55 minut

22. června 2021

Obsah dílu

Lex Dukovany v Senátu — Senátoři chtějí zákon upravit — Zájemci o dostavbu — Možné senátní úpravy — Milost pro separatisty — Američani v Afghánistánu — Nasazení armády v zahraničí — Výstraha před bouřkami — NRR o veřejných financích — Konec opozičních novin — Slučování bank — Cena pro Šarlatána — Výstava v domovech pro seniory — Programové priority — Peníze z fondu obnovy — Uzavřená D1 — Český herní průmysl — Propuštěná Kottová — Jídlo v nemocnicích — Následky bouřek — Zásahy na Hodonínsku — Škody po bouřkách — Předpověď — Potřetí vyplavené Drnovice — Návrhy na vyznamenání — Evropský soud o on-line platformách — Jak bude vypadat nový školní rok — V4 o firemní dani — Havířovský obchvat — Fotbal v hospodách — Vzkaz Kimovy sestry — Aukce Paláce Broadway — První spor v nové vládě — Anifilm — Spor o rozhlednu — Památka roku a Historické město roku — Setkání bednářů — Vážná automobilová nehoda v Praze

Části dílu

00:45
Lex Dukovany v Senátu
  21. červenec - datum, kdy by měl Senát projednávat takzvaný lex Dukovany. Ještě před projednáním na plénu se předlohou budou zabývat výbory.
  01:47
  Senátoři chtějí zákon upravit
   Se schůzí, na které by o vráceném návrhu mohli hlasovat poslanci, se počítá na začátku září. Zároveň už teď Karel Havlíček i někteří poslanci připouštějí možnost mimořádné schůze ještě během léta.
   04:38
   Zájemci o dostavbu
    Bezpečnostním posouzením projdou tři společnosti - francouzská EdF, severoamerický Westinghouse a jihokorejská KHNP.
    05:22
    Možné senátní úpravy
     Rozhovor s Milošem Vystrčilem.
     07:42
     Milost pro separatisty
      Španělská vláda udělila milost katalánským separatistům. Na svobodu by se měli dostat už zítra. Rozhodnutí vlády má podle premiéra Sáncheze zmírnit napětí mezi Madridem a Barcelonou.
      10:04
      Američani v Afghánistánu
       Americká armáda zvažuje zpomalit odchod z Afghánistánu. Reaguje tak na územní zisky Talibanu. Radikální hnutí podle OSN získalo od května zhruba sedminu státu.
       10:30
       Nasazení armády v zahraničí
        Za chybu považuje stažení spojeneckých sil z Afghánistánu český prezident Miloš Zeman. Jeho názor na konferenci s názvem Naše bezpečnost není samozřejmost podpořili i ministři zahraničí a obrany nebo Andrej Babiš.
        11:24
        Výstraha před bouřkami
         Živý vstup Pavly Daňkové.
         12:53
         NRR o veřejných financích
          České veřejné finance jsou podle aktuální zprávy Národní rozpočtové rady při současném nastavení dlouhodobě neudržitelné.
          14:13
          Konec opozičních novin
           Národně bezpečnostními zájmy ospravedlňuje hongkongská vláda zátah na prodemokratický deník Apple Daily. Ten po policejní razii a zatčení vedoucích pracovníků končí.
           16:32
           Slučování bank
            Spojení Monety a PPF se komplikuje. Akcionáři Monety Money Bank neschválili financování celého obchodu - to mělo z většiny proběhnout novým úpisem akcií.
            18:00
            Cena pro Šarlatána
             Zahraniční ocenění pro film Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové. Na vyhlašování výročních cen Polské filmové akademie, takzvaných Orlů, proměnil nakonec jen jednu z deseti nominací a zvítězil v kategorii Nejlepší kostýmy.
             18:25
             Výstava v domovech pro seniory
              Výstavy o událostech i osobnostech historie - v domovech pro seniory. Národní muzeum připravilo putovní expozice pro ty, kteří se do jeho pražských budov dostanou jen velmi obtížně.
              20:51
              Programové priority
               Politické strany se připravují na volby. A postupně zveřejňují, na co budou klást v programech důraz. Dnes se přidali sociální demokraté - jednou z priorit pro ně bude, aby náklady na pandemii zaplatili ti majetnější.
               23:39
               Peníze z fondu obnovy
                Evropská komise nechce podle české eurokomisařky Věry Jourové čekat na verdikt Soudního dvora o tom, jestli čerpání peněz z unijních fondů může být podmíněno dodržováním vlády práva.
                24:33
                Uzavřená D1
                 Dálnici D1 čeká o prvním červencovém víkendu mimořádně rozsáhlé omezení. Mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi bude uzavřená od sobotního večera zhruba 47 hodin.
                 24:55
                 Český herní průmysl
                  Českým herním studiím loni vzrostl obrat o sedmnáct procent na víc než 5,3 miliardy korun. Letos by měl podle herních vývojářů stoupnout minimálně o dalších deset procent.
                  26:52
                  Propuštěná Kottová
                   Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová byla propuštěna z vězení. Soud jí podmínečně prominul polovinu šestiletého trestu za manipulace se zakázkami Středočeského kraje.
                   27:17
                   Jídlo v nemocnicích
                    Výživa jako součást léčby. I proto by podle nových pokynů měly nemocnice pacientům servírovat chutnější a zdravější jídlo.
                    30:00
                    Následky bouřek
                     Českem se prohnaly silné bouřky. Prudké deště udeřily hlavně na Šumavě, jižní Moravě a na Vysočině. Největší spoušť po sobě nechaly na Hodonínsku.
                     30:45
                     Zásahy na Hodonínsku
                      Jedna z postiženějších obcí - Dolní Bojanovice na Hodonínsku. Prudké deště s kroupami se tam prohnaly včera večer hned dvakrát. Zatopily sklepy a garáže, zničily zahrady i vinohrady.
                      32:54
                      Škody po bouřkách
                       S problémy se potýkali lidé i na dalších místech po celém Česku. Tisíce domácností zůstalo několik hodin bez elektřiny. Popadané stromy a větve blokovaly dopravu. Silný vítr z některých domů strhával střechy.
                       34:58
                       Předpověď
                        Zítra přes den se sice zase dočkáme protrhávání oblaků a bouřit bude jen výjimečně, ale další pásmo až velmi silných bouřek dorazí v noci na čtvrtek.
                        36:22
                        Potřetí vyplavené Drnovice
                         S vodou a nánosy bahna se znovu potýkali v Drnovicích na Vyškovsku. Už potřetí za posledních 11 dní. Lidé tady s obavami sledují předpověď počasí.
                         37:47
                         Návrhy na vyznamenání
                          Senátní podvýbor dnes doporučil čtrnáct jmen na státní vyznamenání. Návrhy teď projedná organizační výbor a poté seznam schválí i plénum horní komory.
                          39:11
                          Evropský soud o on-line platformách
                           Youtube a další on-line platformy uspěly u evropské justice. Podle soudního dvora nemají odpovědnost za uživatele, kteří porušují autorská práva.
                           39:33
                           Jak bude vypadat nový školní rok
                            Do konce školního roku zbývá několik dní a ředitelé stále nevědí, za jakých podmínek se budou děti na podzim vracet. Hlavní otazník zůstává u testování.
                            41:50
                            V4 o firemní dani
                             Návrh patnáctiprocentní globální firemní daně hodnotili ministři financí Visegrádské čtyřky ve Varšavě. K plánu skupiny G7 se spíš kriticky staví Maďarsko a Polsko, Česko a Slovensko chtějí počkat na detaily.
                             42:38
                             Havířovský obchvat
                              Pokračující spory o obchvat Havířova. Dnes se kvůli tomu sešli zástupci radnice, Ředitelství silnic a dálnic s obyvateli městské části Životice.
                              43:10
                              Fotbal v hospodách
                               Živý vstup Pavly Kubálkové.
                               46:07
                               Vzkaz Kimovy sestry
                                Sestra vůdce KLDR mírní přísliby lepších vztahů se Spojenými státy. Kim Jo-čong uvedla, že americkou vládu mohou vlastní očekávání brzy zklamat.
                                46:34
                                Aukce Paláce Broadway
                                 Stát chystá prodej paláce Broadway v centru Prahy - v zářijové elektronické aukci bude nejnižší možné podání ve výši miliardy a 50 milionů korun. Informoval o tom Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
                                 46:57
                                 První spor v nové vládě
                                  První spor uvnitř nové vládní koalice v Izraeli. Týká se udělování občanství Palestincům, kteří se přivdají nebo přižení do židovského státu. Opozice vedená Benjaminem Netanjahuem mezitím iniciovala hlasování o nedůvěře kabinetu.
                                  49:27
                                  Anifilm
                                   V Liberci začal mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Jubilejní dvacátý ročník nabídne 477 soutěžních i nesoutěžních snímků.
                                   50:05
                                   Spor o rozhlednu
                                    Další hrozící spor mezi Českem a Polskem - nová rozhledna, která roste na vrcholu Kralického Sněžníku. Dílo polského investora už má betonovou základovou desku.
                                    50:54
                                    Památka roku a Historické město roku
                                     Nejlepší obnova památky v loňském roce. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ocenilo opravu bašty u evangelického kostela v Čáslavi a taky rekonstrukci cihlového mostu u letohrádku Portz u Mikulova.
                                     51:21
                                     Setkání bednářů
                                      Potkali se vůbec poprvé na jednom místě. Poslední tuzemští zástupci bednářského řemesla dnes přijeli do dílny ve Vlachovicích na Zlínsku. Tady se dřevěné sudy, vědra nebo vany vyrábějí nepřetržitě 93 let.
                                      53:20
                                      Vážná automobilová nehoda v Praze
                                       Přehrát celé video
                                       Stopáž55 minut
                                       Další díl
                                       23. června 2021

                                       Přehled dílů

                                       Stopáž55 minut

                                       22. dubna

                                       Headlines — Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na Ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                                       22. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       22. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       22. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž50 minut

                                       21. dubna

                                       Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                                       21. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       21. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       21. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž50 minut

                                       20. dubna

                                       Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                       20. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž50 minut

                                       20. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       20. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž55 minut

                                       19. dubna

                                       Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                                       19. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       19. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       19. 4. 2024 na ČT24
                                       Stopáž56 minut

                                       18. dubna

                                       Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                                       18. 4. 2024 na ČT1
                                       Stopáž56 minut

                                       18. dubna

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       18. 4. 2024 na ČT24

                                       Události na sociálních sítích

                                       Napište nám