
   04:41
   Program Živel
    Program Živel spadá pod Státní fond podpory investic. Vznikl přímo na pomoc lidem postiženým tornádem na jižní Moravě a na Lounsku. Celkem mohou rodiny od státu získat až pět milionů korun.
    05:45
    Červencová schůze sněmovny
     Poslance teď ale vedle debat o pomoci po tornádu čeká mnohem širší agenda. Dnes začala červencová schůze sněmovny – předposlední řádná před volbami.
     09:16
     Co ještě stihne sněmovna
      Rozhovor s Radkem Vondráčkem.
      11:49
      Kontroverzní maďarský zákon
       V Maďarsku začal platit zákon obsahující sporné pasáže o sexuálních menšinách. Evropská komise vyzvala Budapešť ke změně, v opačném případě spustí řízení o porušování unijního práva.
       14:36
       Prezidentova cesta do Číny
        Prezident Miloš Zeman příští rok plánuje navštívit Čínu. Pražský hrad to oznámil po dnešním Zemanově telefonátu s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Mluvili o ekonomické spolupráci.
        14:58
        Slovensko znovuotevře malé přechody
         Živý vstup Pavla Habrama.
         16:43
         Oživení ekonomiky
          Evropská komise zlepšila svůj odhad a předpovídá českému hospodářství pro letošek růst o bezmála čtyři procenta, u celé Unie je to skoro pět procent.
          17:07
          Sklizeň brambor
           Na jižní Moravě a v Polabí začala sklizeň raných brambor. Letos kvůli chladnému a deštivému jaru zhruba o měsíc později.
           18:50
           Zastřelený prezident
            Skupina zatím neznámých útočníků dnes brzy ráno zastřelila haitského prezidenta Jovenela Moïseho. Útočníci ho zavraždili v jeho soukromé rezidenci v Port-au-Prince.
            19:10
            Ahoj, vesmíre
             Co chce lidstvo sdělit mimozemským civilizacím a co na sebe můžeme prozradit. Takové otázky si klade nová inscenace pražského divadla Na Zábradlí.
             21:34
             Pandemická pohotovost
              Opozice ve sněmovně neprosadila debatu o pandemické pohotovosti. Část zákonodárců volá po jejím zrušení. Další chtějí od ministra zdravotnictví slyšet informace o šíření epidemie a nutnosti aktuálních opatření.
              23:53
              Počet nakažených
               Během včerejšího svátku potvrdily laboratoře 107 nových případů. To je nižší číslo než před týdnem. Ve volných dnech se ale míň testuje.
               24:28
               Nejteplejší červen
                Severní Amerika má za sebou nejteplejší červen, jaký byl kdy zaznamenán. Výrazně k němu přispěly extrémní teploty, které nedávno zasáhly Kanadu a západní části USA.
                26:48
                Demonstrace kvůli omezením
                 Na pražském Malostranském náměstí u sídla sněmovny dnes demonstrovali lidé proti koronavirovým opatřením. Nápisy na transparentech kritizovaly třeba takzvané covidové certifikáty pro cestování po Evropě.
                 27:13
                 Vedro a bouřky
                  Velké rozdíly teplot mezi západem a východem země a varování před silnými bouřkami. Až 37stupňové vedro zasáhne podle meteorologů zítra Moravu. Odpoledne ale mají přijít silné bouřky.
                  27:35
                  Kontroly cyklistů
                   Policie společně s neziskovou organizací upozorňuje na riziko úrazů při hromadných cyklistických výletech. Právě ta bude do konce prázdnin objíždět cyklisty oblíbená místa.
                   29:26
                   Komplikace při výstavbě
                    Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu v květnu poprvé meziročně vzrostla. Výstavbu ale komplikuje zdražování stavebních materiálů a jejich nedostatek.
                    32:03
                    Stavebnictví a průmysl
                     Dařilo se nejen inženýrskému stavitelství s nárůstem o víc než osm procent, ale i pozemní výstavbě. Ta šla nahoru o čtyři a půl procenta.
                     32:57
                     Šetření při stavbě komunikací
                      Zdražení stavebních materiálů ovlivnilo taky opravy silnic a dálnic. Tam, kde rekonstrukce už běží, by to nemělo být zásadněji poznat. Stavební firmy, které opravy teprve plánují, ale musí počítat s jejich prodražením.
                      35:27
                      Zakázané referendum
                       Živý vstup Petra Obrovského.
                       37:19
                       Ever Given odplula
                        Obří kontejnerová loď Ever Given opustila Suezský průplav. Jednu z nejfrekventovanějších námořních tras v březnu na šest dní zablokovala. Dalších sto dní pak kvůli neshodám o úhradě škod egyptské úřady její vyplutí blokovaly.
                        37:44
                        Hackerský útok
                         Firem napadených při víkendovém útoku hackerské skupiny Revil je až 1500. Odhaduje to americká společnost Kaseya, jejíž program útočníci zneužili, aby zašifrovali data svých obětí.
                         38:32
                         Vyšetřování výbuchu
                          Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel odhaduje zatím jen hrubě - až na stovky milionů korun. Do zničené výroby totiž pracovníci chemičky ještě nemohli ani vstoupit.
                          40:17
                          Očkování ve Francii
                           Ve Francii výrazně zpomaluje očkování. Ruší se vakcinační centra, lidé odjíždějí na dovolenou. A to přesto, že podle lékařů je právě očkování nejúčinnější ochranou proti nové vlně epidemie.
                           42:22
                           Napadení v metru
                            Policie hledá svědky napadení v metru. Nedělní konflikt cestujících na lince B vyvrcholil po sedmnácté hodině ve stanici Černý most. Na nástupišti třicetiletý muž v bílém tričku bil pěstmi i kopy pár, který musel být s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Útočníka zadržel kolemjdoucí.
                            42:47
                            Mimořádné maturity
                             Skoro 11 tisíc středoškoláků se přihlásilo k mimořádnému termínu letošních maturit, který ministerstvo školství vyhlásilo kvůli pandemii a dlouhé distanční výuce.
                             45:05
                             Očkování darovanými vakcínami
                              Poslanci řeší novelu, která upravuje úhradu očkování darovanými nebo zapůjčenými vakcínami. Dosud to bylo přímo z rozpočtu, nově by se očkování mělo hradit z veřejného zdravotního pojištění
                              45:58
                              Rok od železničního neštěstí
                               Přesně před rokem se na krušnohorské železniční trati nedaleko Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky. Při tragické nehodě zemřeli dva lidé a víc než dvacet cestujících a členů posádky bylo zraněných.
                               48:07
                               Rekonstrukce zámku
                                70 milionů korun, z toho 50 převážně z evropských z dotací. Náklady na rekonstrukci zámku v malé obci Třemešek na Šumpersku. Dělníci teď dokončují poslední práce.
                                48:47
                                Češi ve Spolkovém sněmu
                                 Právě končí 18. ročník programů, který mladým absolventům z Česka umožňuje vyzkoušet si práci asistenta německého poslance nebo poslankyně.
                                 51:09
                                 Koncert pro Moravu
                                  Živý vstup Andrey Grubnerové.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  8. červenec 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  4. prosinec

                                  Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                                  4. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  4. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  4. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  3. prosinec

                                  Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                                  3. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  3. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  3. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  2. prosinec

                                  Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                                  2. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  2. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  2. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  1. prosinec

                                  Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                  1. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  1. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  1. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  30. listopad

                                  Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                  30. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  30. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  30. 11. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám