50 minut

11. července 2020

Obsah dílu

Kompenzace pro obce za epidemii — 13 miliard korun pro obce — Veřejné stavební zakázky obcí — Předvečer prezidentských voleb v Polsku — Kauza ruského hackera Nikulina — Česká stopa v případu S. Nikulina — Koronavirus na Kutnohorsku — Koronavirus v ČR — Roušky v Chorvatsku — Bouřky v ČR — Povodňová bdělost pro část Česka — Významný obchod na českém energetickém trhu — Výstava komiksových dějin českého národa — Trump zmírnil svému poradci trest uložený soudem — 25 let od masakru ve Srebrenici — Nová centra pro odhalování vad srdce — Teplické oslavy konce druhé světové války — Příčiny srážky vlaků v Praze — Porušování pravidel turisty — Pokuty za nepořádek v přírodě — Nepořádek v přírodě — Náhradní výživné za neplatiče — Předvolební kampaň SPD — Protest proti jadernému úložišti — Pokračující nepokoje v Srbsku — Odklad plánů na anexi osad — Snímek českého fotografa fotkou dne NASA — Dýdžejové bez práce — Výstava o vodě a civilizaci v Českém Krumlově — Končí přehlídka Tady Vary — Dopad pandemie na životní prostředí

Části dílu

00:40
Kompenzace pro obce za epidemii
  Náhrada za koronavirové ztráty. Obce dostanou začátkem srpna peníze za výpadek daňových příjmů.
  01:15
  13 miliard korun pro obce
   Celkem se mezi obce rozdělí ze státního rozpočtu přes 13 miliard korun. Využít je můžou, na co budou chtít. Obdobně by chtěly dostat jednorázový příspěvek i některé kraje. S tím ale ministerstvo financí nepočítá.
   03:54
   Veřejné stavební zakázky obcí
    Nižší rozpočty krajů a obcí se promítnou i do veřejných stavebních zakázek. Analytici očekávají jejich pokles o víc než dvacet procent.
    06:58
    Předvečer prezidentských voleb v Polsku
     V Polsku o půlnoci skončila kampaň před prezidentskými volbami. O příští hlavě státu voliči rozhodnou zítra. Šanci na vítězství mají podle průzkumů oba kandidáti.
     09:43
     Kauza ruského hackera Nikulina
      Porota v americkém San Franciscu uznala vinným ruského hackera Jevgenije Nikulina z krádeže dat víc než sta milionů uživatelů sítí LinkedIn, Dropbox a Formspring.
      10:43
      Česká stopa v případu S. Nikulina
       Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
       12:32
       Koronavirus na Kutnohorsku
        Proměna českých ohnisek koronaviru, to největší na Karvinsku se už začalo zmenšovat. Aktuálně naopak sílí nákaza ve středních Čechách kolem Církvice. V celém okrese Kutná Hora se dnes znovu začaly povinně nosit roušky v budovách.
        14:49
        Koronavirus v ČR
         Nových případů koronaviru bylo včera v Česku 143 – to je nejvíc za posledních deset dní.
         16:39
         Roušky v Chorvatsku
          Chorvatsko kvůli stoupajícím případům koronaviru od příštího týdne zavádí povinnost nosit roušky ve většině uzavřených veřejných prostor. Za dnešek tam přibylo 140 nakažených, nejvyšší denní nárůst.
          17:03
          Bouřky v ČR
           Problémy působily včera večer a v noci na řadě míst Česka bouřky. V Královéhradeckém kraji nebo na jižní Moravě hasiči řešili hlavně polámané a popadané stromy.
           17:39
           Povodňová bdělost pro část Česka
            Živý vstup redaktora Pavla Habrama.
            18:49
            Významný obchod na českém energetickém trhu
             Firmu Innogy odkoupí od společnosti EON maďarská státní skupina MVM Group. Cena transakce není veřejná.
             19:08
             Výstava komiksových dějin českého národa
              Se svými komiksy začínal na internetu. Teď už vydal několik knih a nově také vystavuje. Opráski sčeskí historje jsou teď v Galerii Villa Pellé.
              21:57
              Trump zmírnil svému poradci trest uložený soudem
               Americký prezident Donald Trump zmírnil trest svému dlouholetému příteli a poradci Rogeru Stoneovi, který byl odsouzen v kauze vyšetřování ruského vlivu na americké prezidentské volby v roce 2016.
               22:23
               25 let od masakru ve Srebrenici
                Před 25 lety zavraždily srbské jednotky ve Srebrenici přes osm tisíc mužů a chlapců. Nejhorší masakr v Evropě od druhé světové války a genocida podle mezinárodní justice není stále uzavřenou kapitolou.
                24:44
                Nová centra pro odhalování vad srdce
                 V Česku začala fungovat první centra sportovní kardiologie – v pražské Všeobecné fakultní nemocnici, v Třinci a Olomouci. Čtvrté pracoviště v Motole je určené pro děti.
                 27:07
                 Teplické oslavy konce druhé světové války
                  Netradičním způsobem si připomínají 75 let od konce druhé světové války v Teplicích. V jednom z místních podjezdů vzniklo rozsáhlé graffiti. Na objednávku města tam umělec Karel Vacek nasprejoval tvář československého letce RAF Kurta Taussiga.
                  27:30
                  Příčiny srážky vlaků v Praze
                   Nejspíš kvůli chybě strojvedoucího se podle drážní inspekce včera srazily vlaky v pražských Běchovicích. Vyšetřování příčin ale pokračuje, na trati se už jezdí bez omezení. Při nehodě nikdo neutrpěl zranění, škoda přesahuje 5 milionů korun.
                   29:41
                   Porušování pravidel turisty
                    Velká část českých občanů tráví letní dovolenou kvůli koronaviru v tuzemsku. Turisty – i zahraniční – vyhlížejí hoteliéři, majitelé kempů, penzionů i restaurací.
                    31:54
                    Pokuty za nepořádek v přírodě
                     Park kvůli tomu posiluje hlídky strážní služby. Ty dohlížejí na chování turistů v nejchráněnějších oblastech. Za porušení zákona o ochraně přírody budou letos také rozdávat vyšší pokuty.
                     33:48
                     Nepořádek v přírodě
                      A tady jsou příklady nepořádku v přírodě.
                      36:37
                      Náhradní výživné za neplatiče
                       Rodiče, kteří od neplatičů nedostávají na děti výživné, by mohli mít nárok na novou dávku od státu. Zákonem o takzvaném náhradním výživném se budou dál zabývat poslanci, v prvním čtení ho schválili.
                       38:28
                       Předvolební kampaň SPD
                        Hnutí SPD představilo lídry do podzimních krajských a senátních voleb a zahájilo předvolební kampaň. Vlastní kandidáty postaví ve všech senátních obvodech.
                        39:02
                        Protest proti jadernému úložišti
                         Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.
                         40:17
                         Pokračující nepokoje v Srbsku
                          Obušky a slzný plyn nasadila znovu srbská policie proti demonstrantům v Bělehradě, kteří už čtvrtý den protestují proti vládě. Lidé vyšli do ulic přes zákaz veřejného shromažďování kvůli zhoršující se koronavirové situaci.
                          40:43
                          Odklad plánů na anexi osad
                           Plán izraelské anexe osad na Západním břehu Jordánu se zatím odkládá. Izrael teď řeší hlavně prudký nárůst nakažených koronavirem. Palestinci mezitím ohlásili dohodu o společném postupu mezi Fatahem a Hamásem.
                           43:04
                           Snímek českého fotografa fotkou dne NASA
                            Pocta pro českého matematika a fotografa Miloslava Druckmüllera – jeho záběr komety Neowise vybrala NASA jako astronomický snímek dne. V prestižním výběru, který začal v roce 1995, je to jeho 10. fotografie a celkem 14. pořízená z Česka.
                            43:29
                            Dýdžejové bez práce
                             Opatření proti šíření koronaviru výrazně dopadla na hudební kluby i na ty, kteří v nich vystupují. O obživu přišli také dýdžejové. Těm teď má pomoct nový projekt.
                             45:17
                             Výstava o vodě a civilizaci v Českém Krumlově
                              Fotografie na panelech doplňují komentáře vědců. Řeší v nich změny klimatu, hospodaření s vodou v krajině nebo přístup k jejím zdrojům, a to v Česku i ve světě.
                              46:00
                              Končí přehlídka Tady Vary
                               Ta nahradila letošní kvůli koronavirové pandemii zrušený 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Poslední projekce začíná v osm večer.
                               46:46
                               Dopad pandemie na životní prostředí
                                Boj s nákazou koronavirem má výrazný negativní dopad na životní prostředí – zvýšila se totiž spotřeba jednorázových plastů – v běžném životě i v nemocnicích a různých sociálních zařízeních.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž49 minut
                                Další díl
                                12. července 2020

                                Přehled dílů

                                8317 dostupných
                                Stopáž54 minut

                                17. července

                                Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                                17. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. července

                                Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                                16. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                15. července

                                Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                                15. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                15. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                14. července

                                Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                                14. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                14. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 7. 2024 na ČT24
                                Stopáž51 minut

                                13. července

                                Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                                13. 7. 2024 na ČT1
                                Stopáž51 minut

                                13. července

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 7. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám