50 minut

9. srpna 2020

Obsah dílu

Tragický požár v Bohumíně — Tragický požár v Bohumíně — Tragický požár v Bohumíně — Časová osa požáru — Vyšetřování požáru — Vyšetřování požáru — Reakce politiků — Návrat do vyhořelého domu — Zásah hasičů v Bohumíně — Postup hasičů — Nájemníci z vyhořelého domu — Úmyslně založené požáry — Tragické požáry — Bezpečnostní pravidla v panelových domech — Jak se chovat při požáru — Vyšetřování požáru — Čeští záchranáři v Bejrútu — Koronavirus v USA — Údajný střet zájmů premiéra Babiše — Koronavirus v ČR — Rychlejší daňové odpisy majetku — Rychlejší daňové odpisy majetku — Stavební spoření — Prezidentské volby v Bělorusku — Sedmdesát pět let od svržení atomové bomby — Nebezpečné chování na řekách — 70 let od likvidace klášterů — Moto GP v Brně

Části dílu

00:39
Tragický požár v Bohumíně
  Jedenáct životů si vyžádal včerejší požár v bohumínském panelovém domě. Šest lidí uhořelo. Dalších pět zemřelo poté, co vyskočili z okna bytu v jedenáctém patře.
  01:58
  Tragický požár v Bohumíně
   Hustého dýmu z 11. patra panelového domu si lidé všimli před šestou večerní. První jednotka hasičů dorazila na místo po pěti minutách od oznámení.
   04:50
   Tragický požár v Bohumíně
    Živý vstup Jana Pirkla a Jiřího Šímy.
    07:12
    Časová osa požáru
     Připomeňme si teď hlavní momenty včerejší události - tedy požáru tohoto bytu.
     08:04
     Vyšetřování požáru
      I když už hasiči i policisté zajistili na místě řadu stop a našli pozůstatky hořlavin, vyšetřování je zatím na začátku. Zadrženého muže sice podezřívají, obvinění ale dosud nepadlo.
      09:59
      Vyšetřování požáru
       Hostem Událostí je Jan Hamáček, vicepremiér a ministr vnitra.
       13:25
       Reakce politiků
        Krátce po tragédii se začali k situaci vyjadřovat také politici. Řada z nich konstatovala, že proti takovému úmyslnému činu se nelze účinně systémově bránit.
        15:07
        Návrat do vyhořelého domu
         Zpátky do svých bytů se mohli vrátit nájemníci postiženého domu - s výjimkou obyvatel dvou nejvyšších pater. Někteří si jenom vyzvedli věci, jiní zůstali.
         16:40
         Zásah hasičů v Bohumíně
          Někteří svědci včerejší tragédie tvrdí, že zásah hasičů nebyl dost rychlý a profesionální. Proti tomu se ohradilo vedení sboru. Tvrdí, že hasiči pro záchranu lidí udělali vše tak, jak měli.
          19:20
          Postup hasičů
           Hostem Událostí je ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.
           22:42
           Nájemníci z vyhořelého domu
            V zasaženém panelovém domě je podle města 60 bytových jednotek s více než stovkou nájemníků. Ti všichni museli noc strávit jinde.
            24:04
            Úmyslně založené požáry
             Úmyslně založené požáry domů způsobily v Česku řadu tragédií. Tou nejhorší byl dosud výbuch plynu na sídlišti ve Frenštátě pod Radhoštěm před sedmi lety.
             26:30
             Tragické požáry
              Jak zaznělo, 11 obětí požáru Česko ve své moderní historii nepamatuje.
              27:22
              Bezpečnostní pravidla v panelových domech
               A jak jsou obecně chráněné české paneláky před požáry? Bezpečnostní pravidla jsou pro různé budovy různá. Rozhoduje i to, kdy byly postavené.
               29:03
               Jak se chovat při požáru
                Kromě obecných pravidel bezpečnosti je zásadní, jak se budou chovat lidé v kritické chvíli. Když vznikne požár v místnosti a má možnost se šířit, je jen několik minut na jeho uhašení.
                30:56
                Vyšetřování požáru
                 Živý vstup Jana Pirkla.
                 32:11
                 Čeští záchranáři v Bejrútu
                  Tragická bilance úterního výbuchu v Bejrútu vystoupala na 220 mrtvých a víc než sedm tisíc zraněných. Stovka lidí se pořád pohřešuje.
                  34:51
                  Koronavirus v USA
                   Počet všech případů koronaviru v USA dnes podle agentury Reuters překonal hranici pěti milionů.
                   35:10
                   Údajný střet zájmů premiéra Babiše
                    Ministryně pro místní rozvoj požádá resort spravedlnosti o vyjádření ke stanovisku Nejvyššího státního zástupce ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
                    36:22
                    Koronavirus v ČR
                     V Česku je momentálně už přes 5 tisíc aktivních případů nemoci covid-19.
                     37:37
                     Rychlejší daňové odpisy majetku
                      Rychlejší daňové odpisy majetku - plán vlády jak podpořit investice českých firem v době koronavirové krize. Má jít ale o věci zakoupené letos nebo příští rok.
                      38:08
                      Rychlejší daňové odpisy majetku
                       Resort financí pracuje na několika variantách - ještě v létě by je měla projednat koaliční rada. Záměr vítají i opoziční strany.
                       40:42
                       Stavební spoření
                        Zájem o produkty stavebních spořitelen roste.
                        41:02
                        Prezidentské volby v Bělorusku
                         Bělorusko sčítá hlasy po prezidentských volbách. Už šesté vítězství v řadě pro Alexandra Lukašenka je podle pozorovatelů téměř jisté.
                         43:19
                         Sedmdesát pět let od svržení atomové bomby
                          Japonské Nagasaki si připomnělo sedmdesát pět let od svržení atomové bomby, která na konci druhé světové války zpustošila město a zabila desítky tisíc lidí.
                          43:39
                          Nebezpečné chování na řekách
                           Policisté našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po kterých od čtvrtka pátrali. Oproti tomu v jižních Čechách stále pohřešují jednoho vodáka, který včera vypadl z lodi na jezu v Dráchově.
                           45:19
                           70 let od likvidace klášterů
                            Mše v Želivě na Pelhřimovsku připomněla 70 let od likvidace tuzemských klášterů.
                            46:15
                            Moto GP v Brně
                             V Brně skončila Velká cena silničních motocyklů. Hlavní závod odpoledne přes plot sledovalo 340 fanoušků.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             10. srpna 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                             11. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             11. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                             10. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             9. června

                             Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                             9. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             9. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             8. června

                             Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                             8. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             8. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám