54 minut

13. května 2021

Obsah dílu

Rozšířené očkování proti covidu-19 — Více vakcín pro praktické lékaře — Zajímavosti o očkování proti covidu-19 — Šíření covidu-19 zpomaluje — Boje mezi Izraelem a Palestinci — Obnova produktovodu Colonial Pipeline — Spory kvůli zdravotnickým dotacím — Otevírání restauračních zahrádek — Bidenův plán investicí — Centrum Paříže jen pro pěší? — Nové projekty České televize — Společná pravidla pro cestování — Delší ochranná lhůta po covidu–19 — Vlčí smečky na Broumovsku — Ruský hacker žádá odškodnění — Zdražování pohonných hmot — Zdražení malých zásilek z ciziny — Úklid po lijácích — Obavy z rozvodnění řek — Kritické sucho Česku nehrozí — Vydatný déšť v části Česka — Indická mutace koronaviru v Británii — Zmírnění zákazů ve Francii — Bratři Mašíni vyřazeni ze seznamu kandidátů na vyznamenání — Prognóza ČBA — Zamítnuté odvolání predátora z filmu V síti — Plán rozvolnění ve sportu — Proces s policisty v kauze zabití George Floyda — Speciální třídicí linky na odpad — Stavba podvodního tunelu — Návrat Slovenské strely — Lepší hojení ran — Pomoc v těžkých životních situacích

Části dílu

00:32
Rozšířené očkování proti covidu-19
  Další lidé se budou moci hlásit k očkování proti koronaviru. Premiér Andrej Babiš oznámil, že od nedělní půlnoci se budou moci registrovat i lidé starší 40 let.
  01:15
  Více vakcín pro praktické lékaře
   Od příštího čtvrtka taky začnou praktičtí lékaři dostávat vakcínu od společnosti Moderna přímo do svých ordinací. Cílem je, aby se podařilo proočkovat ty, kteří nechtějí do očkovacích center.
   04:06
   Zajímavosti o očkování proti covidu-19
    Od příštího čtvrtka budou praktičtí lékaři dostávat vakcínu od společnosti Moderna přímo do ordinací. Přípravek se dlouhodobě skladuje při teplotách od minus 25 do minus 15 stupňů Celsia.
    05:00
    Šíření covidu-19 zpomaluje
     Epidemie dál slábne. Uvolnění restrikcí v dubnu a na začátku května se na tom podle dat ministerstva nepodepsalo. Infekce se míň šíří i ve zranitelných skupinách – ubývá také pacientů v nemocnicích.
     07:38
     Boje mezi Izraelem a Palestinci
      Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
      12:10
      Obnova produktovodu Colonial Pipeline
       Po šestidenním výpadku začíná opět fungovat síť produktovodů americké společnosti Colonial Pipeline. Návrat k normálu ale bude podle firmy trvat ještě několik dnů.
       12:33
       Spory kvůli zdravotnickým dotacím
        Liberecký kraj podal k ministerstvu pro místní rozvoj předžalobní výzvu – a to kvůli dotacím na podporu zdravotnictví. Chce, aby současnou soutěž zrušilo a vypsalo novou. Vedení kraje i řadě nemocnic vadí, že velkou roli při rozdělování peněz hraje rychlost podání žádosti.
        15:13
        Otevírání restauračních zahrádek
         Pravidla pro otevření restauračních zahrádek zítra posoudí vláda. Zástupci restauratérů volají po podrobných instrukcích – není třeba jasné, jak má vypadat kontrola hostů.
         15:32
         Bidenův plán investicí
          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
          17:16
          Centrum Paříže jen pro pěší?
           Paříž chce omezit dopravu v historickém centru metropole. Od příštího roku tam hodlá vpustit jen pěší, cyklisty, veřejnou dopravu a vozidla rezidentů.
           17:38
           Nové projekty České televize
            Kriminální seriál Případy 1. oddělení bude mít třetí sérii – natáčení začne příští týden. Na prezentaci chystaných hraných i dokumentárních projektů to oznámil generální ředitel České televize.
            20:16
            Společná pravidla pro cestování
             Pět středoevropských zemí chce co nejdřív umožnit volné cestování přes hranice lidem, kteří jsou očkováni proti covidu-19. Ministři zahraničí Česka, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Slovinska o tom jednali v Bratislavě.
             21:12
             Delší ochranná lhůta po covidu–19
              Delší ochranná lhůta pro všechny, kteří prodělali onemocnění covid-19. Ministerstvo zdravotnictví zřejmě upraví pravidlo pro prokázání toho, že u člověka tato nákaza aktuálně nehrozí.
              23:26
              Vlčí smečky na Broumovsku
               Celoplošné mapování pohybu vlků na Broumovsku potvrdilo, že v regionu žijí tři smečky. Dobrovolníci, ochránci z Česka i Polska, myslivci a farmáři během dvou únorových dní odhalili osm až deset zvířat.
               23:56
               Ruský hacker žádá odškodnění
                Ministerstvo spravedlnosti vyplatilo ruskému hackerovi Jevgeniji Nikulinovi čtvrt milionu korun v souvislosti s jeho vydáním do Spojených států. Taky se mu omluvilo.
                26:29
                Zdražování pohonných hmot
                 Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Cena Naturalu 95 stoupla za poslední týden o 30 haléřů na průměrných 31 korun a 88 haléřů za litr. Nafta stojí zhruba o dvě koruny a deset haléřů méně.
                 26:47
                 Zdražení malých zásilek z ciziny
                  Levné zboží dovezené ze zemí mimo Evropskou unii výrazně podraží – třeba to z oblíbených asijských e-shopů. Zásilky do hodnoty 22 eur byly doteď osvobozeny od DPH, od 1. července ho ale zákazníci budou muset zaplatit.
                  28:58
                  Úklid po lijácích
                   V průběhu dne zaznamenali vyšší průtoky třeba na Plzeňsku a Rokycansku. Déšť komplikoval i dopravu – ta zkolabovala například na Pražském okruhu.
                   32:32
                   Obavy z rozvodnění řek
                    Živý vstup moteoroložky Aleny Zárybnické.
                    34:03
                    Kritické sucho Česku nehrozí
                     Výrazné sucho, se kterým se Česko potýkalo posledních několik let, tak aspoň v dohledné době nehrozí. Spíš než aktuální déšť tomu ale pomohla zima.
                     35:46
                     Vydatný déšť v části Česka
                      V noci bude častěji pršet na východě Česka. Při trvalejších srážkách může spadnout ještě až kolem 40 mm.
                      36:40
                      Indická mutace koronaviru v Británii
                       Britskou vládu podle premiéra znepokojuje šíření indické mutace v ostrovním království. Počet pacientů s nakažlivější variantou nemoci se tam za poslední týden ztrojnásobil.
                       37:02
                       Zmírnění zákazů ve Francii
                        Ve Francii si užívají prvního většího uvolnění covidových opatření. Většina obyvatel se rozhodla využít čtyřdenního volna – ubytovací kapacity u moře a na venkově jsou téměř zcela obsazené.
                        39:13
                        Bratři Mašíni vyřazeni ze seznamu kandidátů na vyznamenání
                         Sněmovna zřejmě nenavrhne prezidentu Miloši Zemanovi vyznamenat členy protikomunistické odbojové skupiny kolem bratří Mašínů.
                         39:34
                         Prognóza ČBA
                          Další odhad vývoje tuzemské ekonomiky. Česká bankovní asociace předpovídá, že letos stoupne o 3,3 procenta, příští rok by měl růst zrychlit ještě o jeden procentní bod.
                          41:35
                          Zamítnuté odvolání predátora z filmu V síti
                           Soud zamítl odvolání muže, který na sociálních sítích kontaktoval nezletilé dívky, i jednu z hereček dokumentu V síti. Letos v únoru dostal 2 podmínečné tresty a byl na 6 let vyhoštěn z Česka.
                           42:14
                           Plán rozvolnění ve sportu
                            42:44
                            Proces s policisty v kauze zabití George Floyda
                             43:04
                             Speciální třídicí linky na odpad
                              Zhruba polovina plastů, které lidé vytřídí, nakonec stejně skončí na skládkách. Jsou totiž pro recyklaci jen těžko použitelné. Změnit to chtějí v chemičce v Litvínově.
                              44:57
                              Stavba podvodního tunelu
                               Do poloviny dospěla stavba podvodního tunelu ve Svinoústí na severozápadě Polska. Investice v přepočtu za skoro pět a půl miliardy korun spojí břehy města, mezi kterými můžou zatím místní a turisté přejíždět jen na přívozech.
                               47:20
                               Návrat Slovenské strely
                                Zpátky domů – tedy do Kopřivnice – se vrátil legendární železniční vůz Slovenská strela. Skončila tak téměř tříletá renovace vozu. Národní kulturní památka bude vystavena v připravovaném muzeu nákladních vozů Tatra.
                                48:43
                                Lepší hojení ran
                                 Akutní řezné rány, odřeniny, spáleniny, ale i chronické bércové vředy nebo proleženiny.
                                 50:27
                                 Pomoc v těžkých životních situacích
                                  Po loňské nehodě na motocyklu se Michaela Hrachovcová učí žít jako vozíčkářka. S tím jí pomáhá Lucie Holubcová, která si stejnou situací prošla už před jedenácti lety.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž55 minut
                                  Další díl
                                  14. května 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  15. června

                                  Headlines — Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                  15. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  15. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  15. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  14. června

                                  Headlines — Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Tima Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                  14. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  14. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  14. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  13. června

                                  Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                                  13. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  13. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  13. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                                  12. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  12. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  12. 6. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                                  11. 6. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  11. června

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  11. 6. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám