Nahrávám video

15. říjen 2020

Obsah dílu

Navyšování lůžek v Česku — Navyšování lůžek v Česku — Nedostek personálu v nemocnicích — Nárůst počtu nakažených — Navyšování kapacit nemocnic — Nedostatek lůžek pro pacienty — Hotely pro covid pozitivní pacienty — Výzva vědců — Nejasnosti kolem plošných testů — Koronavirus v Evropě — Pomalé rozvolňování opatření v Izraeli — Podoba státního rozpočtu — Sankční seznam EU — Vrcholí kampaně před volbami v USA — Odhad sklizně — Krevní plazma od vyléčených s covidem-19 — Hladiny řek v Česku — Výstraha kvůli povodním — Záruky z programu COVID III. — Summit EU v Bruselu — Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech Petra Mlsnu — Protesty v Thajsku — Postižené skupiny — Zákaz škol v přírodě — Mateřským školám chybí učitelé — Soud kvůli výtržnictví na Prague Pride — Vlci v Orlických horách — Dan Brown pro děti

Části dílu

00:37
Navyšování lůžek v Česku
  V Česku včera přibylo přes 9 a půl tisíce lidí infikovaných novým typem koronaviru. Za den je to nejvíc od začátku epidemie. Dnes do 6 navečer jich je 5560.
  01:31
  Navyšování lůžek v Česku
   V Česku bude potřeba navýšení počtu lůžek o 5 tisíc – z toho zhruba 700 s plicními ventilátory. Vyplývá to ze zprávy Národního koordinátora intenzivní péče.
   05:05
   Nedostek personálu v nemocnicích
    Živý vstup Petry Musilové.
    06:13
    Nárůst počtu nakažených
     Jen včera přibylo přes 9 a půl tisíce pozitivně testovaných.
     07:05
     Navyšování kapacit nemocnic
      Zajištění kapacit je teď hlavní výzvou pro nemocnice. ČT oslovila šéfy těch páteřních – fakultních.
      09:53
      Nedostatek lůžek pro pacienty
       Hostem Událostí je Milan Kubek, prezident ČLK.
       13:46
       Hotely pro covid pozitivní pacienty
        Stát podle vicepremiéra Hamáčka hledá i další záložní kapacity – vytipované má například některé hotely. Primárně by do nich zamířili pacienti, kteří nemusejí ležet přímo v nemocnici.
        15:56
        Výzva vědců
         Výzva lékařských odborníků. Podle nich je přetížení zdravotnického sytému téměř nevyhnutelné a lidé by měli dodržovat nová opatření.
         16:24
         Nejasnosti kolem plošných testů
          Plošné testování populace, jeden z pilířů ministra zdravotnictví Romana Prymuly v boji s epidemií covid-19, provázejí nejasnosti.
          18:25
          Koronavirus v Evropě
           S koronavirovou infekcí zápolí i zbytek Evropy. Nejvyšší denní nárůst nakažených hlásí Rakousko i Polsko.
           20:28
           Pomalé rozvolňování opatření v Izraeli
            Naopak první změkčení přísné uzávěry ekonomického a společenského života chystá izraelská vláda.
            22:42
            Podoba státního rozpočtu
             Seškrtat růst výdajů na obranu o 10 miliard a nechat je jako rezervu pro boj s pandemií – nový požadavek, kterým KSČM podmiňuje podporu státního rozpočtu na příští rok.
             25:54
             Sankční seznam EU
              Šéf tajné služby FSB Alexandr Bortnikov je nejvýš postaveným Rusem na novém sankčním seznamu Evropské unie. Za otravu předáka opozice Alexandra Navalného na listě skončilo celkem 6 lidí.
              26:20
              Vrcholí kampaně před volbami v USA
               Druhá debata prezidentských kandidátů se dnes měla konat ve Spojených státech. Organizátoři ji kvůli koronaviru zrušili.
               28:52
               Odhad sklizně
                Letošní žně podle odhadu statistiků dopadnou lépe než loni. Zemědělci z polí sklidili meziročně o zhruba čtvrtinu víc máku, zvýšila se i produkce brambor, řepky, ale i obilí.
                29:18
                Krevní plazma od vyléčených s covidem-19
                 Nemocnice vyzývají lidi, kteří prošli koronavirovou nákazou, aby přišli darovat krevní plazmu. Využívají ji jako jeden z podpůrných způsobů léčby u pacientů s komplikovaným průběhem.
                 31:30
                 Hladiny řek v Česku
                  Kvůli vydatnému dešti v předchozích dnech na některých místech Česka stále hrozí povodně. Voda už zaplavila pole, silnice i domy. Nejvíce škod hlásí pojišťovnám lidé ze severní Moravy.
                  32:33
                  Výstraha kvůli povodním
                   V příštích hodinách se čeká pokles hladin většiny zasažených toků. Jak bude voda dotékat, mohou ještě stoupat dolní části některých řek – a před tím právě varuje tato výstraha.
                   38:56
                   Záruky z programu COVID III.
                    Záruky z programu COVID III. plánuje ministryně financí prodloužit až do konce příštího roku. Alena Schillerová to řekla po dnešním jednání s bankami s tím, že to bude ještě muset projednat s Evropskou komisí.
                    39:29
                    Summit EU v Bruselu
                     Živý vstup Lukáše Dolanského.
                     43:35
                     Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech Petra Mlsnu
                      Náměstek ministra vnitra Petr Mlsna u prezidenta v Lánech – Miloši Zemanovi potvrdil, že má zájem o účast ve výběrovém řízení na předsedu antimonopolního úřadu.
                      43:56
                      Protesty v Thajsku
                       Navzdory zákazu shromažďování kvůli koronaviru vyšly do ulic Bangkoku tisíce odpůrců monarchie.
                       44:18
                       Postižené skupiny
                        Koronavirus se podle zdravotnických dat od začátku září nejčastěji objevuje u učitelů, žáků, důchodců, uměleckých skupin, sportovních týmů nebo zdravotníků.
                        45:33
                        Zákaz škol v přírodě
                         I to je jedno z opatření, které platí od středy. Podle ministra školství je potřeba ukončit pobyty dětí, které jsou v běhu, a vrátit je co nejdřív domů.
                         46:56
                         Mateřským školám chybí učitelé
                          Mateřské školy se potýkají s nedostatkem učitelů – část musí zůstat doma se svými školou povinnými dětmi. Ředitelé školek tak narychlo hledali řešení.
                          48:27
                          Soud kvůli výtržnictví na Prague Pride
                           Soud začal projednávat případ Michala Sýkory. Podle obžaloby při loňském festivalu Prague Pride zapálil duhovou vlajku a vystřeloval pyrotechniku směrem k účastníkům akce.
                           50:27
                           Vlci v Orlických horách
                            Trvalý výskyt této šelmy dokazují dva snímky z fotopastí z konce srpna a září. Jeden snímek byl pořízen u Orlického Záhoří, druhý na hřebenech hor.
                            50:50
                            Dan Brown pro děti
                             Prodává stovky milionů výtisků knih o tajemství a záhadách – teď se ale Dan Brown rozhodl napsat příběh pro děti. Kniha Divoká symfonie je jedním ze šestnácti titulů, které vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             16. říjen 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                             24. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. září

                             Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                             23. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. září

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                             22. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Ve znakovém jazyce

                             22. 9. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám