Nahrávám video

31. srpen 2020

Obsah dílu

Opatření od 1. září — Návrat povinného nošení roušek — Opatření proti koronaviru ve školách — Koronavirus v ČR — Zásoby pro další fázi boje proti koronaviru — Česká mise na Tchaj-wanu — Postoj Tchaj-wanu k čínské kritice — Koronavirus v USA — Čerpání evropských dotací — Dovolání ve sporu kolem článku F. Peroutky — Udílení knižních cen Magnesia Litera — Předvolební kampaň hnutí STAN — Sankce i podpora pro Lukašenkův režim — Zadlužení českých domácností — Exekuce na D. Ratha — Bilance masových silničních kontrol — Přípravy na start školního roku — Školní rok 2020–2021 — První školní den v Sasku — Závěry Bledského strategického fóra — Důvěra institucím EU — Pět let německé pomoci uprchlíkům — Vylepšování vztahů mezi Izraelem a SAE — Kompenzace pro organizátory kongresů a veletrhů — Změny na poštovních pobočkách — Náhradní dožínky na jihu Čech — Drak odnesl dívku — Maďarsko uzavřené pro turisty — Nehoda lehkého letadla — Výročí polských srpnových dohod — Stavba nové rozhledny Žaltman — Pěvci opery Národního divadla v karanténě — Dokument ČT o půl roku s epidemií koronaviru

Části dílu

00:38
Opatření od 1. září
  Roušky ve veřejné dopravě, na úřadech, ale taky na některých hromadných akcích – v Česku začnou zítra platit plošná opatření proti šíření koronaviru.
  01:31
  Návrat povinného nošení roušek
   Kromě škol se na zítřek připravují třeba taky lékárny, ambulance nebo úřady. Právě na těchto místech budou lidé muset od zítřka nosit roušky. Dál bude taky platit omezení počtu osob na hromadných akcích.
   04:24
   Opatření proti koronaviru ve školách
    Hostem Událostí je minsitr školství Robert Plaga /ANO/.
    06:48
    Koronavirus v ČR
     V Česku je momentálně skoro 6 a půl tisíce aktivních případů nemoci. Od začátku epidemie se infikovalo přes 24 tisíc lidí, skoro 18 tisíc se vyléčilo.
     07:37
     Zásoby pro další fázi boje proti koronaviru
      Ochranné pomůcky, které vláda nařídila pořídit pro případ další koronavirové vlny, začínají plnit sklady Správy státních hmotných rezerv. Úřad uzavřel smlouvy zatím na osm z jedenácti požadovaných typů zdravotnického materiálu.
      10:02
      Česká mise na Tchaj-wanu
       Peking se ostře ohradil proti české senátní delegaci na Tchajwanu. Čínské ministerstvo zahraničí hovoří o krizi ve vzájemných vztazích, šéfa horní komory Miloše Vystrčila označilo za politického oportunistu a bezvýznamného člověka.
       12:02
       Postoj Tchaj-wanu k čínské kritice
        Čína považuje Tchaj-wan za vzbouřeneckou provincii a samostatnost ostrova neuznává. Jak ostrou reakci Pekingu vnímají tchajwanští politici, zjišťoval na místě zpravodaj Jakub Szántó.
        16:10
        Koronavirus v USA
         Spojené státy překonaly hranici šesti milionů odhalených případů nemoci covid-19. Podle Univerzity Johnse Hopkinse výrazněji rostou počty nakažených i hospitalizovaných v oblasti středozápadu, kde se koronavirus zatím tolik nešířil.
         16:31
         Čerpání evropských dotací
          Česko zatím z evropských dotací využilo 341 miliard korun – tedy asi 54 procent z peněz vyjednaných na současné programovací období 2014 až 2020.
          19:13
          Dovolání ve sporu kolem článku F. Peroutky
           Terezie Kaslová podala dovolání ve sporu týkajícím se výroků Miloše Zemana na adresu jejího dědy, Ferdinanda Peroutky. Ministerstvo financí se má podle pravomocného verdiktu omluvit za slova prezidenta, že novinář napsal článek Hitler je gentleman.
           19:35
           Udílení knižních cen Magnesia Litera
            Živý vstup redaktorky Anny Bahnerové.
            21:35
            Předvolební kampaň hnutí STAN
             Hnutí Starostové a nezávislí zahájilo kampaň před podzimními krajskými volbami. Podle předsedy Víta Rakušana je cílem získat čtyři až pět hejtmanství a zastoupení ve všech zastupitelstvech v Česku.
             22:19
             Sankce i podpora pro Lukašenkův režim
              První sankce proti režimu v Minsku. Estonsko, Lotyšsko a Litva zakázaly běloruskému prezidentovi a 29 dalším lidem překročit hranice.
              24:11
              Zadlužení českých domácností
               Růst dluhů domácností u bank a záložen – v červenci podle údajů České národní banky zadlužení meziměsíčně stouplo o necelých 13 miliard na 1 bilion a 800 miliard korun.
               24:30
               Exekuce na D. Ratha
                David Rath čelí exekuci – nezaplatil druhou půlku 10milionového peněžitého trestu. Soud mu ho uložil v kauze spojené s korupcí při veřejných zakázkách. Bývalý hejtman, který si odpykává sedmiletý trest vězení, se dřív neúspěšně domáhal prominutí dluhu.
                24:54
                Bilance masových silničních kontrol
                 Vysoká rychlost, alkohol, telefonování, nezapnuté pásy – nejčastější přestupky odhalené během kontrol v minulých dnech.
                 27:16
                 Přípravy na start školního roku
                  Zítra znovu začíná výuka - ve školách se tak dnes finišovalo s přípravami. V šestnácti se ale návrat žáků odkládá kvůli karanténě.
                  29:47
                  Školní rok 2020–2021
                   Do základních a středních škol v Česku zítra nastoupí přibližně milion 400 tisíc žáků. Víc než 107 tisíc z nich má usednout do lavic poprvé.
                   32:11
                   První školní den v Sasku
                    Některé děti ale mají už první školní den za sebou. Ty, které jezdí do školy za hranice. Ráno se za přísných hygienických opatření otevřely školy v celém německém Sasku. Třeba jen v Pirně poblíž Drážďan studuje na gymnáziu skoro stovka Čechů.
                    34:05
                    Závěry Bledského strategického fóra
                     Pandemie jako lekce, ze které se Evropa musí poučit. Špičky střední a východní Evropy jednaly o budoucnosti kontinentu po koronaviru. Podle premiéra Andreje Babiše reagovala Evropa příliš pomalu.
                     35:23
                     Důvěra institucím EU
                      Evropské unii důvěřuje v tuzemsku polovina lidí. Opačně se podle aktuálního průzkumu vyslovilo 45 procent. U jednotlivých institucí – třeba Parlamentu nebo Komise – ale převažuje nedůvěra.
                      35:49
                      Pět let německé pomoci uprchlíkům
                       Německo uprchlickou krizi zvládne - kancléřka Angela Merkelová pronesla tato slova přesně před 5 lety – na vrcholu migrační krize. S odstupem hodnotí svá tehdejší rozhodnutí jako správná a říká, že by se zachovala stejně.
                       38:14
                       Vylepšování vztahů mezi Izraelem a SAE
                        První komerční let mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty a taky cesta k jednání o budoucích vztazích obou zemí – v Abú Dhabí přistál letoun z Tel Avivu s premiérem Benjaminem Netanjahuem a předními poradci amerického prezidenta.
                        38:41
                        Kompenzace pro organizátory kongresů a veletrhů
                         Pořadatelé kongresů a veletrhů chtějí po vládě náhradu za zmařené náklady a dotace na hygienická opatření. Kvůli pandemii koronaviru letos očekávají propad odvětví asi o 70 procent.
                         39:13
                         Změny na poštovních pobočkách
                          Česká pošta mění od zítřka otevírací dobu části svých poboček. Dva dny v týdnu budou mít do 18 hodin.
                          41:37
                          Náhradní dožínky na jihu Čech
                           Jihočeští zemědělci slaví náhradní dožínky. O tradiční akci spojenou s koncem sklizně na agrosalonu Země živitelka je připravila opatření proti koronaviru. Ročník museli organizátoři zrušit v květnu.
                           42:19
                           Drak odnesl dívku
                            Výkřiky nadšení vystřídalo zděšení – při tradičním festivalu na Tchajwanu rozvlnily silné poryvy větru textilního draka tak, že se vytrhl, ocasem omotal tříleté děvče a i s ním vzlétl do vzduchu.
                            42:41
                            Maďarsko uzavřené pro turisty
                             Od dnešní půlnoci nebude možné volně cestovat do Maďarska. Země se na měsíc uzavře všem návštěvníkům – a to s cílem omezit šíření koronaviru.
                             45:20
                             Nehoda lehkého letadla
                              Dva lidi se zranili při havárii menšího sportovního letadla u Bořitova na Blanensku. Při manévru naletělo do drátů vysokého napětí – a zřítilo se na pole. Spadlé vedení zapálilo strniště.
                              45:38
                              Výročí polských srpnových dohod
                               Poláci si připomínají 40. výročí podpisu srpnových dohod. Komunistický režim v nich po hromadných stávkách přistoupil na část požadavků vznikajícího odborového hnutí Solidarita.
                               47:55
                               Stavba nové rozhledny Žaltman
                                V Jestřebích horách na Trutnovsku se ode dneška tyčí nová rozhledna Žaltman. Nahradila původní, která na místě stála od roku 1967.
                                48:29
                                Pěvci opery Národního divadla v karanténě
                                 Od pondělí je v karanténě celý pěvecký sbor opery Národního divadla. Smíšené těleso má 62 členů.
                                 50:45
                                 Dokument ČT o půl roku s epidemií koronaviru
                                  Jak se za uplynulým půl rokem ohlíží houslistka pracující v supermarketu? A jak nejslavnější český pacient anebo zdravotní sestra z ARO?
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  1. září 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Headlines — Státní rozpočet na rok 2023 — Návrhy na změny ve státním rozpočtu — Priority státního rozpočtu — Protesty v Číně — Stávka rakouských žlezničářů — Válka na Ukrajině — Složitá situace v Chersonu — Daň z mimořádných zisků — Nová deska Richarda Müllera — Podpora fotovoltaiky — Český kandidát na astronauta — Milostivé léto — Životní úroveň v ČR — Sesuv půdy na ostrově Ischia — Předvánoční nákupy — Půjčky na vánoční dárky — Změny pro spotřebitele — Interview s Denisou Rohanovou — Drahé nájmy v Londýně — Soud s exprezidentem Sarkozym — Rozpočet Středočeského kraje — Rekvalifikace uprchlíků z Ukrajiny — Czech Space Week — Rozsáhlá protidrogová akce — Těžba ropy ve Venezuele — Zvyšování poplatků za odpady — Havárie letadla u Washingtonu DC — Nový rektor Ostravské unverzity — Probuzení sopky Mauna Loa — Prodej vánočních stromků

                                  28. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  28. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  28. 11. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  27. listopad

                                  Headlines — Prezidentské volby — Prezidentské volby – volební model — Plány na změnu prezidentských voleb — Změny ve způsobu hlasování — Výpadky elektřiny a tepla na Ukrajině — Ústup Rusů z jaderné elektrárny — Ministr životního prostředí — Zdražování sociálních služeb — Rizikové utkání Pardubice–Brno — Čínské protesty proti uzávěrám — Volby v Tchaj-wanu — Devatenáct tváří jazzu — Potíže pravoslavné církve v Česku — Šíření covidu-19 v Česku — Pokles cen chat a chalup — První adventní neděle — Bohaté vánoční osvětlení navzdory úsporám — Vlaky zdraží, slevy se sníží — Zdražení příměstské dopravy — Peníze pro MHD v Brně — Druhá oběť sesuvu půdy na Ischii — Tržby obchodníků — Nerovnost platů ve školství — Zákaz odstřelu vlků v MS kraji — 25 let od událostí, které vyústily v pád vlády — Nedělní Newsroom ČT24 — Podzimní aukce obrazů — Sběr jmelí jen s povolením — Adventní víkendy a otevření některých památek

                                  27. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  27. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  27. 11. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Headlines — Kondice české ekonomiky — Český automobilový průmysl — Odhad vývoje české ekonomiky — Restaurace bez zákazníků — Konsolidace veřejných financí — Dodávky energií na Ukrajině — Pomalé obnovování dodávek elektřiny — Útěky před ruskou mobilizací — Protesty v Číně — Tři mtví v Čakovicích — Protivládní demonstrace na pražské Letné — Adventní koncerty ČT — Pravidla prezidentské volby — Squatteři obsadili budovu v Praze — Obsazené budovy — Fyzické osoby v exekuci — Podvody při získávání řidičských průkazů — Příliš dlouhá jízda na vyhlídkovém kole — Nebezpečné chemikálie u Nelahozevsi — První adventní neděle — Trhy na Pražském hradě — Adventní trhy ve Vídni — Sesuv půdy v Itálii — Peníze na provoz škol v Polsku — Silniční most přes římovskou nádrž — Žádostí o dotace pro základní školy — V Krkonoších začala lyžařská sezona — Nebezpečí rakoviny — Zbytky izraelského města Ofira — Black Friday — Záložní astronaut Evropské kosmické agentury — Žena roku Barbora Zdráhalová

                                  26. 11. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  26. listopad

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  26. 11. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám