13. květen 2021

Obsah dílu

Rozšířené očkování proti covidu-19 — Více vakcín pro praktické lékaře — Zajímavosti o očkování proti covidu-19 — Šíření covidu-19 zpomaluje — Boje mezi Izraelem a Palestinci — Obnova produktovodu Colonial Pipeline — Spory kvůli zdravotnickým dotacím — Otevírání restauračních zahrádek — Bidenův plán investicí — Centrum Paříže jen pro pěší? — Nové projekty Ćeské televize — Společná pravidla pro cestování — Delší ochranná lhůta po covidu–19 — Vlčí smečky na Broumovsku — Ruský hacker žádá odškodnění — Zdražování pohonných hmot — Zdražení malých zásilek z ciziny — Úklid po lijácích — Obavy z rozvodnění řek — Kritické sucho Česku nehrozí — Vydatný déšť v části Česka — Indická mutace koronaviru v Británii — Zmírnění zákazů ve Francii — Bratři Mašíni vyřazeni ze seznamu kandidátů na vyznamenání — Prognóza ČBA — Zamítnuté odvolání predátora z filmu V síti — Plán rozvolnění ve sportu — Proces s policisty v kauze zabití George Floyda — Speciální třídicí linky na odpad — Stavba podvodního tunelu — Návrat Slovenské strely — Lepší hojení ran — Pomoc v těžkých životních situacích

Části dílu

00:32
Rozšířené očkování proti covidu-19
  Další lidé se budou moci hlásit k očkování proti koronaviru. Premiér Andrej Babiš oznámil, že od nedělní půlnoci se budou moci registrovat i lidé starší 40 let.
  01:15
  Více vakcín pro praktické lékaře
   Od příštího čtvrtka taky začnou praktičtí lékaři dostávat vakcínu od společnosti Moderna přímo do svých ordinací. Cílem je, aby se podařilo proočkovat ty, kteří nechtějí do očkovacích center.
   04:06
   Zajímavosti o očkování proti covidu-19
    Od příštího čtvrtka budou praktičtí lékaři dostávat vakcínu od společnosti Moderna přímo do ordinací. Přípravek se dlouhodobě skladuje při teplotách od minus 25 do minus 15 stupňů Celsia.
    05:00
    Šíření covidu-19 zpomaluje
     Epidemie dál slábne. Uvolnění restrikcí v dubnu a na začátku května se na tom podle dat ministerstva nepodepsalo. Infekce se míň šíří i ve zranitelných skupinách – ubývá také pacientů v nemocnicích.
     07:38
     Boje mezi Izraelem a Palestinci
      Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
      12:10
      Obnova produktovodu Colonial Pipeline
       Po šestidenním výpadku začíná opět fungovat síť produktovodů americké společnosti Colonial Pipeline. Návrat k normálu ale bude podle firmy trvat ještě několik dnů.
       12:33
       Spory kvůli zdravotnickým dotacím
        Liberecký kraj podal k ministerstvu pro místní rozvoj předžalobní výzvu – a to kvůli dotacím na podporu zdravotnictví. Chce, aby současnou soutěž zrušilo a vypsalo novou. Vedení kraje i řadě nemocnic vadí, že velkou roli při rozdělování peněz hraje rychlost podání žádosti.
        15:13
        Otevírání restauračních zahrádek
         Pravidla pro otevření restauračních zahrádek zítra posoudí vláda. Zástupci restauratérů volají po podrobných instrukcích – není třeba jasné, jak má vypadat kontrola hostů.
         15:32
         Bidenův plán investicí
          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
          17:16
          Centrum Paříže jen pro pěší?
           Paříž chce omezit dopravu v historickém centru metropole. Od příštího roku tam hodlá vpustit jen pěší, cyklisty, veřejnou dopravu a vozidla rezidentů.
           17:38
           Nové projekty Ćeské televize
            Kriminální seriál Případy 1. oddělení bude mít třetí sérii – natáčení začne příští týden. Na prezentaci chystaných hraných i dokumentárních projektů to oznámil generální ředitel České televize.
            20:16
            Společná pravidla pro cestování
             Pět středoevropských zemí chce co nejdřív umožnit volné cestování přes hranice lidem, kteří jsou očkováni proti covidu-19. Ministři zahraničí Česka, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Slovinska o tom jednali v Bratislavě.
             21:12
             Delší ochranná lhůta po covidu–19
              Delší ochranná lhůta pro všechny, kteří prodělali onemocnění covid-19. Ministerstvo zdravotnictví zřejmě upraví pravidlo pro prokázání toho, že u člověka tato nákaza aktuálně nehrozí.
              23:26
              Vlčí smečky na Broumovsku
               Celoplošné mapování pohybu vlků na Broumovsku potvrdilo, že v regionu žijí tři smečky. Dobrovolníci, ochránci z Česka i Polska, myslivci a farmáři během dvou únorových dní odhalili osm až deset zvířat.
               23:56
               Ruský hacker žádá odškodnění
                Ministerstvo spravedlnosti vyplatilo ruskému hackerovi Jevgeniji Nikulinovi čtvrt milionu korun v souvislosti s jeho vydáním do Spojených států. Taky se mu omluvilo.
                26:29
                Zdražování pohonných hmot
                 Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Cena Naturalu 95 stoupla za poslední týden o 30 haléřů na průměrných 31 korun a 88 haléřů za litr. Nafta stojí zhruba o dvě koruny a deset haléřů méně.
                 26:47
                 Zdražení malých zásilek z ciziny
                  Levné zboží dovezené ze zemí mimo Evropskou unii výrazně podraží – třeba to z oblíbených asijských e-shopů. Zásilky do hodnoty 22 eur byly doteď osvobozeny od DPH, od 1. července ho ale zákazníci budou muset zaplatit.
                  28:58
                  Úklid po lijácích
                   V průběhu dne zaznamenali vyšší průtoky třeba na Plzeňsku a Rokycansku. Déšť komplikoval i dopravu – ta zkolabovala například na Pražském okruhu.
                   32:32
                   Obavy z rozvodnění řek
                    Živý vstup moteoroložky Aleny Zárybnické.
                    34:03
                    Kritické sucho Česku nehrozí
                     Výrazné sucho, se kterým se Česko potýkalo posledních několik let, tak aspoň v dohledné době nehrozí. Spíš než aktuální déšť tomu ale pomohla zima.
                     35:46
                     Vydatný déšť v části Česka
                      V noci bude častěji pršet na východě Česka. Při trvalejších srážkách může spadnout ještě až kolem 40 mm.
                      36:40
                      Indická mutace koronaviru v Británii
                       Britskou vládu podle premiéra znepokojuje šíření indické mutace v ostrovním království. Počet pacientů s nakažlivější variantou nemoci se tam za poslední týden ztrojnásobil.
                       37:02
                       Zmírnění zákazů ve Francii
                        Ve Francii si užívají prvního většího uvolnění covidových opatření. Většina obyvatel se rozhodla využít čtyřdenního volna – ubytovací kapacity u moře a na venkově jsou téměř zcela obsazené.
                        39:13
                        Bratři Mašíni vyřazeni ze seznamu kandidátů na vyznamenání
                         Sněmovna zřejmě nenavrhne prezidentu Miloši Zemanovi vyznamenat členy protikomunistické odbojové skupiny kolem bratří Mašínů.
                         39:34
                         Prognóza ČBA
                          Další odhad vývoje tuzemské ekonomiky. Česká bankovní asociace předpovídá, že letos stoupne o 3,3 procenta, příští rok by měl růst zrychlit ještě o jeden procentní bod.
                          41:35
                          Zamítnuté odvolání predátora z filmu V síti
                           Soud zamítl odvolání muže, který na sociálních sítích kontaktoval nezletilé dívky, i jednu z hereček dokumentu V síti. Letos v únoru dostal 2 podmínečné tresty a byl na 6 let vyhoštěn z Česka.
                           42:14
                           Plán rozvolnění ve sportu
                            42:44
                            Proces s policisty v kauze zabití George Floyda
                             43:04
                             Speciální třídicí linky na odpad
                              Zhruba polovina plastů, které lidé vytřídí, nakonec stejně skončí na skládkách. Jsou totiž pro recyklaci jen těžko použitelné. Změnit to chtějí v chemičce v Litvínově.
                              44:57
                              Stavba podvodního tunelu
                               Do poloviny dospěla stavba podvodního tunelu ve Svinoústí na severozápadě Polska. Investice v přepočtu za skoro pět a půl miliardy korun spojí břehy města, mezi kterými můžou zatím místní a turisté přejíždět jen na přívozech.
                               47:20
                               Návrat Slovenské strely
                                Zpátky domů – tedy do Kopřivnice – se vrátil legendární železniční vůz Slovenská strela. Skončila tak téměř tříletá renovace vozu. Národní kulturní památka bude vystavena v připravovaném muzeu nákladních vozů Tatra.
                                48:43
                                Lepší hojení ran
                                 Akutní řezné rány, odřeniny, spáleniny, ale i chronické bércové vředy nebo proleženiny.
                                 50:27
                                 Pomoc v těžkých životních situacích
                                  Po loňské nehodě na motocyklu se Michaela Hrachovcová učí žít jako vozíčkářka. S tím jí pomáhá Lucie Holubcová, která si stejnou situací prošla už před jedenácti lety.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  14. květen 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  3. únor

                                  Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                                  3. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  3. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  3. 2. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  2. únor

                                  Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                                  2. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  2. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  2. 2. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  1. únor

                                  Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                                  1. 2. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  1. únor

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  1. 2. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám