54 minut

31. srpen 2020

Obsah dílu

Opatření od 1. září — Návrat povinného nošení roušek — Opatření proti koronaviru ve školách — Koronavirus v ČR — Zásoby pro další fázi boje proti koronaviru — Česká mise na Tchaj-wanu — Postoj Tchaj-wanu k čínské kritice — Koronavirus v USA — Čerpání evropských dotací — Dovolání ve sporu kolem článku F. Peroutky — Udílení knižních cen Magnesia Litera — Předvolební kampaň hnutí STAN — Sankce i podpora pro Lukašenkův režim — Zadlužení českých domácností — Exekuce na D. Ratha — Bilance masových silničních kontrol — Přípravy na start školního roku — Školní rok 2020–2021 — První školní den v Sasku — Závěry Bledského strategického fóra — Důvěra institucím EU — Pět let německé pomoci uprchlíkům — Vylepšování vztahů mezi Izraelem a SAE — Kompenzace pro organizátory kongresů a veletrhů — Změny na poštovních pobočkách — Náhradní dožínky na jihu Čech — Drak odnesl dívku — Maďarsko uzavřené pro turisty — Nehoda lehkého letadla — Výročí polských srpnových dohod — Stavba nové rozhledny Žaltman — Pěvci opery Národního divadla v karanténě — Dokument ČT o půl roku s epidemií koronaviru

Části dílu

00:38
Opatření od 1. září
  Roušky ve veřejné dopravě, na úřadech, ale taky na některých hromadných akcích – v Česku začnou zítra platit plošná opatření proti šíření koronaviru.
  01:31
  Návrat povinného nošení roušek
   Kromě škol se na zítřek připravují třeba taky lékárny, ambulance nebo úřady. Právě na těchto místech budou lidé muset od zítřka nosit roušky. Dál bude taky platit omezení počtu osob na hromadných akcích.
   04:24
   Opatření proti koronaviru ve školách
    Hostem Událostí je minsitr školství Robert Plaga /ANO/.
    06:48
    Koronavirus v ČR
     V Česku je momentálně skoro 6 a půl tisíce aktivních případů nemoci. Od začátku epidemie se infikovalo přes 24 tisíc lidí, skoro 18 tisíc se vyléčilo.
     07:37
     Zásoby pro další fázi boje proti koronaviru
      Ochranné pomůcky, které vláda nařídila pořídit pro případ další koronavirové vlny, začínají plnit sklady Správy státních hmotných rezerv. Úřad uzavřel smlouvy zatím na osm z jedenácti požadovaných typů zdravotnického materiálu.
      10:02
      Česká mise na Tchaj-wanu
       Peking se ostře ohradil proti české senátní delegaci na Tchajwanu. Čínské ministerstvo zahraničí hovoří o krizi ve vzájemných vztazích, šéfa horní komory Miloše Vystrčila označilo za politického oportunistu a bezvýznamného člověka.
       12:02
       Postoj Tchaj-wanu k čínské kritice
        Čína považuje Tchaj-wan za vzbouřeneckou provincii a samostatnost ostrova neuznává. Jak ostrou reakci Pekingu vnímají tchajwanští politici, zjišťoval na místě zpravodaj Jakub Szántó.
        16:10
        Koronavirus v USA
         Spojené státy překonaly hranici šesti milionů odhalených případů nemoci covid-19. Podle Univerzity Johnse Hopkinse výrazněji rostou počty nakažených i hospitalizovaných v oblasti středozápadu, kde se koronavirus zatím tolik nešířil.
         16:31
         Čerpání evropských dotací
          Česko zatím z evropských dotací využilo 341 miliard korun – tedy asi 54 procent z peněz vyjednaných na současné programovací období 2014 až 2020.
          19:13
          Dovolání ve sporu kolem článku F. Peroutky
           Terezie Kaslová podala dovolání ve sporu týkajícím se výroků Miloše Zemana na adresu jejího dědy, Ferdinanda Peroutky. Ministerstvo financí se má podle pravomocného verdiktu omluvit za slova prezidenta, že novinář napsal článek Hitler je gentleman.
           19:35
           Udílení knižních cen Magnesia Litera
            Živý vstup redaktorky Anny Bahnerové.
            21:35
            Předvolební kampaň hnutí STAN
             Hnutí Starostové a nezávislí zahájilo kampaň před podzimními krajskými volbami. Podle předsedy Víta Rakušana je cílem získat čtyři až pět hejtmanství a zastoupení ve všech zastupitelstvech v Česku.
             22:19
             Sankce i podpora pro Lukašenkův režim
              První sankce proti režimu v Minsku. Estonsko, Lotyšsko a Litva zakázaly běloruskému prezidentovi a 29 dalším lidem překročit hranice.
              24:11
              Zadlužení českých domácností
               Růst dluhů domácností u bank a záložen – v červenci podle údajů České národní banky zadlužení meziměsíčně stouplo o necelých 13 miliard na 1 bilion a 800 miliard korun.
               24:30
               Exekuce na D. Ratha
                David Rath čelí exekuci – nezaplatil druhou půlku 10milionového peněžitého trestu. Soud mu ho uložil v kauze spojené s korupcí při veřejných zakázkách. Bývalý hejtman, který si odpykává sedmiletý trest vězení, se dřív neúspěšně domáhal prominutí dluhu.
                24:54
                Bilance masových silničních kontrol
                 Vysoká rychlost, alkohol, telefonování, nezapnuté pásy – nejčastější přestupky odhalené během kontrol v minulých dnech.
                 27:16
                 Přípravy na start školního roku
                  Zítra znovu začíná výuka - ve školách se tak dnes finišovalo s přípravami. V šestnácti se ale návrat žáků odkládá kvůli karanténě.
                  29:47
                  Školní rok 2020–2021
                   Do základních a středních škol v Česku zítra nastoupí přibližně milion 400 tisíc žáků. Víc než 107 tisíc z nich má usednout do lavic poprvé.
                   32:11
                   První školní den v Sasku
                    Některé děti ale mají už první školní den za sebou. Ty, které jezdí do školy za hranice. Ráno se za přísných hygienických opatření otevřely školy v celém německém Sasku. Třeba jen v Pirně poblíž Drážďan studuje na gymnáziu skoro stovka Čechů.
                    34:05
                    Závěry Bledského strategického fóra
                     Pandemie jako lekce, ze které se Evropa musí poučit. Špičky střední a východní Evropy jednaly o budoucnosti kontinentu po koronaviru. Podle premiéra Andreje Babiše reagovala Evropa příliš pomalu.
                     35:23
                     Důvěra institucím EU
                      Evropské unii důvěřuje v tuzemsku polovina lidí. Opačně se podle aktuálního průzkumu vyslovilo 45 procent. U jednotlivých institucí – třeba Parlamentu nebo Komise – ale převažuje nedůvěra.
                      35:49
                      Pět let německé pomoci uprchlíkům
                       Německo uprchlickou krizi zvládne - kancléřka Angela Merkelová pronesla tato slova přesně před 5 lety – na vrcholu migrační krize. S odstupem hodnotí svá tehdejší rozhodnutí jako správná a říká, že by se zachovala stejně.
                       38:14
                       Vylepšování vztahů mezi Izraelem a SAE
                        První komerční let mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty a taky cesta k jednání o budoucích vztazích obou zemí – v Abú Dhabí přistál letoun z Tel Avivu s premiérem Benjaminem Netanjahuem a předními poradci amerického prezidenta.
                        38:41
                        Kompenzace pro organizátory kongresů a veletrhů
                         Pořadatelé kongresů a veletrhů chtějí po vládě náhradu za zmařené náklady a dotace na hygienická opatření. Kvůli pandemii koronaviru letos očekávají propad odvětví asi o 70 procent.
                         39:13
                         Změny na poštovních pobočkách
                          Česká pošta mění od zítřka otevírací dobu části svých poboček. Dva dny v týdnu budou mít do 18 hodin.
                          41:37
                          Náhradní dožínky na jihu Čech
                           Jihočeští zemědělci slaví náhradní dožínky. O tradiční akci spojenou s koncem sklizně na agrosalonu Země živitelka je připravila opatření proti koronaviru. Ročník museli organizátoři zrušit v květnu.
                           42:19
                           Drak odnesl dívku
                            Výkřiky nadšení vystřídalo zděšení – při tradičním festivalu na Tchajwanu rozvlnily silné poryvy větru textilního draka tak, že se vytrhl, ocasem omotal tříleté děvče a i s ním vzlétl do vzduchu.
                            42:41
                            Maďarsko uzavřené pro turisty
                             Od dnešní půlnoci nebude možné volně cestovat do Maďarska. Země se na měsíc uzavře všem návštěvníkům – a to s cílem omezit šíření koronaviru.
                             45:20
                             Nehoda lehkého letadla
                              Dva lidi se zranili při havárii menšího sportovního letadla u Bořitova na Blanensku. Při manévru naletělo do drátů vysokého napětí – a zřítilo se na pole. Spadlé vedení zapálilo strniště.
                              45:38
                              Výročí polských srpnových dohod
                               Poláci si připomínají 40. výročí podpisu srpnových dohod. Komunistický režim v nich po hromadných stávkách přistoupil na část požadavků vznikajícího odborového hnutí Solidarita.
                               47:55
                               Stavba nové rozhledny Žaltman
                                V Jestřebích horách na Trutnovsku se ode dneška tyčí nová rozhledna Žaltman. Nahradila původní, která na místě stála od roku 1967.
                                48:29
                                Pěvci opery Národního divadla v karanténě
                                 Od pondělí je v karanténě celý pěvecký sbor opery Národního divadla. Smíšené těleso má 62 členů.
                                 50:45
                                 Dokument ČT o půl roku s epidemií koronaviru
                                  Jak se za uplynulým půl rokem ohlíží houslistka pracující v supermarketu? A jak nejslavnější český pacient anebo zdravotní sestra z ARO?
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  1. září 2020

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                                  24. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  23. září

                                  Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                                  23. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  23. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  23. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                                  22. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                                  21. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  21. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 9. 2023 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                                  20. 9. 2023 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  20. září

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 9. 2023 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám