Události

30. listopad 2020

54 minut

30. listopad 2020

Obsah dílu

Návrat dětí do škol — Většina žáků ZŠ je zpět ve školách — Opatření ve školách — Nákaza v ČR — Pohřeb íranského vědce — Zákaz pro firmu Huawei v Británii — Počty zemřelých v Česku — EK o střetu zájmů premiéra Babiše — Úkoly prezidenta pro BIS — Otevření nového úseku dálnice D6 — Iniciativa Knížka pro sestřičku — Pravomoci hygieniků — Návštěvy v domovech pro seniory — Počasí komplikovalo dopravu — Ceny energií příští rok — Vyšetřování údajné korupce ve fotbale — Přípravy obchodů a služeb na otevření — Opatření platná od čtvrtka — Opatření pro služby — Opatření pro sport — Opatření pro kulturu — ČSSD chce úpravu daňového balíčku — Jednání o změnách v daňovém balíčku — Kontroverzní návrh zákona ve Francii — Dramatická nehoda ve formuli 1 — Smrt dívky po pádu z okna školy — Bidenův ekonomický tým — Vývoj vakcín na covid-19 — Black Friday v Česku — Opuštěné kulturní domy — Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu — Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera — Příspěvek na operaci v USA

Části dílu

00:38
Návrat dětí do škol
  Tento týden přináší výrazné uvolnění protiepidemických restrikcí. Do lavic se vrací většina žáků základních škol. Od poloviny října se učili na dálku; část z nich v tom ale ještě musí pokračovat.
  01:25
  Většina žáků ZŠ je zpět ve školách
   Žáci i učitelé musí dodržovat řadu opatření: k nim patří nošení roušek nebo pravidelné větrání. Třídy by se taky neměly spojovat.
   03:56
   Opatření ve školách
    Rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou /nestr. za ANO/
    06:43
    Nákaza v ČR
     Počet nových nákaz koronavirem, potvrzených testy, dál klesá. Tohle jsou tři po sobě jdoucí pondělky a hodnoty udávané ministerstvem zdravotnictví vždy k osmnácté hodině – včetně dneška, kdy je to 1406 nově nakažených.
     09:39
     Pohřeb íranského vědce
      Za účasti vysokých představitelů země pohřbili v Teheránu Mohsena Fachrízádeha - hlavní postavu íránského jaderného výzkumu.
      11:56
      Zákaz pro firmu Huawei v Británii
       Britská vláda zakázala tamním telekomunikačním firmám instalovat do sítí páté generace zařízení od společnosti Huawei. Peking už rozhodnutí odsoudil.
       12:24
       Počty zemřelých v Česku
        Trend potvrzen. V Česku umírá výrazně víc lidí, než je pro tuto dobu obvyklé. Předběžná data ministerstva zdravotnictví ukazují, že je to až dvakrát tolik. V posledním říjnovém týdnu hlásí matriky přes 4000 úmrtí, obvyklé jsou přitom jen dva tisíce.
        13:37
        EK o střetu zájmů premiéra Babiše
         Živý vstup Lukáše Dolanského.
         15:23
         Úkoly prezidenta pro BIS
          Prezident Miloš Zeman chce - podle Českého rozhlasu - po Bezpečnostní informační službě seznam ruských špionů v Česku a jejich operací a taky jména Čechů, kteří s agenty spolupracují.
          17:43
          Otevření nového úseku dálnice D6
           Živý vstup Ivany Malé.
           19:08
           Iniciativa Knížka pro sestřičku
            Knížka pro sestřičku - to je iniciativa, která má potěšit zdravotníky a podpořit nakladatele. Knihkupci vyzývají zákazníky, aby ke své objednávce zaplatili knihu navíc - tou obdarují zdravotní sestry v nemocnicích i malých sociálních službách.
            21:41
            Pravomoci hygieniků
             Ministerstvo zdravotnictví chce větší pravomoci - kvůli epidemii. Provoz obchodů a služeb nebo konání veřejných i soukromých akcí by nově mohl omezit sám hlavní hygienik.
             22:51
             Návštěvy v domovech pro seniory
              Domovy pro seniory se od soboty otevřou návštěvám. Podmínkou bude negativní výsledek testu na covid-19. Ten antigenní si bude možné nechat udělat přímo na místě - a zdarma.
              24:35
              Počasí komplikovalo dopravu
               Na severovýchodě Česka komplikovalo dopravu náledí. To se objevilo především v místech, kde včera sněžilo nebo pršelo.
               25:06
               Ceny energií příští rok
                Lidé by příští rok mohli ušetřit za elektřinu a plyn. Regulovaná složka ceny totiž klesne v průměru o něco víc než o jedno a půl procenta.
                27:10
                Vyšetřování údajné korupce ve fotbale
                 Nové informace v kauze údajného ovlivňování zápasů ve fotbale: policie - vedle korupce - prověřuje i možné sázkové podvody.
                 29:44
                 Přípravy obchodů a služeb na otevření
                  Restaurace, kadeřníci, ale třeba i hotely a sportoviště už se chystají na znovuotevření. O tom jsme už v Událostech mluvili.
                  30:33
                  Opatření platná od čtvrtka
                   Rozvolňování konkrétně - končí zákaz nočního vycházení, lidé tedy už můžou být venku i po jedenácté. Stejně tak už budou moct na veřejnosti také konzumovat alkohol.
                   33:00
                   Opatření pro služby
                    Další změny se týkají služeb - restaurace budou od čtvrtka mít otevírací dobu od šesti od rána do deseti hodin večer.
                    35:12
                    Opatření pro sport
                     Mění se i podmínky pro sportovce, řada provozovatelů sportů ale namítá, že jednotlivé podmínky jim zatím nejsou příliš jasné.
                     37:21
                     Opatření pro kulturu
                      Částečně se rozvolní i kultura. I tady ale platí, že uvnitř jen s rouškou. Od čtvrtka se budou moci po šesti týdnech otevřít muzea a galerie.
                      39:17
                      ČSSD chce úpravu daňového balíčku
                       Sociální demokracie znovu vyzvala Senát, aby upravil daňový balíček, schválený sněmovnou včetně výrazného snížení daní.
                       39:47
                       Jednání o změnách v daňovém balíčku
                        Většina senátorů se shodla na první změně v daňovém balíčku. Chtějí z něj vyřadit novou patnáctiprocentní daň z prodeje akcií, pokud zisk překročí 20 milionů.
                        42:03
                        Kontroverzní návrh zákona ve Francii
                         Francouzská vláda stáhla kontroverzní návrh zákona, který by občany zbavil práva natáčet policisty při akci a postihoval by zveřejňování záběrů.
                         42:46
                         Dramatická nehoda ve formuli 1
                          Už v úterý propustí z nemocnice pilota formule 1 Romaina Grosjeana. Francouzský jezdec včera vyvázl z hrůzostrašné havárie jen s poměrně drobnými zraněními - hlavně díky opatřením zavedeným v posledních letech.
                          44:57
                          Smrt dívky po pádu z okna školy
                           Po pádu z okna kladenské základní školy zemřela mladá dívka. Údajně šlo o patnáctiletou žačku deváté třídy, která školu navštěvovala.
                           45:35
                           Bidenův ekonomický tým
                            Důležitou roli v ekonomickém týmu Joea Bidena budou hrát ženy. Do křesla ministryně financí nominoval zvolený americký prezident Janet Yellenovou - bývalou šéfku centrální banky.
                            46:00
                            Vývoj vakcín na covid-19
                             Společnost Moderna požádá o schválení vakcíny proti covidu-19 v Evropské unii a Spojených státech. V klinických testech měla její látka účinnost přes 94 procent.
                             48:17
                             Black Friday v Česku
                              Slevový "černý pátek" přinesl rekordní tržby i v Česku. Podle Asociace pro elektronickou komerci lidé v e-shopech utratili přes jednu miliardu 300 milionů korun.
                              48:47
                              Opuštěné kulturní domy
                               Města řeší, co s opuštěnými kulturními domy. Nejsou taneční, vánoční večírky, zatím se nechystají plesy.
                               50:28
                               Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu
                                Stíhání kvůli výbuchu sopky. Novozélandské úřady obvinily deset společností a tři jednotlivce z toho, že nedodrželi bezpečnostní pravidla při organizování turistických výletů.
                                52:19
                                Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera
                                 Olomoucký arcibiskup Jan Graubner je v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní test na covid-19, o víkendu si jeho zdravotní stav vyžádal hospitalizaci.
                                 52:35
                                 Příspěvek na operaci v USA
                                  Pět tisíc dárců podpořilo pětiletého Vojtěcha Vacka se vzácným onemocněním. Za 20 dní se podařilo vybrat přes dva miliony korun na operaci obličeje ve Spojených státech.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  1. prosinec 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  25. květen

                                  Headlines — Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                  25. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  25. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  25. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  24. květen

                                  Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                  24. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  24. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  24. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  23. květen

                                  Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                  23. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  23. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  23. 5. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám