Události

21. listopad 2020

50 minut

21. listopad 2020

Obsah dílu

Daňový balíček míří do Senátu — Ohrožené rozpočety samospráv — Dopady daňového balíčku — Navrhované změny daňového balíčku — Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní — Arménie chce více spolupracovat s Ruskem — Nákaza v ČR — Omezení a sobotní nákupy — Obchody mohou od pondělí zavírat později — Velký zájem o e-shopy — Další plošné testy na Slovensku — Nedostatek jídla v Severní Koreji — Záchrana malého chlapce v Rusku — Noc divadel — Přídavky na děti — Mráz a sníh na horách — Počasí na horách — Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU — Nákaza covidem u 90leté ženy — Potravinová sbírka v Česku — Komu potravinové sbírky pomáhají — Zájem o pomoc je větší než v minulosti — Problémy potravinových bank — Soukromí dárci potravin — WHO nedoporučuje použítí remdesiviru — Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci — Opravy na dálnici D1 — Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů — Koronavirus ve Francii — Vánoční strom pro Brno — Výroba aut v Česku v průběhu let

Části dílu

00:37
Daňový balíček míří do Senátu
  Boj o daňové změny se přesouvá do Senátu. Ministryně financí Alena Schillerová bude na členy horní komory apelovat, aby snížili stotřicetimiliardovou daňovou ztrátu, kterou by způsobil balíček schválený sněmovnou.
  01:23
  Ohrožené rozpočety samospráv
   Daňové změny tak, jak je schválila sněmovna, výrazně dopadnou i na rozpočty krajů a obcí. Podle předběžných odhadů přijdou obce o jednatřicet miliard korun, kraje o dvanáct.
   04:36
   Dopady daňového balíčku
    Pokud by sněmovnou schválená úprava prošla, klesnou příjmy státu ročně o zhruba 130 miliard, z toho o 12 miliard přijdou kraje a 31 miliard korun nedostanou obce.
    05:36
    Navrhované změny daňového balíčku
     Ministryně financí dopoledne na Twitteru potvrdila, že senátory požádá o úpravu přijatých změn.
     07:24
     Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní
      Donald Trump se po týdnu objevil na veřejnosti a porážku v prezidentských volbách znovu nepřiznal. Obvinil farmaceutické společnosti, že mu chtěly uškodit a s oznámením o vývoji vakcíny proti koronaviru čekaly až na dobu po volbách.
      08:05
      Arménie chce více spolupracovat s Ruskem
       Arménie doufá v hlubší vojenskou a bezpečnostní spolupráci s Ruskem, řekl to její premiér Pašinjan po schůzce s ruským ministrem obrany.
       10:28
       Nákaza v ČR
        Počet obětí v souvislosti s nemocí covid-19 překročil hranici 7 tisíc. Ke včerejšku podle údajů ministerstva zdravotnictví zemřelo s koronavirem od začátku epidemie 7021 nakažených.
        11:40
        Omezení a sobotní nákupy
         Bez velkých front se obešla sobota v supermarketech a menších prodejnách potravin. Poprvé platí limit jednoho zákazníka na patnáct metrů čtverečních.
         13:36
         Obchody mohou od pondělí zavírat později
          Živý vstup redaktorky ČT Kristiny Kolovrátkové
          14:59
          Velký zájem o e-shopy
           Uzavřené maloobchody dál mění nákupní zvyklosti Čechů. E-shopy i přepravci čekají, že letošní Vánoce budou internetové a budou pro ně rekordní.
           16:30
           Další plošné testy na Slovensku
            Další plošné testování na Slovensku – týká se asi 500 obcí s vyšším podílem nakažených.
            17:13
            Nedostatek jídla v Severní Koreji
             Severní Korea před zimou zápasí s nedostatkem potravin i dřeva na topení. Lidi vyzývá, aby šetřili, a trestá ty, kdo podle režimu plýtvají.
             19:36
             Záchrana malého chlapce v Rusku
              Ruští vyšetřovatelé našli a zachránili 7letého chlapce, kterého koncem září unesl z domovské vesnice pedofil.
              19:56
              Noc divadel
               Dnes je Noc divadel. Akce, která na různých scénách po celém Česku nabízí netypické zážitky – od prohlídek divadelních zákulisí přes diskuze s herci po samotná představení.
               22:31
               Přídavky na děti
                Ministerstva práce a financí se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent. Dohoda ale není na tom, kolik rodin by mělo od ledna mít na dávku nárok.
                24:51
                Mráz a sníh na horách
                 Česko má za sebou nejchladnější ráno letošního podzimu.
                 27:15
                 Počasí na horách
                  Živý vstup Aleny Zárybnické.
                  28:50
                  Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU
                   Tajnou videokonferenci ministrů obrany Evropské unie narušil včera večer nečekaný host. Do systému se naboural nizozemský reportér Daniël Verlaan z RTL.
                   29:51
                   Nákaza covidem u 90leté ženy
                    Teď příběh ženy, která přemohla covid ve svých 90 letech. Zdeňka Podvalská se právě vrátila z nemocnice v Mariánských Lázních do malého domu na Chebsku.
                    31:20
                    Potravinová sbírka v Česku
                     Lidé po celém Česku během dne darovali potřebným potraviny a základní drogerii. Do Národní sbírky se zapojilo přes 600 prodejen.
                     32:04
                     Komu potravinové sbírky pomáhají
                      Trvanlivé potraviny i hygienické potřeby neziskové organizace rozvážejí seniorům, handicapovaným, lidem bez domova nebo rodinám v nouzi.
                      33:23
                      Zájem o pomoc je větší než v minulosti
                       Přispění potravinových bank teď potřebuje víc lidí než v minulosti. K novým žadatelům o pomoc patří třeba lidé, kteří nedávno přišli o práci.
                       36:03
                       Problémy potravinových bank
                        Sklady potravinových bank se během roku vyprázdnily ze dvou důvodů: dopady epidemie zvedly poptávku a zároveň kvůli nim nebylo možné uspořádat jarní kolo sbírky.
                        36:54
                        Soukromí dárci potravin
                         Rodinám v nouzi pravidelně pomáhají dobrovolníci i osobně. Ve volném čase jezdí s nákupy po republice třeba režisérka a scenáristka Silvie Dymáková.
                         39:05
                         WHO nedoporučuje použítí remdesiviru
                          Pro české pacienty s covidem, kteří dostávají remdesivir, se podle lékového ústavu nic nemění. Světová zdravotnická organizace před víkendem prohlásila, že jeho podávání nedoporučuje.
                          41:08
                          Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci
                           Na kauci 2 miliony dolarů propustili ve Spojených státech mladíka, který zastřelil 2 účastníky shromáždění za práva Afroameričanů a třetího zranil.
                           41:33
                           Opravy na dálnici D1
                            Na dálnici D1 finišují letošní opravy na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.
                            42:57
                            Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů
                             Vědci z Astronomického ústavu Akademie věd určili přesnou dráhu bolidu, který ve čtvrtek ráno prolétl nad Českem. Lemoval hranici s Bavorskem a pokračoval jihovýchodně nad Rakouskem.
                             44:17
                             Koronavirus ve Francii
                              Francouzští epidemiologové tvrdí, že země má za sebou vrchol druhé vlny pandemie. Už v úterý má prezident Macron oznámit postupné uvolnění karantény v některých oblastech.
                              46:26
                              Vánoční strom pro Brno
                               Na hlavním brněnském náměstí už stojí 14 metrů vysoká vánoční jedle - přivezlo ji tradičně koňské spřežení z Bílovic nad Svitavou.
                               47:02
                               Výroba aut v Česku v průběhu let
                                Sametová revoluce přinesla do země také výrazný ekonomický růst, rozšíření nabídky a zvýšení životní úrovně. Je to dobře vidět třeba na autech kolem nás.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                22. listopad 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                26. květen

                                Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                                26. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                26. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                26. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                                25. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                25. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                25. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                                24. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                24. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám