50 minut

17. listopad 2020

Obsah dílu

Den boje za svobodu a demokracii — Oslavy 17. listopadu v Praze — Vzkaz premiéra Babiše — Připomínka na pražském Albertově — Oslavy ovlivnila platná omezení — Mnohé akce se uskutečnily virtuálně — Koncert České filharmonie — Události let 1939 a 1989 — Oslavy 17. listopadu v regionech — Oslavy 17. listopadu v Brně a Ostravě — Piety v Pardubicích — Demonstrace na Václavském náměstí — Václav Havel jako klíčová osoba roku 1989 — Předávání Cen Paměti národa — Loňská loupež šperků v Drážďanech — Koronavirus v USA — Přípravy obchodů na zpřísnění opatření — Nejmladší žáci se vrátí do škol — Mise SpaceX k ISS — Nákaza v Česku — Návrh zákona o očkování proti covidu-19 — Demonstrace na Slovensku — Spory o Náhorní Karabach — Schodek státního rozpočtu — Hurikán Jóta — Vyšetřování úniku kyanidů do řeky Bečvy — Pomník Jana Palacha

Části dílu

00:39
Den boje za svobodu a demokracii
  Výročí sametové revoluce i událostí roku 1939. Česko si dnes připomíná den boje za svobodu a demokracii.
  01:49
  Oslavy 17. listopadu v Praze
   Planoucí svíčky u pamětní desky k 17. listopadu 1989 dnes zcela zaplnily chodník na pražské Národní třídě. Přinášeli je tam řadoví občané, kteří částečně ohrazený prostor kolem pamětní desky zaplnili.
   06:01
   Vzkaz premiéra Babiše
    Ve vzkazu, umístěném na internetu, vyzval premiér Andrej Babiš veřejnost k jednotě. Podle něj je nynější omezení některých svobod dočasné a vystřídá ho – 31 let po revoluci – nejlepší období Česka.
    06:34
    Připomínka na pražském Albertově
     Živý vstup Pavly Sedliské.
     08:09
     Oslavy ovlivnila platná omezení
      Před rokem sem na Národní třídu proudily celý den davy lidí a v podvečer tu už chvílemi nebylo k hnutí.
      10:05
      Mnohé akce se uskutečnily virtuálně
       "Sami, ale spolu" - jeden z podtitulů letošního sedmnáctého listopadu. Řada akcí se přesunula na internet: výstavy, přednášky i koncerty.
       12:29
       Koncert České filharmonie
        Dnešní oslavy 17. listopadu večer vyvrcholí koncertem pro svobodu a demokracii, který odehraje Česká filharmonie.
        14:14
        Události let 1939 a 1989
         17. listopad je v České republice státním svátkem dvacet let. Ještě předloni se oficiálně jmenoval "Den boje za svobodu a demokracii".
         16:47
         Oslavy 17. listopadu v regionech
          Netypický rok 2020 se promítl do oslav i v regionech. I tady provázela 17. listopad spíš komorní atmosféra - i bez mítinků ale část obvyklých počtů lidí přesto přišla.
          18:24
          Oslavy 17. listopadu v Brně a Ostravě
           Živý vstup Dominiky Řebíkové a Natálie Flajžíkové.
           20:40
           Piety v Pardubicích
            Nabídneme ještě pohled třeba do Pardubic. K akcím divadel napříč republikou se připojilo i to Východočeské.
            22:34
            Demonstrace na Václavském náměstí
             Dnešní sváteční den lidé využili také k demonstracím. Odpoledne se lidé scházeli na Václavském náměstí. Následně se vydali k Národní třídě.
             23:25
             Václav Havel jako klíčová osoba roku 1989
              Hlavní postavou událostí v roce 1989 se stal Václav Havel. Samotné studentské demonstrace 17. listopadu se ale záměrně neúčastnil.
              26:27
              Předávání Cen Paměti národa
               Dnešní den - tedy 17. listopadu se tradičně rozdávají Ceny Paměti národa. Společnost Post Bellum jimi oceňuje pamětníky zlomových momentů 20.
               28:16
               Loňská loupež šperků v Drážďanech
                Německá policie během zátahů v Berlíně zadržela tři podezřelé z loňské loupeže šperků v Drážďanech.
                28:42
                Koronavirus v USA
                 Téměř čtvrt milionu obětí covidu-19 ve Spojených státech. Za poslední týden Američané denně zaznamenali v průměru 150 tisíc nově nakažených.
                 31:03
                 Přípravy obchodů na zpřísnění opatření
                  Obchodníci se připravují na přísnější pravidla, která pro ně začínají platit od zítřka. Platit v nich bude omezení počtu zákazníků - a to konkrétně jeden nakupující na 15 metrů čtverečních.
                  33:12
                  Nejmladší žáci se vrátí do škol
                   Živý vstup Josefa Kvasničky.
                   35:02
                   Mise SpaceX k ISS
                    Mezinárodní vesmírná stanice má poprvé sedmičlennou stálou posádku. Čtveřici astronautů - tři Američany a jednoho Japonce - tam dopravila loď Dragon společnosti SpaceX.
                    37:09
                    Nákaza v Česku
                     Počet nově nakažených dál mírně klesá. Včera laboratoře potvrdili 5406 pozitivních vzorků. Před týdnem to bylo o 600 víc.
                     37:49
                     Návrh zákona o očkování proti covidu-19
                      Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh zákona o očkování proti covidu-19, který upravuje i úhradu za vakcinace. Látku zaplatí stát, distribuce a podání pak půjde ze zdravotního pojištění.
                      40:04
                      Demonstrace na Slovensku
                       40:52
                       Spory o Náhorní Karabach
                        Volání po rezignaci arménského premiéra kvůli výsledku bojů v Náhorním Karabachu neutichá. Připojil se i prezident země. Šéf vlády jeho výzvu odmítl.
                        43:34
                        Schodek státního rozpočtu
                         Schodek státního rozpočtu překročil v polovině listopadu podle Andreje Babiše 300 miliard korun. Premiér to řekl v rozhovoru pro Českou televizi.
                         44:39
                         Hurikán Jóta
                          Nikaragua, Honduras a dva ostrovy patřící Kolumbii zažívají nápor nejsilnějšího hurikánu, který záznamy pro Střední Ameriku registrují. Bouře zvaná Jóta měla v době své největší síly rychlost větru přes 250 kilometrů v hodině.
                          46:27
                          Vyšetřování úniku kyanidů do řeky Bečvy
                           Bečva zbarvená do zelena jako součást vyšetřovacího pokusu. Vsetínští kriminalisté kvůli zářijové otravě řeky kyanidy provedli test: pomocí barviva zjišťovali chování látky v toku.
                           46:51
                           Pomník Jana Palacha
                            Palachův pylon před bývalým Federálním shromážděním v Praze je po padesáti letech kompletní.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž54 minut
                            Další díl
                            18. listopad 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                            27. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                            26. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                            25. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                            24. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 9. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                            23. 9. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            23. září

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 9. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám