54 minut

1. prosinec 2020

Obsah dílu

Schodek rozpočtu v listopadu — Dopady epidemických opatření — Odhady letošního propadu HDP — Odhady dalšího vývoje ekonomiky — Rok s nemocí covid-19 — Jednání o daňovém balíčku — Prezident se chystá daňový balíček vetovat — V Trevíru vjelo auto do lidí — Složitá povolební jednání v Karlovarském kraji — Předávání okresů v Náhorním Karabachu — Dodržování příměří v Náhorním Karabachu — Dokument o Franku Zappovi — Posílení pravomocí hygieniků — Paušální daň pro živnostníky — Návštěvy v domovech pro seniory — Bankovní loupež v Brazílii — Odebrání dítěte kvůli očkování — Start prodeje dálničních známek — Problémy s novým e-shopem — Nákup elektronické dálniční známky — Kontroly elektronických dálničních známek — V Trevíru vjelo auto do lidí — Kapacity hygienických stanic — Policisté zasahují v bratislavském sídle Penty — Jednání o dohodě mezi EU a Británií — Obvinění ženy z uvěznění syna — Jmenování nového předsedy ÚOHS — Další žaloba Trumpova týmu — Odsun omezení skládkování — Podezřelá developerská nabídka — Přistání čínské sondy na Měsíci — Sportovní dotace — Vyhlášení pečovatelky roku

Části dílu

00:34
Schodek rozpočtu v listopadu
  Schodek státního rozpočtu je teď skoro 342 miliard korun; je to nejhorší průběžný výsledek ke konci listopadu v historii Česka.
  01:25
  Dopady epidemických opatření
   A pohled na celou ekonomiku říká, že během třetího kvartálu - ve srovnání s loňskem - ztratila pět procent. I to je číslo zveřejněné právě dnes. Pokles se tak výrazně zpomalil.
   03:58
   Odhady letošního propadu HDP
    Teď odhad ztrát v jednotlivých odvětvích. Sdružení automobilového průmyslu očekává za letošek propad byznysu spojeného s výrobou aut o víc než 200 miliard.
    04:39
    Odhady dalšího vývoje ekonomiky
     Viděli jsme ztráty v různých odvětvích, vývoj HDP a na začátku i bilanci státního rozpočtu.
     05:24
     Rok s nemocí covid-19
      Svět má za sebou rok s nemocí covid-19. K loňskému prvnímu prosinci byl v Číně vytrasovaný první známý pacient s tehdy neznámým typem koronaviru.
      07:52
      Jednání o daňovém balíčku
       Prezident Miloš Zeman dnes prostřednictvím mluvčího pohrozil, že v případě zvýšení slevy na poplatníka u daně z příjmu bude vetovat celý daňový balíček na rok 2021.
       09:23
       Prezident se chystá daňový balíček vetovat
        Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou.
        12:19
        V Trevíru vjelo auto do lidí
         Tragédie v německém Trevíru. Nejméně dva lidi zabil muž, který podle svědků záměrně vjel autem na pěší zónu. Dalších nejméně deset lidí utrpělo zranění. Policie řidiče zadržela, motiv činu zůstává nejasný.
         14:20
         Složitá povolební jednání v Karlovarském kraji
          Živý vstup Jevhenije Vachničenko.
          15:38
          Předávání okresů v Náhorním Karabachu
           Arménské síly odevzdaly Ázerbájdžánu poslední z regionů, kterých se musely vzdát na základě dohody o ukončení bojů v Náhorním Karabachu a jeho okolí.
           18:02
           Dodržování příměří v Náhorním Karabachu
            Rusko a Turecko dnes podepsaly dohodu o společném monitorovacím středisku v Karabachu. To má být v Ázerbájdžánu a jeho hlavním úkolem bude dodržování příměří v oblasti.
            18:31
            Dokument o Franku Zappovi
             Hudební rebel a taky společensky angažovaný umělec Frank Zappa ve filmu Alexe Wintera. Americký režisér ukazuje dosud nezveřejněné materiály z hudebníkova osobního archivu.
             21:16
             Posílení pravomocí hygieniků
              Opozice odmítá vznik Státní hygienické služby. Tu by měl podle návrhu ministerstva zdravotnictví vést ústřední ředitel, spadající pod hlavního hygienika.
              24:03
              Paušální daň pro živnostníky
               Sněmovna potvrdila zavedení paušální daně pro živnostníky. Ti s obratem do milionu ročně ji budou moct využít dobrovolně – měsíčně zaplatí zhruba pět a půl tisíce a vyřídí tím všechny požadované odvody státu.
               24:27
               Návštěvy v domovech pro seniory
                Domovy seniorů se připravují na obnovení návštěv. Od soboty se příchozím otevřou, podmínkou bude negativní test na covid-19.
                26:37
                Bankovní loupež v Brazílii
                 Město v jižní Brazílii v noci napadl gang ozbrojených lupičů, který obsadil centrum. Zapálil několik aut a krátce držel rukojmí. Podle policie útočilo přes 30 lidí.
                 27:02
                 Odebrání dítěte kvůli očkování
                  Soud rozhodl o odebrání dítěte kvůli tomu, aby mohlo být naočkováno proti tetanu. Matka s tím ale nesouhlasí a dceru schovává.
                  30:27
                  Start prodeje dálničních známek
                   Ode dneška je možné kupovat dálniční známky na rok 2021 - poprvé nikoli v té známé podobě nálepky na čelní sklo, ale už výhradně elektronicky.
                   33:17
                   Problémy s novým e-shopem
                    Pozdní zprovoznění webu edalnice.cz během dne kritizovala řada politiků. Například podle místopředsedy vládní sociální demokracie a ministra zahraničí Tomáše Petříčka jde během prvního dne plánovaného zahájení provozu o nepřijatelnou situaci.
                    34:41
                    Nákup elektronické dálniční známky
                     Nakoupit elektronickou dálniční známku půjde několika způsoby. Ten nejjednodušší by měl být přes internet v e-shopu na stránkách edalnice.cz, a to jak na počítači, tak na mobilních zařízeních.
                     35:29
                     Kontroly elektronických dálničních známek
                      Centrum dopravních informačních systémů pro kontrolu elektronických dálničních známek vytvořilo speciální kamerový systém. Policisté a celníci ho testují v provozu.
                      37:54
                      V Trevíru vjelo auto do lidí
                       38:17
                       Kapacity hygienických stanic
                        Čtvrteční uvolnění protiepidemických opatření bude podle odborníků znamenat i víc kontaktů mezi lidmi a tedy i větší riziko přenosu nákazy.
                        40:15
                        Policisté zasahují v bratislavském sídle Penty
                         40:33
                         Jednání o dohodě mezi EU a Británií
                          Přesně před třiceti lety spojil Británii s Francií tunel pod kanálem La Manche. Tento historický okamžik přinesl doslova revoluci v cestování mezi britskými ostrovy a pevninskou Evropou.
                          43:03
                          Obvinění ženy z uvěznění syna
                           Sedmdesátiletá Švédka čelí obvinění, že desítky let věznila doma svého syna. Jednačtyřicetiletého podvyživeného muže našla v neděli jeho příbuzná.
                           43:23
                           Jmenování nového předsedy ÚOHS
                            Prezident Miloš Zeman na Hradě jmenoval nového předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
                            45:37
                            Další žaloba Trumpova týmu
                             Tým Donalda Trumpa podává žalobu k Nejvyššímu soudu státu Wisconsin. Stěžuje si na údajné podvody s korespondenčními hlasy a tvrdí, že machinace se týkají 220 tisíc z nich.
                             46:28
                             Odsun omezení skládkování
                              Omezení skládek v roce 2030 - o šest let později, než zněl dosavadní plán - a řada dalších změn. Poslanci přehlasovali Senát a schválili nové odpadové zákony. Platné a účinné budou od ledna.
                              49:47
                              Podezřelá developerská nabídka
                               Na realitním webu se objevil inzerát na prodej parcel a domů v žádané lokalitě v Hradci Králové Svinarech.
                               51:35
                               Přistání čínské sondy na Měsíci
                                Na Měsíci úspěšně přistála čínská sonda Čchang-e 5. O dosednutí přistávacího modulu informovala čínská státní televize.
                                52:11
                                Sportovní dotace
                                 Národní sportovní agentura spustí během několika dnů příjem žádostí o investiční dotace pro sportovní organizace, města i kraje.
                                 52:52
                                 Vyhlášení pečovatelky roku
                                  Pro samotné pečovatele je letošek obzvlášť náročný. Sedmnáct z nich právě dnes získalo Národní cenu sociálních služeb.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  2. prosinec 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  1. prosinec

                                  Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                  1. 12. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  1. prosinec

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  1. 12. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  30. listopad

                                  Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                  30. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  30. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  30. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  29. listopad

                                  Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                  29. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  29. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  29. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                                  28. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 11. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  27. listopad

                                  Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                  27. 11. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  27. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 11. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám