Nahrávám video

16. březen 2021

Obsah dílu

Plán na otevření škol — Nemocnice a školy — Počty nakažených — Premiér v Rakousku — EMA a AstraZeneca — EMA o vakcíně — NS o nouzovém stavu — Covidové přestupky — Očkovací pasy — Británie zbrojí — Reakce KLDR na manévry — Menší zisky Škody — Teorie touhy — Zákon o prodeji potravin — Trest za komentář — Vybržďování sanitky — Hromadná nehoda — Očkování další skupiny — Kterou vakcínu — Pozastavená vakcinace — Trombózy a embolie — Jak se přihlásit — Senát a pandemický zákon — Vyšší ošetřovné — Sasko a pendleři — Rozvolňování v USA — Záchranáři dobrovolníky — Bez kadeřníků — Neoznačené respirátory — Antikytherský mechanismus — Covid a neziskovky — Byt jako galerie — Očkování seniorky

Části dílu

00:39
Plán na otevření škol
  Když se epidemická situace zlepší, navrhne ministerstvo zdravotnictví částečně obnovit provoz ve školách. Kdy přesně k tomu dojde, bude podle šéfa resortu Jana Blatného záviset na situaci v nemocnicích.
  01:27
  Nemocnice a školy
   Zatím nemocnice přijímají stovky nových pacientů s koronavirem denně. Podmínkou částečného otevření škol bude pravidelné testování.
   04:32
   Počty nakažených
    Včera bylo v českých nemocnicích skoro dva tisíce lidí s covidem-19 ve vážném stavu. Je to o sto víc než před týdnem.
    05:13
    Premiér v Rakousku
     Premiér Andrej Babiš v Rakousku. Tamní kancléř Sebastian Kurz pozval do Vídně hned několik evropských premiérů, kteří podporují jeho snahu o spravedlivější rozdělení vakcín proti covidu-19 v rámci Unie.
     07:51
     EMA a AstraZeneca
      Další unijní země pozastavily očkování vakcínou AstraZeneca – po Německu, Francii, Itálii a Španělsku nejnověji i Švédsko a Lotyšsko. Teď ji prověřují experti Evropské agentury pro léčivé přípravky.
      08:35
      EMA o vakcíně
       Živý vstup Lukáše Dolanského.
       10:48
       NS o nouzovém stavu
        Krádeže za nouzového stavu se mají trestat přísněji, jen pokud souvisejí s pandemií nebo pokud mimořádnou situaci pachatelé zneužili. Dnes o tom rozhodl velký senát Nejvyššího soudu.
        13:18
        Covidové přestupky
         Různá protiepidemická opatření už v Česku trvají rok. Za tu dobu policie provedla skoro čtyři miliony kontrol a zjistila 115 tisíc přestupků.
         13:50
         Očkovací pasy
          Evropská komise zítra představí takzvaný unijní očkovací pas. Pro občany sedmadvacítky by měl být zdarma k dispozici do konce června.
          17:27
          Británie zbrojí
           Británie reviduje zahraniční a obrannou politiku. Místo snižování naopak navýší počet svých jaderných hlavic o 40 procent. Má obavy z chování ostatních zemí, které zvětšují svůj nukleární arzenál.
           19:43
           Reakce KLDR na manévry
            Severní Korea zkritizovala Spojené státy a Jižní Koreu za společné vojenské cvičení. Sestra komunistického vůdce Kim Čong-una obě země varovala, aby se nepouštěly do dalších provokací, pokud chtějí dobře spát.
            20:12
            Menší zisky Škody
             Koronavirová krize výrazně dopadá i na největší firmu v Česku. Škoda Auto loni vykázala provozní zisk 20 miliard korun – o 54 procent méně než rok předtím.
             20:34
             Teorie touhy
              Režisér Radek Bajgar dotočil Teorii touhy, černou komedii o partnerských vztazích.
              23:06
              Zákon o prodeji potravin
               Kvóty na prodej českých potravin ve velkých obchodech platit nebudou. Pozítří je podle dohody zamítne Senát a vrátí zákon o potravinách zpátky do sněmovny.
               26:03
               Trest za komentář
                Za schvalování teroristického útoku na Novém Zélandu z roku 2019 nepodmíněný šestiletý trest vězení – Krajský soud v Brně ho uložil Benediktu Čermákovi.
                26:29
                Vybržďování sanitky
                 Agresivní řidič takzvaně vybrzdil vězeňskou sanitku na dálnici D1. Policie hledá svědky události, která se stala 5. března před půl desátou ráno poblíž 224. kilometru směrem na Brno.
                 26:59
                 Hromadná nehoda
                  Živý vstup Martina Laštůvky.
                  30:16
                  Očkování další skupiny
                   Od dubna by se k očkování proti koronaviru mohli hlásit i lidé starší 65 let. Navrhovat to bude ministr zdravotnictví Jan Blatný.
                   31:15
                   Kterou vakcínu
                    Za včerejšek zdravotníci vykázali přes 32 tisíc aplikovaných dávek očkování proti koronaviru – zhruba o 900 míň než minulé pondělí.
                    34:27
                    Pozastavená vakcinace
                     Očkování látkou od společnosti AstraZeneca už přerušila patnáctka států Evropské unie.
                     35:37
                     Trombózy a embolie
                      Krevní sraženiny vznikají v běžném životě poměrně často. Objevit se můžou například po úrazu nebo kvůli nádorovému onemocnění. Roli hrají i vrozené dispozice.
                      36:48
                      Jak se přihlásit
                       Lidé v Česku se mohou k vakcíně dostat třemi způsoby – přes rezervační systém očkovacích center, přes praktické lékaře nebo nemocnice, kde se léčí.
                       39:18
                       Senát a pandemický zákon
                        Část senátorů se chce kvůli pandemickému zákonu obrátit na Ústavní soud. Vadí jim, že na posouzení normy měli málo času.
                        39:43
                        Vyšší ošetřovné
                         Víc peněz pro rodiče dětí kvůli zavřeným školám. Skupina poslanců napříč sněmovními kluby zítra podá návrh na zvýšení ošetřovného na 80 procent.
                         41:58
                         Sasko a pendleři
                          Sasko zmírnilo restrikce pro pendlery dojíždějící z Česka. Nově smí přes hranice každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy.
                          42:17
                          Rozvolňování v USA
                           Státy USA rozvolňují proticovidová opatření. Například Wyoming dnes ruší povinnost nosit roušku a povoluje otevřít bary, tělocvičny i divadla.
                           44:38
                           Záchranáři dobrovolníky
                            V Českém Krumlově pomáhají s testováním firemních zaměstnanců dobrovolní vodní záchranáři. Lipenskou přehradu vyměnili na několik týdnů za provizorní testovací místnost.
                            45:17
                            Bez kadeřníků
                             Od konce prosince v Česku nemůže fungovat velká část služeb – mezi ty, které lidé nejvíc postrádají, patří kadeřnictví.
                             46:56
                             Neoznačené respirátory
                              680 tisíc neoznačených respirátorů z Číny zajistili pražští celníci. V kontejneru na překladišti v Praze-Uhříněvsi byly ochranné pomůcky v hodnotě přes dva miliony korun, které byly určeny na evropský trh.
                              47:17
                              Antikytherský mechanismus
                               Britským vědcům se podařilo rozluštit, jak fungoval víc než 2000 let starý antický mechanický počítač známý jako mechanismus z Antikythery.
                               49:22
                               Covid a neziskovky
                                Tři pětiny neziskových organizací musely loni kvůli epidemii omezovat práci s potřebnými. Celkem 30 procentům stát činnost zakázal. I pro letošek řada organizací očekává výrazné omezení činnosti a problémy se získáváním financí.
                                51:06
                                Byt jako galerie
                                 Získal ho v Hradci Králové stát jako odúmrť. Majitel neměl dědice. V bytě zůstaly práce M. Švabinského a E. Filly, busty V. Makovského a K. Lidického, staré hudební nástroje a další umělecké předměty.
                                 51:47
                                 Očkování seniorky
                                  Ve 100 letech šila roušky, ve 101 letech přišla na očkování. Druhou dávku vakcíny proti covidu-19 dnes v uherskohradišťském očkovacím centru dostala Ludmila Klaudová.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  17. březen 2021

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                  24. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  24. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                  23. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  23. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                                  22. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  22. 9. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám