56 minut

30. listopadu 2020

Obsah dílu

Návrat dětí do škol — Většina žáků ZŠ je zpět ve školách — Opatření ve školách — Nákaza v ČR — Pohřeb íranského vědce — Zákaz pro firmu Huawei v Británii — Počty zemřelých v Česku — EK o střetu zájmů premiéra Babiše — Úkoly prezidenta pro BIS — Otevření nového úseku dálnice D6 — Iniciativa Knížka pro sestřičku — Pravomoci hygieniků — Návštěvy v domovech pro seniory — Počasí komplikovalo dopravu — Ceny energií příští rok — Vyšetřování údajné korupce ve fotbale — Přípravy obchodů a služeb na otevření — Opatření platná od čtvrtka — Opatření pro služby — Opatření pro sport — Opatření pro kulturu — ČSSD chce úpravu daňového balíčku — Jednání o změnách v daňovém balíčku — Kontroverzní návrh zákona ve Francii — Dramatická nehoda ve formuli 1 — Smrt dívky po pádu z okna školy — Bidenův ekonomický tým — Vývoj vakcín na covid-19 — Black Friday v Česku — Opuštěné kulturní domy — Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu — Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera — Příspěvek na operaci v USA

Části dílu

00:38
Návrat dětí do škol
  Tento týden přináší výrazné uvolnění protiepidemických restrikcí. Do lavic se vrací většina žáků základních škol. Od poloviny října se učili na dálku; část z nich v tom ale ještě musí pokračovat.
  01:25
  Většina žáků ZŠ je zpět ve školách
   Žáci i učitelé musí dodržovat řadu opatření: k nim patří nošení roušek nebo pravidelné větrání. Třídy by se taky neměly spojovat.
   03:56
   Opatření ve školách
    Rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou /nestr. za ANO/
    06:43
    Nákaza v ČR
     Počet nových nákaz koronavirem, potvrzených testy, dál klesá. Tohle jsou tři po sobě jdoucí pondělky a hodnoty udávané ministerstvem zdravotnictví vždy k osmnácté hodině – včetně dneška, kdy je to 1406 nově nakažených.
     09:39
     Pohřeb íranského vědce
      Za účasti vysokých představitelů země pohřbili v Teheránu Mohsena Fachrízádeha - hlavní postavu íránského jaderného výzkumu.
      11:56
      Zákaz pro firmu Huawei v Británii
       Britská vláda zakázala tamním telekomunikačním firmám instalovat do sítí páté generace zařízení od společnosti Huawei. Peking už rozhodnutí odsoudil.
       12:24
       Počty zemřelých v Česku
        Trend potvrzen. V Česku umírá výrazně víc lidí, než je pro tuto dobu obvyklé. Předběžná data ministerstva zdravotnictví ukazují, že je to až dvakrát tolik. V posledním říjnovém týdnu hlásí matriky přes 4000 úmrtí, obvyklé jsou přitom jen dva tisíce.
        13:37
        EK o střetu zájmů premiéra Babiše
         Živý vstup Lukáše Dolanského.
         15:23
         Úkoly prezidenta pro BIS
          Prezident Miloš Zeman chce - podle Českého rozhlasu - po Bezpečnostní informační službě seznam ruských špionů v Česku a jejich operací a taky jména Čechů, kteří s agenty spolupracují.
          17:43
          Otevření nového úseku dálnice D6
           Živý vstup Ivany Malé.
           19:08
           Iniciativa Knížka pro sestřičku
            Knížka pro sestřičku - to je iniciativa, která má potěšit zdravotníky a podpořit nakladatele. Knihkupci vyzývají zákazníky, aby ke své objednávce zaplatili knihu navíc - tou obdarují zdravotní sestry v nemocnicích i malých sociálních službách.
            21:41
            Pravomoci hygieniků
             Ministerstvo zdravotnictví chce větší pravomoci - kvůli epidemii. Provoz obchodů a služeb nebo konání veřejných i soukromých akcí by nově mohl omezit sám hlavní hygienik.
             22:51
             Návštěvy v domovech pro seniory
              Domovy pro seniory se od soboty otevřou návštěvám. Podmínkou bude negativní výsledek testu na covid-19. Ten antigenní si bude možné nechat udělat přímo na místě - a zdarma.
              24:35
              Počasí komplikovalo dopravu
               Na severovýchodě Česka komplikovalo dopravu náledí. To se objevilo především v místech, kde včera sněžilo nebo pršelo.
               25:06
               Ceny energií příští rok
                Lidé by příští rok mohli ušetřit za elektřinu a plyn. Regulovaná složka ceny totiž klesne v průměru o něco víc než o jedno a půl procenta.
                27:10
                Vyšetřování údajné korupce ve fotbale
                 Nové informace v kauze údajného ovlivňování zápasů ve fotbale: policie - vedle korupce - prověřuje i možné sázkové podvody.
                 29:44
                 Přípravy obchodů a služeb na otevření
                  Restaurace, kadeřníci, ale třeba i hotely a sportoviště už se chystají na znovuotevření. O tom jsme už v Událostech mluvili.
                  30:33
                  Opatření platná od čtvrtka
                   Rozvolňování konkrétně - končí zákaz nočního vycházení, lidé tedy už můžou být venku i po jedenácté. Stejně tak už budou moct na veřejnosti také konzumovat alkohol.
                   33:00
                   Opatření pro služby
                    Další změny se týkají služeb - restaurace budou od čtvrtka mít otevírací dobu od šesti od rána do deseti hodin večer.
                    35:12
                    Opatření pro sport
                     Mění se i podmínky pro sportovce, řada provozovatelů sportů ale namítá, že jednotlivé podmínky jim zatím nejsou příliš jasné.
                     37:21
                     Opatření pro kulturu
                      Částečně se rozvolní i kultura. I tady ale platí, že uvnitř jen s rouškou. Od čtvrtka se budou moci po šesti týdnech otevřít muzea a galerie.
                      39:17
                      ČSSD chce úpravu daňového balíčku
                       Sociální demokracie znovu vyzvala Senát, aby upravil daňový balíček, schválený sněmovnou včetně výrazného snížení daní.
                       39:47
                       Jednání o změnách v daňovém balíčku
                        Většina senátorů se shodla na první změně v daňovém balíčku. Chtějí z něj vyřadit novou patnáctiprocentní daň z prodeje akcií, pokud zisk překročí 20 milionů.
                        42:03
                        Kontroverzní návrh zákona ve Francii
                         Francouzská vláda stáhla kontroverzní návrh zákona, který by občany zbavil práva natáčet policisty při akci a postihoval by zveřejňování záběrů.
                         42:46
                         Dramatická nehoda ve formuli 1
                          Už v úterý propustí z nemocnice pilota formule 1 Romaina Grosjeana. Francouzský jezdec včera vyvázl z hrůzostrašné havárie jen s poměrně drobnými zraněními - hlavně díky opatřením zavedeným v posledních letech.
                          44:57
                          Smrt dívky po pádu z okna školy
                           Po pádu z okna kladenské základní školy zemřela mladá dívka. Údajně šlo o patnáctiletou žačku deváté třídy, která školu navštěvovala.
                           45:35
                           Bidenův ekonomický tým
                            Důležitou roli v ekonomickém týmu Joea Bidena budou hrát ženy. Do křesla ministryně financí nominoval zvolený americký prezident Janet Yellenovou - bývalou šéfku centrální banky.
                            46:00
                            Vývoj vakcín na covid-19
                             Společnost Moderna požádá o schválení vakcíny proti covidu-19 v Evropské unii a Spojených státech. V klinických testech měla její látka účinnost přes 94 procent.
                             48:17
                             Black Friday v Česku
                              Slevový "černý pátek" přinesl rekordní tržby i v Česku. Podle Asociace pro elektronickou komerci lidé v e-shopech utratili přes jednu miliardu 300 milionů korun.
                              48:47
                              Opuštěné kulturní domy
                               Města řeší, co s opuštěnými kulturními domy. Nejsou taneční, vánoční večírky, zatím se nechystají plesy.
                               50:28
                               Vyšetřování erupce sopky na Novém Zélandu
                                Stíhání kvůli výbuchu sopky. Novozélandské úřady obvinily deset společností a tři jednotlivce z toho, že nedodrželi bezpečnostní pravidla při organizování turistických výletů.
                                52:19
                                Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera
                                 Olomoucký arcibiskup Jan Graubner je v nemocnici. Minulý týden měl pozitivní test na covid-19, o víkendu si jeho zdravotní stav vyžádal hospitalizaci.
                                 52:35
                                 Příspěvek na operaci v USA
                                  Pět tisíc dárců podpořilo pětiletého Vojtěcha Vacka se vzácným onemocněním. Za 20 dní se podařilo vybrat přes dva miliony korun na operaci obličeje ve Spojených státech.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž56 minut
                                  Další díl
                                  1. prosince 2020

                                  Přehled dílů

                                  8331 dostupných
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                                  24. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                  23. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  23. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                  22. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                  21. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                  20. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 7. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám