Události

26. prosinec 2020

50 minut

26. prosinec 2020

Obsah dílu

Vakcína v Česku — Jak očkovat — Distribuce vakcíny — PES — Prezidentův projev — Reakce na projev — Prezidentův rok — Provoz na horách — 5. stupeň — Testování — Vakcína i mutace — Střelba v Berlíně — Varování před větrem — Vyšetřování v Nashvillu — Problém boeingu — Požár bytu — Příčiny požárů — Peníze pro zdravotníky — Sváteční nasazení — Odměny za druhou vlnu — Počet hospitalizovaných — Nemocniční kaplani — Teroristé v Dagestánu — Migrace přes La Manche — Slovensko zahájilo očkování — Dotace pro Agrofert — Poničené posedy — Otužilci ve Vltavě — Rybáři na Baltu — Restaurace do karavanů — Platnéři

Části dílu

00:36
Vakcína v Česku
  V Česku už je první vakcína proti nemoci covid-19. Auto s doprovodem vojenské policie přivezlo skoro 10 tisíc dávek ráno do pražské motolské nemocnice. Další budou následovat.
  01:13
  Jak očkovat
   První dodávka je určená hlavně pro lékaře a sestry. Část by ale měli dostat i vážně nemocní pacienti. Přivezenou vakcínu od firem Pfizer a BioNTech. Vakcínu je potřeba aplikovat dvakrát minimálně s třítýdenním odstupem.
   04:00
   Distribuce vakcíny
    Živý vstup Izabely Niepřejové.
    04:58
    PES
     Index systému PES dnes klesl na hodnotu 76 a devátý den po sobě se drží nad hranicí nejvážnějšího 5. stupně. Mírnější čtvrtý splňuje Praha a také Liberecký, Pardubický a Ústecký kraj.
     05:52
     Prezidentův projev
      Právě oběti, které zemřely s koronavirem, dnes zmínil i prezident ve vánočním projevu. Miloš Zeman varoval před výzvami k rozvolnění zákazů.
      08:50
      Reakce na projev
       Na prezidentův vánoční projev reagovali ostatní politici. Premiér Babiš si váží toho, že Miloš Zeman pochválil práci vlády během epidemie – a vyzdvihl jeho slova o vakcíně.
       10:09
       Prezidentův rok
        Prezident musel letos kvůli epidemii koronaviru výrazně omezit své veřejné akce. Z jeho programu zmizely třeba pravidelné výjezdy do českých krajů.
        13:29
        Provoz na horách
         Živý vstup Nikol Coufalové.
         16:52
         5. stupeň
          Všechny obchody včetně supermarketů můžou od neděle prodávat pouze potraviny, drogerii, léky a jiné zboží základní potřeby. Česko čekají i další omezení.
          17:53
          Testování
           Velký zájem o testování na koronavirus – třeba v Ústeckém kraji – byl i přesto, že většina odběrových míst měla přes svátky omezenou otevírací dobu.
           18:37
           Vakcína i mutace
            Nová mutace covidu-19 se už objevila na evropské pevnině. Případy nakažlivější varianty viru už hlásí sedm zemí. Naposledy Švédsko a Německo.
            21:00
            Střelba v Berlíně
             Nejméně čtyři lidé utrpěli zranění při střelbě v Berlíně. Incident se stal poblíž sídla sociálnědemokratické strany. Vyšetřovatelé zatím nemají důkaz, že by se jednalo o politicky motivovaný čin.
             21:24
             Varování před větrem
              Živý vstup Marka Slavíka.
              23:11
              Vyšetřování v Nashvillu
               V americkém Tennessee pokračuje vyšetřování včerejšího výbuchu v centru Nashvillu. Ten si vyžádal tři zraněné. Bilance není horší i kvůli včasnému varování ze strany pachatele.
               25:09
               Problém boeingu
                Letadlo Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Air Canada mělo problémy s motorem. Při cestě z amerického státu Arizona do kanadského města Montreal muselo nouzově přistát.
                25:34
                Požár bytu
                 Čtyři zranění a 28 evakuovaných obyvatel. Následky požáru bytu v Havlíčkově Brodě. Zatím z nezjištěných příčin začalo hořet ve čtvrtém patře domu. Škoda se odhaduje na osm set tisíc korun.
                 25:53
                 Příčiny požárů
                  Častou příčinou požárů bývají i nevyčištěné saze nebo jiné závady komínů. V minulé topné sezoně zasahovali hasiči u devíti set padesáti takových případů.
                  27:34
                  Peníze pro zdravotníky
                   Stát připravuje odměny pro zdravotníky za jejich nasazení v rámci druhé vlny koronaviru.
                   28:28
                   Sváteční nasazení
                    Počty hospitalizovaných s koronavirem byly nejvyšší na začátku listopadu. Jenže v posledních dnech a týdnech zdravotníci opět hlásí přibývání případů. To znamená i vyšší nasazení přes vánoční svátky.
                    30:23
                    Odměny za druhou vlnu
                     Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného by mohly odměny za druhou vlnu směřovat nejen k těm, kteří slouží v nemocnicích.
                     33:25
                     Počet hospitalizovaných
                      První dva pacienti s koronavirem byli hospitalizovaní 11. března. V rámci první vlny byl počet nejvyšší zhruba o měsíc později, 8. dubna. Tehdy úřady evidovaly 422 lidí. Pak jich zase ubývalo. Za další dva měsíce až na hodnotu 59.
                      34:08
                      Nemocniční kaplani
                       O pacienty se v nemocnicích nestarají jen zdravotníci. Často jedinou spojkou mezi infikovanými a jejich rodinami bývají nemocniční kaplani.
                       36:34
                       Teroristé v Dagestánu
                        Ruské tajné službě FSB se podařilo překazit útok naplánovaný v Dagestánu. Agenti přitom rozbili tamní buňku teroristické organizace Islámský stát.
                        36:56
                        Migrace přes La Manche
                         Čerstvě uzavřenou dohodu mezi EU a Británií vítají francouzští i britští pohraničníci – už kvůli migraci.
                         39:08
                         Slovensko zahájilo očkování
                          39:27
                          Dotace pro Agrofert
                           Stát kvůli chybám nepředložil Evropské unii k proplacení dotace za více než 163 milionů korun pro holding Agrofert. Uvedl to server iRozhlas, podle kterého už ale firma peníze dostala z českého rozpočtu.
                           39:59
                           Poničené posedy
                            Myslivcům na Vysočině někdo úmyslně ničí posedy. Rozřeže je a vytluče okna. Vandalové už způsobili desetitisícové škody.
                            41:55
                            Otužilci ve Vltavě
                             Na pražském Žofíně se konal 74. ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma. Jde o nejstarší, největší a nejznámější akci otužilců v zemi.
                             42:39
                             Rybáři na Baltu
                              Už víc než rok platí takřka úplný zákaz výlovu tresky v Baltském moři. K omezení dovedl evropské úřady katastrofální úbytek této ryby v tamních vodách.
                              45:02
                              Restaurace do karavanů
                               Místo stolů v restauraci – večeře v obytném karavanu na parkovišti. Belgický šéfkuchař obešel zákaz provozu svého podniku tím, že hostům servíruje jídlo do jejich vozů.
                               45:28
                               Platnéři
                                Je to řemeslo, kterému se po světě věnuje jen pár nadšenců. Přesto jsou novodobí platnéři vyhledávanými odborníky, ať už kvůli výrobě replik plátové zbroje, nebo kvůli konzultaci s historiky.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                27. prosinec 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Headlines — Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                24. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                23. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                23. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                22. květen

                                Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                                22. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                22. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                22. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám