Nahrávám video

22. prosinec 2020

Obsah dílu

Daňový balíček — Schválení daňových změn — Součást balíčku — Rozpočet a daně — Nouzový stav — Prodloužení nouzového stavu — Schůze sněmovny — 5. stupeň — PES — Testování — Vyjednávání o brexitu — Francouzsko-britská hranice — Von Aachen v Praze — Očkování v USA — Zadržený lupič — Vytížení zdravotníci — Odjezdy na Vánoce — Pokles dopravy — Nákladní doprava — Navalnyj a údajný agent — Zemětřesení na Chebsku — Rybova mše — Výsadba zeleně — Protesty v Arménii — Odložená zabijačka — Útoky vlků — Výzkum v Bečvě — Andělský strom — Piráti + STAN — Život seniorů — Nechtěná socha

Části dílu

00:38
Daňový balíček
  Poslanci dnes definitivně schválili největší daňovou reformu za posledních 13 let. Daně klesnou zhruba čtyřem a půl milionům zaměstnanců i víc než půl milionu živnostníků.
  01:32
  Schválení daňových změn
   Poslanci nakonec prosadili senátní verzi snížení daní. Radikální snížení daní prosadilo 70 ze 104 přítomných poslanců –⁠ pro bylo hnutí ANO, ODS, SPD, část lidovců a také většina nezařazených poslanců.
   05:12
   Součást balíčku
    Daňový balíček obsahuje i řadu dalších změn.
    06:04
    Rozpočet a daně
     Rozhovor s Alenou Schillerovou.
     09:51
     Nouzový stav
      Sněmovna opět rozhodovala o prodloužení nouzového stavu. Vláda žádá dalších 30 dní. Zatím platí do zítřka. Bez něj by nemohla dál platit plošná opatření.
      10:31
      Prodloužení nouzového stavu
       Návrh ve sněmovně prošel díky hlasům komunistů, kteří kabinet tolerují. Chtějí ale, aby vláda zmírnila opatření během poslední noci letošního roku.
       13:28
       Schůze sněmovny
        Živý vstup Karolíny Jelínkové.
        15:27
        5. stupeň
         Pátý stupeň už by podle ministra zdravotnictví platil bez výjimek. Zavřít by se tak znovu musely prodejny kromě těch, které nabízejí základní potraviny nebo drogerii a léky.
         17:10
         PES
          Index protiepidemického systému se pátý den po sobě drží na hodnotě 76 bodů –⁠ nad hranicí nejhoršího, pátého stupně. Mírnější čtvrtý splňují už jen dva kraje –⁠ Jihočeský a hlavní město.
          18:06
          Testování
           Další den antigenního testování. S tím, jak se blíží vánoční svátky, přibývá i zájemců o test. Na řadě míst se tak dnes tvořily až hodinové fronty.
           20:55
           Vyjednávání o brexitu
            Živý vstup Lukáše Dolanského.
            22:37
            Francouzsko-britská hranice
             Británie a Francie by měly ještě dnes večer představit plán na rozvolnění hraničních přechodů. Ty jsou uzavřené kvůli obavám Paříže ze zavlečení nové mutace koronaviru z britských ostrovů na pevninu.
             22:58
             Von Aachen v Praze
              Umělecká sbírka Břevnovského kláštera je bohatší o obraz od Hanse von Aachena –⁠ dvorního malíře císaře Rudolfa II.
              25:19
              Očkování v USA
               Spojené státy už očkují proti covidu-19 dvěma vakcínami. Injekci si nechal dát i zvolený prezident Joe Biden. Také vyzval Američany, aby ho následovali, až na ně přijde řada.
               27:44
               Zadržený lupič
                Policie zadržela muže podezřelého z několika vloupání v Praze a ve středních Čechách. Způsobit měl škodu za víc než dva a půl milionu korun. Ke krádežím se přiznal.
                28:03
                Vytížení zdravotníci
                 Nárůst počtu nemocných, únava a mimořádné služby o svátcích. Zdravotníkům v Karlovarském kraji přibývá práce. Ve vážném stavu opět leží v nemocnicích desítky pacientů.
                 30:13
                 Odjezdy na Vánoce
                  Přestože je vlivem pandemie snížená mobilita obyvatel, některé spoje hromadné dopravy před Štědrým dnem jsou v preferovaných časech již téměř vyprodány.
                  31:55
                  Pokles dopravy
                   Doba koronavirová proměnila málokdy vídaným způsobem i dopravu na českých silnicích. Na tranzitních trasách jezdilo během podzimu výrazně míň osobních aut, zhruba o čtvrtinu.
                   34:12
                   Nákladní doprava
                    Změny mohou souviset s úpravou životního stylu. Lidé méně cestují, ale zboží spotřebovávají. Jenže u kamionů nejde o dočasný trend.
                    37:20
                    Navalnyj a údajný agent
                     Rusko rozšířilo seznam představitelů členských zemí Evropské unie, kterým zakázalo vstup na své území. Reaguje tak na unijní sankce přijaté po otravě opozičního politika Alexeje Navalného. Ten tvrdí, že se mu podařilo kontaktovat jednoho z agentů FSB, který měl mít jeho likvidaci na starost.
                     39:16
                     Zemětřesení na Chebsku
                      Už přes týden na Chebsku opět monitorují mírné záchvěvy země. Epicentrum je nedaleko města Luby v hloubce kolem 10 kilometrů. Nejvyšší síla otřesu byla necelé 3 stupně.
                      39:46
                      Rybova mše
                       Tradiční vánoční koncert právě uvádí Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby a nejznámější koledy hraje pravidelně už půl století.
                       40:31
                       Výsadba zeleně
                        Aktuální teploty nad nulou umožňují městským zahradníkům pokračovat ve výsadbě.
                        42:19
                        Protesty v Arménii
                         V Arménii začala generální stávka –⁠ tisíce lidí v ulicích Jerevanu chtějí protestovat, dokud neodstoupí premiér Nikola Pašinjan.
                         44:09
                         Odložená zabijačka
                          Hygienici odložili případ dubnové zabijačky u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Opírají se o verdikt pražského městského soudu, který zrušil některá opatření ministerstva zdravotnictví z období jarního nouzového stavu.
                          44:40
                          Útoky vlků
                           Útoků vlků na hospodářská zvířata přibývá. Letos jich bylo už 220 –⁠ o polovinu víc než loni.
                           46:37
                           Výzkum v Bečvě
                            Otravu chemikálií, která 20. září zamořila Bečvu, nepřežily hlavně starší ryby. Na velmi mladé takový vliv neměla. Prokázal to biologický průzkum, na kterém se podíleli mimo jiné odborníci z Akademie věd.
                            47:17
                            Andělský strom
                             V Česku žije až třicet tisíc dětí, které mají alespoň jednoho rodiče ve vězení. Jejich rodiny patří k těm nejchudším. Už deset let jim nejen o Vánocích pomáhá projekt Andělský strom.
                             49:49
                             Piráti + STAN
                              Piráti a hnutí STAN se dohodli na koaliční smlouvě před sněmovními volbami. Schvalovat ji teď budou členské základny.
                              50:52
                              Život seniorů
                               Kvůli koronaviru je ve svém bytě zavřená už téměř rok. Stodevítiletá Luisa Zappitelliová už přežila dvě pandemie. Teď ale ve svém věku patří k nejzranitelnější skupině v rodné Itálii.
                               52:48
                               Nechtěná socha
                                Socha, která na svém místě vydržela jen den. Kvůli negativní reakci obyvatel ruské Novovoroněže odstranila radnice nový památník ke dvousetpadesátému výročí založení původní obce. Kovová dívka Alenka se široce rozevřenýma očima totiž děsila kolemjdoucí.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                23. prosinec 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                                29. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                29. září

                                Ve znakovém jazyce

                                29. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                                28. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                28. září

                                Ve znakovém jazyce

                                28. 9. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                                27. 9. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. září

                                Ve znakovém jazyce

                                27. 9. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám