57 minut

24. března 2020

Obsah dílu

Druhé úmrtí kvůli koronaviru — Projev premiéra — Koronavirus v ČR — Druhá obět koronaviru v Česku — Širší základna lidí pro testování — Odhady dalšího vývoje v Česku — Další přístroje pro pacienty ve vážném stavu — Hlavní opatření v Česku — Změny pro seniory a tzv. pendlery v praxi — Velikonoce v době šíření koronaviru — Podpora podnikatelů od státu — Schvalování ekonomických zákonů — Úspory na armádních zakázkách — Emise státních dluhopisů ke krytí deficitu — Miliardy na pomoc podnikatelům — Vývoj na trhu práce — Lety pro Čechy daleko za hranicemi — Obří zásilka z Číny na cestě do Česka — Kynice na Havlíčkobrodsku zůstávají v karanténě — Poděkování záchranářů obyvatelům Uničova — Rodič jako učitel i svačinář — Péče o děti zdravotníků — Péče o revíry i v omezeném režimu — Odklad olympijských her — Tvrdá zkouška pro Italy a Španěly — Koronavirus ve světě — Británie přitvrdila v opatřeních — WHO: novým epicentrem jsou USA — Čína hlásí nárůst nakažených — Železniční dopravci ruší spoje — Nákupy díky pojízdným prodejnám — Virtuální prohlídky galerií a muzeí — Poděkování IZS od Čechů písničkou Není nutno — Klid zbraní v syrské provincii Idlíb v ohrožení — Předseda hnutí SPD uspěl u Ústavního soudu — Návrat ukradených soch — Obnova vyhořelé chaty Libušín — Souhrn opatření proti šíření koronaviru

Části dílu

00:38
Druhé úmrtí kvůli koronaviru
  Koronavirová pandemie se šíří a přináší nová omezení. Celý svět zasáhla zpráva o odložení letních olympijských her. Česko má druhou oběť – 45letého muže trpícího rakovinou.
  01:24
  Projev premiéra
   O potřebě dodržovat vládní opatření mluvil v projevu k národu premiér. Andrej Babiš poděkoval zdravotníkům i dalším profesím a všem občanům.
   02:22
   Koronavirus v ČR
    A tady jsou aktuální podrobná data, jak se nákaza koronavirem v Česku vyvíjí.
    03:11
    Druhá obět koronaviru v Česku
     Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.
     04:23
     Širší základna lidí pro testování
      Příznaky, se kterými budou hygienici a lékaři posílat pacienty na testování, se rozšíří. O změně postupu dnes rozhodla expertní skupina. Zachytit by měl co nejvíc možných případů.
      06:26
      Odhady dalšího vývoje v Česku
       Klíčové je zabránit nekontrolovanému šíření nemoci. A to se podle úřadů zatím daří. I když má do týdne počet nakažených vzrůst na zmíněné 3 tisíce.
       08:50
       Další přístroje pro pacienty ve vážném stavu
        Vážně nemocných pacientů je v Česku 15 na plicní ventilaci a jeden na mimotělním oběhu. Mělo by jich přibývat, i proto ministerstvo zdravotnictví objednalo další přístroje. Vyvíjejí je i čeští vědci.
        11:19
        Hlavní opatření v Česku
         Od zítřka se znovu – už podruhé – mění doba vyhrazená pro nákupy seniorů. Potraviny a drogerie budou pouze pro ně otevřené od 8 do 10 dopoledne – ale jen ty větší.
         12:13
         Změny pro seniory a tzv. pendlery v praxi
          Nově vymezená prodejní doba pro seniory přinesla před některými supermarkety zmatky už dnes ráno. Část lidí nevěděla, že změna platí až od zítřka.
          14:36
          Velikonoce v době šíření koronaviru
           Hostem Událostí je náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.
           17:12
           Podpora podnikatelů od státu
            Poslanci právě jednají ve stavu legislativní nouze o ekonomickém balíčku, kterým chce vláda podpořit podnikatele i zaměstnance. Celkem kabinet navrhl úlevy a podpory za víc než 25 miliard korun.
            20:27
            Schvalování ekonomických zákonů
             Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové.
             21:39
             Úspory na armádních zakázkách
              Státnímu rozpočtu mají pomoct taky armádní škrty. Ministerstvo obrany už ví, kde vezme necelé 3 miliardy korun. Šetřit se zatím nemá na velkých přezbrojovacích projektech za desítky miliard korun.
              22:58
              Emise státních dluhopisů ke krytí deficitu
               Letošní deficit státního rozpočtu chce ministerstvo financí uhradit také vydáváním dluhopisů. Podpořit by to mohla Česká národní banka, která má mít nové širší možnosti obchodovat s cennými papíry. Novelu už schválila vláda.
               23:36
               Miliardy na pomoc podnikatelům
                Odklady splátek a bezúročné půjčky – zkušenost s úlevami mají první lidé i podnikatelé. O úvěry je obrovský zájem – první balíček Covid 1 byl vyčerpán během jediného dne, připraveno je dalších 35 miliard korun.
                25:52
                Vývoj na trhu práce
                 Současná situace má velký dopad na trh práce – příjem vypadne stovkám tisíc lidí. Nejhůř jsou na tom pracovníci v gastronomických službách, cestovním ruchu a kultuře. Naopak nové síly nabírají zejména e-shopy, logistické společnosti či přepravci.
                 26:16
                 Lety pro Čechy daleko za hranicemi
                  V Praze nad ránem přistálo letadlo se zdravotnickým materiálem. Společnost SmartWings přivezla mimo jiné další respirátory a roušky.
                  28:29
                  Obří zásilka z Číny na cestě do Česka
                   Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
                   29:54
                   Kynice na Havlíčkobrodsku zůstávají v karanténě
                    Obyvatelé Kynic na Havlíčkobrodsku jsou už 8 dní v karanténě.
                    30:35
                    Poděkování záchranářů obyvatelům Uničova
                     Gesto záchranářů v Uničově – včera večer jako poděkování místním obyvatelům projeli jedenáctitisícovým městem se zapnutými majáky. Lidé jim po celou dobu tleskali z oken. Hasiči, policisté i zdravotnicí reagovali houkáním a troubením.
                     31:02
                     Rodič jako učitel i svačinář
                      Dřív byli pro své děti prostě táta nebo máma. Kvůli karanténě si mnoho rodičů muselo osvojit profesi školníka, kuchaře, družináře a především učitelem hned několika předmětů.
                      33:15
                      Péče o děti zdravotníků
                       Hlídání potomků pracovníků, kteří jsou v první linii po dobu, kdy musejí do zaměstnání. Různá zařízení se teď starají o děti ve věku od tří do desíti let. Na jihu Moravy je to třeba i brněnské VIDA! science centrum.
                       33:49
                       Péče o revíry i v omezeném režimu
                        Zákaz volného pohybu trvá už víc než týden. Jsou ale obory, pro které zčásti neplatí: konkrétně myslivci, rybáři nebo včelaři. Spadají pod výjimku o pohybu v přírodě i péči o zvířata.
                        36:01
                        Odklad olympijských her
                         Letošní letní olympijské hry v Tokiu se konat nebudou. Japonsko se dnes dohodlo s Mezinárodním olympijským výborem na jejich přesunutí na příští rok. Proběhnout mají nejpozději do léta.
                         36:42
                         Tvrdá zkouška pro Italy a Španěly
                          V Itálii zemřelo za posledních 24 hodin 743 lidí. Nevydržel trend z předchozích dvou dnů, kdy počty dalších obětí i nově nakažených klesaly. Spolu se Španělskem mají už víc infikovaných než celá Asie.
                          38:36
                          Koronavirus ve světě
                           A teď přehled globální situace nákazy COVIDEM-19. Počet nemocných se celosvětově blíží tisícům. Počet obětí přesáhl 17 tisíc.
                           40:14
                           Británie přitvrdila v opatřeních
                            Velká Británie se probudila do zcela nového režimu. Po týdnech váhání se vláda Borise Johnsona rozhodla přidat k řadě evropských států, které zavedly přísná opatření v boji proti pandemii.
                            42:37
                            WHO: novým epicentrem jsou USA
                             Novým ohniskem nákazy nemoci COVID-19 by se podle Světové zdravotnické organizace mohly stát Spojené státy. Skokově tam přibývá nových případů. Aktuálně přes 46 tisíc nakažených a přes 550 mrtvých.
                             43:20
                             Čína hlásí nárůst nakažených
                              V Číně vzrostl počet nakažených o 78, což je dvakrát víc než předchozí den. Většinu tvoří Číňané vracející se z ciziny. S výjimkou původního zdroje celé pandemie – města Wu-chan – skončí karanténa provincie Chu-pej zítra.
                              45:18
                              Železniční dopravci ruší spoje
                               Na železnici znovu ubylo vlaků. České dráhy a ministerstvo dopravy nově zrušily další rychlíky, třeba na tratích z Prahy do Plzně, Děčína nebo Havlíčkova Brodu. Celkem už státní firma zrušila 27 procent dálkových spojů.
                               45:58
                               Nákupy díky pojízdným prodejnám
                                Vyhýbat se kontaktu s větším množstvím lidí patří k hlavním zásadám prevence proti šíření koronavirové nákazy. Jsou lidé, kteří se ale doma zavřít nemohou. Třeba prodavači. Obětavě chodí do práce, bez ohledu na nedostatek ochranných pomůcek.
                                47:44
                                Virtuální prohlídky galerií a muzeí
                                 Veškeré kulturní dění se v posledních dnech přesouvá na internet. Krom nejrůznějších koncertů a divadel se lidé mohou vydat i do muzeí a galerií – zadarmo a z pohodlí svého gauče.
                                 49:58
                                 Poděkování IZS od Čechů písničkou Není nutno
                                  Poděkování zdravotníkům a dalším profesím bojujícím proti šíření koronaviru zítra Češi vyjádří zpěvem – spolu se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem. Ti přesně v půl jedné zahrají píseň Vadí, nevadí.
                                  50:46
                                  Klid zbraní v syrské provincii Idlíb v ohrožení
                                   Domluvené rusko-turecké hlídky musely kvůli odporu místních lidí opět přerušit činnost. Na frontové linii proti sobě stojí vládní síly, povstalci i džihádisté.
                                   52:30
                                   Předseda hnutí SPD uspěl u Ústavního soudu
                                    Nejvyšší instance rozhodla, že se pražský městský soud znovu musí zabývat žalobou Tomia Okamury kvůli přezdívce Pitomio používané redakcí Reflexu.
                                    52:53
                                    Návrat ukradených soch
                                     Dvě a půl století staré sochy ukradené z kostela v jihočeských Paštikách jsou zpátky. Neznámý zloděj je v noci z neděle na pondělí vrátil. Za krádež v nouzovém stavu mu hrozil vyšší trest, až 8 let vězení.
                                     53:12
                                     Obnova vyhořelé chaty Libušín
                                      Obnovu Libušína na beskydském vrcholu Pustevny nezastavila ani současná mimořádná situace. Třeba dnes v nevelkém prostoru chaty pracovalo 30 malířů a stolařů. Jejich vzájemná spolupráce je ale naprosto nezbytná.
                                      54:44
                                      Souhrn opatření proti šíření koronaviru
                                       Před koncem Událostí ještě shrnutí toho podstatného – Česko má celkem 1 394 případů nákazy koronavirem, proti včerejšku zatím o 107 víc. Už dva lidé zemřeli.
                                       Přehrát celé video
                                       Stopáž56 minut
                                       Další díl
                                       25. března 2020

                                       Přehled dílů

                                       Stopáž49 minut

                                       25. května

                                       Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                       25. 5. 2024 na ČT1
                                       Stopáž49 minut

                                       25. května

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       25. 5. 2024 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       24. května

                                       Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                                       24. 5. 2024 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       24. května

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       24. 5. 2024 na ČT24
                                       Stopáž54 minut

                                       23. května

                                       Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                                       23. 5. 2024 na ČT1
                                       Stopáž54 minut

                                       23. května

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       23. 5. 2024 na ČT24
                                       Stopáž55 minut

                                       22. května

                                       Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                                       22. 5. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       22. května

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       22. 5. 2024 na ČT24
                                       Stopáž55 minut

                                       21. května

                                       Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                                       21. 5. 2024 na ČT1
                                       Stopáž55 minut

                                       21. května

                                       Znakový jazyk a skryté titulky

                                       21. 5. 2024 na ČT24

                                       Události na sociálních sítích

                                       Napište nám