Nahrávám video

18. leden 2020

Obsah dílu

Předsedou ODS zůstává Fiala — Prvním místopředsedou se stal Stanjura — Volební kongres ODS — Do Austrálie dorazily deště — Černé skříňky sestřeleného letadla — Případ ptačí chřipky v Česku — Nákaza se objevila na Vysočině — Ptačí chřipka v okolních zemích — Priority zvoleného vedení ODS — Odměňování práce vězňů — Napětí na severu Izraele — Nehoda na D8 — Předávání cen Classic Prague Awards — Připomínka Palachova činu ve Všetatech — Společenský život v malých obcích — Nízká hladina Orlíka — Zakázky na elektronické dálniční známky — Ledovka a sněžení na horách — Poprvé od Vánoc sněžilo — Komplikace kvůli sněhu — Světový pohár v běžeckém lyžování v Novém Městě — Teplá zima pomáhá ovzduší na Ostravsku — Polsko má vyrovnaný rozpočet — Francouzi protestují proti penzijní reformě — Státní příspěvky na fungování církví — Přemnožená zvěř na Plzeňsku — Demonstrace v Libanonu — Roboti v japonské ekonomice — Aktualita z britské královské rodiny — Záchrana čtyř lidí po nehodě

Části dílu

00:34
Předsedou ODS zůstává Fiala
  Petr Fiala dnes na kongresu v Praze obhájil křeslo předsedy ODS, měl by tak vést největší opoziční stranu další dva roky. Ve volbě šéfa strany neměl protikandidáta a získal 470 z 505 platných hlasů, tedy přes 90 procent.
  01:29
  Prvním místopředsedou se stal Stanjura
   Petr Fiala na kongresu ODS uspěl, jeho dosavadní první místopředsedkyně Alexandra Udženija končí. V hlasování, ve kterém neměla protikandidáta, získala přesnou polovinu odevzdaných hlasů.
   01:56
   Volební kongres ODS
    Na pozici prvního místopředsedy vystřídá Alexandru Udženiju šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Ten v souboji o druhý nejvyšší stranický post porazil starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného a radní pro školství z Prahy 6 Marii Kubíkovou.
    07:17
    Do Austrálie dorazily deště
     Další problémy s počasím v Austrálii. Průtrže mračen a bouřky zasáhly části jihovýchodního pobřeží. Na jedné straně pomáhají hasit bezprecedentní požáry, na druhé způsobují záplavy.
     09:45
     Černé skříňky sestřeleného letadla
      Černé skříňky z letadla sestřeleného minulý týden u Teheránu předá Írán ukrajinským úřadům. Požádala o ně prokuratura. Dekódování by mělo v Kyjevě začít už v pondělí.
      10:09
      Případ ptačí chřipky v Česku
       V Česku je ptačí chřipka. Veterináři potvrdili výskyt viru v jednom malochovu na Vysočině.
       10:28
       Nákaza se objevila na Vysočině
        Živý vstup Andreji Čandové.
        12:34
        Ptačí chřipka v okolních zemích
         Nákazu ptačí chřipkou oznámilo tento týden Maďarsko – tam teď mají dvě ohniska: krůtí a taky kachní farmu.
         13:17
         Priority zvoleného vedení ODS
          Rozhovor s Petrem Fialou, předsedou ODS.
          16:08
          Odměňování práce vězňů
           O necelé dva tisíce se od nového roku zvedá odměna většiny pracujících vězňů. Ti zařazení v takzvané první pracovní skupině nově dostávají polovinu minimální mzdy – tedy 7300.
           18:07
           Napětí na severu Izraele
            Napětí okolo Íránu se přenáší i na hranici mezi Izraelem a Libanonem. Na jedné straně pohraniční izraelské vesnice, na druhé straně jižní Libanon ovládaný proíránským hnutím Hizballáh.
            20:24
            Nehoda na D8
             Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela odpoledne nehoda dvou nákladních aut. Směr na Prahu byl dočasně neprůjezdný.
             20:40
             Předávání cen Classic Prague Awards
              Živý vstup Martina Rachmana.
              23:13
              Připomínka Palachova činu ve Všetatech
               Ve Všetatech si lidé připomněli jednapadesát let od dobrovolné smrti Jana Palacha.
               24:02
               Společenský život v malých obcích
                Malé obce si stěžují, že u nich dochází k úpadku společenského života. Jedním z hlavních důvodů je to, že v jejich katastru přestala fungovat restaurační zařízení.
                26:04
                Nízká hladina Orlíka
                 Orlická přehrada v centru zájmu turistů. Nabízí totiž nevšední podívanou – kvůli nízké hladině vody jsou vidět základy staveb původní osady. Vodohospodáři přehradu upustili, aby mohli modernizovat lodní výtah na hrázi.
                 27:42
                 Zakázky na elektronické dálniční známky
                  Další kritika kvůli zakázce na informační systém a e-shop pro elektronické dálniční známky s cenou až 401 milionů. Na sociálních sítích se objevila výzva na speciální setkání programátorů příští víkend.
                  29:01
                  Ledovka a sněžení na horách
                   Ledovka na silnicích, sněžení na horách. Dva úkazy, které alespoň dnes připomněly, že jsme zhruba v polovině zimy. Podívejte se, jak dnešek zaznamenali iReportéři České televize.
                   30:11
                   Poprvé od Vánoc sněžilo
                    Alespoň dneska – v podstatě poprvé od vánočních svátků – v Česku znovu sněžilo. I na horách to ale bylo nanejvýš deset centimetrů.
                    32:06
                    Komplikace kvůli sněhu
                     Nedostatek sněhu ztěžuje přípravu sportovních akcí – vybrali jsme ty, které se konají právě během tohoto víkendu, a zeptali se organizátorů, jestli museli měnit plány.
                     34:18
                     Světový pohár v běžeckém lyžování v Novém Městě
                      Novoměstské organizátory počasí nakonec muselo potěšit – právě dnes totiž i tam začal padat sníh. V posledních ročnících se diváci počítali jen ve stovkách.
                      35:05
                      Teplá zima pomáhá ovzduší na Ostravsku
                       Teplá zima a málo sněhu mají i své pozitivní dopady. Lidem na Ostravsku se lépe dýchá. Na rozdíl od předchozích let nemuseli meteorologové tuto zimu ani jednou vyhlásit smogovou situaci.
                       36:54
                       Polsko má vyrovnaný rozpočet
                        Polská vláda na letošek připravila vyrovnaný rozpočet. Poprvé v novodobých dějinách země. Zároveň slibuje dál plnit štědrý sociální program.
                        39:06
                        Francouzi protestují proti penzijní reformě
                         Protesty proti penzijní reformě ve Francii pokračují. Připojili se k nim i zaměstnanci pařížské Opery. Reforma by totiž zrušila jejich výhodný důchodový režim.
                         39:28
                         Státní příspěvky na fungování církví
                          Ještě deset let bude stát částečně dotovat provoz církví. Příspěvek se postupně snižuje, ale církve zároveň dostávají peníze za nevydaný majetek v restitucích.
                          42:03
                          Přemnožená zvěř na Plzeňsku
                           Zhruba sedmisethlavé stádo. Tolik jelenů pohromadě se prohání loukami na severním Plzeňsku.
                           43:50
                           Demonstrace v Libanonu
                            44:10
                            Roboti v japonské ekonomice
                             Japonská ekonomika vidí budoucnost v robotech. Rozhodujícím faktorem je demografie. Stroje mají pomoci růstu, i když populace stárne a pracovní síly ubývá.
                             46:06
                             Aktualita z britské královské rodiny
                              46:28
                              Záchrana čtyř lidí po nehodě
                               Rychlý a obětavý zákrok dvou můžu stál za záchranou čtyřčlenné posádky auta, které havarovalo a spadlo do rybníka. Vše se odhrálo včera v podvečer u obce Herstošice na Karlovarsku.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž51 minut
                               Další díl
                               19. leden 2020

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               30. září

                               Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                               30. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. září

                               Ve znakovém jazyce

                               30. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                               29. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Ve znakovém jazyce

                               29. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                               28. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               28. září

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám