Události

16. duben 2021

54 minut

16. duben 2021

Obsah dílu

Svátky situaci nezhoršily — Uvolnění v kultuře a ve sportu — Počty nakažených — Stížnosti na omezení pohybu — Jak rozvolňovat — Otevření provozů — Diplomatické napětí — Trest pro vydavatele — Otevření Pražského hradu — Státní dluh — Střelba v Indianapolis — Cesta pro Sputnik V — Přípravy na pohřeb — Pražské jízdenky — Motorkář v protisměru — Pstruhová sezona — Platba za dopravu — E-shopy a dopravci — Kurýři k nezastavení — Změny v zákonu o exekucích — Zastřelený 13letý — Kubánský režim bez Castra — Cestování na Slovensko — Spor o lokomotivu — Bourání nádraží — Běloruští studenti v Liberci — Pohřešovaný chlapec — Covid-19 v Bosně a Hercegovině — Vypálení osady Ploština — Bezbariérové školy — Umělá inteligence pomáhá starostům s orientací v epidemické situaci — Zrušený rozsudek — Tajemství staré bambitky 2

Části dílu

00:38
Svátky situaci nezhoršily
  Velikonoce nezhoršily pozitivní vývoj epidemie. Řekl to dnes ministr zdravotnictví s tím, že je ale dál na místě opatrnost.
  01:11
  Uvolnění v kultuře a ve sportu
   Resort zdravotnictví tak už jedná o podmínkách rozvolňování. V sobotu se Petr Arenberger setká se zástupci sportovců. Už dnes mluvil s ministrem Lubomírem Zaorálkem a představiteli kulturních organizací.
   04:27
   Počty nakažených
    Koronavirová epidemie dál slábne. Včera testy prokázaly 3238 nově nakažených, to je nejmenší hodnota za všední den od začátku října.
    05:49
    Stížnosti na omezení pohybu
     Nejvyšší správní soud už řeší žaloby na mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, týkají se setkávání lidí a omezení shromažďovacího práva.
     08:11
     Jak rozvolňovat
      Rozhovor s Petrem Arenbergerem.
      11:23
      Otevření provozů
       S vládou jedná i hospodářská komora. O podmínkách otevření obchodů a služeb. Provoz by zástupci těchto podniků chtěli postupně obnovovat od 1. května.
       14:00
       Diplomatické napětí
        Rusko chystá odvetu za nejnovější americké sankce. Mluvčí Kremlu uvedl, že se bude řídit principem vzájemnosti a poslední slovo ohledně její ráznosti bude mít prezident Vladimir Putin.
        15:11
        Trest pro vydavatele
         Trest pro devět známých veteránů demokratického hnutí v Hongkongu. Na 14 měsíců poslal soud do vězení miliardáře a vydavatele opozičního deníku Apple Daily Jimmyho Laie za účast na nepovolené demonstraci v roce 2019.
         17:34
         Otevření Pražského hradu
          Živý vstup Jiřího Hynka.
          19:44
          Státní dluh
           Státní dluh Česka letos rychle roste. Ke konci března činil 2 biliony a 420 miliard – od konce minulého roku se zvedl zhruba o 370 miliard.
           20:02
           Střelba v Indianapolis
            Další tragická střelba ve Spojených státech. Útočník zabil v sídle kurýrní služby v Indianapolis osm lidí, dalších pět zranil.
            22:36
            Cesta pro Sputnik V
             Vicepremiér Jan Hamáček do Moskvy podle MF Dnes v pondělí nakonec neodletí, řekl dobře informovaný zdroj z vlády. Sněmovna odmítla probrat cestu ministra vnitra a pověřeného šéfa diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy.
             24:27
             Přípravy na pohřeb
              Na hradě Windsor zítra pohřbí prince Filipa – za přísných bezpečnostních a hygienických opatření. Obřadu se smí zúčastnit jen 30 lidí.
              26:57
              Pražské jízdenky
               Hromadná doprava v Praze by mohla zdražit. Navrhuje to Středočeský kraj, vedení metropole projedná záměr v pondělí.
               27:18
               Motorkář v protisměru
                Smrtelná nehoda motorkáře v protisměru na dálnici. Policie zveřejnila záběry ze středeční honičky s řidičem motorky překračujícím rychlost. 41letý muž se zákazem řízení se pokusil ujet hlídce najetím do opačného pásu dálnice D5 u Prahy.
                27:43
                Pstruhová sezona
                 Začala pstruhová sezona. Desetitisíce rybářů po celém Česku vyrazily hned ráno k vodě. Kvůli epidemii je o povolenky nebývalý zájem.
                 29:32
                 Platba za dopravu
                  Zákazníci se přesunuli do virtuálního prostředí. V Česku vzniklo víc než pět a půl tisíce nových internetových obchodů. Tím se zvýšil tlak na přepravu zboží.
                  31:48
                  E-shopy a dopravci
                   Zájem o internetový prodej v kombinaci s vládními restrikcemi ovlivňují i dopravce.
                   32:51
                   Kurýři k nezastavení
                    Enormní počty odbavených zásilek navyšují nároky na dopravce, kteří jsou na hraně kapacit. Některým už od Vánoc nepolevily objednávky, a tak mají letos výjimečně dlouhou sezonu.
                    34:47
                    Změny v zákonu o exekucích
                     O vykostěném návrhu a promarněné šanci mluví většina sněmovních stran po schválení změn v exekucích. Hlasy ANO a ODS neprošlo automatické přidělování exekutora podle místa bydliště.
                     37:18
                     Zastřelený 13letý
                      Chicagská policie po výzvě vedení města zveřejnila záznam zásahu, při kterém zemřel 13letý chlapec. Na konci března utíkal před policistou, po dopadení zastavil a vzdával se. Strážce pořádku ho zastřelil ranou do hrudníku.
                      37:44
                      Kubánský režim bez Castra
                       Po více než 60 letech čeká Kubu malá revoluce – zemi ani komunistickou stranu nepovede nikdo s příjmením Castro. Dnes totiž v Havaně začíná sjezd strany, na kterém má z jejího čela odstoupit Raúl Castro.
                       40:10
                       Cestování na Slovensko
                        Cizinci, kteří přijíždějí na Slovensko, budou muset i dál nastoupit do osmidenní karantény. Nařízení se týká i těch, kteří v posledním půlroce prodělali covid-19 nebo mají dokončené očkování.
                        40:33
                        Spor o lokomotivu
                         Přetahovaná o kulturní památku, lokomotivu Ringhoffer. Stojí v muzeu ve Výtopně v Jaroměři od 90. let. Tamnímu spolku ale nepatří.
                         42:30
                         Bourání nádraží
                          Dělníci začali bourat nádraží v Praze-Vysočanech. Na jeho místě chce správa železnic postavit novou bezbariérovou budovu za 60 milionů korun.
                          42:59
                          Běloruští studenti v Liberci
                           Liberecká technická univerzita zapsala ke studiu šestnáct mladých Bělorusů. Jsou to studenti, kteří byli ve své zemi za účast na protivládních demonstracích vězněni.
                           44:30
                           Pohřešovaný chlapec
                            Pátrání po 15letém chlapci v Brně. Ve středu večer se Tomáš Pospíšil nevrátil domů k rodičům. Policie prohledává oblast Jundrova, Komína a okolí vrtulníkem s termovizí a hlídkami s psovody.
                            44:51
                            Covid-19 v Bosně a Hercegovině
                             Pandemie výrazně zasáhla Bosnu a Hercegovinu. Co do počtu úmrtí na obyvatele je čtvrtá na světě. Zdravotníci se potýkají s náporem nemocných a také s nedostatkem vakcín.
                             46:52
                             Vypálení osady Ploština
                              Před 76 lety vypálili nacisté osadu Ploština na Zlínsku. Zabili tam 24 lidí. Stejně jako před rokem byla i letos pietní akce kvůli epidemii jen symbolická.
                              47:36
                              Bezbariérové školy
                               60 procent škol v Česku není podle školní inspekce bezbariérových. Pro mnoho studentů to znamená limit při výběru školy. Změnit to chce Nadační fond Šance všem.
                               49:28
                               Umělá inteligence pomáhá starostům s orientací v epidemické situaci
                                51:19
                                Zrušený rozsudek
                                 Brazilský soud zrušil kvůli procesním chybám rozsudek vězení nad bývalým prezidentem Lulou da Silvou. Toho korupční kauza v roce 2018 vyřadila z prezidentských voleb.
                                 51:41
                                 Tajemství staré bambitky 2
                                  Tajemství staré bambitky – dějství druhé. V hlavní roli příběhu se po 10 letech vrací Tomáš Klus. Právě probíhá natáčení.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž50 minut
                                  Další díl
                                  17. duben 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  17. květen

                                  Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                                  Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  17. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  16. květen

                                  Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  16. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  15. květen

                                  Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                                  Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  15. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám