50 minut

21. listopad 2020

Část: Koronavirus ve Francii

Obsah dílu

Daňový balíček míří do Senátu — Ohrožené rozpočety samospráv — Dopady daňového balíčku — Navrhované změny daňového balíčku — Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní — Arménie chce více spolupracovat s Ruskem — Nákaza v ČR — Omezení a sobotní nákupy — Obchody mohou od pondělí zavírat později — Velký zájem o e-shopy — Další plošné testy na Slovensku — Nedostatek jídla v Severní Koreji — Záchrana malého chlapce v Rusku — Noc divadel — Přídavky na děti — Mráz a sníh na horách — Počasí na horách — Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU — Nákaza covidem u 90leté ženy — Potravinová sbírka v Česku — Komu potravinové sbírky pomáhají — Zájem o pomoc je větší než v minulosti — Problémy potravinových bank — Soukromí dárci potravin — WHO nedoporučuje použítí remdesiviru — Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci — Opravy na dálnici D1 — Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů — Koronavirus ve Francii — Vánoční strom pro Brno — Výroba aut v Česku v průběhu let

Části dílu

00:37
Daňový balíček míří do Senátu
  Boj o daňové změny se přesouvá do Senátu. Ministryně financí Alena Schillerová bude na členy horní komory apelovat, aby snížili stotřicetimiliardovou daňovou ztrátu, kterou by způsobil balíček schválený sněmovnou.
  01:23
  Ohrožené rozpočety samospráv
   Daňové změny tak, jak je schválila sněmovna, výrazně dopadnou i na rozpočty krajů a obcí. Podle předběžných odhadů přijdou obce o jednatřicet miliard korun, kraje o dvanáct.
   04:36
   Dopady daňového balíčku
    Pokud by sněmovnou schválená úprava prošla, klesnou příjmy státu ročně o zhruba 130 miliard, z toho o 12 miliard přijdou kraje a 31 miliard korun nedostanou obce.
    05:36
    Navrhované změny daňového balíčku
     Ministryně financí dopoledne na Twitteru potvrdila, že senátory požádá o úpravu přijatých změn.
     07:24
     Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní
      Donald Trump se po týdnu objevil na veřejnosti a porážku v prezidentských volbách znovu nepřiznal. Obvinil farmaceutické společnosti, že mu chtěly uškodit a s oznámením o vývoji vakcíny proti koronaviru čekaly až na dobu po volbách.
      08:05
      Arménie chce více spolupracovat s Ruskem
       Arménie doufá v hlubší vojenskou a bezpečnostní spolupráci s Ruskem, řekl to její premiér Pašinjan po schůzce s ruským ministrem obrany.
       10:28
       Nákaza v ČR
        Počet obětí v souvislosti s nemocí covid-19 překročil hranici 7 tisíc. Ke včerejšku podle údajů ministerstva zdravotnictví zemřelo s koronavirem od začátku epidemie 7021 nakažených.
        11:40
        Omezení a sobotní nákupy
         Bez velkých front se obešla sobota v supermarketech a menších prodejnách potravin. Poprvé platí limit jednoho zákazníka na patnáct metrů čtverečních.
         13:36
         Obchody mohou od pondělí zavírat později
          Živý vstup redaktorky ČT Kristiny Kolovrátkové
          14:59
          Velký zájem o e-shopy
           Uzavřené maloobchody dál mění nákupní zvyklosti Čechů. E-shopy i přepravci čekají, že letošní Vánoce budou internetové a budou pro ně rekordní.
           16:30
           Další plošné testy na Slovensku
            Další plošné testování na Slovensku – týká se asi 500 obcí s vyšším podílem nakažených.
            17:13
            Nedostatek jídla v Severní Koreji
             Severní Korea před zimou zápasí s nedostatkem potravin i dřeva na topení. Lidi vyzývá, aby šetřili, a trestá ty, kdo podle režimu plýtvají.
             19:36
             Záchrana malého chlapce v Rusku
              Ruští vyšetřovatelé našli a zachránili 7letého chlapce, kterého koncem září unesl z domovské vesnice pedofil.
              19:56
              Noc divadel
               Dnes je Noc divadel. Akce, která na různých scénách po celém Česku nabízí netypické zážitky – od prohlídek divadelních zákulisí přes diskuze s herci po samotná představení.
               22:31
               Přídavky na děti
                Ministerstva práce a financí se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent. Dohoda ale není na tom, kolik rodin by mělo od ledna mít na dávku nárok.
                24:51
                Mráz a sníh na horách
                 Česko má za sebou nejchladnější ráno letošního podzimu.
                 27:15
                 Počasí na horách
                  Živý vstup Aleny Zárybnické.
                  28:50
                  Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU
                   Tajnou videokonferenci ministrů obrany Evropské unie narušil včera večer nečekaný host. Do systému se naboural nizozemský reportér Daniël Verlaan z RTL.
                   29:51
                   Nákaza covidem u 90leté ženy
                    Teď příběh ženy, která přemohla covid ve svých 90 letech. Zdeňka Podvalská se právě vrátila z nemocnice v Mariánských Lázních do malého domu na Chebsku.
                    31:20
                    Potravinová sbírka v Česku
                     Lidé po celém Česku během dne darovali potřebným potraviny a základní drogerii. Do Národní sbírky se zapojilo přes 600 prodejen.
                     32:04
                     Komu potravinové sbírky pomáhají
                      Trvanlivé potraviny i hygienické potřeby neziskové organizace rozvážejí seniorům, handicapovaným, lidem bez domova nebo rodinám v nouzi.
                      33:23
                      Zájem o pomoc je větší než v minulosti
                       Přispění potravinových bank teď potřebuje víc lidí než v minulosti. K novým žadatelům o pomoc patří třeba lidé, kteří nedávno přišli o práci.
                       36:03
                       Problémy potravinových bank
                        Sklady potravinových bank se během roku vyprázdnily ze dvou důvodů: dopady epidemie zvedly poptávku a zároveň kvůli nim nebylo možné uspořádat jarní kolo sbírky.
                        36:54
                        Soukromí dárci potravin
                         Rodinám v nouzi pravidelně pomáhají dobrovolníci i osobně. Ve volném čase jezdí s nákupy po republice třeba režisérka a scenáristka Silvie Dymáková.
                         39:05
                         WHO nedoporučuje použítí remdesiviru
                          Pro české pacienty s covidem, kteří dostávají remdesivir, se podle lékového ústavu nic nemění. Světová zdravotnická organizace před víkendem prohlásila, že jeho podávání nedoporučuje.
                          41:08
                          Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci
                           Na kauci 2 miliony dolarů propustili ve Spojených státech mladíka, který zastřelil 2 účastníky shromáždění za práva Afroameričanů a třetího zranil.
                           41:33
                           Opravy na dálnici D1
                            Na dálnici D1 finišují letošní opravy na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.
                            42:57
                            Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů
                             Vědci z Astronomického ústavu Akademie věd určili přesnou dráhu bolidu, který ve čtvrtek ráno prolétl nad Českem. Lemoval hranici s Bavorskem a pokračoval jihovýchodně nad Rakouskem.
                             44:17
                             Koronavirus ve Francii
                              Francouzští epidemiologové tvrdí, že země má za sebou vrchol druhé vlny pandemie. Už v úterý má prezident Macron oznámit postupné uvolnění karantény v některých oblastech.
                              46:26
                              Vánoční strom pro Brno
                               Na hlavním brněnském náměstí už stojí 14 metrů vysoká vánoční jedle - přivezlo ji tradičně koňské spřežení z Bílovic nad Svitavou.
                               47:02
                               Výroba aut v Česku v průběhu let
                                Sametová revoluce přinesla do země také výrazný ekonomický růst, rozšíření nabídky a zvýšení životní úrovně. Je to dobře vidět třeba na autech kolem nás.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                22. listopad 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                25. září

                                Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                                25. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                24. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                24. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                23. září

                                Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                                23. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                23. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                22. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                22. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 9. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                21. 9. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. září

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 9. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám