Nahrávám video

7. červenec 2021

Obsah dílu

Úpravy v pomoci po tornádu — Systém zvýhodnění — Program Živel — Červencová schůze sněmovny — Co ještě stihne sněmovna — Kontroverzní maďarský zákon — Prezidentova cesta do Číny — Slovensko znovuotevře malé přechody — Oživení ekonomiky — Sklizeň brambor — Zastřelený prezident — Ahoj, vesmíre — Pandemická pohotovost — Počet nakažených — Nejteplejší červen — Demonstrace kvůli omezením — Vedro a bouřky — Kontroly cyklistů — Komplikace při výstavbě — Stavebnictví a průmysl — Šetření při stavbě komunikací — Zakázané referendum — Ever Given odplula — Hackerský útok — Vyšetřování výbuchu — Očkování ve Francii — Napadení v metru — Mimořádné maturity — Očkování darovanými vakcínami — Rok od železničního neštěstí — Rekonstrukce zámku — Češi ve Spolkovém sněmu — Koncert pro Moravu

Části dílu

00:51
Úpravy v pomoci po tornádu
  Dotace pro lidi zasažené tornádem se nebudou snižovat o dary z veřejných sbírek. Na mimořádném jednání o tom dnes rozhodla vláda.
  01:34
  Systém zvýhodnění
   Zvýhodnění pojištěných rodin ale podle opozice není dostatečné. A vláda podle některých zákonodárců trestá lidi, kteří se chovali zodpovědně.
   04:41
   Program Živel
    Program Živel spadá pod Státní fond podpory investic. Vznikl přímo na pomoc lidem postiženým tornádem na jižní Moravě a na Lounsku. Celkem mohou rodiny od státu získat až pět milionů korun.
    05:45
    Červencová schůze sněmovny
     Poslance teď ale vedle debat o pomoci po tornádu čeká mnohem širší agenda. Dnes začala červencová schůze sněmovny – předposlední řádná před volbami.
     09:16
     Co ještě stihne sněmovna
      Rozhovor s Radkem Vondráčkem.
      11:49
      Kontroverzní maďarský zákon
       V Maďarsku začal platit zákon obsahující sporné pasáže o sexuálních menšinách. Evropská komise vyzvala Budapešť ke změně, v opačném případě spustí řízení o porušování unijního práva.
       14:36
       Prezidentova cesta do Číny
        Prezident Miloš Zeman příští rok plánuje navštívit Čínu. Pražský hrad to oznámil po dnešním Zemanově telefonátu s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Mluvili o ekonomické spolupráci.
        14:58
        Slovensko znovuotevře malé přechody
         Živý vstup Pavla Habrama.
         16:43
         Oživení ekonomiky
          Evropská komise zlepšila svůj odhad a předpovídá českému hospodářství pro letošek růst o bezmála čtyři procenta, u celé Unie je to skoro pět procent.
          17:07
          Sklizeň brambor
           Na jižní Moravě a v Polabí začala sklizeň raných brambor. Letos kvůli chladnému a deštivému jaru zhruba o měsíc později.
           18:50
           Zastřelený prezident
            Skupina zatím neznámých útočníků dnes brzy ráno zastřelila haitského prezidenta Jovenela Moïseho. Útočníci ho zavraždili v jeho soukromé rezidenci v Port-au-Prince.
            19:10
            Ahoj, vesmíre
             Co chce lidstvo sdělit mimozemským civilizacím a co na sebe můžeme prozradit. Takové otázky si klade nová inscenace pražského divadla Na Zábradlí.
             21:34
             Pandemická pohotovost
              Opozice ve sněmovně neprosadila debatu o pandemické pohotovosti. Část zákonodárců volá po jejím zrušení. Další chtějí od ministra zdravotnictví slyšet informace o šíření epidemie a nutnosti aktuálních opatření.
              23:53
              Počet nakažených
               Během včerejšího svátku potvrdily laboratoře 107 nových případů. To je nižší číslo než před týdnem. Ve volných dnech se ale míň testuje.
               24:28
               Nejteplejší červen
                Severní Amerika má za sebou nejteplejší červen, jaký byl kdy zaznamenán. Výrazně k němu přispěly extrémní teploty, které nedávno zasáhly Kanadu a západní části USA.
                26:48
                Demonstrace kvůli omezením
                 Na pražském Malostranském náměstí u sídla sněmovny dnes demonstrovali lidé proti koronavirovým opatřením. Nápisy na transparentech kritizovaly třeba takzvané covidové certifikáty pro cestování po Evropě.
                 27:13
                 Vedro a bouřky
                  Velké rozdíly teplot mezi západem a východem země a varování před silnými bouřkami. Až 37stupňové vedro zasáhne podle meteorologů zítra Moravu. Odpoledne ale mají přijít silné bouřky.
                  27:35
                  Kontroly cyklistů
                   Policie společně s neziskovou organizací upozorňuje na riziko úrazů při hromadných cyklistických výletech. Právě ta bude do konce prázdnin objíždět cyklisty oblíbená místa.
                   29:26
                   Komplikace při výstavbě
                    Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu v květnu poprvé meziročně vzrostla. Výstavbu ale komplikuje zdražování stavebních materiálů a jejich nedostatek.
                    32:03
                    Stavebnictví a průmysl
                     Dařilo se nejen inženýrskému stavitelství s nárůstem o víc než osm procent, ale i pozemní výstavbě. Ta šla nahoru o čtyři a půl procenta.
                     32:57
                     Šetření při stavbě komunikací
                      Zdražení stavebních materiálů ovlivnilo taky opravy silnic a dálnic. Tam, kde rekonstrukce už běží, by to nemělo být zásadněji poznat. Stavební firmy, které opravy teprve plánují, ale musí počítat s jejich prodražením.
                      35:27
                      Zakázané referendum
                       Živý vstup Petra Obrovského.
                       37:19
                       Ever Given odplula
                        Obří kontejnerová loď Ever Given opustila Suezský průplav. Jednu z nejfrekventovanějších námořních tras v březnu na šest dní zablokovala. Dalších sto dní pak kvůli neshodám o úhradě škod egyptské úřady její vyplutí blokovaly.
                        37:44
                        Hackerský útok
                         Firem napadených při víkendovém útoku hackerské skupiny Revil je až 1500. Odhaduje to americká společnost Kaseya, jejíž program útočníci zneužili, aby zašifrovali data svých obětí.
                         38:32
                         Vyšetřování výbuchu
                          Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel odhaduje zatím jen hrubě - až na stovky milionů korun. Do zničené výroby totiž pracovníci chemičky ještě nemohli ani vstoupit.
                          40:17
                          Očkování ve Francii
                           Ve Francii výrazně zpomaluje očkování. Ruší se vakcinační centra, lidé odjíždějí na dovolenou. A to přesto, že podle lékařů je právě očkování nejúčinnější ochranou proti nové vlně epidemie.
                           42:22
                           Napadení v metru
                            Policie hledá svědky napadení v metru. Nedělní konflikt cestujících na lince B vyvrcholil po sedmnácté hodině ve stanici Černý most. Na nástupišti třicetiletý muž v bílém tričku bil pěstmi i kopy pár, který musel být s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Útočníka zadržel kolemjdoucí.
                            42:47
                            Mimořádné maturity
                             Skoro 11 tisíc středoškoláků se přihlásilo k mimořádnému termínu letošních maturit, který ministerstvo školství vyhlásilo kvůli pandemii a dlouhé distanční výuce.
                             45:05
                             Očkování darovanými vakcínami
                              Poslanci řeší novelu, která upravuje úhradu očkování darovanými nebo zapůjčenými vakcínami. Dosud to bylo přímo z rozpočtu, nově by se očkování mělo hradit z veřejného zdravotního pojištění
                              45:58
                              Rok od železničního neštěstí
                               Přesně před rokem se na krušnohorské železniční trati nedaleko Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky. Při tragické nehodě zemřeli dva lidé a víc než dvacet cestujících a členů posádky bylo zraněných.
                               48:07
                               Rekonstrukce zámku
                                70 milionů korun, z toho 50 převážně z evropských z dotací. Náklady na rekonstrukci zámku v malé obci Třemešek na Šumpersku. Dělníci teď dokončují poslední práce.
                                48:47
                                Češi ve Spolkovém sněmu
                                 Právě končí 18. ročník programů, který mladým absolventům z Česka umožňuje vyzkoušet si práci asistenta německého poslance nebo poslankyně.
                                 51:09
                                 Koncert pro Moravu
                                  Živý vstup Andrey Grubnerové.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  8. červenec 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Headlines — Státní rozpočet na rok 2023 — Návrhy na změny ve státním rozpočtu — Priority státního rozpočtu — Protesty v Číně — Stávka rakouských žlezničářů — Válka na Ukrajině — Složitá situace v Chersonu — Daň z mimořádných zisků — Nová deska Richarda Müllera — Podpora fotovoltaiky — Český kandidát na astronauta — Milostivé léto — Životní úroveň v ČR — Sesuv půdy na ostrově Ischia — Předvánoční nákupy — Půjčky na vánoční dárky — Změny pro spotřebitele — Interview s Denisou Rohanovou — Drahé nájmy v Londýně — Soud s exprezidentem Sarkozym — Rozpočet Středočeského kraje — Rekvalifikace uprchlíků z Ukrajiny — Czech Space Week — Rozsáhlá protidrogová akce — Těžba ropy ve Venezuele — Zvyšování poplatků za odpady — Havárie letadla u Washingtonu DC — Nový rektor Ostravské unverzity — Probuzení sopky Mauna Loa — Prodej vánočních stromků

                                  28. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 11. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  27. listopad

                                  Headlines — Prezidentské volby — Prezidentské volby – volební model — Plány na změnu prezidentských voleb — Změny ve způsobu hlasování — Výpadky elektřiny a tepla na Ukrajině — Ústup Rusů z jaderné elektrárny — Ministr životního prostředí — Zdražování sociálních služeb — Rizikové utkání Pardubice–Brno — Čínské protesty proti uzávěrám — Volby v Tchaj-wanu — Devatenáct tváří jazzu — Potíže pravoslavné církve v Česku — Šíření covidu-19 v Česku — Pokles cen chat a chalup — První adventní neděle — Bohaté vánoční osvětlení navzdory úsporám — Vlaky zdraží, slevy se sníží — Zdražení příměstské dopravy — Peníze pro MHD v Brně — Druhá oběť sesuvu půdy na Ischii — Tržby obchodníků — Nerovnost platů ve školství — Zákaz odstřelu vlků v MS kraji — 25 let od událostí, které vyústily v pád vlády — Nedělní Newsroom ČT24 — Podzimní aukce obrazů — Sběr jmelí jen s povolením — Adventní víkendy a otevření některých památek

                                  27. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  27. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 11. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Headlines — Kondice české ekonomiky — Český automobilový průmysl — Odhad vývoje české ekonomiky — Restaurace bez zákazníků — Konsolidace veřejných financí — Dodávky energií na Ukrajině — Pomalé obnovování dodávek elektřiny — Útěky před ruskou mobilizací — Protesty v Číně — Tři mtví v Čakovicích — Protivládní demonstrace na pražské Letné — Adventní koncerty ČT — Pravidla prezidentské volby — Squatteři obsadili budovu v Praze — Obsazené budovy — Fyzické osoby v exekuci — Podvody při získávání řidičských průkazů — Příliš dlouhá jízda na vyhlídkovém kole — Nebezpečné chemikálie u Nelahozevsi — První adventní neděle — Trhy na Pražském hradě — Adventní trhy ve Vídni — Sesuv půdy v Itálii — Peníze na provoz škol v Polsku — Silniční most přes římovskou nádrž — Žádostí o dotace pro základní školy — V Krkonoších začala lyžařská sezona — Nebezpečí rakoviny — Zbytky izraelského města Ofira — Black Friday — Záložní astronaut Evropské kosmické agentury — Žena roku Barbora Zdráhalová

                                  26. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 11. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám