55 minut

16. března 2021

Obsah dílu

Plán na otevření škol — Nemocnice a školy — Počty nakažených — Premiér v Rakousku — EMA a AstraZeneca — EMA o vakcíně — NS o nouzovém stavu — Covidové přestupky — Očkovací pasy — Británie zbrojí — Reakce KLDR na manévry — Menší zisky Škody — Teorie touhy — Zákon o prodeji potravin — Trest za komentář — Vybržďování sanitky — Hromadná nehoda — Očkování další skupiny — Kterou vakcínu — Pozastavená vakcinace — Trombózy a embolie — Jak se přihlásit — Senát a pandemický zákon — Vyšší ošetřovné — Sasko a pendleři — Rozvolňování v USA — Záchranáři dobrovolníky — Bez kadeřníků — Neoznačené respirátory — Antikytherský mechanismus — Covid a neziskovky — Byt jako galerie — Očkování seniorky

Části dílu

00:39
Plán na otevření škol
  Když se epidemická situace zlepší, navrhne ministerstvo zdravotnictví částečně obnovit provoz ve školách. Kdy přesně k tomu dojde, bude podle šéfa resortu Jana Blatného záviset na situaci v nemocnicích.
  01:27
  Nemocnice a školy
   Zatím nemocnice přijímají stovky nových pacientů s koronavirem denně. Podmínkou částečného otevření škol bude pravidelné testování.
   04:32
   Počty nakažených
    Včera bylo v českých nemocnicích skoro dva tisíce lidí s covidem-19 ve vážném stavu. Je to o sto víc než před týdnem.
    05:13
    Premiér v Rakousku
     Premiér Andrej Babiš v Rakousku. Tamní kancléř Sebastian Kurz pozval do Vídně hned několik evropských premiérů, kteří podporují jeho snahu o spravedlivější rozdělení vakcín proti covidu-19 v rámci Unie.
     07:51
     EMA a AstraZeneca
      Další unijní země pozastavily očkování vakcínou AstraZeneca – po Německu, Francii, Itálii a Španělsku nejnověji i Švédsko a Lotyšsko. Teď ji prověřují experti Evropské agentury pro léčivé přípravky.
      08:35
      EMA o vakcíně
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       10:48
       NS o nouzovém stavu
        Krádeže za nouzového stavu se mají trestat přísněji, jen pokud souvisejí s pandemií nebo pokud mimořádnou situaci pachatelé zneužili. Dnes o tom rozhodl velký senát Nejvyššího soudu.
        13:18
        Covidové přestupky
         Různá protiepidemická opatření už v Česku trvají rok. Za tu dobu policie provedla skoro čtyři miliony kontrol a zjistila 115 tisíc přestupků.
         13:50
         Očkovací pasy
          Evropská komise zítra představí takzvaný unijní očkovací pas. Pro občany sedmadvacítky by měl být zdarma k dispozici do konce června.
          17:27
          Británie zbrojí
           Británie reviduje zahraniční a obrannou politiku. Místo snižování naopak navýší počet svých jaderných hlavic o 40 procent. Má obavy z chování ostatních zemí, které zvětšují svůj nukleární arzenál.
           19:43
           Reakce KLDR na manévry
            Severní Korea zkritizovala Spojené státy a Jižní Koreu za společné vojenské cvičení. Sestra komunistického vůdce Kim Čong-una obě země varovala, aby se nepouštěly do dalších provokací, pokud chtějí dobře spát.
            20:12
            Menší zisky Škody
             Koronavirová krize výrazně dopadá i na největší firmu v Česku. Škoda Auto loni vykázala provozní zisk 20 miliard korun – o 54 procent méně než rok předtím.
             20:34
             Teorie touhy
              Režisér Radek Bajgar dotočil Teorii touhy, černou komedii o partnerských vztazích.
              23:06
              Zákon o prodeji potravin
               Kvóty na prodej českých potravin ve velkých obchodech platit nebudou. Pozítří je podle dohody zamítne Senát a vrátí zákon o potravinách zpátky do sněmovny.
               26:03
               Trest za komentář
                Za schvalování teroristického útoku na Novém Zélandu z roku 2019 nepodmíněný šestiletý trest vězení – Krajský soud v Brně ho uložil Benediktu Čermákovi.
                26:29
                Vybržďování sanitky
                 Agresivní řidič takzvaně vybrzdil vězeňskou sanitku na dálnici D1. Policie hledá svědky události, která se stala 5. března před půl desátou ráno poblíž 224. kilometru směrem na Brno.
                 26:59
                 Hromadná nehoda
                  Živý vstup Martina Laštůvky.
                  30:16
                  Očkování další skupiny
                   Od dubna by se k očkování proti koronaviru mohli hlásit i lidé starší 65 let. Navrhovat to bude ministr zdravotnictví Jan Blatný.
                   31:15
                   Kterou vakcínu
                    Za včerejšek zdravotníci vykázali přes 32 tisíc aplikovaných dávek očkování proti koronaviru – zhruba o 900 míň než minulé pondělí.
                    34:27
                    Pozastavená vakcinace
                     Očkování látkou od společnosti AstraZeneca už přerušila patnáctka států Evropské unie.
                     35:37
                     Trombózy a embolie
                      Krevní sraženiny vznikají v běžném životě poměrně často. Objevit se můžou například po úrazu nebo kvůli nádorovému onemocnění. Roli hrají i vrozené dispozice.
                      36:48
                      Jak se přihlásit
                       Lidé v Česku se mohou k vakcíně dostat třemi způsoby – přes rezervační systém očkovacích center, přes praktické lékaře nebo nemocnice, kde se léčí.
                       39:18
                       Senát a pandemický zákon
                        Část senátorů se chce kvůli pandemickému zákonu obrátit na Ústavní soud. Vadí jim, že na posouzení normy měli málo času.
                        39:43
                        Vyšší ošetřovné
                         Víc peněz pro rodiče dětí kvůli zavřeným školám. Skupina poslanců napříč sněmovními kluby zítra podá návrh na zvýšení ošetřovného na 80 procent.
                         41:58
                         Sasko a pendleři
                          Sasko zmírnilo restrikce pro pendlery dojíždějící z Česka. Nově smí přes hranice každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy.
                          42:17
                          Rozvolňování v USA
                           Státy USA rozvolňují proticovidová opatření. Například Wyoming dnes ruší povinnost nosit roušku a povoluje otevřít bary, tělocvičny i divadla.
                           44:38
                           Záchranáři dobrovolníky
                            V Českém Krumlově pomáhají s testováním firemních zaměstnanců dobrovolní vodní záchranáři. Lipenskou přehradu vyměnili na několik týdnů za provizorní testovací místnost.
                            45:17
                            Bez kadeřníků
                             Od konce prosince v Česku nemůže fungovat velká část služeb – mezi ty, které lidé nejvíc postrádají, patří kadeřnictví.
                             46:56
                             Neoznačené respirátory
                              680 tisíc neoznačených respirátorů z Číny zajistili pražští celníci. V kontejneru na překladišti v Praze-Uhříněvsi byly ochranné pomůcky v hodnotě přes dva miliony korun, které byly určeny na evropský trh.
                              47:17
                              Antikytherský mechanismus
                               Britským vědcům se podařilo rozluštit, jak fungoval víc než 2000 let starý antický mechanický počítač známý jako mechanismus z Antikythery.
                               49:22
                               Covid a neziskovky
                                Tři pětiny neziskových organizací musely loni kvůli epidemii omezovat práci s potřebnými. Celkem 30 procentům stát činnost zakázal. I pro letošek řada organizací očekává výrazné omezení činnosti a problémy se získáváním financí.
                                51:06
                                Byt jako galerie
                                 Získal ho v Hradci Králové stát jako odúmrť. Majitel neměl dědice. V bytě zůstaly práce M. Švabinského a E. Filly, busty V. Makovského a K. Lidického, staré hudební nástroje a další umělecké předměty.
                                 51:47
                                 Očkování seniorky
                                  Ve 100 letech šila roušky, ve 101 letech přišla na očkování. Druhou dávku vakcíny proti covidu-19 dnes v uherskohradišťském očkovacím centru dostala Ludmila Klaudová.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  17. března 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  24. dubna

                                  Headlines — Jednání tripartity — Růst platů státních zaměstnanců — Návrhy NERV na podporu hospodářstí — Americké peníze pro Ukrajinu, Izrael i Tchaj-wan — Schválená americká pomoc Ukrajině — Petr Bartovský ředitelem Vojenského zpravodajštví — Zdražování nemovitostí — Devatenáctiletý trest — Mráz a sníh ohrožuje úrodu — Odvolání hlavní hygieničky — Změny ve slovenských veřejnoprávních médiích — Povinnosti evropských zemědělců — Pražské ptactvo — Jednání o návrhu důchodové reformy — Volební model — Saharský písek nad Řeckem — První sanitka s elektrickým pohonem — Zátah na útočníky na bankovní účty — Útoky na klienty bank — Hlášení podezřelých nákupů zbraní — Nový systém emisních povolenek — Přípravy útoku na Rafah — 20 let Česka v EU — Dotace Evropské unie — Amnesty International o lidských právech v Česku — Obce sestavují volební komise — Přípravy na hokejové mistrovství — Výuka jaderných inženýrů — Debata o korespondenční volbě — Nový pohled na historii Avarů — Opravené mosty u Kfel — Skautský den — Leonard Slatkin v Obecním domě

                                  24. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  24. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  23. dubna

                                  Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                                  23. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  23. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  23. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  22. dubna

                                  Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                                  22. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  22. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  21. dubna

                                  Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                                  21. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  21. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  20. dubna

                                  Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                  20. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  20. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 4. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám