51 minut

21. listopadu 2020

Obsah dílu

Daňový balíček míří do Senátu — Ohrožené rozpočety samospráv — Dopady daňového balíčku — Navrhované změny daňového balíčku — Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní — Arménie chce více spolupracovat s Ruskem — Nákaza v ČR — Omezení a sobotní nákupy — Obchody mohou od pondělí zavírat později — Velký zájem o e-shopy — Další plošné testy na Slovensku — Nedostatek jídla v Severní Koreji — Záchrana malého chlapce v Rusku — Noc divadel — Přídavky na děti — Mráz a sníh na horách — Počasí na horách — Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU — Nákaza covidem u 90leté ženy — Potravinová sbírka v Česku — Komu potravinové sbírky pomáhají — Zájem o pomoc je větší než v minulosti — Problémy potravinových bank — Soukromí dárci potravin — WHO nedoporučuje použítí remdesiviru — Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci — Opravy na dálnici D1 — Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů — Koronavirus ve Francii — Vánoční strom pro Brno — Výroba aut v Česku v průběhu let

Části dílu

00:37
Daňový balíček míří do Senátu
  Boj o daňové změny se přesouvá do Senátu. Ministryně financí Alena Schillerová bude na členy horní komory apelovat, aby snížili stotřicetimiliardovou daňovou ztrátu, kterou by způsobil balíček schválený sněmovnou.
  01:23
  Ohrožené rozpočety samospráv
   Daňové změny tak, jak je schválila sněmovna, výrazně dopadnou i na rozpočty krajů a obcí. Podle předběžných odhadů přijdou obce o jednatřicet miliard korun, kraje o dvanáct.
   04:36
   Dopady daňového balíčku
    Pokud by sněmovnou schválená úprava prošla, klesnou příjmy státu ročně o zhruba 130 miliard, z toho o 12 miliard přijdou kraje a 31 miliard korun nedostanou obce.
    05:36
    Navrhované změny daňového balíčku
     Ministryně financí dopoledne na Twitteru potvrdila, že senátory požádá o úpravu přijatých změn.
     07:24
     Do konce Trumpova mandátu zbývá 60 dní
      Donald Trump se po týdnu objevil na veřejnosti a porážku v prezidentských volbách znovu nepřiznal. Obvinil farmaceutické společnosti, že mu chtěly uškodit a s oznámením o vývoji vakcíny proti koronaviru čekaly až na dobu po volbách.
      08:05
      Arménie chce více spolupracovat s Ruskem
       Arménie doufá v hlubší vojenskou a bezpečnostní spolupráci s Ruskem, řekl to její premiér Pašinjan po schůzce s ruským ministrem obrany.
       10:28
       Nákaza v ČR
        Počet obětí v souvislosti s nemocí covid-19 překročil hranici 7 tisíc. Ke včerejšku podle údajů ministerstva zdravotnictví zemřelo s koronavirem od začátku epidemie 7021 nakažených.
        11:40
        Omezení a sobotní nákupy
         Bez velkých front se obešla sobota v supermarketech a menších prodejnách potravin. Poprvé platí limit jednoho zákazníka na patnáct metrů čtverečních.
         13:36
         Obchody mohou od pondělí zavírat později
          Živý vstup redaktorky ČT Kristiny Kolovrátkové
          14:59
          Velký zájem o e-shopy
           Uzavřené maloobchody dál mění nákupní zvyklosti Čechů. E-shopy i přepravci čekají, že letošní Vánoce budou internetové a budou pro ně rekordní.
           16:30
           Další plošné testy na Slovensku
            Další plošné testování na Slovensku – týká se asi 500 obcí s vyšším podílem nakažených.
            17:13
            Nedostatek jídla v Severní Koreji
             Severní Korea před zimou zápasí s nedostatkem potravin i dřeva na topení. Lidi vyzývá, aby šetřili, a trestá ty, kdo podle režimu plýtvají.
             19:36
             Záchrana malého chlapce v Rusku
              Ruští vyšetřovatelé našli a zachránili 7letého chlapce, kterého koncem září unesl z domovské vesnice pedofil.
              19:56
              Noc divadel
               Dnes je Noc divadel. Akce, která na různých scénách po celém Česku nabízí netypické zážitky – od prohlídek divadelních zákulisí přes diskuze s herci po samotná představení.
               22:31
               Přídavky na děti
                Ministerstva práce a financí se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent. Dohoda ale není na tom, kolik rodin by mělo od ledna mít na dávku nárok.
                24:51
                Mráz a sníh na horách
                 Česko má za sebou nejchladnější ráno letošního podzimu.
                 27:15
                 Počasí na horách
                  Živý vstup Aleny Zárybnické.
                  28:50
                  Špatně zabezpečená konference ministrů obrany EU
                   Tajnou videokonferenci ministrů obrany Evropské unie narušil včera večer nečekaný host. Do systému se naboural nizozemský reportér Daniël Verlaan z RTL.
                   29:51
                   Nákaza covidem u 90leté ženy
                    Teď příběh ženy, která přemohla covid ve svých 90 letech. Zdeňka Podvalská se právě vrátila z nemocnice v Mariánských Lázních do malého domu na Chebsku.
                    31:20
                    Potravinová sbírka v Česku
                     Lidé po celém Česku během dne darovali potřebným potraviny a základní drogerii. Do Národní sbírky se zapojilo přes 600 prodejen.
                     32:04
                     Komu potravinové sbírky pomáhají
                      Trvanlivé potraviny i hygienické potřeby neziskové organizace rozvážejí seniorům, handicapovaným, lidem bez domova nebo rodinám v nouzi.
                      33:23
                      Zájem o pomoc je větší než v minulosti
                       Přispění potravinových bank teď potřebuje víc lidí než v minulosti. K novým žadatelům o pomoc patří třeba lidé, kteří nedávno přišli o práci.
                       36:03
                       Problémy potravinových bank
                        Sklady potravinových bank se během roku vyprázdnily ze dvou důvodů: dopady epidemie zvedly poptávku a zároveň kvůli nim nebylo možné uspořádat jarní kolo sbírky.
                        36:54
                        Soukromí dárci potravin
                         Rodinám v nouzi pravidelně pomáhají dobrovolníci i osobně. Ve volném čase jezdí s nákupy po republice třeba režisérka a scenáristka Silvie Dymáková.
                         39:05
                         WHO nedoporučuje použítí remdesiviru
                          Pro české pacienty s covidem, kteří dostávají remdesivir, se podle lékového ústavu nic nemění. Světová zdravotnická organizace před víkendem prohlásila, že jeho podávání nedoporučuje.
                          41:08
                          Střelec z Kenoshy propuštěn na kauci
                           Na kauci 2 miliony dolarů propustili ve Spojených státech mladíka, který zastřelil 2 účastníky shromáždění za práva Afroameričanů a třetího zranil.
                           41:33
                           Opravy na dálnici D1
                            Na dálnici D1 finišují letošní opravy na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.
                            42:57
                            Pátrání po úlomcích pozorovaných bolidů
                             Vědci z Astronomického ústavu Akademie věd určili přesnou dráhu bolidu, který ve čtvrtek ráno prolétl nad Českem. Lemoval hranici s Bavorskem a pokračoval jihovýchodně nad Rakouskem.
                             44:17
                             Koronavirus ve Francii
                              Francouzští epidemiologové tvrdí, že země má za sebou vrchol druhé vlny pandemie. Už v úterý má prezident Macron oznámit postupné uvolnění karantény v některých oblastech.
                              46:26
                              Vánoční strom pro Brno
                               Na hlavním brněnském náměstí už stojí 14 metrů vysoká vánoční jedle - přivezlo ji tradičně koňské spřežení z Bílovic nad Svitavou.
                               47:02
                               Výroba aut v Česku v průběhu let
                                Sametová revoluce přinesla do země také výrazný ekonomický růst, rozšíření nabídky a zvýšení životní úrovně. Je to dobře vidět třeba na autech kolem nás.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž51 minut
                                Další díl
                                22. listopadu 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                20. května

                                Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                                20. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                20. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                19. května

                                Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                                19. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                19. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                18. května

                                Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                                18. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                18. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. května

                                Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                                17. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. května

                                Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                                16. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám