54 minut

6. březen 2020

Obsah dílu

Povinná karanténa po návratu z Itálie — Povinná karanténa po návratu z Itálie — Opatření po návratu z Itálie — Zesílená opatření proti šíření nákazy — 16 500 Čechů je v Itálii — Doporučení ministerstva školství — Češi v domácí karanténě — Zesílená opatření proti šíření nákazy — Opatření cestovních kanceláří s klienty v Itálii — Nově potvrzené případy — Nové případy nákazy — Stav pacientů Na Bulovce — Nemocnice Na Bulovce — Noví pacienti s koronavirem na severu Čech — Ministři zdravotnictví jednali v Bruselu — Šíření koronaviru ve světě — Konvoj s pomocí do Řecka — Běženci na cestě do Řecka — Mimořádná jednání o koronaviru — Omezení a zákazy návštěv v nemocnicích — Omezení návštěv v nemocnicích — Lékař ordinoval s nákazou — Rady pro zubaře — Předseda EP o Andreji Babišovi — Obžaloby v kauze Jiřího Švachuly — Průměrná mzda — Priority vítěze slovenských voleb — Auta v běžkařské stopě — Střihač hvězdných filmů Jakub Hejna — Noc práva — Paruky pro mladé onkologické pacienty

Části dílu

00:38
Povinná karanténa po návratu z Itálie
  V Česku je dalších šest případů nákazy koronavirem. Vzhledem k nekontrolovatelnému šíření onemocnění hlavně v Itálii a očekávanému návratu tisíců Čechů z lyžařských zájezdů vláda rozhodla o mimořádném opatření.
  01:49
  Povinná karanténa po návratu z Itálie
   Karanténa se tak týká všech Čechů, kteří z Itálie přicestují od půlnoci. Premiér už dopoledne na svém Twitteru vyzval Čechy, aby nejezdili nejenom do dosud známých rizikových oblastí v Itálii, ale vyhnuli se raději celé zemi.
   05:32
   Opatření po návratu z Itálie
    Nařízení se týká všech lidí s trvalým pobytem v Česku, kteří se od dnešní půlnoci vrátí z Itálie. Bezprostředně se musí nahlásit svému praktickému lékaři – a to bez osobního kontaktu.
    05:57
    Zesílená opatření proti šíření nákazy
     Hostem Událostí je premiér Andrej Babiš /ANO/.
     08:51
     16 500 Čechů je v Itálii
      Někteří čeští turisté se rozhodli vyrazit z Itálie už večer, aby stihli přejet české hranice do půlnoci. Se skupinou ze Zlínského kraje, která byla ve středisku Paganella v italských Dolomitech, jsme telefonovali před pár desítkami minut.
      10:15
      Doporučení ministerstva školství
       Ministerstvo školství doporučuje rodinám s dětmi, které se vracejí z Itálie, aby kontaktovaly svého lékaře. Na svých webových stránkách pak průběžně doplňuje informace o aktuálních opatřeních ministerstva zdravotnictví a hygieniků.
       10:56
       Češi v domácí karanténě
        Ke dnešku byla domácí karanténa, o které rozhodují hygienici, nařízena více než tisícovce lidí. Číslo je v porovnání s minulým týdnem třikrát vyšší.
        11:15
        Zesílená opatření proti šíření nákazy
         Hostem Událostí je premiér Andrej Babiš /ANO/.
         14:21
         Opatření cestovních kanceláří s klienty v Itálii
          Podle odhadu cestovních kanceláří se má vrátit z Itálie tento víkend zhruba deset tisíc Čechů. Řada těch, kteří mají pro změnu do této země odcestovat, se pak rozhodla dovolenou zrušit.
          16:15
          Nově potvrzené případy
           Nakažených je teď tedy 18. Údaje se ale v krátké době rychle měnily. A tak během jedné tiskové konference zazněla dvě různá čísla.
           16:54
           Nové případy nákazy
            Z nových šesti případů jsou čtyři z Prahy. Jde o dvě ženy, muže a jedno dítě. Tři nakažení jsou opět spojeni s pobytem v Itálii.
            17:38
            Stav pacientů Na Bulovce
             Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
             19:08
             Nemocnice Na Bulovce
              V pražské Nemocnici na Bulovce je teď hospitalizovaných 8 lidí.
              20:30
              Noví pacienti s koronavirem na severu Čech
               Sedm případů s nemocí COVID-19 je aktuálně z Ústeckého kraje. Na tamním infekčním oddělení teď leží 5 nakažených koronavirem.
               22:52
               Ministři zdravotnictví jednali v Bruselu
                Hlavním problémem v Evropě v souvislosti s koronavirem je málo ochranných a hygienických pomůcek, soudí ministři zdravotnictví zemí Evropské unie.
                23:48
                Šíření koronaviru ve světě
                 Počet nakažených koronavirem ve světě překročil sto tisíc. OSN varuje, že jednotlivé státy musejí zajistit péči o nejzranitelnější členy společnosti. Nemoc je ve víc než 80 zemích světa, nejnověji mj. na Slovensku.
                 27:17
                 Konvoj s pomocí do Řecka
                  Čerpadla, elektrocentrály, spací pytle, lehátka, ručníky nebo pláštěnky – materiál téměř za dva a půl milionu korun. Česko vyslalo do Řecka humanitární konvoj na pomoc s uprchlíky.
                  28:27
                  Běženci na cestě do Řecka
                   Evropská unie je ochotná poskytnout Turecku peníze nad rámec migrační dohody z roku 2106. Řekl to šéf evropské diplomacie Joseph Borell.
                   31:02
                   Mimořádná jednání o koronaviru
                    Na dvou ministerstvech se dnes konaly mimořádné schůzky.
                    32:01
                    Omezení a zákazy návštěv v nemocnicích
                     Na možné pacienty s koronavirem se chystají i nemocnice – nejen ty, které jsou pro takové případy určené. Hlavně aby ochránily personál a ostatní klienty.
                     34:11
                     Omezení návštěv v nemocnicích
                      Návštěvy na lůžkových odděleních zakázalo šest z devíti fakultních nemocnic. Například u svaté Anny v Brně trvá omezení ještě od chřipkové epidemie.
                      34:44
                      Lékař ordinoval s nákazou
                       Lékař z Prahy, jehož výsledky na COVID-19 byly pozitivní, na začátku týdne ordinoval. Hygienici už zjistili jména všech pacientů, se kterými se během dvou dní setkal.
                       36:08
                       Rady pro zubaře
                        Nedostatek roušek a hlavně respirátorů komplikuje práci například zubařům. Ti v těchto dnech dostali od české stomatologické komory doporučení, jaké pacienty a jak ošetřovat.
                        38:46
                        Předseda EP o Andreji Babišovi
                         Výroky předsedy vlády Andreje Babiše o členech bruselské kontrolní komise se budou zabývat šéfové institucí Unie. Žádá to předseda Evropského parlamentu David Sassoli.
                         39:12
                         Obžaloby v kauze Jiřího Švachuly
                          Státní zástupce dnes odpoledne podal žalobu v kauze Brno-střed. Stihl to tak těsně před uplynutím roční lhůty od razie na radnici. Ta odhalila údajné úplatky, které se týkaly zmanipulovaných výběrových řízení u stavebních zakázek.
                          41:51
                          Průměrná mzda
                           34 125 korun – taková byla průměrná mzda v loňském roce. Čerstvá data dnes zveřejnil Český statistický úřad. Výdělky rostly o víc než sedm procent.
                           44:03
                           Priority vítěze slovenských voleb
                            Peníze od státu pro investigativní novináře. Nápad, se kterým přišel vítěz slovenských voleb Igor Matovič, budí rozpaky.
                            45:58
                            Auta v běžkařské stopě
                             Bezohlední řidiči v Krušných horách ničí běžkařské trasy. Auty tam vjíždějí přímo do upravených stop krušnohorské magistrály. Kromě toho, že přidělávají práci rolbařům, v některých případech dokonce porušují zákon.
                             47:52
                             Střihač hvězdných filmů Jakub Hejna
                              Je dvorním střihačem Heleny Třeštíkové a zítra má spolu s ní šanci získat Českého lva za nejlepší dokument. Jakub Hejna, střihač a režisér snímku Forman vs. Forman.
                              49:54
                              Noc práva
                               Festival ze světa justice. V Ostravě se veřejnost může podívat třeba do vazební věznice nebo se zúčastnit simulovaného líčení u okresního soudu.
                               50:18
                               Paruky pro mladé onkologické pacienty
                                Už tři roky vyrábí spolek Nové háro paruky pro onkologicky nemocné děti a mladé lidi. Shání na to pravé vlasy – ty by měly být dlouhé aspoň 30 centimetrů.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž50 minut
                                Další díl
                                7. březen 2020

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                10. srpen

                                Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                                10. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                10. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                10. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                9. srpen

                                Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                                9. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                9. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                9. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                8. srpen

                                Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                                8. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                8. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                8. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám