55 minut

28. srpna 2020

Obsah dílu

Změny daní — Senioři dostanou příspěvěk — Zrušení superhrubé mzdy — Financování vládních slibů — 5000 korun pro seniory — Koaliční plány na změny daní — Vyšší riziko nákazy v Praze — Epidemiologická situace v Praze — Omezení při cestách za hranice — Maďarsko uzavře hranice — Donald Trump přijal republikánskou nominaci — Demonstrace proti policejnímu násilí ve Washingtonu — Evropské sankce proti běloruským představitelům — Podvody s příspěvky pro podnikatele a firmy — Následky hurikánu Laura — Rozšíření urgentní péče — Síť nemocnic s urgentní péčí — Změny pohotovostí — Prezident zrušil návštěvu jihu Moravy — Soud v kauze sportovních dotací — Koronavirus v Německu — Zmatky při zavádění opatření v Paříži — Obžaloba za nekvalitní revizi v JE Dukovany — Zdravotní stav Alexeje Navalného — Seriál ČT24 Českem tam a zpět — Fungování bavorské pohraniční policie — Japonský premiér odstupuje — Vesnické slavnosti ohrožuje koronavirus — Festival filmové hudby v Poděbradech

Části dílu

00:37
Změny daní
  Zaměstnanci budou platit nižší daně. Koalice se dohodla na zrušení superhrubé mzdy - a také na mimořádném příspěvku důchodcům.
  01:22
  Senioři dostanou příspěvěk
   Důchodci dostanou ještě letos mimořádný příspěvek: každý pět tisíc korun. Podle vládních představitelů to má kompenzovat zvýšené náklady - třeba výdaje za potraviny.
   01:52
   Zrušení superhrubé mzdy
    Obě změny bude schvalovat parlament. Část opozice označuje jednorázový příspěvek důchodcům za populismus. Zrušení superhrubé mzdy podporuje víc stran, byť by si představovaly jiné sazby nebo jenom jednu.
    04:03
    Financování vládních slibů
     Rozhovor s ministryní financí Alenou Schillerovou (nestr. za ANO).
     07:21
     5000 korun pro seniory
      Mimořádný příspěvek pět tisíc korun mají dostat zhruba 3 miliony penzistů - vedle seniorů jsou to i invalidní důchodci nebo lidi s pozůstalostní penzí.
      09:21
      Koaliční plány na změny daní
       Rozhovor s poslancem Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti).
       12:12
       Vyšší riziko nákazy v Praze
        Ministerstvo zdravotnictví označilo Prahu jako region s vyšším rizikem nákazy koronavirem. Podle semaforu má nově oranžovou barvu.
        15:44
        Epidemiologická situace v Praze
         Rozhovor s hlavní pražskou hygieničkou Zdeňkou Jágrovou.
         17:55
         Omezení při cestách za hranice
          Počínaje zítřkem platí pro cesty z Česka do Velké Británie nová pravidla: po příletu nebo příjezdu musejí všichni do 14denní karantény.
          18:46
          Maďarsko uzavře hranice
           A hranice uzavře cizincům od 1. září taky Maďarsko. I tamní vláda tak chce bránit šíření nákazy.
           19:09
           Donald Trump přijal republikánskou nominaci
            Donald Trump přijal prezidentskou nominaci své strany. V projevu, který uzavřel republikánský stranický sjezd, slíbil snížení daní, strmý růst amerického hospodářství i hotovou vakcínu proti koronaviru do konce letošního roku.
            21:46
            Demonstrace proti policejnímu násilí ve Washingtonu
             Živý vstup Davida Miřejovského.
             23:28
             Evropské sankce proti běloruským představitelům
              Návrh sankčního seznamu Evropské unie proti Bělorusku je na světě. Shodli se na něm ministři zahraničí na neformální schůzce v Berlíně.
              25:42
              Podvody s příspěvky pro podnikatele a firmy
               Zatím největší případ podvodů s koronavirovými kompenzačními bonusy odhalila zlínská Daňová Kobra.
               27:52
               Následky hurikánu Laura
                Šest obětí a velké materiální škody po sobě ve Spojených státech zanechal hurikán Laura. Milion lidí je bez elektřiny.
                29:52
                Rozšíření urgentní péče
                 Pohotovostní ošetření pacientů, ať jsou kdekoliv v Česku, slibuje ministerstvo zdravotnictví. Dosáhnout toho chce díky síti urgentních příjmů.
                 32:23
                 Síť nemocnic s urgentní péčí
                  Součástí nové sítě urgentních příjmů je i mapa. Ta by měla zatím lidem pomoci se zorientovat v tom, kde můžou očekávat jakou péči.
                  33:27
                  Změny pohotovostí
                   A změny čekají taky pohotovosti. Nová koncepce plánuje zřídit v každém okrese aspoň jednu v nemocnici. Ordinační hodiny budou jednotné v celém Česku - od 4 odpoledne do 10 večer.
                   35:40
                   Prezident zrušil návštěvu jihu Moravy
                    Prezident Miloš Zeman příští týden na návštěvu Jihomoravského kraje nepojede. Rozhodl se tak na základě doporučení lékařů.
                    36:00
                    Soud v kauze sportovních dotací
                     V kauze údajného manipulování sportovních dotací před soudem vypovídal bývalý premiér Bohuslav Sobotka. Jako svědek popisoval tehdejší systém financování sportu.
                     37:51
                     Koronavirus v Německu
                      Epidemická situace v Německu se podle Angely Merkelové v příštích měsících zhorší.
                      38:22
                      Zmatky při zavádění opatření v Paříži
                       Zavádění přísnějších opatření proti šíření koronaviru v Paříži doprovázely zmatky. Povinnost nosit roušky všude na veřejnosti tam platí od osmi ráno.
                       40:36
                       Obžaloba za nekvalitní revizi v JE Dukovany
                        Živý vstup Kateřiny Beranové.
                        42:07
                        Zdravotní stav Alexeje Navalného
                         Zdravotní stav Alexeje Navalného zůstává vážný, příznaky onemocnění ale pomalu ustupují. Kritik režimu Vladimira Putina leží dál v bezvědomí na berlínské klinice.
                         42:35
                         Seriál ČT24 Českem tam a zpět
                          Na Vysočinu zavítal pravidelný páteční seriál na podporu regionální turistiky "Českem tam a zpět". Turisty sem láká hlavně zdejší zámek. Právě teď je ale uprostřed oprav. I bez hlavního lákadla se tu ale dokážou o turisty postarat.
                          47:46
                          Fungování bavorské pohraniční policie
                           Živý vstup Martina Jonáše.
                           49:13
                           Japonský premiér odstupuje
                            Japonský premiér Šinzó Abe odstupuje - kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu. Pětašedesátiletý politik trpí střevními potížemi, které vyžadují dlouhodobou léčbu.
                            49:50
                            Vesnické slavnosti ohrožuje koronavirus
                             Měnící se pravidla a přísnější režim na straně jedné a tradice jihomoravského folkloru na straně druhé. Některé vesnice se hodové zábavy rozhodly zrušit, jiné je navzdory koronaviru organizují.
                             51:44
                             Festival filmové hudby v Poděbradech
                              Swingovou muzikou zahájil včera večer přehlídku filmové hudby a multimédií festival Soundtrack Poděbrady s podtitulem Jedeme dál.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž50 minut
                              Další díl
                              29. srpna 2020

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                              21. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              21. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                              20. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                              19. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              19. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                              18. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. června

                              Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                              17. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám