54 minut

10. července 2020

Obsah dílu

Kompenzační bonus pro pracující na dohodu — Podpora pracujících na dohodu — Paušální daň — Kompenzace pro další pracující — Střet vlaků v nádraží — Vyrovnaný prezidentský souboj v Polsku — Rekordní šíření nákazy v USA — Omezení na Kutnohorsku kvůli nákaze — Denní nárůst počtu nakažených — Rudolf Jindrák možným zmocněncem pro konzultace s Ruskem — Výstraha před bouřkami — Investice do vodíkové strategie — Soud kvůli zřícení letu MH17 — Digitálně zrestaurovaný Kouř v kinech — Inflace v ČR — Zemřel Svatopluk Matyáš — Fronta na Sněžku — Podpora turismu v ČT — 80 let od bitvy o Británii — Okolnosti bitvy o Británii — Čechoslováci v bitvě o Británii — Okamžiky vzniku československé exilové vlády — Radary Varnsdorf — Emoce kolem přístaviště v Hřensku — Páteční odjezdy na dovolenou — Bariéry proti záplavám v Benátkách — Alkohol u cyklistů — Tvrdší tresty za rasismus na fotbalu — Pojistka na ukradené lodní motory — Přírůstek v Zoo Dvůr Králové — Hudební festival Znojmo

Části dílu

00:37
Kompenzační bonus pro pracující na dohodu
  Další mimořádná schůze sněmovny a další schválená kompenzace lidem, kteří se ocitli bez příjmu kvůli vládním koronavirovým zákazům. Tentokrát se týká pracovníků na dohodu, kterých je přes sto tisíc.
  01:14
  Podpora pracujících na dohodu
   Pomoc pracovníkům na dohodu sněmovna schválila zrychleně už v prvním čtení. Teď novelu posoudí senátoři.
   04:04
   Paušální daň
    Poslanci schválili ještě další změnu pro podnikatele – paušální daň – i když zatím jen v úvodním čtení. Živnostníci s ročním příjmem do osmi set tisíc korun by mohli od ledna mít jen jeden odvod - 5740 korun měsíčně.
    05:09
    Kompenzace pro další pracující
     Hostem Událostí je poslanec Vít Rakušan, předseda STAN.
     08:31
     Střet vlaků v nádraží
      Živý vstup redaktora Ondřeje Pražáka.
      09:40
      Vyrovnaný prezidentský souboj v Polsku
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
       11:45
       Rekordní šíření nákazy v USA
        Další rekord v šíření nákazy koronavirem ve Spojených státech. Ve čtvrtek testy odhalily 65 tisíc nových případů. Stoupají i počty obětí, kterých bylo 841.
        12:07
        Omezení na Kutnohorsku kvůli nákaze
         Hygienici zavedli mimořádná opatření v dalším českém ohnisku koronaviru. Po Karvinsku se zákazy obnovují taky v okrese Kutná Hora. Od půlnoci tam lidé budou muset v obchodech, na úřadech a v ostatních veřejných budovách znovu povinně nosit roušku.
         14:44
         Denní nárůst počtu nakažených
          Včera bylo nových případů koronaviru v Česku znovu nad 100 – konkrétně testy nákazu potvrdily u 105 lidí.
          15:37
          Rudolf Jindrák možným zmocněncem pro konzultace s Ruskem
           Zmocněncem pro konzultace Česka s Ruskem se má stát ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Navrhl to ministr zahraničí, mandát ještě projedná vláda.
           15:57
           Výstraha před bouřkami
            Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
            17:22
            Investice do vodíkové strategie
             430 miliard eur do deseti let chce dát Evropská komise na podporu produkce a spotřeby vodíku. Právě ten má pomoct evropskému hospodářství snížit emise skleníkových plynů. Hlavním stoupencem vodíkové strategie je Německo, které momentálně Unii předsedá.
             19:48
             Soud kvůli zřícení letu MH17
              V případu sestřelení letu MH17 zažaluje Nizozemsko Rusko u Evropského soudu pro lidská práva. K neštěstí došlo v roce 2014 nad východní Ukrajinou v oblasti ovládané separatisty.
              20:14
              Digitálně zrestaurovaný Kouř v kinech
               Kouř je zpátky v kinech. Muzikál totalitního věku od režiséra Tomáše Vorla měl premiéru před téměř třiceti lety. Teď je nejmladším snímkem, který ze sbírek Národního filmového archivu prošel digitálním restaurováním.
               22:56
               Inflace v ČR
                V Česku se dál zdražuje. V červnu stouply ceny v porovnání s loňskem o 3,3 procenta. Tempo po květnovém zpomalení opět zrychlilo.
                25:14
                Zemřel Svatopluk Matyáš
                 Zemřel herec Svatopluk Matyáš. Bylo mu 90 let. Známý je z filmů Nebeští jezdci nebo Setkání v červenci. Účinkoval taky v seriálech Kamenný řád či Přátelé Zeleného údolí.
                 25:37
                 Fronta na Sněžku
                  Turisté obsadili nejvyšší horu Česka. Fronta dlouhá téměř dvě stě metrů se vytvořila na dolní stanici lanovky na Sněžku. Lidé čekali přes tři hodiny. Přitom horní úsek lanovky zůstal kvůli silnému větru mimo provoz.
                  25:58
                  Podpora turismu v ČT
                   Vstup Michala Kubala.
                   31:20
                   80 let od bitvy o Británii
                    Odešli z okupované vlasti, aby mohli bojovat proti nacistickému zlu. Činy československých letců ve Velké Británii se zapsaly do dějin. Přesně před 80 lety začalo zlomové střetnutí 2. světové války – bitva o Británii.
                    32:17
                    Okolnosti bitvy o Británii
                     Letecká bitva měla nacistům připravit půdu pro invazi do Británie. Velitel Luftwaffe Hermann Göring chtěl rozprášit královské letectvo a zničit jeho základny, britské přístavy i továrny.
                     35:15
                     Čechoslováci v bitvě o Británii
                      Do bitvy o Británii se zapojily desítky československých letců.
                      37:13
                      Okamžiky vzniku československé exilové vlády
                       Na den přesně před 80 lety vznikla v Londýně československá exilová vláda. V Británii se začaly shromažďovat tisíce československých vojáků, kteří po pádu Francie chtěli dál bojovat s Hitlerem.
                       39:56
                       Radary Varnsdorf
                        Město Varnsdorf pochybilo, když vybíráním pokut za rychlost pověřilo soukromou firmu Water Solar Technology. Dnes o tom rozhodl krajský soud v Ústí nad Labem. Podle něho bylo protizákonné, že firma dostávala finanční odměnu za každou vybranou pokutu.
                        40:35
                        Emoce kolem přístaviště v Hřensku
                         Spor o stavbu na Labi míří před soud. Kvůli přístavnímu molu se nepohodly dvě státní instituce. Ředitelství vodních cest podalo správní žalobu na Národní park České Švýcarsko.
                         42:35
                         Páteční odjezdy na dovolenou
                          Na Mikulovsku je Michal Čejka.
                          44:42
                          Bariéry proti záplavám v Benátkách
                           Benátky čelí nejisté budoucnosti. A to nejen kvůli propadu turismu způsobenému pandemií koronaviru. Větší výzvu přináší takzvaná acqua alta – tedy přílivové záplavy v kombinaci s rostoucí hladinou oceánů.
                           46:48
                           Alkohol u cyklistů
                            Alkohol za řídítky – každý čtvrtý cyklista, který měl loni v Česku dopravní nehodu, byl podle policejních statistik opilý. Letos je to zatím podobné. Policisté na ně proto se začátkem prázdnin začali víc dohlížet.
                            47:28
                            Tvrdší tresty za rasismus na fotbalu
                             Hučení na hráče tmavé pleti - situace se v posledních měsících opakovala na několika českých fotbalových stadionech. Klubům za tyto projevy fanoušků hrozí pokuty a vedení ligy je chce od příští sezony zvýšit.
                             49:56
                             Pojistka na ukradené lodní motory
                              Nečekané problémy řeší vodní záchranáři na přehradě Rozkoš na Náchodsku. Mají vrátit vyplacenou pojistku, za kterou si koupili dva nové lodní motory. Ty původní jim někdo ukradl.
                              51:43
                              Přírůstek v Zoo Dvůr Králové
                               Safari park ve Dvoře Králové se na sociálních sítích pochlubil novým přírůstkem – samici lva berberského se před pěti dny narodila tři mláďata. Pohlaví určí zoologové později při celkové zdravotní prohlídce.
                               52:06
                               Hudební festival Znojmo
                                Koncertem houslisty Pavla Šporcla začal Hudební festival Znojmo. Navzdory pandemii koronaviru se událost - jako jedna z mála - koná v původním termínu i rozsahu.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                11. července 2020

                                Přehled dílů

                                8273 dostupných
                                Stopáž55 minut

                                25. června

                                Headlines — Jednání tripartity o platech — Požadavky odborů a zaměstnavatelů — Julian Asange míří ke svobodě — Kauza kolem dokumentů Wikileaks — Jednání prezidenta s Fialou a Babišem — Trasa vysokorychlostní tratě přes Ústecký kraj — Boje v Pásmu Gazy — Vojenská služba ortodoxních židů — Spuštění systému elektronických vězeňských náramků — Představení Jiřího Kyliána v Národním divadle — Dodávky munice Ukrajině — Přístupové rozhovory Ukrajiny s EU — Rusko omezí přístup k médiím z EU — Mezinárodní zatykač na ruské prominenty — Jednání poslanecké sněmovny — Náročná operace těžce zraněného muže — Úspěch českých potápěčů — Výbuch domu na Náchodsku — Nejužší ulička v Praze — Změny v penzijním spoření — Jak si lidé spoří na penzi — Vedení nové Evropské komise — Kompletní Ústavní soud — Zákaz vstupu do lesů na Blanensku — Nepokoje v Nairobi — Předvolební kampaň ve Francii — Požár v jihokorejské továrně — Modernizace vodárenské infrastruktury — Pokus o loupež v klenotnictví — Spory o kasino v Chřáštaněch — Kemp Radava na Písecku — Ministr Lipavský v Turecku — Vzorky z odvrácené strany Měsíce — Dobrovolnici v ČR

                                25. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                25. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                24. června

                                Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru, odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                                24. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                24. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                23. června

                                Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                                23. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                23. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                22. června

                                Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                                22. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                22. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 6. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                21. 6. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                21. června

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 6. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám