9. srpen 2020

Obsah dílu

Tragický požár v Bohumíně — Tragický požár v Bohumíně — Tragický požár v Bohumíně — Časová osa požáru — Vyšetřování požáru — Vyšetřování požáru — Reakce politiků — Návrat do vyhořelého domu — Zásah hasičů v Bohumíně — Postup hasičů — Nájemníci z vyhořelého domu — Úmyslně založené požáry — Tragické požáry — Bezpečnostní pravidla v panelových domech — Jak se chovat při požáru — Vyšetřování požáru — Čeští záchranáři v Bejrútu — Koronavirus v USA — Údajný střet zájmů premiéra Babiše — Koronavirus v ČR — Rychlejší daňové odpisy majetku — Rychlejší daňové odpisy majetku — Stavební spoření — Prezidentské volby v Bělorusku — Sedmdesát pět let od svržení atomové bomby — Nebezpečné chování na řekách — 70 let od likvidace klášterů — Moto GP v Brně

Části dílu

00:39
Tragický požár v Bohumíně
  Jedenáct životů si vyžádal včerejší požár v bohumínském panelovém domě. Šest lidí uhořelo. Dalších pět zemřelo poté, co vyskočili z okna bytu v jedenáctém patře.
  01:58
  Tragický požár v Bohumíně
   Hustého dýmu z 11. patra panelového domu si lidé všimli před šestou večerní. První jednotka hasičů dorazila na místo po pěti minutách od oznámení.
   04:50
   Tragický požár v Bohumíně
    Živý vstup Jana Pirkla a Jiřího Šímy.
    07:12
    Časová osa požáru
     Připomeňme si teď hlavní momenty včerejší události - tedy požáru tohoto bytu.
     08:04
     Vyšetřování požáru
      I když už hasiči i policisté zajistili na místě řadu stop a našli pozůstatky hořlavin, vyšetřování je zatím na začátku. Zadrženého muže sice podezřívají, obvinění ale dosud nepadlo.
      09:59
      Vyšetřování požáru
       Hostem Událostí je Jan Hamáček, vicepremiér a ministr vnitra.
       13:25
       Reakce politiků
        Krátce po tragédii se začali k situaci vyjadřovat také politici. Řada z nich konstatovala, že proti takovému úmyslnému činu se nelze účinně systémově bránit.
        15:07
        Návrat do vyhořelého domu
         Zpátky do svých bytů se mohli vrátit nájemníci postiženého domu - s výjimkou obyvatel dvou nejvyšších pater. Někteří si jenom vyzvedli věci, jiní zůstali.
         16:40
         Zásah hasičů v Bohumíně
          Někteří svědci včerejší tragédie tvrdí, že zásah hasičů nebyl dost rychlý a profesionální. Proti tomu se ohradilo vedení sboru. Tvrdí, že hasiči pro záchranu lidí udělali vše tak, jak měli.
          19:20
          Postup hasičů
           Hostem Událostí je ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.
           22:42
           Nájemníci z vyhořelého domu
            V zasaženém panelovém domě je podle města 60 bytových jednotek s více než stovkou nájemníků. Ti všichni museli noc strávit jinde.
            24:04
            Úmyslně založené požáry
             Úmyslně založené požáry domů způsobily v Česku řadu tragédií. Tou nejhorší byl dosud výbuch plynu na sídlišti ve Frenštátě pod Radhoštěm před sedmi lety.
             26:30
             Tragické požáry
              Jak zaznělo, 11 obětí požáru Česko ve své moderní historii nepamatuje.
              27:22
              Bezpečnostní pravidla v panelových domech
               A jak jsou obecně chráněné české paneláky před požáry? Bezpečnostní pravidla jsou pro různé budovy různá. Rozhoduje i to, kdy byly postavené.
               29:03
               Jak se chovat při požáru
                Kromě obecných pravidel bezpečnosti je zásadní, jak se budou chovat lidé v kritické chvíli. Když vznikne požár v místnosti a má možnost se šířit, je jen několik minut na jeho uhašení.
                30:56
                Vyšetřování požáru
                 Živý vstup Jana Pirkla.
                 32:11
                 Čeští záchranáři v Bejrútu
                  Tragická bilance úterního výbuchu v Bejrútu vystoupala na 220 mrtvých a víc než sedm tisíc zraněných. Stovka lidí se pořád pohřešuje.
                  34:51
                  Koronavirus v USA
                   Počet všech případů koronaviru v USA dnes podle agentury Reuters překonal hranici pěti milionů.
                   35:10
                   Údajný střet zájmů premiéra Babiše
                    Ministryně pro místní rozvoj požádá resort spravedlnosti o vyjádření ke stanovisku Nejvyššího státního zástupce ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
                    36:22
                    Koronavirus v ČR
                     V Česku je momentálně už přes 5 tisíc aktivních případů nemoci covid-19.
                     37:37
                     Rychlejší daňové odpisy majetku
                      Rychlejší daňové odpisy majetku - plán vlády jak podpořit investice českých firem v době koronavirové krize. Má jít ale o věci zakoupené letos nebo příští rok.
                      38:08
                      Rychlejší daňové odpisy majetku
                       Resort financí pracuje na několika variantách - ještě v létě by je měla projednat koaliční rada. Záměr vítají i opoziční strany.
                       40:42
                       Stavební spoření
                        Zájem o produkty stavebních spořitelen roste.
                        41:02
                        Prezidentské volby v Bělorusku
                         Bělorusko sčítá hlasy po prezidentských volbách. Už šesté vítězství v řadě pro Alexandra Lukašenka je podle pozorovatelů téměř jisté.
                         43:19
                         Sedmdesát pět let od svržení atomové bomby
                          Japonské Nagasaki si připomnělo sedmdesát pět let od svržení atomové bomby, která na konci druhé světové války zpustošila město a zabila desítky tisíc lidí.
                          43:39
                          Nebezpečné chování na řekách
                           Policisté našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po kterých od čtvrtka pátrali. Oproti tomu v jižních Čechách stále pohřešují jednoho vodáka, který včera vypadl z lodi na jezu v Dráchově.
                           45:19
                           70 let od likvidace klášterů
                            Mše v Želivě na Pelhřimovsku připomněla 70 let od likvidace tuzemských klášterů.
                            46:15
                            Moto GP v Brně
                             V Brně skončila Velká cena silničních motocyklů. Hlavní závod odpoledne přes plot sledovalo 340 fanoušků.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             10. srpen 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             1. duben

                             Headlines — Jednání politiků o omezení vlastních platů — Základní platy ústavních činitelů — Rusko předsedá RB OSN — Útěky před válkou — Dražší české pivo — Rekonstrukce dálnice D1 mezi Vyškovem a Kroměříží — Praní špinavých peněz v Moldavsku — Po třech dnech opustil papež František nemocnici v Římě — Slabé tornádo se objevilo v okolí Letovic na Blanensku — Musoleum Davida Černého — Hospodaření obcí a krajů — Hospodaření veřejných rozpočtů — Vlna tornád ve Spojených státech — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Olomouci-Chválkovicích — Otevírání památek v Česku — V Česku stále chybí některé léky — Množství léků vrácených do lékáren — Problémy se závislostí na lécích — Rekordní tání ledovců v Rakousku — Napětí uprostřed Tchajwanského průlivu — Ukliďme Česko — Příběhy zavražděných odbojářů z věznice na Cejlu — Referendum o větrných elektrárnách — Teorie Velkého třesku — Knihovna Milana Kundery — Referendum o elektrických koloběžkách v Paříži — Otevření Frantovy budovy — Nízká hladina Orlické přehrady

                             1. 4. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. duben

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             1. 4. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             31. březen

                             Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                             31. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 3. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                             30. 3. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. březen

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 3. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám