54 minut

10. srpna 2020

Obsah dílu

Obvinění podezřelého muže — Osud domu a jeho obyvatel — Návrat obyvatel do místa neštěstí — Speciální tým pro hromadná úmrtí — Okolnosti obvinění podezřelého muže — Nepokoje a zatýkání po volbách v Bělorusku — Libanon po výbuchu — Nový semafor ČR — Koronavirus v ČR — Do Řecka jen s negativním testem — Razie na radnici Brna-střed — Zatýkání v Hongkongu — Záznamy z kauzy Mostecká uhelná u soudu — Bouřky a lijáky v Česku — Dovoz ojetých vozů — Vítané roušky na hradech a zámcích — Památka obětí bohumínské tragédie — Výhrady k zásahu hasičů — Sbírky na pomoc rodinám obětí — Protipožární cvičení pro školáky i dospělé — Odkup bytů H-System — Kompenzace pro obce — Plzeň před návštěvou M. Pompea — Odložená anexe izraelských osad — Přípravy na modernizaci Orlické přehrady — Rabování v Chicagu — Rok od úprav oddlužování — Poničená výstava o Miladě Horákové — Opatření na přeplněných plážích — Fotka Petra Horálka astronomickým snímkem dne — Průzkum středověké vesnice

Části dílu

00:38
Obvinění podezřelého muže
  Policie obvinila čtyřiapadesátiletého muže, kterého podezírá z toho, že v sobotu úmyslně zapálil byt v domě v Bohumíně. Požár si vyžádal jedenáct lidských životů.
  01:20
  Osud domu a jeho obyvatel
   Část nájemníků se postupně vrací do domu. Ten zatím stále zůstává bez elektřiny a plynu. Vedení Bohumína zřídilo krizové centrum, kam se lidé mohou obracet pro pomoc.
   04:43
   Návrat obyvatel do místa neštěstí
    Vstup redaktora Marka Slavíka.
    05:52
    Speciální tým pro hromadná úmrtí
     Kvůli tragédii v Bohumíně policie vůbec poprvé aktivovala takzvaný DVI tým. Ten tvoří experti napříč obory, kteří se zaměřují na rychlou identifikaci obětí. Nasazení mohou být jen tehdy, pokud je na místě činu 10 a více obětí.
     07:50
     Okolnosti obvinění podezřelého muže
      Hostem Událostí je Michal Król, dozorující státní zástupce.
      11:46
      Nepokoje a zatýkání po volbách v Bělorusku
       Desítky zraněných a tisíce zatčených má za následek povolební násilí v Bělorusku. Vypuklo po vyhlášení předběžných výsledků, které přisuzovaly prezidentu Alexandru Lukašenkovi 80procentní volební triumf.
       14:51
       Libanon po výbuchu
        Libanonská vláda se otřásá v základech – kvůli protestům po ničivé explozi v Bejrútu rezignovalo několik členů kabinetu, tentokrát ministryně spravedlnosti. Lidé požadují konec současné vlády a předčasné volby.
        15:18
        Nový semafor ČR
         Nová mapa, která rozděluje české regiony podle rizika nákazy covidem-19. Ministerstvo zdravotnictví většinu republiky vybarvilo bíle – což znamená zanedbatelné nebezpečí.
         18:25
         Koronavirus v ČR
          Včera přibylo 122 nových případů nákazy covid-19. To je nejméně za poslední týden, o víkendu ale tradičně bývají hodnoty nižší i kvůli menšímu množství testů.
          19:07
          Do Řecka jen s negativním testem
           Řecko ale považuje z pohledu koronavirové nákazy Českou republiku za rizikovou. A to je komplikace pro cesty do této oblíbené letní destinace. Od příštího pondělí 17. srpna tam budou naši turisté moct vstoupit jen s negativním testem na nemoc covid-19.
           20:54
           Razie na radnici Brna-střed
            Policejní zásah na radnici městské části Brno-střed. Podle jejího tajemníka nemířilo získávání dokumentů proti úřadu nebo jeho zaměstnancům. Podle Hospodářských novin se prověřování týká politiků ODS.
            21:30
            Zatýkání v Hongkongu
             Další zatýkání podle zákona o národní bezpečnosti v Hongkongu. Za údajné spolčování s cizími silami policie zadržela mediálního magnáta Jimmyho Laie.
             24:12
             Záznamy z kauzy Mostecká uhelná u soudu
              Soud v privatizační kauze Mostecké uhelné společnosti míří ke konci. Trestní senát nechal přehrát záznamy z jednání vlády, která o prodeji státního podílu rozhodla.
              26:31
              Bouřky a lijáky v Česku
               Českem prochází vlna bouřek a výstraha před před nimi platí pro většinu Česka.
               27:01
               Dovoz ojetých vozů
                Do Česka se dováží méně ojetých vozů. Letos do konce července to bylo 84 a půl tisíce použitých osobních aut. O pětinu méně než před rokem.
                27:17
                Vítané roušky na hradech a zámcích
                 Roušky uvnitř hradů a zámků nejsou povinné, ale někteří kasteláni by je u návštěvníků uvítali. Třeba v Českém Krumlově, kde na prohlídky přijdou denně až tři tisíce lidí.
                 29:07
                 Památka obětí bohumínské tragédie
                  Zpátky k tragédii, která se stala v sobotu v Bohumíně. Při požáru bytu v panelovém domě zemřelo 11 lidí.
                  30:04
                  Výhrady k zásahu hasičů
                   Po sobotním požáru se na sociálních sítích i mezi svědky objevila kritika postupu hasičů. Ti pochybení odmítli – a podpořil je například i ministr vnitra. Hasiči dnes České televizi ukázali techniku, kterou měli při zásahu k dispozici.
                   32:44
                   Sbírky na pomoc rodinám obětí
                    Finanční pomoc postiženým už slíbil Moravskoslezský kraj. Sto tisíc korun má připadnout pozůstalým, poloviční suma zraněným.
                    33:57
                    Protipožární cvičení pro školáky i dospělé
                     V případě Bohumína šlo o útok žháře – v takovém případě jsou podle hasičů oběti bezmocné. U běžných požárů ale často rozhoduje o životech to, zda lidé vědí, co mají dělat.
                     36:14
                     Odkup bytů H-System
                      Byty v Horoměřicích po zkrachovalé společnosti H-System si budou moct současní obyvatelé odkoupit se slevou. Podle šéfa věřitelského výboru Petra Pavla bude cena až o 25 procent nižší, než je tržní hodnota nemovitostí.
                      36:43
                      Kompenzace pro obce
                       Ministerstvo financí odeslalo obcím více než třináct miliard korun jako kompenzaci za nižší příjmy z daní kvůli koronaviru. Radnice peníze na svých účtech budou mít zhruba v polovině měsíce.
                       39:03
                       Plzeň před návštěvou M. Pompea
                        Plzeň se připravuje na úterní návštěvu ministra zahraničí USA Mikea Pompea. Hned první den svého pobytu v ČR přijede v doprovodu českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka do Plzně.
                        40:10
                        Odložená anexe izraelských osad
                         Anexe izraelských osad na Západním břehu Jordánu nezačala ani více než měsíc po původně stanoveném datu. Premiér Benjamin Netanjahu na ní ale trvá. Na sporném území Západního břehu mezitím vládne napjaté čekání.
                         42:23
                         Přípravy na modernizaci Orlické přehrady
                          Orlickou přehradu čekají úpravy za miliardu a půl – měly by ji připravit na to, aby odolala i desetitisícileté vodě. Výběr dodavatele zatím provázejí potíže, stát chce ale už příští rok začít stavět.
                          44:42
                          Rabování v Chicagu
                           Sto lidí ve vazbě a třináct zraněných policistů – výsledek nočních nepokojů v Chicagu. Davy několik hodin rabovaly obchody a střetly se s policií.
                           45:00
                           Rok od úprav oddlužování
                            Téměř 35 tisíc lidí využilo za první rok jednodušší cestu k oddlužení. Od loňského léta už žadatel o osobní bankrot nemusí prokázat schopnost splatit aspoň třetinu závazků. Po první vlně zájmu ale počet nově vyhlášených osobních bankrotů klesá.
                            47:19
                            Poničená výstava o Miladě Horákové
                             V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Na deseti panelech byly dobové fotografie i snímky historických dokumentů o rehabilitaci političky z roku 1989.
                             48:03
                             Opatření na přeplněných plážích
                              Na nejrušnější místa Paříže ode dneška jen s rouškou. Povinné jsou na březích Seiny nebo v parku na kopci Montmartre. Meteorologové přitom Pařížany právě varovali před vysokými teplotami.
                              50:19
                              Fotka Petra Horálka astronomickým snímkem dne
                               Perseidy z Persea – tak se jmenuje oceněný snímek českého fotografa Petra Horálka. Vybrala ho americká NASA jako astronomickou fotku dne. Meteorický roj fotil 51 hodin a dalších 450 hodin fotku zpracovával.
                               50:44
                               Průzkum středověké vesnice
                                Unikátní výzkum v předpolí lomu Bílina. V místech, kde se bude v budoucnu těžit uhlí, odkrývají archeologové středověkou vesnici Nesvětice. Zkoumají všechny stavby, které v ní byly.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž53 minut
                                Další díl
                                11. srpna 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Headlines — Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve střuktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                21. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                20. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                20. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                19. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                19. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                18. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                18. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                17. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám