54 minut

16. duben 2021

Obsah dílu

Svátky situaci nezhoršily — Uvolnění v kultuře a ve sportu — Počty nakažených — Stížnosti na omezení pohybu — Jak rozvolňovat — Otevření provozů — Diplomatické napětí — Trest pro vydavatele — Otevření Pražského hradu — Státní dluh — Střelba v Indianapolis — Cesta pro Sputnik V — Přípravy na pohřeb — Pražské jízdenky — Motorkář v protisměru — Pstruhová sezona — Platba za dopravu — E-shopy a dopravci — Kurýři k nezastavení — Změny v zákonu o exekucích — Zastřelený 13letý — Kubánský režim bez Castra — Cestování na Slovensko — Spor o lokomotivu — Bourání nádraží — Běloruští studenti v Liberci — Pohřešovaný chlapec — Covid-19 v Bosně a Hercegovině — Vypálení osady Ploština — Bezbariérové školy — Umělá inteligence pomáhá starostům s orientací v epidemické situaci — Zrušený rozsudek — Tajemství staré bambitky 2

Části dílu

00:38
Svátky situaci nezhoršily
  Velikonoce nezhoršily pozitivní vývoj epidemie. Řekl to dnes ministr zdravotnictví s tím, že je ale dál na místě opatrnost.
  01:11
  Uvolnění v kultuře a ve sportu
   Resort zdravotnictví tak už jedná o podmínkách rozvolňování. V sobotu se Petr Arenberger setká se zástupci sportovců. Už dnes mluvil s ministrem Lubomírem Zaorálkem a představiteli kulturních organizací.
   04:27
   Počty nakažených
    Koronavirová epidemie dál slábne. Včera testy prokázaly 3238 nově nakažených, to je nejmenší hodnota za všední den od začátku října.
    05:49
    Stížnosti na omezení pohybu
     Nejvyšší správní soud už řeší žaloby na mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, týkají se setkávání lidí a omezení shromažďovacího práva.
     08:11
     Jak rozvolňovat
      Rozhovor s Petrem Arenbergerem.
      11:23
      Otevření provozů
       S vládou jedná i hospodářská komora. O podmínkách otevření obchodů a služeb. Provoz by zástupci těchto podniků chtěli postupně obnovovat od 1. května.
       14:00
       Diplomatické napětí
        Rusko chystá odvetu za nejnovější americké sankce. Mluvčí Kremlu uvedl, že se bude řídit principem vzájemnosti a poslední slovo ohledně její ráznosti bude mít prezident Vladimir Putin.
        15:11
        Trest pro vydavatele
         Trest pro devět známých veteránů demokratického hnutí v Hongkongu. Na 14 měsíců poslal soud do vězení miliardáře a vydavatele opozičního deníku Apple Daily Jimmyho Laie za účast na nepovolené demonstraci v roce 2019.
         17:34
         Otevření Pražského hradu
          Živý vstup Jiřího Hynka.
          19:44
          Státní dluh
           Státní dluh Česka letos rychle roste. Ke konci března činil 2 biliony a 420 miliard – od konce minulého roku se zvedl zhruba o 370 miliard.
           20:02
           Střelba v Indianapolis
            Další tragická střelba ve Spojených státech. Útočník zabil v sídle kurýrní služby v Indianapolis osm lidí, dalších pět zranil.
            22:36
            Cesta pro Sputnik V
             Vicepremiér Jan Hamáček do Moskvy podle MF Dnes v pondělí nakonec neodletí, řekl dobře informovaný zdroj z vlády. Sněmovna odmítla probrat cestu ministra vnitra a pověřeného šéfa diplomacie Jana Hamáčka do Moskvy.
             24:27
             Přípravy na pohřeb
              Na hradě Windsor zítra pohřbí prince Filipa – za přísných bezpečnostních a hygienických opatření. Obřadu se smí zúčastnit jen 30 lidí.
              26:57
              Pražské jízdenky
               Hromadná doprava v Praze by mohla zdražit. Navrhuje to Středočeský kraj, vedení metropole projedná záměr v pondělí.
               27:18
               Motorkář v protisměru
                Smrtelná nehoda motorkáře v protisměru na dálnici. Policie zveřejnila záběry ze středeční honičky s řidičem motorky překračujícím rychlost. 41letý muž se zákazem řízení se pokusil ujet hlídce najetím do opačného pásu dálnice D5 u Prahy.
                27:43
                Pstruhová sezona
                 Začala pstruhová sezona. Desetitisíce rybářů po celém Česku vyrazily hned ráno k vodě. Kvůli epidemii je o povolenky nebývalý zájem.
                 29:32
                 Platba za dopravu
                  Zákazníci se přesunuli do virtuálního prostředí. V Česku vzniklo víc než pět a půl tisíce nových internetových obchodů. Tím se zvýšil tlak na přepravu zboží.
                  31:48
                  E-shopy a dopravci
                   Zájem o internetový prodej v kombinaci s vládními restrikcemi ovlivňují i dopravce.
                   32:51
                   Kurýři k nezastavení
                    Enormní počty odbavených zásilek navyšují nároky na dopravce, kteří jsou na hraně kapacit. Některým už od Vánoc nepolevily objednávky, a tak mají letos výjimečně dlouhou sezonu.
                    34:47
                    Změny v zákonu o exekucích
                     O vykostěném návrhu a promarněné šanci mluví většina sněmovních stran po schválení změn v exekucích. Hlasy ANO a ODS neprošlo automatické přidělování exekutora podle místa bydliště.
                     37:18
                     Zastřelený 13letý
                      Chicagská policie po výzvě vedení města zveřejnila záznam zásahu, při kterém zemřel 13letý chlapec. Na konci března utíkal před policistou, po dopadení zastavil a vzdával se. Strážce pořádku ho zastřelil ranou do hrudníku.
                      37:44
                      Kubánský režim bez Castra
                       Po více než 60 letech čeká Kubu malá revoluce – zemi ani komunistickou stranu nepovede nikdo s příjmením Castro. Dnes totiž v Havaně začíná sjezd strany, na kterém má z jejího čela odstoupit Raúl Castro.
                       40:10
                       Cestování na Slovensko
                        Cizinci, kteří přijíždějí na Slovensko, budou muset i dál nastoupit do osmidenní karantény. Nařízení se týká i těch, kteří v posledním půlroce prodělali covid-19 nebo mají dokončené očkování.
                        40:33
                        Spor o lokomotivu
                         Přetahovaná o kulturní památku, lokomotivu Ringhoffer. Stojí v muzeu ve Výtopně v Jaroměři od 90. let. Tamnímu spolku ale nepatří.
                         42:30
                         Bourání nádraží
                          Dělníci začali bourat nádraží v Praze-Vysočanech. Na jeho místě chce správa železnic postavit novou bezbariérovou budovu za 60 milionů korun.
                          42:59
                          Běloruští studenti v Liberci
                           Liberecká technická univerzita zapsala ke studiu šestnáct mladých Bělorusů. Jsou to studenti, kteří byli ve své zemi za účast na protivládních demonstracích vězněni.
                           44:30
                           Pohřešovaný chlapec
                            Pátrání po 15letém chlapci v Brně. Ve středu večer se Tomáš Pospíšil nevrátil domů k rodičům. Policie prohledává oblast Jundrova, Komína a okolí vrtulníkem s termovizí a hlídkami s psovody.
                            44:51
                            Covid-19 v Bosně a Hercegovině
                             Pandemie výrazně zasáhla Bosnu a Hercegovinu. Co do počtu úmrtí na obyvatele je čtvrtá na světě. Zdravotníci se potýkají s náporem nemocných a také s nedostatkem vakcín.
                             46:52
                             Vypálení osady Ploština
                              Před 76 lety vypálili nacisté osadu Ploština na Zlínsku. Zabili tam 24 lidí. Stejně jako před rokem byla i letos pietní akce kvůli epidemii jen symbolická.
                              47:36
                              Bezbariérové školy
                               60 procent škol v Česku není podle školní inspekce bezbariérových. Pro mnoho studentů to znamená limit při výběru školy. Změnit to chce Nadační fond Šance všem.
                               49:28
                               Umělá inteligence pomáhá starostům s orientací v epidemické situaci
                                51:19
                                Zrušený rozsudek
                                 Brazilský soud zrušil kvůli procesním chybám rozsudek vězení nad bývalým prezidentem Lulou da Silvou. Toho korupční kauza v roce 2018 vyřadila z prezidentských voleb.
                                 51:41
                                 Tajemství staré bambitky 2
                                  Tajemství staré bambitky – dějství druhé. V hlavní roli příběhu se po 10 letech vrací Tomáš Klus. Právě probíhá natáčení.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž50 minut
                                  Další díl
                                  17. duben 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  15. srpen

                                  15. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  15. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  15. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  14. srpen

                                  Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                                  14. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  14. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  14. 8. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  13. srpen

                                  Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                                  13. 8. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  13. srpen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  13. 8. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám