11. červenec 2020

Obsah dílu

Kompenzace pro obce za epidemii — 13 miliard korun pro obce — Veřejné stavební zakázky obcí — Předvečer prezidentských voleb v Polsku — Kauza ruského hackera Nikulina — Česká stopa v případu S. Nikulina — Koronavirus na Kutnohorsku — Koronavirus v ČR — Roušky v Chorvatsku — Bouřky v ČR — Povodňová bdělost pro část Česka — Významný obchod na českém energetickém trhu — Výstava komiksových dějin českého národa — Trump zmírnil svému poradci trest uložený soudem — 25 let od masakru ve Srebrenici — Nová centra pro odhalování vad srdce — Teplické oslavy konce druhé světové války — Příčiny srážky vlaků v Praze — Porušování pravidel turisty — Pokuty za nepořádek v přírodě — Nepořádek v přírodě — Náhradní výživné za neplatiče — Předvolební kampaň SPD — Protest proti jadernému úložišti — Pokračující nepokoje v Srbsku — Odklad plánů na anexi osad — Snímek českého fotografa fotkou dne NASA — Dýdžejové bez práce — Výstava o vodě a civilizaci v Českém Krumlově — Končí přehlídka Tady Vary — Dopad pandemie na životní prostředí

Části dílu

00:40
Kompenzace pro obce za epidemii
  Náhrada za koronavirové ztráty. Obce dostanou začátkem srpna peníze za výpadek daňových příjmů.
  01:15
  13 miliard korun pro obce
   Celkem se mezi obce rozdělí ze státního rozpočtu přes 13 miliard korun. Využít je můžou, na co budou chtít. Obdobně by chtěly dostat jednorázový příspěvek i některé kraje. S tím ale ministerstvo financí nepočítá.
   03:54
   Veřejné stavební zakázky obcí
    Nižší rozpočty krajů a obcí se promítnou i do veřejných stavebních zakázek. Analytici očekávají jejich pokles o víc než dvacet procent.
    06:58
    Předvečer prezidentských voleb v Polsku
     V Polsku o půlnoci skončila kampaň před prezidentskými volbami. O příští hlavě státu voliči rozhodnou zítra. Šanci na vítězství mají podle průzkumů oba kandidáti.
     09:43
     Kauza ruského hackera Nikulina
      Porota v americkém San Franciscu uznala vinným ruského hackera Jevgenije Nikulina z krádeže dat víc než sta milionů uživatelů sítí LinkedIn, Dropbox a Formspring.
      10:43
      Česká stopa v případu S. Nikulina
       Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
       12:32
       Koronavirus na Kutnohorsku
        Proměna českých ohnisek koronaviru, to největší na Karvinsku se už začalo zmenšovat. Aktuálně naopak sílí nákaza ve středních Čechách kolem Církvice. V celém okrese Kutná Hora se dnes znovu začaly povinně nosit roušky v budovách.
        14:49
        Koronavirus v ČR
         Nových případů koronaviru bylo včera v Česku 143 – to je nejvíc za posledních deset dní.
         16:39
         Roušky v Chorvatsku
          Chorvatsko kvůli stoupajícím případům koronaviru od příštího týdne zavádí povinnost nosit roušky ve většině uzavřených veřejných prostor. Za dnešek tam přibylo 140 nakažených, nejvyšší denní nárůst.
          17:03
          Bouřky v ČR
           Problémy působily včera večer a v noci na řadě míst Česka bouřky. V Královéhradeckém kraji nebo na jižní Moravě hasiči řešili hlavně polámané a popadané stromy.
           17:39
           Povodňová bdělost pro část Česka
            Živý vstup redaktora Pavla Habrama.
            18:49
            Významný obchod na českém energetickém trhu
             Firmu Innogy odkoupí od společnosti EON maďarská státní skupina MVM Group. Cena transakce není veřejná.
             19:08
             Výstava komiksových dějin českého národa
              Se svými komiksy začínal na internetu. Teď už vydal několik knih a nově také vystavuje. Opráski sčeskí historje jsou teď v Galerii Villa Pellé.
              21:57
              Trump zmírnil svému poradci trest uložený soudem
               Americký prezident Donald Trump zmírnil trest svému dlouholetému příteli a poradci Rogeru Stoneovi, který byl odsouzen v kauze vyšetřování ruského vlivu na americké prezidentské volby v roce 2016.
               22:23
               25 let od masakru ve Srebrenici
                Před 25 lety zavraždily srbské jednotky ve Srebrenici přes osm tisíc mužů a chlapců. Nejhorší masakr v Evropě od druhé světové války a genocida podle mezinárodní justice není stále uzavřenou kapitolou.
                24:44
                Nová centra pro odhalování vad srdce
                 V Česku začala fungovat první centra sportovní kardiologie – v pražské Všeobecné fakultní nemocnici, v Třinci a Olomouci. Čtvrté pracoviště v Motole je určené pro děti.
                 27:07
                 Teplické oslavy konce druhé světové války
                  Netradičním způsobem si připomínají 75 let od konce druhé světové války v Teplicích. V jednom z místních podjezdů vzniklo rozsáhlé graffiti. Na objednávku města tam umělec Karel Vacek nasprejoval tvář československého letce RAF Kurta Taussiga.
                  27:30
                  Příčiny srážky vlaků v Praze
                   Nejspíš kvůli chybě strojvedoucího se podle drážní inspekce včera srazily vlaky v pražských Běchovicích. Vyšetřování příčin ale pokračuje, na trati se už jezdí bez omezení. Při nehodě nikdo neutrpěl zranění, škoda přesahuje 5 milionů korun.
                   29:41
                   Porušování pravidel turisty
                    Velká část českých občanů tráví letní dovolenou kvůli koronaviru v tuzemsku. Turisty – i zahraniční – vyhlížejí hoteliéři, majitelé kempů, penzionů i restaurací.
                    31:54
                    Pokuty za nepořádek v přírodě
                     Park kvůli tomu posiluje hlídky strážní služby. Ty dohlížejí na chování turistů v nejchráněnějších oblastech. Za porušení zákona o ochraně přírody budou letos také rozdávat vyšší pokuty.
                     33:48
                     Nepořádek v přírodě
                      A tady jsou příklady nepořádku v přírodě.
                      36:37
                      Náhradní výživné za neplatiče
                       Rodiče, kteří od neplatičů nedostávají na děti výživné, by mohli mít nárok na novou dávku od státu. Zákonem o takzvaném náhradním výživném se budou dál zabývat poslanci, v prvním čtení ho schválili.
                       38:28
                       Předvolební kampaň SPD
                        Hnutí SPD představilo lídry do podzimních krajských a senátních voleb a zahájilo předvolební kampaň. Vlastní kandidáty postaví ve všech senátních obvodech.
                        39:02
                        Protest proti jadernému úložišti
                         Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.
                         40:17
                         Pokračující nepokoje v Srbsku
                          Obušky a slzný plyn nasadila znovu srbská policie proti demonstrantům v Bělehradě, kteří už čtvrtý den protestují proti vládě. Lidé vyšli do ulic přes zákaz veřejného shromažďování kvůli zhoršující se koronavirové situaci.
                          40:43
                          Odklad plánů na anexi osad
                           Plán izraelské anexe osad na Západním břehu Jordánu se zatím odkládá. Izrael teď řeší hlavně prudký nárůst nakažených koronavirem. Palestinci mezitím ohlásili dohodu o společném postupu mezi Fatahem a Hamásem.
                           43:04
                           Snímek českého fotografa fotkou dne NASA
                            Pocta pro českého matematika a fotografa Miloslava Druckmüllera – jeho záběr komety Neowise vybrala NASA jako astronomický snímek dne. V prestižním výběru, který začal v roce 1995, je to jeho 10. fotografie a celkem 14. pořízená z Česka.
                            43:29
                            Dýdžejové bez práce
                             Opatření proti šíření koronaviru výrazně dopadla na hudební kluby i na ty, kteří v nich vystupují. O obživu přišli také dýdžejové. Těm teď má pomoct nový projekt.
                             45:17
                             Výstava o vodě a civilizaci v Českém Krumlově
                              Fotografie na panelech doplňují komentáře vědců. Řeší v nich změny klimatu, hospodaření s vodou v krajině nebo přístup k jejím zdrojům, a to v Česku i ve světě.
                              46:00
                              Končí přehlídka Tady Vary
                               Ta nahradila letošní kvůli koronavirové pandemii zrušený 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Poslední projekce začíná v osm večer.
                               46:46
                               Dopad pandemie na životní prostředí
                                Boj s nákazou koronavirem má výrazný negativní dopad na životní prostředí – zvýšila se totiž spotřeba jednorázových plastů – v běžném životě i v nemocnicích a různých sociálních zařízeních.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                12. červenec 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                28. březen

                                Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                                28. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                28. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                28. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                27. březen

                                Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                                27. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                27. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 3. 2023 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                26. březen

                                Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                                26. 3. 2023 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                26. březen

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 3. 2023 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám