55 minut

15. říjen 2020

Obsah dílu

Navyšování lůžek v Česku — Navyšování lůžek v Česku — Nedostek personálu v nemocnicích — Nárůst počtu nakažených — Navyšování kapacit nemocnic — Nedostatek lůžek pro pacienty — Hotely pro covid pozitivní pacienty — Výzva vědců — Nejasnosti kolem plošných testů — Koronavirus v Evropě — Pomalé rozvolňování opatření v Izraeli — Podoba státního rozpočtu — Sankční seznam EU — Vrcholí kampaně před volbami v USA — Odhad sklizně — Krevní plazma od vyléčených s covidem-19 — Hladiny řek v Česku — Výstraha kvůli povodním — Záruky z programu COVID III. — Summit EU v Bruselu — Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech Petra Mlsnu — Protesty v Thajsku — Postižené skupiny — Zákaz škol v přírodě — Mateřským školám chybí učitelé — Soud kvůli výtržnictví na Prague Pride — Vlci v Orlických horách — Dan Brown pro děti

Části dílu

00:37
Navyšování lůžek v Česku
  V Česku včera přibylo přes 9 a půl tisíce lidí infikovaných novým typem koronaviru. Za den je to nejvíc od začátku epidemie. Dnes do 6 navečer jich je 5560.
  01:31
  Navyšování lůžek v Česku
   V Česku bude potřeba navýšení počtu lůžek o 5 tisíc – z toho zhruba 700 s plicními ventilátory. Vyplývá to ze zprávy Národního koordinátora intenzivní péče.
   05:05
   Nedostek personálu v nemocnicích
    Živý vstup Petry Musilové.
    06:13
    Nárůst počtu nakažených
     Jen včera přibylo přes 9 a půl tisíce pozitivně testovaných.
     07:05
     Navyšování kapacit nemocnic
      Zajištění kapacit je teď hlavní výzvou pro nemocnice. ČT oslovila šéfy těch páteřních – fakultních.
      09:53
      Nedostatek lůžek pro pacienty
       Hostem Událostí je Milan Kubek, prezident ČLK.
       13:46
       Hotely pro covid pozitivní pacienty
        Stát podle vicepremiéra Hamáčka hledá i další záložní kapacity – vytipované má například některé hotely. Primárně by do nich zamířili pacienti, kteří nemusejí ležet přímo v nemocnici.
        15:56
        Výzva vědců
         Výzva lékařských odborníků. Podle nich je přetížení zdravotnického sytému téměř nevyhnutelné a lidé by měli dodržovat nová opatření.
         16:24
         Nejasnosti kolem plošných testů
          Plošné testování populace, jeden z pilířů ministra zdravotnictví Romana Prymuly v boji s epidemií covid-19, provázejí nejasnosti.
          18:25
          Koronavirus v Evropě
           S koronavirovou infekcí zápolí i zbytek Evropy. Nejvyšší denní nárůst nakažených hlásí Rakousko i Polsko.
           20:28
           Pomalé rozvolňování opatření v Izraeli
            Naopak první změkčení přísné uzávěry ekonomického a společenského života chystá izraelská vláda.
            22:42
            Podoba státního rozpočtu
             Seškrtat růst výdajů na obranu o 10 miliard a nechat je jako rezervu pro boj s pandemií – nový požadavek, kterým KSČM podmiňuje podporu státního rozpočtu na příští rok.
             25:54
             Sankční seznam EU
              Šéf tajné služby FSB Alexandr Bortnikov je nejvýš postaveným Rusem na novém sankčním seznamu Evropské unie. Za otravu předáka opozice Alexandra Navalného na listě skončilo celkem 6 lidí.
              26:20
              Vrcholí kampaně před volbami v USA
               Druhá debata prezidentských kandidátů se dnes měla konat ve Spojených státech. Organizátoři ji kvůli koronaviru zrušili.
               28:52
               Odhad sklizně
                Letošní žně podle odhadu statistiků dopadnou lépe než loni. Zemědělci z polí sklidili meziročně o zhruba čtvrtinu víc máku, zvýšila se i produkce brambor, řepky, ale i obilí.
                29:18
                Krevní plazma od vyléčených s covidem-19
                 Nemocnice vyzývají lidi, kteří prošli koronavirovou nákazou, aby přišli darovat krevní plazmu. Využívají ji jako jeden z podpůrných způsobů léčby u pacientů s komplikovaným průběhem.
                 31:30
                 Hladiny řek v Česku
                  Kvůli vydatnému dešti v předchozích dnech na některých místech Česka stále hrozí povodně. Voda už zaplavila pole, silnice i domy. Nejvíce škod hlásí pojišťovnám lidé ze severní Moravy.
                  32:33
                  Výstraha kvůli povodním
                   V příštích hodinách se čeká pokles hladin většiny zasažených toků. Jak bude voda dotékat, mohou ještě stoupat dolní části některých řek – a před tím právě varuje tato výstraha.
                   38:56
                   Záruky z programu COVID III.
                    Záruky z programu COVID III. plánuje ministryně financí prodloužit až do konce příštího roku. Alena Schillerová to řekla po dnešním jednání s bankami s tím, že to bude ještě muset projednat s Evropskou komisí.
                    39:29
                    Summit EU v Bruselu
                     Živý vstup Lukáše Dolanského.
                     43:35
                     Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech Petra Mlsnu
                      Náměstek ministra vnitra Petr Mlsna u prezidenta v Lánech – Miloši Zemanovi potvrdil, že má zájem o účast ve výběrovém řízení na předsedu antimonopolního úřadu.
                      43:56
                      Protesty v Thajsku
                       Navzdory zákazu shromažďování kvůli koronaviru vyšly do ulic Bangkoku tisíce odpůrců monarchie.
                       44:18
                       Postižené skupiny
                        Koronavirus se podle zdravotnických dat od začátku září nejčastěji objevuje u učitelů, žáků, důchodců, uměleckých skupin, sportovních týmů nebo zdravotníků.
                        45:33
                        Zákaz škol v přírodě
                         I to je jedno z opatření, které platí od středy. Podle ministra školství je potřeba ukončit pobyty dětí, které jsou v běhu, a vrátit je co nejdřív domů.
                         46:56
                         Mateřským školám chybí učitelé
                          Mateřské školy se potýkají s nedostatkem učitelů – část musí zůstat doma se svými školou povinnými dětmi. Ředitelé školek tak narychlo hledali řešení.
                          48:27
                          Soud kvůli výtržnictví na Prague Pride
                           Soud začal projednávat případ Michala Sýkory. Podle obžaloby při loňském festivalu Prague Pride zapálil duhovou vlajku a vystřeloval pyrotechniku směrem k účastníkům akce.
                           50:27
                           Vlci v Orlických horách
                            Trvalý výskyt této šelmy dokazují dva snímky z fotopastí z konce srpna a září. Jeden snímek byl pořízen u Orlického Záhoří, druhý na hřebenech hor.
                            50:50
                            Dan Brown pro děti
                             Prodává stovky milionů výtisků knih o tajemství a záhadách – teď se ale Dan Brown rozhodl napsat příběh pro děti. Kniha Divoká symfonie je jedním ze šestnácti titulů, které vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž53 minut
                             Další díl
                             16. říjen 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             1. březen

                             Headlines — Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky s střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                             1. 3. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             1. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 3. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             29. únor

                             Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                             29. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             29. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                             28. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             28. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             27. únor

                             Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                             27. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                             26. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám