8. listopad 2020

Obsah dílu

Biden zvítězil ve volbách — Biden vyzval v projevu k jednotě — Průběžné výsledky voleb — Oslavy vítězství Joea Bidena — Podle Trumpa volby neskončily — Čeká se, zda Trump uzná porážku — Viceprezidentkou bude poprvé žena — Bidenovy politické priority — Vztah USA a Evropy — Reakce světa na vítězství Bidena — Vztah Joea Bidena k Česku — Koronavirus v ČR — Nákaza koronavirem na Vysočině — Epidemie komplikuje práci justice — Testování kamer schopných odhalit zbraně — Program České televize o Vánocích — Štědrovečerní pohádky — Přání herců k Vánocům — Kauza zatčených policistů na Slovensku — Velvyslanec ČR v USA — Jednání o snížení daní — Dopady nižší daně na rozpočet — Hromadná vražda v Líském u Kladna — Kontrola výtěrových tyčinek z Číny — Problémy pěveckých sborů — Nová opatření v Polsku — Promítání velkoplošných maleb v Brně — 400 let od bitvy na Bílé hoře

Části dílu

00:40
Biden zvítězil ve volbách
  Joe Biden se prohlásil za vítěze amerických prezidentských voleb.
  01:38
  Biden vyzval v projevu k jednotě
   Končí tím jedna éra - poprvé od roku 1992 úřadující prezident neobhájí svůj první mandát. Donald Trump zatím k národu nepromluvil a porážku neuznal.
   07:21
   Průběžné výsledky voleb
    A teď ještě pohled na poměr volitelů pro oba kandidáty. Joe Biden jich má podle většiny amerických médií jistých 279, podle projekcí AP dokonce 290.
    09:28
    Oslavy vítězství Joea Bidena
     Dávno před projevem, ale prakticky ihned po vyhlášení vítěze, začali Bidenovi příznivci slavit v ulicích po celé zemi. I tady - před Bílým domem.
     10:49
     Podle Trumpa volby neskončily
      Současný prezident velkou část včerejšího dne strávil mimo sídlo hlavy státu, soupeři zatím neblahopřál.
      12:21
      Čeká se, zda Trump uzná porážku
       Donald Trump zatím svému soupeři nevolal a svou porážku neuznal.
       13:42
       Viceprezidentkou bude poprvé žena
        Už jsme to zmiňovali - historii přepsali Američané volbou Kamaly Harrisové. Senátorka za Kalifornii se stane nejmocnější ženou v zemi.
        15:25
        Bidenovy politické priority
         Nový tandem se vlády ujme ve chvíli, kdy před ním stojí řada výzev. Jako první prioritu označil Joe Biden boj proti koronavirové pandemii.
         16:42
         Vztah USA a Evropy
          Donald Trump byl velmi aktivní v zahraniční politice a proti Baracku Obamovi kurz v několika ohledech zásadně otočil - třeba v přístupu k Číně a Evropě.
          18:14
          Reakce světa na vítězství Bidena
           Světoví státníci už taky Joeu Bidenovi k úspěchu ve volbách gratulovali. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se těší na těsnou spolupráci, která je podle něj dobrá pro obě strany Atlantiku.
           20:00
           Vztah Joea Bidena k Česku
            Svět objížděl Joe Biden už jako viceprezident Baracka Obamy. Na území dnešního Česka zavítal dvakrát - poprvé ještě za komunistické vlády v roce 1977 jako člen zahraničního výboru amerického Senátu.
            21:17
            Koronavirus v ČR
             22:22
             Nákaza koronavirem na Vysočině
              Živý vstup Blanky Poulové.
              23:40
              Epidemie komplikuje práci justice
               Pandemie znovu výrazně zkomplikovala práci justice. Některé soudy jsou téměř paralyzovány a musely omezit projednávání soudních sporů.
               25:54
               Testování kamer schopných odhalit zbraně
                V nemocnici v Praze se začne testovat nový inteligentní kamerový systém pro detekci zbraní. Ten umí odhalit potenciálního nebezpečného útočníka, upozorní na neobvyklý pohyb lidí a rozpozná i hledané pachatele.
                28:23
                Program České televize o Vánocích
                 Česká televize v týdnu představila novinky přichystané na Vánoce. My teď dodáme podrobnosti.
                 31:10
                 Štědrovečerní pohádky
                  Boží hod vánoční nabídne Hodinářova učně - výpravný film s Viktorem Preissem nebo Janou Plodkovou byl od loňského léta v kinech. Televizní diváci ho uvidí poprvé.
                  32:00
                  Přání herců k Vánocům
                   Podtitul svátečního televizního programu zní "Vánoce se šťastnou hvězdou". I herci, které v novinkách uvidíte, si přejí, aby koronavirus a opatření namířená proti němu zasahovala do konce roku co nejméně.
                   33:59
                   Kauza zatčených policistů na Slovensku
                    Několik členů bývalého vedení slovenské policie poslal soud do vazby - včetně exprezidenta sboru Tibora Gašpara.
                    36:08
                    Velvyslanec ČR v USA
                     Velvyslanci ve Spojených státech Hynku Kmoníčkovi bude zřejmě prodloužen mandát. V Otázkách Václava Moravce to potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček.
                     36:48
                     Jednání o snížení daní
                      Snížení daní zaměstnanců až o tisíce korun měsíčně a zároveň zvýšení schodku veřejných financí o 80 miliard.
                      39:25
                      Dopady nižší daně na rozpočet
                       Už ve středu budou poslanci v 1. čtení schvalovat návrh státního rozpočtu na rok 2021 se schodkem 320 miliard korun.
                       40:15
                       Hromadná vražda v Líském u Kladna
                        Po tragické události v obci Líský nedaleko Slaného našli včera večer policisté tři mrtvé. Pachatelem je zřejmě muž, který zastřelil svou partnerku, její matku a pak sebe.
                        40:56
                        Kontrola výtěrových tyčinek z Číny
                         Státní ústav pro kontrolu léčiv přezkoumává uvedení čínských výtěrových tyčinek na český trh.
                         42:57
                         Problémy pěveckých sborů
                          Sborový zpěv, ještě v září oblíbená aktivita, nyní takřka ilegální činnost. Omezení kvůli koronaviru způsobila sborům vážné problémy, a to jak spolkům profesionálním, tak i zájmovým.
                          44:53
                          Nová opatření v Polsku
                           Nová opatření proti epidemii covidu-19 začala platit v Polsku. Pokud nezaberou, vláda zavede národní karanténu.
                           47:31
                           Promítání velkoplošných maleb v Brně
                            Na domech v brněnských ulicích - v oblasti přezdívané Bronx - vznikají velkoplošné malby. Jde o projekt Městské galerie.
                            47:56
                            400 let od bitvy na Bílé hoře
                             Od bitvy na Bílé hoře dnes uplynulo přesně 400 let. Přelomový okamžik české historie ukončil protihabsburské povstání a první část třicetileté války.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             9. listopad 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             1. červen

                             Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                             1. 6. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             1. červen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 6. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                             31. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 5. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                             30. 5. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. květen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 5. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám