24. leden 2021

Obsah dílu

Rozvolňovat se nebude — Zabržděné očkování — PES — Mobilní očkovací týmy — Průzkum o koronaviru — Dávky pro lidi v karanténě — Reakce na zatýkání v Rusku — Zpřísnění pro pendlery — Situace na hranicích — Policejní kontroly — Protesty polských podnikatelů — Americká podpora Tchaj-wanu — Výstava jako médium — Lodní doprava — Silné sněžení — Horská parkoviště — Záchrana horníků — Léčba rakoviny — Onkologická léčba na míru — Diagnostikované nádory — Preventivní kontroly — Peníze na obranu — Kontroly kvůli ptačí chřipce — Brexit a britští umělci — Protest ve Valašském Meziříčí — Mzdy zůstávají — Tendr na Dukovany — Otravy oxidem uhelnatým — Fanfáry pro zdraví — Průkopníci raketové vědy

Části dílu

00:31
Rozvolňovat se nebude
  V Česku přibylo během včerejška 4222 infikovaných koronavirem - oproti minulé sobotě je to zhruba o tisíc méně. Podle premiéra Andreje Babiše ale čas na rozvolňování není.
  01:26
  Zabržděné očkování
   Podle ministra Blatného se očkování nejstarších seniorů protáhne až do konce března. Vakcín je totiž málo. Také proto stát navzdory původním slibům 1. února nespustí registrační systém pro ostatní občany.
   04:08
   PES
    Přehledně aktuální čísla: Index protiepidemického systému dnes zůstal na hodnotě 69 bodů. I když se skóre už jedenáctý den drží ve čtvrtém stupni - opatření dál zůstávají na úrovni toho nejpřísnějšího - pátého.
    05:11
    Mobilní očkovací týmy
     Pokud je vakcína k dispozici - napříč Českem vyjíždí takzvané mobilní očkovací týmy - v tuzemsku jich je asi 40. Jejich součástí je vždy lékař, sestra a sociální pracovník - a jsou zatím určené hlavně pro domovy seniorů.
     07:29
     Průzkum o koronaviru
      13 procent respondentů odpovědělo, že oni sami už covid prodělali. 37 procent oslovených má takový případ ve své nejužší rodině, 36 procent mezi svými přáteli a kolegy. Podobně velká skupina dotázaných uvedla, že nikoho infikovaného ze svého okolí nezná.
      08:34
      Dávky pro lidi v karanténě
       Jak motivovat lidi, aby chodili na testy a hlásili rizikové kontakty? Část politiků věří, že by pomohlo víc peněz pro pacienty v izolaci nebo karanténě.
       12:14
       Reakce na zatýkání v Rusku
        Evropská unie i Spojené státy odsoudily včerejší zásah ruské policie proti demonstrantům. Podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka úřady zasáhly proti svobodě slova - v pondělí bude s unijními kolegy jednat o možných sankcích.
        14:33
        Zpřísnění pro pendlery
         Česká republika je ode dneška pro Německo oficiálně vysoce rizikovou oblastí. Kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem zpřísnil západní soused podmínky vstupu pro pendlery - ti musejí opakovaně na testy.
         15:06
         Situace na hranicích
          Živý vstup Daniely Tunklové.
          17:10
          Policejní kontroly
           Policie včera zkontrolovala víc než 30 restaurací, které otevřely navzdory vládnímu zákazu.
           17:40
           Protesty polských podnikatelů
            Také mezi částí polských podnikatelů roste nespokojenost s protiepidemickými opatřeními. Tisíce majitelů restaurací nebo hotelů i přes hrozbu pokuty své podniky otevřely, stěžují si, že finanční pomoc od státu je nedostatečná.
            19:38
            Americká podpora Tchaj-wanu
             Nová americká administrativa vyzvala Peking, aby přestal vyvíjet tlak na Tchaj-wan. Reagovala tak na sobotní narušení vzdušného prostoru ostrovního státu čínskými vojenskými letouny.
             20:07
             Výstava jako médium
              Jak výstavy ovlivňují vývoj umělecké scény? Nová publikace tří badatelek z akademie výtvarných umění představuje šedesátku přelomových akcí druhé poloviny dvacátého století.
              22:44
              Lodní doprava
               Loďařské firmy řeší prudký pokles zakázek. Rejdaři neví, zda přežijí další rok. Do Česka teď téměř neplují. V zahraniční mají větší jistotu, že vydělají.
               24:38
               Silné sněžení
                Východ Česka zasáhlo v noci a ráno silné sněžení. Během jedné hodiny napadly i čtyři centimetry sněhu. Silnice byly sjízdné pouze s opatrností.
                25:31
                Horská parkoviště
                 Plná parkoviště pod hřebenem Orlických hor. Výletníci a běžkaři na Šerlichu už brzy ráno zcela zaplnili všechna volná místa k zaparkování. Na silnici z Deštného do Orlického Záhoří tak dopravu řídila policie.
                 25:55
                 Záchrana horníků
                  Záchranářům v Číně se podařilo vysvobodit 11 horníků, které před čtrnácti dny uvěznila exploze v dole na zlato stovky metrů pod zemí. Pátrání ale pokračuje dál.
                  28:09
                  Léčba rakoviny
                   Pokroky v onkologické léčbě v době koronaviru. Své zkušenosti si české špičky v oboru tento týden vyměňovaly v rámci tradičního kongresu Prague Onco.
                   29:07
                   Onkologická léčba na míru
                    Léčba rakoviny šitá přímo na míru pacientovi - to je cesta, kterou se ubírá současná onkologie. Tak teď nastavují lékaři terapii lidem, u kterých běžné metody nezabírají.
                    31:55
                    Diagnostikované nádory
                     Počet nově zjištěných zhoubných nádorů u pacientů v Česku neustále roste - v posledních letech je ale patrné zpomalení. V roce 2018 statistici zaznamenali přes 87 tisíc nových případů rakoviny.
                     32:49
                     Preventivní kontroly
                      Ambulantní specialisté upozorňují, že návštěvnost v jejich ordinacích není stále taková, jako před pandemií koronaviru.
                      35:16
                      Peníze na obranu
                       Zatím není jisté, zda vláda zítra projedná vrácení 10 miliard korun do armádního rozpočtu. Podle premiéra Andreje Babiše to závisí na zdravotním stavu ministra obrany Lubomíra Metnara.
                       36:23
                       Kontroly kvůli ptačí chřipce
                        Veterináři budou v pondělí kontrolovat komerční chovy poblíž Dlouhé Lhoty na Táborsku, kde potvrdili nákazu ptačí chřipkou. Utratili tam už část malochovu.
                        37:09
                        Brexit a britští umělci
                         Víc než sto britských hudebníků varovalo, že kvůli brexitové dohodě s Evropskou unií jsou v ohrožení jejich turné po Evropě.
                         39:28
                         Protest ve Valašském Meziříčí
                          Lidé ve Valašském Meziříčí pochodovali za urychlené vyšetření otravy Bečvy. Před čtyřmi měsíci vytekly do řeky kyanidy a zahubily víc než 40 tun ryb.
                          40:03
                          Mzdy zůstávají
                           Většina firem vloni navzdory koronavirové krizi nesnížila svým pracovníkům mzdy. Vyplývá to z dat personalistů.
                           40:26
                           Tendr na Dukovany
                            Dostavba Dukovan by se kvůli bezpečnostnímu riziku mohla obejít bez účasti Ruska a Číny. Politici by navíc měli příští týden rozhodnout, jestli zájemce z těchto zemí pustit do tendru.
                            43:19
                            Otravy oxidem uhelnatým
                             Po otravě oxidem uhelnatým zemřela včera večer žena v rodinném domě v Příbrami. Tři další lidé skončili v nemocnici. Obecně ale podobných událostí ubývá.
                             46:00
                             Fanfáry pro zdraví
                              Fanfáry pro zdraví z balkonu Janáčkova divadla. Dechová sekce orchestru Národního divadla Brno bude každou středu od pěti hodin večer hrát pro veřejnost. Chtějí tak povzbudit všechny, kterých se dotkla koronavirová pandemie.
                              46:16
                              Průkopníci raketové vědy
                               Ludvík Očenášek a Vladimír Mandl. Dva prvorepublikoví průkopníci letů do kosmu. První už před devadesáti lety odpaloval v Československu pokusné rakety.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               25. leden 2021

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               21. březen

                               Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                               21. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                               20. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                               19. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám