55 minut

27. leden 2020

Obsah dílu

Opatření v boji s koronavirem — Opatření v boji s koronavirem — Šíření koronaviru — Bezpečnostní opatření v Česku — Podezření na nákazu v Uherském Hradišti — Podezření na nákazu v Česku — Změny ve vedení Českého telekomunikačního úřadu — Spory v pražské koalici — Pád letadla v Afghánistánu — 75. výročí osvobození Osvětimi — Oběti holocaustu si připomněli také lidé v Česku — Americké hudební ceny Grammy — Příští pondělí bude státní smutek za Jaroslava Kuberu — Zakázka na elektronické dálniční známky — Další loupeže na jihu Prahy — Skoro 3000 nakažených koronavirem v Číně — Otázky a odpovědi spojené s koronavirem — Vláda schválila mise v Mali, Nigeru a Čadu — Slovenští autodopravci plánují obnovit blokády — Trumpův blízkovýchodní mírový plán — Místní volby v Itálii vyhrál zástupce vládní strany — Zmírnění podmínek pro získání ošetřovného — Auto srazilo na přechodu čtyři děti — Obec chce omezit průjezd kamionů — Zemřel basketbalista Kobe Bryant — Začal armádní závod Winter Survival — Po požáru ve Vejprtech zůstávají v nemocnici dva lidé — Studentem i v 90 letech

Části dílu

00:37
Opatření v boji s koronavirem
  Nová opatření v boji s koronavirem. Peking na ně vyčlenil skoro 8 a tři čtvrtě miliardy dolarů. Podle čínských úřadů se nakazilo už více než 2800 lidí. 82 pacientů zemřelo.
  01:34
  Opatření v boji s koronavirem
   Čínské úřady také prodloužily novoroční svátky, aby šíření viru zpomalily. Premiér navštívil epicentrum nákazy. Ve Wu-chanu drží desítky milionů lidí v izolaci.
   04:16
   Šíření koronaviru
    Jak už zaznělo, lidé nakažení novým koronavirem se objevili už ve více než deseti zemích. Většina z nich leží v jihovýchodní Asii, kde nově potvrdila případ této nemoci Kambodža.
    04:51
    Bezpečnostní opatření v Česku
     Brzy ráno situaci řešila také Bezpečnostní rada státu. Nařídila vyšší opatření na pražském Letišti Václava Havla – cestující mají mít více informací. Plošný screening zatím podle hygieniků nemá smysl.
     07:41
     Podezření na nákazu v Uherském Hradišti
      Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky z Uherského Hradiště.
      09:24
      Podezření na nákazu v Česku
       Rozhovor s Evou Gottvaldovou, hlavní hygieničkou ČR.
       12:54
       Změny ve vedení Českého telekomunikačního úřadu
        Personální změny nastaly v Českém telekomunikačním úřadu – kvůli mobilním sítím 5. generace. Ministr průmyslu a obchodu oznámil, že vláda odvolala dosavadního šéfa Jaromíra Nováka – ten ale předtím sám odstoupil.
        15:29
        Spory v pražské koalici
         Spory v pražské koalici se podle některých zúčastněných politiků prohlubují. Uskupení Spojené síly požaduje odchod radního pro dopravu a šéfa dopravního podniku.
         17:54
         Pád letadla v Afghánistánu
          Nejasnosti kolem pádu letadla v Afghánistánu. Podle Spojených států se na území ovládaném Talibanem zřítil jejich malý vojenský stroj maximálně s 10 lidmi.
          18:16
          75. výročí osvobození Osvětimi
           75. výročí osvobození nacistického tábora v Osvětimi. Na pietu se sjely desítky delegací z celého světa. Slovo dostali přeživší, kterých se pietní akce zúčastnily dvě stovky.
           20:38
           Oběti holocaustu si připomněli také lidé v Česku
            Památku Židů zavražděných nacisty uctili i lidé v Česku. Na vzpomínkové akci v Senátu zazněla varování před nenávistí a antisemitismem.
            22:04
            Americké hudební ceny Grammy
             Americké hudební ceny Grammy ovládla zpěvačka Billie Eilish. Z Los Angeleského Staples Centra si jich odnesla 5.
             24:38
             Příští pondělí bude státní smutek za Jaroslava Kuberu
              Státní smutek bude příští pondělí na počest zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Představitelé státu se sejdou na pietním shromáždění v pražském Rudolfinu.
              24:59
              Zakázka na elektronické dálniční známky
               Vývojáři dokončili výrobu systému na provoz elektronických dálničních známek. Testování potrvá několik týdnů.
               27:23
               Další loupeže na jihu Prahy
                Ve velké nejistotě žijí lidé ve vilových čtvrtích na jihu Prahy a v blízkém okolí. Policistům se stále nedaří vypátrat gang, který v oblasti koncem minulého roku vykradl 63 domů.
                30:01
                Skoro 3000 nakažených koronavirem v Číně
                 Zpátky k tématu z úvodu Událostí – jak se Česko připravuje na možné šíření koronaviru – teď podrobně. Ještě předtím Barbora Šámalová o tom, jak momentálně vypadá život v epicentru nákazy.
                 31:25
                 Otázky a odpovědi spojené s koronavirem
                  Situace okolo šířícího se koronaviru se vyvíjí velmi rychle, nových informací přibývají denně desítky. Ty nejzásadnější otázky ale zůstávají.
                  40:13
                  Vláda schválila mise v Mali, Nigeru a Čadu
                   Česká armáda se zapojí do boje proti terorismu v Mali, Nigeru a v Čadu – rozhodla vláda. Pokud to schválí obě komory parlamentu, vytvoří 60 vojáků spolu s dalšími Evropany uskupení TAKUBA.
                   40:50
                   Slovenští autodopravci plánují obnovit blokády
                    41:06
                    Trumpův blízkovýchodní mírový plán
                     Za dohodu století považuje americký prezident mírový plán, který má urovnat konflikt mezi Izraelem a Palestinci. Detaily hodlá Donald Trump zveřejnit zítra.
                     43:29
                     Místní volby v Itálii vyhrál zástupce vládní strany
                      Lídr italské nacionalistické Ligy Matteo Salvini utrpěl první volební porážku. Levicová Demokratická strana i díky vysoké účasti uhájila svou tradiční baštu – kraj Emilia-Romagna.
                      43:53
                      Zmírnění podmínek pro získání ošetřovného
                       Státem placená domácí péče o nemocné by mohla být dostupnější. Skupina poslanců ČSSD navrhla zmírnit podmínky, za nichž se dá získat dlouhodobé ošetřovné.
                       46:38
                       Auto srazilo na přechodu čtyři děti
                        4 děti srazilo ráno auto na přechodu pro chodce v Rohovládově Bělé na Pardubicku. Jeden hoch skončil s těžkým zraněním ve hradecké fakultní nemocnici – zbylí mají zranění lehká.
                        48:13
                        Obec chce omezit průjezd kamionů
                         Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
                         49:19
                         Zemřel basketbalista Kobe Bryant
                          51:14
                          Začal armádní závod Winter Survival
                           V Jeseníkách začal armádní závod Winter Survival. Tříčlenná družstva absolvovala 30kilometrový běh na lyžích spojený s vyproštěním člověka z laviny.
                           51:33
                           Po požáru ve Vejprtech zůstávají v nemocnici dva lidé
                            Po tragickém požáru domova pro mentálně handicapované ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích 2 klienti – jeden stále v kritickém stavu. Krajští zastupitelé odsouhlasili, že městu poskytnou milion korun.
                            52:09
                            Studentem i v 90 letech
                             Je jim více než 90 – přesto studují. Posluchači pražského Centra celoživotního vzdělávání sami na sobě dokazují, že člověk se může učit bez ohledu na věk.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž55 minut
                             Další díl
                             28. leden 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                             25. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                             24. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 6. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                             23. 6. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. červen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 6. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám