54 minut

30. listopad 2020

Obsah dílu

Návrat dětí do škol — Většina žáků ZŠ je zpět ve školách — Opatření ve školách — Nákaza v ČR — Pohřeb íranského vědce — Zákaz pro firmu Huawei v Británii — Počty zemřelých v Česku — EK o střetu zájmů premiéra Babiše — Úkoly prezidenta pro BIS — Otevření nového úseku dálnice D6 — Iniciativa Knížka pro sestřičku — Pravomoci hygieniků — Návštěvy v domovech pro seniory — Počasí komplikovalo dopravu — Ceny energií příští rok — Vyšetřování údajné korupce ve fotbale — Přípravy obchodů a služeb na otevření — Opatření platná od čtvrtka — Opatření pro služby — Opatření pro sport — Opatření pro kulturu — ČSSD chce úpravu daňového balíčku — Jednání o změnách v daňovém balíčku — Kontroverzní návrh zákona ve Francii — Dramatická nehoda ve formuli 1 — Smrt dívky po pádu z okna školy — Bidenův ekonomický tým — Vývoj vakcín na covid-19 — Black Friday v Česku — Opuštěné kulturní domy — Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu — Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera — Příspěvek na operaci v USA

Části dílu

00:38
Návrat dětí do škol
  Tento týden přináší výrazné uvolnění protiepidemických restrikcí. Do lavic se vrací většina žáků základních škol. Od poloviny října se učili na dálku; část z nich v tom ale ještě musí pokračovat.
  01:25
  Většina žáků ZŠ je zpět ve školách
   Žáci i učitelé musí dodržovat řadu opatření: k nim patří nošení roušek nebo pravidelné větrání. Třídy by se taky neměly spojovat.
   03:56
   Opatření ve školách
    Rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou /nestr. za ANO/
    06:43
    Nákaza v ČR
     Počet nových nákaz koronavirem, potvrzených testy, dál klesá. Tohle jsou tři po sobě jdoucí pondělky a hodnoty udávané ministerstvem zdravotnictví vždy k osmnácté hodině – včetně dneška, kdy je to 1406 nově nakažených.
     09:39
     Pohřeb íranského vědce
      Za účasti vysokých představitelů země pohřbili v Teheránu Mohsena Fachrízádeha - hlavní postavu íránského jaderného výzkumu.
      11:56
      Zákaz pro firmu Huawei v Británii
       Britská vláda zakázala tamním telekomunikačním firmám instalovat do sítí páté generace zařízení od společnosti Huawei. Peking už rozhodnutí odsoudil.
       12:24
       Počty zemřelých v Česku
        Trend potvrzen. V Česku umírá výrazně víc lidí, než je pro tuto dobu obvyklé. Předběžná data ministerstva zdravotnictví ukazují, že je to až dvakrát tolik. V posledním říjnovém týdnu hlásí matriky přes 4000 úmrtí, obvyklé jsou přitom jen dva tisíce.
        13:37
        EK o střetu zájmů premiéra Babiše
         Živý vstup Lukáše Dolanského.
         15:23
         Úkoly prezidenta pro BIS
          Prezident Miloš Zeman chce - podle Českého rozhlasu - po Bezpečnostní informační službě seznam ruských špionů v Česku a jejich operací a taky jména Čechů, kteří s agenty spolupracují.
          17:43
          Otevření nového úseku dálnice D6
           Živý vstup Ivany Malé.
           19:08
           Iniciativa Knížka pro sestřičku
            Knížka pro sestřičku - to je iniciativa, která má potěšit zdravotníky a podpořit nakladatele. Knihkupci vyzývají zákazníky, aby ke své objednávce zaplatili knihu navíc - tou obdarují zdravotní sestry v nemocnicích i malých sociálních službách.
            21:41
            Pravomoci hygieniků
             Ministerstvo zdravotnictví chce větší pravomoci - kvůli epidemii. Provoz obchodů a služeb nebo konání veřejných i soukromých akcí by nově mohl omezit sám hlavní hygienik.
             22:51
             Návštěvy v domovech pro seniory
              Domovy pro seniory se od soboty otevřou návštěvám. Podmínkou bude negativní výsledek testu na covid-19. Ten antigenní si bude možné nechat udělat přímo na místě - a zdarma.
              24:35
              Počasí komplikovalo dopravu
               Na severovýchodě Česka komplikovalo dopravu náledí. To se objevilo především v místech, kde včera sněžilo nebo pršelo.
               25:06
               Ceny energií příští rok
                Lidé by příští rok mohli ušetřit za elektřinu a plyn. Regulovaná složka ceny totiž klesne v průměru o něco víc než o jedno a půl procenta.
                27:10
                Vyšetřování údajné korupce ve fotbale
                 Nové informace v kauze údajného ovlivňování zápasů ve fotbale: policie - vedle korupce - prověřuje i možné sázkové podvody.
                 29:44
                 Přípravy obchodů a služeb na otevření
                  Restaurace, kadeřníci, ale třeba i hotely a sportoviště už se chystají na znovuotevření. O tom jsme už v Událostech mluvili.
                  30:33
                  Opatření platná od čtvrtka
                   Rozvolňování konkrétně - končí zákaz nočního vycházení, lidé tedy už můžou být venku i po jedenácté. Stejně tak už budou moct na veřejnosti také konzumovat alkohol.
                   33:00
                   Opatření pro služby
                    Další změny se týkají služeb - restaurace budou od čtvrtka mít otevírací dobu od šesti od rána do deseti hodin večer.
                    35:12
                    Opatření pro sport
                     Mění se i podmínky pro sportovce, řada provozovatelů sportů ale namítá, že jednotlivé podmínky jim zatím nejsou příliš jasné.
                     37:21
                     Opatření pro kulturu
                      Částečně se rozvolní i kultura. I tady ale platí, že uvnitř jen s rouškou. Od čtvrtka se budou moci po šesti týdnech otevřít muzea a galerie.
                      39:17
                      ČSSD chce úpravu daňového balíčku
                       Sociální demokracie znovu vyzvala Senát, aby upravil daňový balíček, schválený sněmovnou včetně výrazného snížení daní.
                       39:47
                       Jednání o změnách v daňovém balíčku
                        Většina senátorů se shodla na první změně v daňovém balíčku. Chtějí z něj vyřadit novou patnáctiprocentní daň z prodeje akcií, pokud zisk překročí 20 milionů.
                        42:03
                        Kontroverzní návrh zákona ve Francii
                         Francouzská vláda stáhla kontroverzní návrh zákona, který by občany zbavil práva natáčet policisty při akci a postihoval by zveřejňování záběrů.
                         42:46
                         Dramatická nehoda ve formuli 1
                          Už v úterý propustí z nemocnice pilota formule 1 Romaina Grosjeana. Francouzský jezdec včera vyvázl z hrůzostrašné havárie jen s poměrně drobnými zraněními - hlavně díky opatřením zavedeným v posledních letech.
                          44:57
                          Smrt dívky po pádu z okna školy
                           Po pádu z okna kladenské základní školy zemřela mladá dívka. Údajně šlo o patnáctiletou žačku deváté třídy, která školu navštěvovala.
                           45:35
                           Bidenův ekonomický tým
                            Důležitou roli v ekonomickém týmu Joea Bidena budou hrát ženy. Do křesla ministryně financí nominoval zvolený americký prezident Janet Yellenovou - bývalou šéfku centrální banky.
                            46:00
                            Vývoj vakcín na covid-19
                             Společnost Moderna požádá o schválení vakcíny proti covidu-19 v Evropské unii a Spojených státech. V klinických testech měla její látka účinnost přes 94 procent.
                             48:17
                             Black Friday v Česku
                              Slevový "černý pátek" přinesl rekordní tržby i v Česku. Podle Asociace pro elektronickou komerci lidé v e-shopech utratili přes jednu miliardu 300 milionů korun.
                              48:47
                              Opuštěné kulturní domy
                               Města řeší, co s opuštěnými kulturními domy. Nejsou taneční, vánoční večírky, zatím se nechystají plesy.
                               50:28
                               Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu
                                Stíhání kvůli výbuchu sopky. Novozélandské úřady obvinily deset společností a tři jednotlivce z toho, že nedodrželi bezpečnostní pravidla při organizování turistických výletů.
                                52:19
                                Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera
                                 Olomoucký arcibiskup Jan Graubner je v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní test na covid-19, o víkendu si jeho zdravotní stav vyžádal hospitalizaci.
                                 52:35
                                 Příspěvek na operaci v USA
                                  Pět tisíc dárců podpořilo pětiletého Vojtěcha Vacka se vzácným onemocněním. Za 20 dní se podařilo vybrat přes dva miliony korun na operaci obličeje ve Spojených státech.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  1. prosinec 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  28. září

                                  Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                                  28. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  28. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  27. září

                                  Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                                  27. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  27. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  26. září

                                  Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                                  26. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  26. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  25. září

                                  Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                                  25. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  25. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  25. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                  24. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 9. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám