54 minut

22. červen 2021

Obsah dílu

Lex Dukovany v Senátu — Senátoři chtějí zákon upravit — Zájemci o dostavbu — Možné senátní úpravy — Milost pro separatisty — Američani v Afghánistánu — Nasazení armády v zahraničí — Výstraha před bouřkami — NRR o veřejných financích — Konec opozičních novin — Slučování bank — Cena pro Šarlatána — Výstava v domovech pro seniory — Programové priority — Peníze z fondu obnovy — Uzavřená D1 — Český herní průmysl — Propuštěná Kottová — Jídlo v nemocnicích — Následky bouřek — Zásahy na Hodonínsku — Škody po bouřkách — Předpověď — Potřetí vyplavené Drnovice — Návrhy na vyznamenání — Evropský soud o on-line platformách — Jak bude vypadat nový školní rok — V4 o firemní dani — Havířovský obchvat — Fotbal v hospodách — Vzkaz Kimovy sestry — Aukce Paláce Broadway — První spor v nové vládě — Anifilm — Spor o rozhlednu — Památka roku a Historické město roku — Setkání bednářů — Vážná automobilová nehoda v Praze

Části dílu

00:45
Lex Dukovany v Senátu
  21. červenec - datum, kdy by měl Senát projednávat takzvaný lex Dukovany. Ještě před projednáním na plénu se předlohou budou zabývat výbory.
  01:47
  Senátoři chtějí zákon upravit
   Se schůzí, na které by o vráceném návrhu mohli hlasovat poslanci, se počítá na začátku září. Zároveň už teď Karel Havlíček i někteří poslanci připouštějí možnost mimořádné schůze ještě během léta.
   04:38
   Zájemci o dostavbu
    Bezpečnostním posouzením projdou tři společnosti - francouzská EdF, severoamerický Westinghouse a jihokorejská KHNP.
    05:22
    Možné senátní úpravy
     Rozhovor s Milošem Vystrčilem.
     07:42
     Milost pro separatisty
      Španělská vláda udělila milost katalánským separatistům. Na svobodu by se měli dostat už zítra. Rozhodnutí vlády má podle premiéra Sáncheze zmírnit napětí mezi Madridem a Barcelonou.
      10:04
      Američani v Afghánistánu
       Americká armáda zvažuje zpomalit odchod z Afghánistánu. Reaguje tak na územní zisky Talibanu. Radikální hnutí podle OSN získalo od května zhruba sedminu státu.
       10:30
       Nasazení armády v zahraničí
        Za chybu považuje stažení spojeneckých sil z Afghánistánu český prezident Miloš Zeman. Jeho názor na konferenci s názvem Naše bezpečnost není samozřejmost podpořili i ministři zahraničí a obrany nebo Andrej Babiš.
        11:24
        Výstraha před bouřkami
         Živý vstup Pavly Daňkové.
         12:53
         NRR o veřejných financích
          České veřejné finance jsou podle aktuální zprávy Národní rozpočtové rady při současném nastavení dlouhodobě neudržitelné.
          14:13
          Konec opozičních novin
           Národně bezpečnostními zájmy ospravedlňuje hongkongská vláda zátah na prodemokratický deník Apple Daily. Ten po policejní razii a zatčení vedoucích pracovníků končí.
           16:32
           Slučování bank
            Spojení Monety a PPF se komplikuje. Akcionáři Monety Money Bank neschválili financování celého obchodu - to mělo z většiny proběhnout novým úpisem akcií.
            18:00
            Cena pro Šarlatána
             Zahraniční ocenění pro film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové. Na vyhlašování výročních cen Polské filmové akademie, takzvaných Orlů, proměnil nakonec jen jednu z deseti nominací a zvítězil v kategorii Nejlepší kostýmy.
             18:25
             Výstava v domovech pro seniory
              Výstavy o událostech i osobnostech historie - v domovech pro seniory. Národní muzeum připravilo putovní expozice pro ty, kteří se do jeho pražských budov dostanou jen velmi obtížně.
              20:51
              Programové priority
               Politické strany se připravují na volby. A postupně zveřejňují, na co budou klást v programech důraz. Dnes se přidali sociální demokraté - jednou z priorit pro ně bude, aby náklady na pandemii zaplatili ti majetnější.
               23:39
               Peníze z fondu obnovy
                Evropská komise nechce podle české eurokomisařky Věry Jourové čekat na verdikt Soudního dvora o tom, jestli čerpání peněz z unijních fondů může být podmíněno dodržováním vlády práva.
                24:33
                Uzavřená D1
                 Dálnici D1 čeká o prvním červencovém víkendu mimořádně rozsáhlé omezení. Mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi bude uzavřená od sobotního večera zhruba 47 hodin.
                 24:55
                 Český herní průmysl
                  Českým herním studiím loni vzrostl obrat o sedmnáct procent na víc než 5,3 miliardy korun. Letos by měl podle herních vývojářů stoupnout minimálně o dalších deset procent.
                  26:52
                  Propuštěná Kottová
                   Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová byla propuštěna z vězení. Soud jí podmínečně prominul polovinu šestiletého trestu za manipulace se zakázkami Středočeského kraje.
                   27:17
                   Jídlo v nemocnicích
                    Výživa jako součást léčby. I proto by podle nových pokynů měly nemocnice pacientům servírovat chutnější a zdravější jídlo.
                    30:00
                    Následky bouřek
                     Českem se prohnaly silné bouřky. Prudké deště udeřily hlavně na Šumavě, jižní Moravě a na Vysočině. Největší spoušť po sobě nechaly na Hodonínsku.
                     30:45
                     Zásahy na Hodonínsku
                      Jedna z postiženějších obcí - Dolní Bojanovice na Hodonínsku. Prudké deště s kroupami se tam prohnaly včera večer hned dvakrát. Zatopily sklepy a garáže, zničily zahrady i vinohrady.
                      32:54
                      Škody po bouřkách
                       S problémy se potýkali lidé i na dalších místech po celém Česku. Tisíce domácností zůstalo několik hodin bez elektřiny. Popadané stromy a větve blokovaly dopravu. Silný vítr z některých domů strhával střechy.
                       34:58
                       Předpověď
                        Zítra přes den se sice zase dočkáme protrhávání oblaků a bouřit bude jen výjimečně, ale další pásmo až velmi silných bouřek dorazí v noci na čtvrtek.
                        36:22
                        Potřetí vyplavené Drnovice
                         S vodou a nánosy bahna se znovu potýkali v Drnovicích na Vyškovsku. Už potřetí za posledních 11 dní. Lidé tady s obavami sledují předpověď počasí.
                         37:47
                         Návrhy na vyznamenání
                          Senátní podvýbor dnes doporučil čtrnáct jmen na státní vyznamenání. Návrhy teď projedná organizační výbor a poté seznam schválí i plénum horní komory.
                          39:11
                          Evropský soud o on-line platformách
                           Youtube a další on-line platformy uspěly u evropské justice. Podle soudního dvora nemají odpovědnost za uživatele, kteří porušují autorská práva.
                           39:33
                           Jak bude vypadat nový školní rok
                            Do konce školního roku zbývá několik dní a ředitelé stále nevědí, za jakých podmínek se budou děti na podzim vracet. Hlavní otazník zůstává u testování.
                            41:50
                            V4 o firemní dani
                             Návrh patnáctiprocentní globální firemní daně hodnotili ministři financí Visegrádské čtyřky ve Varšavě. K plánu skupiny G7 se spíš kriticky staví Maďarsko a Polsko, Česko a Slovensko chtějí počkat na detaily.
                             42:38
                             Havířovský obchvat
                              Pokračující spory o obchvat Havířova. Dnes se kvůli tomu sešli zástupci radnice, Ředitelství silnic a dálnic s obyvateli městské části Životice.
                              43:10
                              Fotbal v hospodách
                               Živý vstup Pavly Kubálkové.
                               46:07
                               Vzkaz Kimovy sestry
                                Sestra vůdce KLDR mírní přísliby lepších vztahů se Spojenými státy. Kim Jo-čong uvedla, že americkou vládu mohou vlastní očekávání brzy zklamat.
                                46:34
                                Aukce Paláce Broadway
                                 Stát chystá prodej paláce Broadway v centru Prahy - v zářijové elektronické aukci bude nejnižší možné podání ve výši miliardy a 50 milionů korun. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
                                 46:57
                                 První spor v nové vládě
                                  První spor uvnitř nové vládní koalice v Izraeli. Týká se udělování občanství Palestincům, kteří se přivdají nebo přižení do židovského státu. Opozice vedená Benjaminem Netanjahuem mezitím iniciovala hlasování o nedůvěře kabinetu.
                                  49:27
                                  Anifilm
                                   V Liberci začal mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Jubilejní dvacátý ročník nabídne 477 soutěžních i nesoutěžních snímků.
                                   50:05
                                   Spor o rozhlednu
                                    Další hrozící spor mezi Českem a Polskem - nová rozhledna, která roste na vrcholu Kralického Sněžníku. Dílo polského investora už má betonovou základovou desku.
                                    50:54
                                    Památka roku a Historické město roku
                                     Nejlepší obnova památky v loňském roce. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ocenilo opravu bašty u evangelického kostela v Čáslavi a taky rekonstrukci cihlového mostu u letohrádku Portz u Mikulova.
                                     51:21
                                     Setkání bednářů
                                      Potkali se vůbec poprvé na jednom místě. Poslední tuzemští zástupci bednářského řemesla dnes přijeli do dílny ve Vlachovicích na Zlínsku. Tady se dřevěné sudy, vědra nebo vany vyrábějí nepřetržitě 93 let.
                                      53:20
                                      Vážná automobilová nehoda v Praze
                                       Přehrát celé video
                                       Stopáž54 minut
                                       Další díl
                                       23. červen 2021

                                       Přehled dílů

                                       Stopáž50 minut

                                       13. srpen

                                       Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                                       13. 8. 2022 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       13. srpen

                                       Ve znakovém jazyce

                                       13. 8. 2022 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       12. srpen

                                       Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                                       12. 8. 2022 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       12. srpen

                                       Ve znakovém jazyce

                                       12. 8. 2022 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       11. srpen

                                       Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                                       11. 8. 2022 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       11. srpen

                                       Ve znakovém jazyce

                                       11. 8. 2022 na ČT24

                                       Události na sociálních sítích

                                       Napište nám