Události

17. listopad 2020

50 minut

17. listopad 2020

Obsah dílu

Den boje za svobodu a demokracii — Oslavy 17. listopadu v Praze — Vzkaz premiéra Babiše — Připomínka na pražském Albertově — Oslavy ovlivnila platná omezení — Mnohé akce se uskutečnily virtuálně — Koncert České filharmonie — Události let 1939 a 1989 — Oslavy 17. listopadu v regionech — Oslavy 17. listopadu v Brně a Ostravě — Piety v Pardubicích — Demonstrace na Václavském náměstí — Václav Havel jako klíčová osoba roku 1989 — Předávání Cen Paměti národa — Loňská loupež šperků v Drážďanech — Koronavirus v USA — Přípravy obchodů na zpřísnění opatření — Nejmladší žáci se vrátí do škol — Mise SpaceX k ISS — Nákaza v Česku — Návrh zákona o očkování proti covidu-19 — Demonstrace na Slovensku — Spory o Náhorní Karabach — Schodek státního rozpočtu — Hurikán Jóta — Vyšetřování úniku kyanidů do řeky Bečvy — Pomník Jana Palacha

Části dílu

00:39
Den boje za svobodu a demokracii
  Výročí sametové revoluce i událostí roku 1939. Česko si dnes připomíná den boje za svobodu a demokracii.
  01:49
  Oslavy 17. listopadu v Praze
   Planoucí svíčky u pamětní desky k 17. listopadu 1989 dnes zcela zaplnily chodník na pražské Národní třídě. Přinášeli je tam řadoví občané, kteří částečně ohrazený prostor kolem pamětní desky zaplnili.
   06:01
   Vzkaz premiéra Babiše
    Ve vzkazu, umístěném na internetu, vyzval premiér Andrej Babiš veřejnost k jednotě. Podle něj je nynější omezení některých svobod dočasné a vystřídá ho – 31 let po revoluci – nejlepší období Česka.
    06:34
    Připomínka na pražském Albertově
     Živý vstup Pavly Sedliské.
     08:09
     Oslavy ovlivnila platná omezení
      Před rokem sem na Národní třídu proudily celý den davy lidí a v podvečer tu už chvílemi nebylo k hnutí.
      10:05
      Mnohé akce se uskutečnily virtuálně
       "Sami, ale spolu" - jeden z podtitulů letošního sedmnáctého listopadu. Řada akcí se přesunula na internet: výstavy, přednášky i koncerty.
       12:29
       Koncert České filharmonie
        Dnešní oslavy 17. listopadu večer vyvrcholí koncertem pro svobodu a demokracii, který odehraje Česká filharmonie.
        14:14
        Události let 1939 a 1989
         17. listopad je v České republice státním svátkem dvacet let. Ještě předloni se oficiálně jmenoval "Den boje za svobodu a demokracii".
         16:47
         Oslavy 17. listopadu v regionech
          Netypický rok 2020 se promítl do oslav i v regionech. I tady provázela 17. listopad spíš komorní atmosféra - i bez mítinků ale část obvyklých počtů lidí přesto přišla.
          18:24
          Oslavy 17. listopadu v Brně a Ostravě
           Živý vstup Dominiky Řebíkové a Natálie Flajžíkové.
           20:40
           Piety v Pardubicích
            Nabídneme ještě pohled třeba do Pardubic. K akcím divadel napříč republikou se připojilo i to Východočeské.
            22:34
            Demonstrace na Václavském náměstí
             Dnešní sváteční den lidé využili také k demonstracím. Odpoledne se lidé scházeli na Václavském náměstí. Následně se vydali k Národní třídě.
             23:25
             Václav Havel jako klíčová osoba roku 1989
              Hlavní postavou událostí v roce 1989 se stal Václav Havel. Samotné studentské demonstrace 17. listopadu se ale záměrně neúčastnil.
              26:27
              Předávání Cen Paměti národa
               Dnešní den - tedy 17. listopadu se tradičně rozdávají Ceny Paměti národa. Společnost Post Bellum jimi oceňuje pamětníky zlomových momentů 20.
               28:16
               Loňská loupež šperků v Drážďanech
                Německá policie během zátahů v Berlíně zadržela tři podezřelé z loňské loupeže šperků v Drážďanech.
                28:42
                Koronavirus v USA
                 Téměř čtvrt milionu obětí covidu-19 ve Spojených státech. Za poslední týden Američané denně zaznamenali v průměru 150 tisíc nově nakažených.
                 31:03
                 Přípravy obchodů na zpřísnění opatření
                  Obchodníci se připravují na přísnější pravidla, která pro ně začínají platit od zítřka. Platit v nich bude omezení počtu zákazníků - a to konkrétně jeden nakupující na 15 metrů čtverečních.
                  33:12
                  Nejmladší žáci se vrátí do škol
                   Živý vstup Josefa Kvasničky.
                   35:02
                   Mise SpaceX k ISS
                    Mezinárodní vesmírná stanice má poprvé sedmičlennou stálou posádku. Čtveřici astronautů - tři Američany a jednoho Japonce - tam dopravila loď Dragon společnosti SpaceX.
                    37:09
                    Nákaza v Česku
                     Počet nově nakažených dál mírně klesá. Včera laboratoře potvrdili 5406 pozitivních vzorků. Před týdnem to bylo o 600 víc.
                     37:49
                     Návrh zákona o očkování proti covidu-19
                      Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh zákona o očkování proti covidu-19, který upravuje i úhradu za vakcinace. Látku zaplatí stát, distribuce a podání pak půjde ze zdravotního pojištění.
                      40:04
                      Demonstrace na Slovensku
                       40:52
                       Spory o Náhorní Karabach
                        Volání po rezignaci arménského premiéra kvůli výsledku bojů v Náhorním Karabachu neutichá. Připojil se i prezident země. Šéf vlády jeho výzvu odmítl.
                        43:34
                        Schodek státního rozpočtu
                         Schodek státního rozpočtu překročil v polovině listopadu podle Andreje Babiše 300 miliard korun. Premiér to řekl v rozhovoru pro Českou televizi.
                         44:39
                         Hurikán Jóta
                          Nikaragua, Honduras a dva ostrovy patřící Kolumbii zažívají nápor nejsilnějšího hurikánu, který záznamy pro Střední Ameriku registrují. Bouře zvaná Jóta měla v době své největší síly rychlost větru přes 250 kilometrů v hodině.
                          46:27
                          Vyšetřování úniku kyanidů do řeky Bečvy
                           Bečva zbarvená do zelena jako součást vyšetřovacího pokusu. Vsetínští kriminalisté kvůli zářijové otravě řeky kyanidy provedli test: pomocí barviva zjišťovali chování látky v toku.
                           46:51
                           Pomník Jana Palacha
                            Palachův pylon před bývalým Federálním shromážděním v Praze je po padesáti letech kompletní.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž54 minut
                            Další díl
                            18. listopad 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            19. květen

                            Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            19. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            18. květen

                            Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            18. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. květen

                            Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. květen

                            Ve znakovém jazyce

                            Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám