49 minut

18. října 2020

Obsah dílu

Vysoký nárůst nově nakažených — Pomoc pro podnikatele — Pomoc pro podnikatele — Pomoc pro potravináře — Nákaza ministra zemědělství — Nárůst počtu nakažených — Žádost o pomoc — Zvyšování kapacit nemocnic — Zákaz vycházení ve Francii — Plošné testování obyvatel Slovenska — Izrael po měsíci uvolnil část tvrdých opatření proti koronaviru — Celostátní daňové příjmy za tři čtvrtletí — Zrušení superhrubé mzdy — Střety na demonstraci v Praze — Demonstraci a střety s policií — Volební model — Zastavený hudební průmysl — Druhá vlna koronaviru — Druhá vlna koronaviru — Přesuny lidí na venkov — Co bude za týden? — Medici pomáhají v nemocnicích — Mimořádné vysílání Země v nouzi — Vazby ve fotbalové kauze — Embargo na dovoz zbraní do Íránu — Demonstrace v Bělorusku — Tichá vzpomínka — Porušování dohodnutého příměří — Cesty do Saska — Zavřené hrady a zámky — Piccadily Circus v době pandemie

Části dílu

00:37
Vysoký nárůst nově nakažených
  I ve volných dnech pokračuje vysoký nárůst nově nakažených koronavirem – v sobotu přibylo přes osm tisíc sedm set potvrzených případů.
  01:39
  Pomoc pro podnikatele
   Vicepremiér Havlíček také řekl, že vláda nechce v době před Vánoci zavírat obchody a nákupní centra. Je podle něj potřeba, aby v nich lidé utráceli peníze.
   04:51
   Pomoc pro podnikatele
    Vláda v týdnu rozhodla, že stát bude až do konce roku přispívat firmám na náhrady mezd. V rámci programu Antivirus A je bude těm, které musely zavřít, proplácet celé. Maximálně ale do výše 50 tisíc korun superhrubé mzdy.
    05:52
    Pomoc pro potravináře
     Dotační program by chtělo spustit také ministerstvo zemědělství. Čerpat by z něj mohli potravináři, kteří zásobovali restaurace a kvůli vládním opatřením teď pro svoje zboží nemají odbyt.
     08:04
     Nákaza ministra zemědělství
      Ministr zemědělství Miroslav Toman má pozitivní test na koronavirus. Podle mluvčího resortu se cítí dobře a řídí se pokyny hygieniků.
      08:43
      Nárůst počtu nakažených
       Tady je aktuální přehled nárůstu nově nakažených. Od pondělí čísla stoupala až do pátečního maxima, které poprvé překročilo hranici deseti tisíc.
       09:52
       Žádost o pomoc
        Česko požádalo o humanitární pomoc ze zahraničí. Kvůli zhoršující se epidemické situaci využilo generální ředitelství hasičského sboru systém pro mimořádné události.
        10:11
        Zvyšování kapacit nemocnic
         Hlavní prioritou je pro ministerstvo zdravotnictví posilování nemocničních kapacit a příprava rezerv.
         12:36
         Zákaz vycházení ve Francii
          V devíti francouzských městech platí od včerejška zákaz vycházení mezi devátou večerní a šestou ranní. Nařízení se týká asi dvaceti milionů Francouzů.
          15:10
          Plošné testování obyvatel Slovenska
           Plošné testování obyvatel Slovenska na koronavirus by mělo být dobrovolné. Řekl to premiér Matovič – dodal však, že lidé, kteří testování odmítnou, by mohli přijít o některé výhody – třeba ve zdravotním pojištění.
           15:49
           Izrael po měsíci uvolnil část tvrdých opatření proti koronaviru
            Otevřely se školky, národní parky a pláže. Lidé smí chodit dál než kilometr od domu a restaurace mohou prodávat jídlo s sebou.
            16:12
            Celostátní daňové příjmy za tři čtvrtletí
             Pokles celkových daňových příjmů státu – za tři čtvrtletí, bez pojistného na sociální zabezpečení, se meziročně snížily o osm procent na 726 miliard korun.
             16:36
             Zrušení superhrubé mzdy
              Vláda by mohla od ledna navrhnout menší snížení daní zaměstnancům, než ještě v září slibovala. Místo plánovaných 15 procent z hrubé mzdy by se mohl kabinet vrátit k 19 procentům.
              19:32
              Střety na demonstraci v Praze
               Střety na demonstraci v Praze – radikálové útočili na policii, ta nasadila i vodní dělo.
               23:20
               Demonstraci a střety s policií
                Živý vstup Jakuba Pacnera.
                24:47
                Volební model
                 Kdyby se volilo do sněmovny na přelomu září a října, vyhrálo by podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi hnutí ANO.
                 25:28
                 Zastavený hudební průmysl
                  Jednou z nejpostiženějších oblastí v kultuře je v době covidu-19 hudební průmysl. Domácí vydavatelé i muzikanti přeložili své aktivity a plány na podzimní sezonu.
                  28:00
                  Druhá vlna koronaviru
                   Končí zlomový týden, který naplno ukázal vážnost koronavirové epidemie v Česku. Od pondělí přibylo zhruba 55 tisíc nových případů, počet pacientů se tak za sedm dní skoro zdvojnásobil.
                   29:13
                   Druhá vlna koronaviru
                    O dalším vývoji rozhodnou příští dny: mohly by ukázat, jestli dosavadní opatření proti šíření nemoci fungují, nebo ne.
                    32:03
                    Přesuny lidí na venkov
                     Část lidí se v těchto dnech navíc znovu přesouvá na venkov, navzdory sychravému počasí. V chatách se cítí bezpečněji než ve městech.
                     33:28
                     Co bude za týden?
                      Co nás čeká v příštích dnech? Rozhodne reprodukční číslo koronaviru. To se v pátek pohybovalo mezi 1,4 a 1,5. Znamená to, že jeden nemocný nakazil zhruba jednoho a půl dalšího člověka.
                      35:13
                      Medici pomáhají v nemocnicích
                       Tlak na zdravotní systém má dvě příčiny: přibývá pacientů a ubývá personálu. Denně se teď nakazí zhruba 120 lékařů a 300 sester.
                       37:44
                       Mimořádné vysílání Země v nouzi
                        Živý vstup Daniela Stacha.
                        38:39
                        Vazby ve fotbalové kauze
                         Obvodní soud pro Prahu 6 zatím poslal do vazby čtyři obviněné v kauze údajného ovlivňování fotbalových zápasů a korupce.
                         39:55
                         Embargo na dovoz zbraní do Íránu
                          Po 13 letech vypršelo embargo na dovoz zbraní do Íránu. Jde o součást mezinárodní dohody uzavřené za amerického prezidenta Obamy. Ta měla Íránu zabránit vyvíjet jaderné zbraně.
                          40:43
                          Demonstrace v Bělorusku
                           Okolo tří desítek tisíc lidí protestuje v běloruském hlavním městě Minsku. Odpůrci autoritářského režimu Alexandra Lukašenka požadují jeho odstoupení a vypsání nových prezidentských voleb.
                           41:10
                           Tichá vzpomínka
                            Oběti nacistické perzekuce dnes na národním hřbitově v Terezíně uctil položením květin předseda Senátu Miloš Vystrčil. Pietní akce bez účasti veřejnosti se konala jako náhrada za letos zrušenou tryznu.
                            41:36
                            Porušování dohodnutého příměří
                             Jen několik málo minut mělo vydržet poslední příměří mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Z jeho porušení po půlnoci ze soboty na neděli se viní strany navzájem.
                             43:42
                             Cesty do Saska
                              Sasko zůstává jedinou německou zemí, kam mohou obyvatelé Česka bez předložení negativního testu na koronavirus nebo nutnosti nastoupit povinnou karanténu.
                              44:17
                              Zavřené hrady a zámky
                               Hrady a zámky zůstaly tento víkend kvůli koronaviru zavřené. O tři týdny dřív tak ukončily návštěvnickou sezonu, která začala téměř s dvouměsíčním zpožděním.
                               44:52
                               Piccadily Circus v době pandemie
                                Koronavirus má negativní dopad na zábavní průmysl na celém světě. Zavřená kina a zábavní parky připravily o místo statisíce lidí.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž56 minut
                                Další díl
                                19. října 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                16. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                16. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                15. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                15. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                14. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                14. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                13. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                13. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám