10. srpen 2020

Obsah dílu

Obvinění podezřelého muže — Osud domu a jeho obyvatel — Návrat obyvatel do místa neštěstí — Speciální tým pro hromadná úmrtí — Okolnosti obvinění podezřelého muže — Nepokoje a zatýkání po volbách v Bělorusku — Libanon po výbuchu — Nový semafor ČR — Koronavirus v ČR — Do Řecka jen s negativním testem — Razie na radnici Brna-střed — Zatýkání v Hongkongu — Záznamy z kauzy Mostecká uhelná u soudu — Bouřky a lijáky v Česku — Dovoz ojetých vozů — Vítané roušky na hradech a zámcích — Památka obětí bohumínské tragédie — Výhrady k zásahu hasičů — Sbírky na pomoc rodinám obětí — Protipožární cvičení pro školáky i dospělé — Odkup bytů H-System — Kompenzace pro obce — Plzeň před návštěvou M. Pompea — Odložená anexe izraelských osad — Přípravy na modernizaci Orlické přehrady — Rabování v Chicagu — Rok od úprav oddlužování — Poničená výstava o Miladě Horákové — Opatření na přeplněných plážích — Fotka Petra Horálka astronomickým snímkem dne — Průzkum středověké vesnice

Části dílu

00:38
Obvinění podezřelého muže
  Policie obvinila čtyřiapadesátiletého muže, kterého podezírá z toho, že v sobotu úmyslně zapálil byt v domě v Bohumíně. Požár si vyžádal jedenáct lidských životů.
  01:20
  Osud domu a jeho obyvatel
   Část nájemníků se postupně vrací do domu. Ten zatím stále zůstává bez elektřiny a plynu. Vedení Bohumína zřídilo krizové centrum, kam se lidé mohou obracet pro pomoc.
   04:43
   Návrat obyvatel do místa neštěstí
    Vstup redaktora Marka Slavíka.
    05:52
    Speciální tým pro hromadná úmrtí
     Kvůli tragédii v Bohumíně policie vůbec poprvé aktivovala takzvaný DVI tým. Ten tvoří experti napříč obory, kteří se zaměřují na rychlou identifikaci obětí. Nasazení mohou být jen tehdy, pokud je na místě činu 10 a více obětí.
     07:50
     Okolnosti obvinění podezřelého muže
      Hostem Událostí je Michal Król, dozorující státní zástupce.
      11:46
      Nepokoje a zatýkání po volbách v Bělorusku
       Desítky zraněných a tisíce zatčených má za následek povolební násilí v Bělorusku. Vypuklo po vyhlášení předběžných výsledků, které přisuzovaly prezidentu Alexandru Lukašenkovi 80procentní volební triumf.
       14:51
       Libanon po výbuchu
        Libanonská vláda se otřásá v základech – kvůli protestům po ničivé explozi v Bejrútu rezignovalo několik členů kabinetu, tentokrát ministryně spravedlnosti. Lidé požadují konec současné vlády a předčasné volby.
        15:18
        Nový semafor ČR
         Nová mapa, která rozděluje české regiony podle rizika nákazy covidem-19. Ministerstvo zdravotnictví většinu republiky vybarvilo bíle – což znamená zanedbatelné nebezpečí.
         18:25
         Koronavirus v ČR
          Včera přibylo 122 nových případů nákazy covid-19. To je nejméně za poslední týden, o víkendu ale tradičně bývají hodnoty nižší i kvůli menšímu množství testů.
          19:07
          Do Řecka jen s negativním testem
           Řecko ale považuje z pohledu koronavirové nákazy Českou republiku za rizikovou. A to je komplikace pro cesty do této oblíbené letní destinace. Od příštího pondělí 17. srpna tam budou naši turisté moct vstoupit jen s negativním testem na nemoc covid-19.
           20:54
           Razie na radnici Brna-střed
            Policejní zásah na radnici městské části Brno-střed. Podle jejího tajemníka nemířilo získávání dokumentů proti úřadu nebo jeho zaměstnancům. Podle Hospodářských novin se prověřování týká politiků ODS.
            21:30
            Zatýkání v Hongkongu
             Další zatýkání podle zákona o národní bezpečnosti v Hongkongu. Za údajné spolčování s cizími silami policie zadržela mediálního magnáta Jimmyho Laie.
             24:12
             Záznamy z kauzy Mostecká uhelná u soudu
              Soud v privatizační kauze Mostecké uhelné společnosti míří ke konci. Trestní senát nechal přehrát záznamy z jednání vlády, která o prodeji státního podílu rozhodla.
              26:31
              Bouřky a lijáky v Česku
               Českem prochází vlna bouřek a výstraha před před nimi platí pro většinu Česka.
               27:01
               Dovoz ojetých vozů
                Do Česka se dováží méně ojetých vozů. Letos do konce července to bylo 84 a půl tisíce použitých osobních aut. O pětinu méně než před rokem.
                27:17
                Vítané roušky na hradech a zámcích
                 Roušky uvnitř hradů a zámků nejsou povinné, ale někteří kasteláni by je u návštěvníků uvítali. Třeba v Českém Krumlově, kde na prohlídky přijdou denně až tři tisíce lidí.
                 29:07
                 Památka obětí bohumínské tragédie
                  Zpátky k tragédii, která se stala v sobotu v Bohumíně. Při požáru bytu v panelovém domě zemřelo 11 lidí.
                  30:04
                  Výhrady k zásahu hasičů
                   Po sobotním požáru se na sociálních sítích i mezi svědky objevila kritika postupu hasičů. Ti pochybení odmítli – a podpořil je například i ministr vnitra. Hasiči dnes České televizi ukázali techniku, kterou měli při zásahu k dispozici.
                   32:44
                   Sbírky na pomoc rodinám obětí
                    Finanční pomoc postiženým už slíbil Moravskoslezský kraj. Sto tisíc korun má připadnout pozůstalým, poloviční suma zraněným.
                    33:57
                    Protipožární cvičení pro školáky i dospělé
                     V případě Bohumína šlo o útok žháře – v takovém případě jsou podle hasičů oběti bezmocné. U běžných požárů ale často rozhoduje o životech to, zda lidé vědí, co mají dělat.
                     36:14
                     Odkup bytů H-System
                      Byty v Horoměřicích po zkrachovalé společnosti H-System si budou moct současní obyvatelé odkoupit se slevou. Podle šéfa věřitelského výboru Petra Pavla bude cena až o 25 procent nižší, než je tržní hodnota nemovitostí.
                      36:43
                      Kompenzace pro obce
                       Ministerstvo financí odeslalo obcím více než třináct miliard korun jako kompenzaci za nižší příjmy z daní kvůli koronaviru. Radnice peníze na svých účtech budou mít zhruba v polovině měsíce.
                       39:03
                       Plzeň před návštěvou M. Pompea
                        Plzeň se připravuje na úterní návštěvu ministra zahraničí USA Mikea Pompea. Hned první den svého pobytu v ČR přijede v doprovodu českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka do Plzně.
                        40:10
                        Odložená anexe izraelských osad
                         Anexe izraelských osad na Západním břehu Jordánu nezačala ani více než měsíc po původně stanoveném datu. Premiér Benjamin Netanjahu na ní ale trvá. Na sporném území Západního břehu mezitím vládne napjaté čekání.
                         42:23
                         Přípravy na modernizaci Orlické přehrady
                          Orlickou přehradu čekají úpravy za miliardu a půl – měly by ji připravit na to, aby odolala i desetitisícileté vodě. Výběr dodavatele zatím provázejí potíže, stát chce ale už příští rok začít stavět.
                          44:42
                          Rabování v Chicagu
                           Sto lidí ve vazbě a třináct zraněných policistů – výsledek nočních nepokojů v Chicagu. Davy několik hodin rabovaly obchody a střetly se s policií.
                           45:00
                           Rok od úprav oddlužování
                            Téměř 35 tisíc lidí využilo za první rok jednodušší cestu k oddlužení. Od loňského léta už žadatel o osobní bankrot nemusí prokázat schopnost splatit aspoň třetinu závazků. Po první vlně zájmu ale počet nově vyhlášených osobních bankrotů klesá.
                            47:19
                            Poničená výstava o Miladě Horákové
                             V noci na dnešek někdo poničil panely z výstavy připomínající justiční vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Na deseti panelech byly dobové fotografie i snímky historických dokumentů o rehabilitaci političky z roku 1989.
                             48:03
                             Opatření na přeplněných plážích
                              Na nejrušnější místa Paříže ode dneška jen s rouškou. Povinné jsou na březích Seiny nebo v parku na kopci Montmartre. Meteorologové přitom Pařížany právě varovali před vysokými teplotami.
                              50:19
                              Fotka Petra Horálka astronomickým snímkem dne
                               Perseidy z Persea – tak se jmenuje oceněný snímek českého fotografa Petra Horálka. Vybrala ho americká NASA jako astronomickou fotku dne. Meteorický roj fotil 51 hodin a dalších 450 hodin fotku zpracovával.
                               50:44
                               Průzkum středověké vesnice
                                Unikátní výzkum v předpolí lomu Bílina. V místech, kde se bude v budoucnu těžit uhlí, odkrývají archeologové středověkou vesnici Nesvětice. Zkoumají všechny stavby, které v ní byly.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž54 minut
                                Další díl
                                11. srpen 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                26. březen

                                Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                                26. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                26. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                25. březen

                                Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                                25. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                25. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. březen

                                Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                                24. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 3. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám