54 minut

4. září 2020

Obsah dílu

Rekordní šíření koronaviru — Šíření nákazy v okresech — Koronavirus v ČR — Šíření koronaviru v Česku — Školní třídy v karanténě — Změny v zahraničním semaforu — Konec české mise na Tchaj-wanu — Reakce KSČM na tchajwanskou návštěvu — Vyšetření otravy Navalného — Konec oprav na D1 — Spor o miliardy z rozpočtu — Tržby maloobchodníku — Napětí v Bělorusko — Vztahy Srbska a Kosova — Začíná festial Dvořákova Praha — Střelba v Portlandu — Reakce na verdikt v kauze Kuciak — Noví podnikatelé v srpnu — Protest na rypadle skončil — Konec jednorázových plastů v Česku? — Obtížné trasování a zkrácená karanténa — Provedené testy — Zatajené policejní odposlechy — Věra Kuberová nepřevezme za zesnulého manžela státní vyznamenání — Známky života pod sutinami v Bejrútu — Závěry setkání mistrů V4 — Ztráty pražské MHD kvůli epidemii — Zpožděné projekty na Šumavě — Rok od zápisu hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO — Experimentální zkoušky motorů — Proč usychá alej v Cítolibech — Začíná festival ve Zlíně — Uhašený požár tankeru u Srí lanky — 60 let leteckých akrobatů Flying Bulls

Části dílu

00:38
Rekordní šíření koronaviru
  Další den a další rekordní počet případů nákazy koronavirem. Laboratoře za včerejšek oznámily 680 infikovaných covidem-19. To je nejvíc od začátku pandemie. Úřady už oznámily zpřísnění opatření.
  01:17
  Šíření nákazy v okresech
   I přesto zůstává Praha na mapě znázorňující okresy podle míry rizika nákazy oranžová, tedy se začínajícím komunitním přenosem. Do zeleného stupně, který značí o něco příznivější situaci, se dostalo nově dalších deset okresů.
   04:18
   Koronavirus v ČR
    Tady přehled přírůstků za poslední týden, počty rostou od úterý a jsou rekordní.
    04:56
    Šíření koronaviru v Česku
     Hostem Událostí je epidemiolog Roman Prymula.
     07:55
     Školní třídy v karanténě
      Hygienici začali zavírat kvůli nákaze zaměstnanců nejen celé školy, ale už i jednotlivé třídy. Třeba ve Frýdku – Místku poslali do karantény v jedné škole hned dvě. Zařízení snížilo počet vyučovacích hodin, jinak ale dál funguje.
      10:05
      Změny v zahraničním semaforu
       Česko z něj nově vyřadí Kanárské ostrovy. Od 14. září tak při návratu z nich bude nutný negativní test, nebo karanténa. To samé platí už teď pro zbytek Španělska.
       12:06
       Konec české mise na Tchaj-wanu
        Tchajwan je ochotný vstoupit ekonomicky do Evropy přes Českou republiku, řekl na závěr své návštěvy ostrova předseda Senátu Miloš Vystrčil. Vedle nových obchodních příležitostí se mluví o tchajwanských investicích i přímé letecké lince.
        14:41
        Reakce KSČM na tchajwanskou návštěvu
         K distancování se od mise na Tchaj-wan vyzvali vládu komunisté. Cestu označili za svévolnou až rituální a zbytečnou. Výkonný výbor KSČM se usnesl, že by Tomáš Petříček měl prohlásit delegaci cituji za nulitní, nebo odstoupit.
         15:11
         Vyšetření otravy Navalného
          NATO zvažuje společnou reakci na otravu předního kritika Kremlu Alexeje Navalného. Ten zkolaboval minulý měsíc po požití jedu ze skupiny novičok. Útok na něj potvrdili němečtí experti až po jeho převozu do Berlína, naopak ruští lékaři otravu vyloučili.
          15:36
          Konec oprav na D1
           Situaci na místě sleduje Veronika Chraščová.
           17:04
           Spor o miliardy z rozpočtu
            Obce a kraje přijdou kvůli zrušení superhrubé mzdy o víc než 20 miliard ročně. Sdružení místních samospráv dnes proto vyzvalo Ministerstvo financí, aby samosprávám výpadek peněz nahradilo.
            18:51
            Tržby maloobchodníku
             Tržby maloobchodníků v červenci rostly. Při porovnání s loňským rokem lidé utráceli téměř o dvě procenta víc. Ekonomové přitom očekávali spíš stagnaci prodejů zboží.
             19:40
             Napětí v Bělorusko
              Na činnost Severoatlantické aliance u hranic Běloruska chce tamní ministr obrany Viktar Chrenin reagovat opatřeními vojenské povahy. Oznámil to v Moskvě, kam přijel posílit vzájemné vztahy.
              22:04
              Vztahy Srbska a Kosova
               22:33
               Začíná festial Dvořákova Praha
                Živý vstup redaktorky Anny Bahnerové.
                24:16
                Střelba v Portlandu
                 Zásahová jednotka v americkém státě Washington zastřelila při zatýkání člena levicové Antify. Muž byl podezřelý, že v Portlandu v sobotu zavraždil příznivce Donalda Trumpa.
                 24:39
                 Reakce na verdikt v kauze Kuciak
                  Po osvobození možná zpátky za mříže. Slovenská prokuratura navrhuje novou vazbu pro Alenu Zsuzsovou známou z kauzy vraždy novináře Jána Kuciaka. Údajně se podílela na přípravě dalších vražd.
                  26:56
                  Noví podnikatelé v srpnu
                   V srpnu v Česku přibylo na 3450 podnikatelů – to je nejvyšší přírůstek od ledna 2012. Podnikat začalo skoro 5 000 lidí, naopak přes 15 set živnost zrušilo. Za osm měsíců v Česku začalo podnikat skoro 41 tisíc lidí,.
                   27:18
                   Protest na rypadle skončil
                    Osm aktivistů ukončilo protest v lomu Vršany na Mostecku. Z rypadla, které obsadili ve středu brzy ráno, slezli po 58 hodinách. Za vniknutí do areálu jim hrozí pokuty.
                    27:48
                    Konec jednorázových plastů v Česku?
                     Konec plastového nádobí se přiblížil. Ministerstvo životního prostředí představilo zákon, který má omezit i další výrobky na jedno použití - a to v důsledku znečištění moří, kde jich část končí.
                     30:13
                     Obtížné trasování a zkrácená karanténa
                      Hygienici v Praze nezvládají trasovat kontakty nakažených lidí. Přiznala to pražská hygienička Jágrová a požádala o shovívavost. V metropoli v posledních dnech počet nových případů rychle roste - za uplynulých 24 hodin jich přibylo 163.
                      32:37
                      Provedené testy
                       Stejně tak jako stoupá počet nemocných, stoupá i počet provedených testů. Jen za včerejší den bylo v Česku otestováno bezmála 11 tisíc lidí.
                       36:53
                       Zatajené policejní odposlechy
                        Tisíce odposlechů ročně, z nichž mnohé k trestnímu stíhání nevedou. Policie má statistiku, kolika lidem po skončení takového sledování tuto skutečnost sdělí.
                        39:06
                        Věra Kuberová nepřevezme za zesnulého manžela státní vyznamenání
                         Vdova po Jaroslavu Kuberovi Věra řekla serveru Seznam Zprávy, že odmítla přijmout od Miloše Zemana vyznamenání pro svého zesnulého manžela. Prezidentská kancelář ji prý kvůli ocenění kontaktovala minulý týden.
                         39:30
                         Známky života pod sutinami v Bejrútu
                          Měsíc od ničivé exploze v bejrútském přístavu záchranáři prohledávají trosky jednoho ze zřícených domů s nadějí, že se jim podaří nalézt někoho živého. Přístroje chilských specialistů pod sutinami zaznamenali tep a dech a tým se snaží k místu dostat.
                          41:33
                          Závěry setkání mistrů V4
                           Společný boj s daňovými podvody, praním špinavých peněz a postup při zdanění digitální ekonomiky. Hlavní body deklarace, kterou ve Varšavě podepsali ministři financí zemí Visegrádské čtyřky.
                           42:19
                           Ztráty pražské MHD kvůli epidemii
                            Dopady koronavirové krize na MHD - pražský dopravní podnik přišel za pět měsíců epidemie ve srovnání s loňským rokem o víc než půl miliardy korun z prodeje jednorázových a krátkodobých jízdenek.
                            44:00
                            Zpožděné projekty na Šumavě
                             Šumavský park se konečně mohl pustit do projektů, na které marně sháněl stavební firmy. Na řadu zakázek vypisoval výběrová řízení i pětkrát. Teď se ale kvůli nízkým cenám dřeva park potýká s nedostatkem peněz.
                             46:02
                             Rok od zápisu hřebčína v Kladrubech na seznam UNESCO
                              Kladrubský národní hřebčín dnes slavil rok od zápisu na prestižní seznam UNESCO. Oslavy musel odložit o dva měsíce kvůli epidemickým opatřením. UNESCO chrání, nejen samotný téměř pět set let starý chov koní, ale taky areál hřebčína a unikátní krajinu.
                              46:41
                              Experimentální zkoušky motorů
                               Umožňuje nezávisle posuzovat emise nových modelů aut, která mají jezdit na českých silnicích. Klíčová je taky pro testy vývojových verzí vozů. Řeč je o loni významně zmodernizované laboratoři Centra vozidel udržitelné mobility strojní fakulty ČVUT.
                               48:45
                               Proč usychá alej v Cítolibech
                                Usychající vrbová alej – V Cítolibech na Lounsku ji řeší policisté. Víc než půl století staré stromy začaly chřadnout v létě. Až při důkladném ohledání se ukázalo, že do kmenů jsou navrtané díry.
                                49:25
                                Začíná festival ve Zlíně
                                 Ve Zlíně dnes začal 60. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Nabídne 300 snímků z 50 zemí světa, víc než polovinu v české nebo dokonce světové premiéře.
                                 50:10
                                 Uhašený požár tankeru u Srí lanky
                                  Hasiči zlikvidovali požár na tankeru u Srí Lanky – podle námořnictva nehrozí únik ropy. Loď, která mířila z Kuvajtu k východní Indii a vezla 270 tisíc tun suroviny, vzplála ve čtvrtek.
                                  50:39
                                  60 let leteckých akrobatů Flying Bulls
                                   Šedesáté narozeniny dnes na svém domovském letišti v Jaroměři oslavila letecká akrobatická skupina Flying Bulls. Založili ji původně jako Chrudimskou čtyřku. Od té doby předvedli piloti své umění v desítkách zemí 3 kontinentů.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž50 minut
                                   Další díl
                                   5. září 2020

                                   Přehled dílů

                                   8323 dostupných
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                   20. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   20. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                                   19. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   19. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   18. července

                                   Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                                   18. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   18. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   17. července

                                   Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                   17. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   17. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   17. 7. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   16. července

                                   Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                   16. 7. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   16. července

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   16. 7. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám