50 minut

18. leden 2020

Obsah dílu

Předsedou ODS zůstává Fiala — Prvním místopředsedou se stal Stanjura — Volební kongres ODS — Do Austrálie dorazily deště — Černé skříňky sestřeleného letadla — Případ ptačí chřipky v Česku — Nákaza se objevila na Vysočině — Ptačí chřipka v okolních zemích — Priority zvoleného vedení ODS — Odměňování práce vězňů — Napětí na severu Izraele — Nehoda na D8 — Předávání cen Classic Prague Awards — Připomínka Palachova činu ve Všetatech — Společenský život v malých obcích — Nízká hladina Orlíka — Zakázky na elektronické dálniční známky — Ledovka a sněžení na horách — Poprvé od Vánoc sněžilo — Komplikace kvůli sněhu — Světový pohár v běžeckém lyžování v Novém Městě — Teplá zima pomáhá ovzduší na Ostravsku — Polsko má vyrovnaný rozpočet — Francouzi protestují proti penzijní reformě — Státní příspěvky na fungování církví — Přemnožená zvěř na Plzeňsku — Demonstrace v Libanonu — Roboti v japonské ekonomice — Aktualita z britské královské rodiny — Záchrana čtyř lidí po nehodě

Části dílu

00:34
Předsedou ODS zůstává Fiala
  Petr Fiala dnes na kongresu v Praze obhájil křeslo předsedy ODS, měl by tak vést největší opoziční stranu další dva roky. Ve volbě šéfa strany neměl protikandidáta a získal 470 z 505 platných hlasů, tedy přes 90 procent.
  01:29
  Prvním místopředsedou se stal Stanjura
   Petr Fiala na kongresu ODS uspěl, jeho dosavadní první místopředsedkyně Alexandra Udženija končí. V hlasování, ve kterém neměla protikandidáta, získala přesnou polovinu odevzdaných hlasů.
   01:56
   Volební kongres ODS
    Na pozici prvního místopředsedy vystřídá Alexandru Udženiju šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Ten v souboji o druhý nejvyšší stranický post porazil starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného a radní pro školství z Prahy 6 Marii Kubíkovou.
    07:17
    Do Austrálie dorazily deště
     Další problémy s počasím v Austrálii. Průtrže mračen a bouřky zasáhly části jihovýchodního pobřeží. Na jedné straně pomáhají hasit bezprecedentní požáry, na druhé způsobují záplavy.
     09:45
     Černé skříňky sestřeleného letadla
      Černé skříňky z letadla sestřeleného minulý týden u Teheránu předá Írán ukrajinským úřadům. Požádala o ně prokuratura. Dekódování by mělo v Kyjevě začít už v pondělí.
      10:09
      Případ ptačí chřipky v Česku
       V Česku je ptačí chřipka. Veterináři potvrdili výskyt viru v jednom malochovu na Vysočině.
       10:28
       Nákaza se objevila na Vysočině
        Živý vstup Andreji Čandové.
        12:34
        Ptačí chřipka v okolních zemích
         Nákazu ptačí chřipkou oznámilo tento týden Maďarsko – tam teď mají dvě ohniska: krůtí a taky kachní farmu.
         13:17
         Priority zvoleného vedení ODS
          Rozhovor s Petrem Fialou, předsedou ODS.
          16:08
          Odměňování práce vězňů
           O necelé dva tisíce se od nového roku zvedá odměna většiny pracujících vězňů. Ti zařazení v takzvané první pracovní skupině nově dostávají polovinu minimální mzdy – tedy 7300.
           18:07
           Napětí na severu Izraele
            Napětí okolo Íránu se přenáší i na hranici mezi Izraelem a Libanonem. Na jedné straně pohraniční izraelské vesnice, na druhé straně jižní Libanon ovládaný proíránským hnutím Hizballáh.
            20:24
            Nehoda na D8
             Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela odpoledne nehoda dvou nákladních aut. Směr na Prahu byl dočasně neprůjezdný.
             20:40
             Předávání cen Classic Prague Awards
              Živý vstup Martina Rachmana.
              23:13
              Připomínka Palachova činu ve Všetatech
               Ve Všetatech si lidé připomněli jednapadesát let od dobrovolné smrti Jana Palacha.
               24:02
               Společenský život v malých obcích
                Malé obce si stěžují, že u nich dochází k úpadku společenského života. Jedním z hlavních důvodů je to, že v jejich katastru přestala fungovat restaurační zařízení.
                26:04
                Nízká hladina Orlíka
                 Orlická přehrada v centru zájmu turistů. Nabízí totiž nevšední podívanou – kvůli nízké hladině vody jsou vidět základy staveb původní osady. Vodohospodáři přehradu upustili, aby mohli modernizovat lodní výtah na hrázi.
                 27:42
                 Zakázky na elektronické dálniční známky
                  Další kritika kvůli zakázce na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky s cenou až 401 milionů. Na sociálních sítích se objevila výzva na speciální setkání programátorů příští víkend.
                  29:01
                  Ledovka a sněžení na horách
                   Ledovka na silnicích, sněžení na horách. Dva úkazy, které alespoň dnes připomněly, že jsme zhruba v polovině zimy. Podívejte se, jak dnešek zaznamenali iReportéři České televize.
                   30:11
                   Poprvé od Vánoc sněžilo
                    Alespoň dneska – v podstatě poprvé od vánočních svátků – v Česku znovu sněžilo. I na horách to ale bylo nanejvýš deset centimetrů.
                    32:06
                    Komplikace kvůli sněhu
                     Nedostatek sněhu ztěžuje přípravu sportovních akcí – vybrali jsme ty, které se konají právě během tohoto víkendu, a zeptali se organizátorů, jestli museli měnit plány.
                     34:18
                     Světový pohár v běžeckém lyžování v Novém Městě
                      Novoměstské organizátory počasí nakonec muselo potěšit – právě dnes totiž i tam začal padat sníh. V posledních ročnících se diváci počítali jen ve stovkách.
                      35:05
                      Teplá zima pomáhá ovzduší na Ostravsku
                       Teplá zima a málo sněhu mají i své pozitivní dopady. Lidem na Ostravsku se lépe dýchá. Na rozdíl od předchozích let nemuseli meteorologové tuto zimu ani jednou vyhlásit smogovou situaci.
                       36:54
                       Polsko má vyrovnaný rozpočet
                        Polská vláda na letošek připravila vyrovnaný rozpočet. Poprvé v novodobých dějinách země. Zároveň slibuje dál plnit štědrý sociální program.
                        39:06
                        Francouzi protestují proti penzijní reformě
                         Protesty proti penzijní reformě ve Francii pokračují. Připojili se k nim i zaměstnanci pařížské Opery. Reforma by totiž zrušila jejich výhodný důchodový režim.
                         39:28
                         Státní příspěvky na fungování církví
                          Ještě deset let bude stát částečně dotovat provoz církví. Příspěvek se postupně snižuje, ale církve zároveň dostávají peníze za nevydaný majetek v restitucích.
                          42:03
                          Přemnožená zvěř na Plzeňsku
                           Zhruba sedmisethlavé stádo. Tolik jelenů pohromadě se prohání loukami na severním Plzeňsku.
                           43:50
                           Demonstrace v Libanonu
                            44:10
                            Roboti v japonské ekonomice
                             Japonská ekonomika vidí budoucnost v robotech. Rozhodujícím faktorem je demografie. Stroje mají pomoci růstu, i když populace stárne a pracovní síly ubývá.
                             46:06
                             Aktualita z britské královské rodiny
                              46:28
                              Záchrana čtyř lidí po nehodě
                               Rychlý a obětavý zákrok dvou můžu stál za záchranou čtyřčlenné posádky auta, které havarovalo a spadlo do rybníka. Vše se odhrálo včera v podvečer u obce Herstošice na Karlovarsku.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž50 minut
                               Další díl
                               19. leden 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               24. únor

                               Headlines — Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slim — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Akce Den za Ukrajinu

                               24. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               24. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               23. únor

                               Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                               23. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               23. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                               22. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                               21. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                               20. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám