16. leden 2020

Obsah dílu

Jednání V4 v Praze — V4 jednala s Rakouskem o energetice — Závěry jednání V4 v Praze — Vládní rada pro lidská práva jedná o Válkové — Výroba aut v ČR — Nový ruský premiér — Ústavní žaloba na Trumpa — Český start-up za miliardu USD — Nový armádní prapor používá drony — Výsledky aerolinek Smartwings — Vyšetřování sestřelení letadla v Íránu — Piety k výročí upálení Jana Palacha — Plán české dalniční sítě — Zatčení bývalého slovenského prokurátora — Střelba z auta na Písecku — Hackerské útoky na nemocnice — Dražba sochy Věry Špinarové — Změny u rodičovského příspěvku — Rath si odpykává trest — Počet vloupání loni vzrostl — Gang lupičů v Jesenici — Vloupání v loňském roce — Trestná činnost v roce 2019 — Jak lépe chránit majetek — Stávky ve Francii — Britští europoslanci končí — Napadení v nemocnici ve Slaném — Prodej státních rezerv — Požár auta v tunelu Blanka — Meteorologický kongres v USA — Koncert pro Ostravu — Cizinci v české ekonomice — Češi pracující v zahraničí — Mladý talentovaný olympionik

Části dílu

00:34
Jednání V4 v Praze
  Vrcholná schůzka v pražském Národním muzeu. Na setkání představitelů zemí visegrádské čtyřky dorazil jako host i rakouský kancléř Sebastian Kurz.
  01:12
  V4 jednala s Rakouskem o energetice
   Energetickou budoucnost Evropy vidí Rakousko a Visegrádská čtyřka jinde. V jiných bodech se kancléř Sebastian Kurz s premiéry zemí V4 shodl – třeba v otázce budoucí ochrany vnějších hranic.
   04:00
   Závěry jednání V4 v Praze
    Rozhovor s Karlem Havlíčkem (za ANO), ministrem průmyslu a obchodu.
    07:38
    Vládní rada pro lidská práva jedná o Válkové
     Pokračující debaty kolem Heleny Válkové. Po stažení nominace na ombudsmanku se mluví o její budoucnosti na dalších postech.
     10:12
     Výroba aut v ČR
      Automobilky v Česku loni vyrobily téměř jeden milion 430 tisíc osobních vozů. Oproti roku 2018, který byl rekordní, je to pokles o sedm desetin procenta.
      11:12
      Nový ruský premiér
       Rusko má nového premiéra. Michail Mišustin získal hlas většiny poslanců. Podpis připojil i prezident Putin, který ho navrhl. Dosavadní šéf daňové správy chce představit nový kabinet do několika dnů.
       11:37
       Ústavní žaloba na Trumpa
        Historický krok v americké politice, krok, který se v dějinách Spojených států stal teprve potřetí. Americká Sněmovna reprezentantů předala ústavní žalobu na prezidenta Senátu.
        13:55
        Český start-up za miliardu USD
         Český start-up Productboard získal historicky nejvyšší částku od amerických investorů – přes jednu miliardu korun. Investici společnost získala z fondů, které dřív podpořily například rozvoj WhatsAppu nebo LinkedInu.
         14:44
         Nový armádní prapor používá drony
          Živý vstup Martina Laštůvky.
          16:31
          Výsledky aerolinek Smartwings
           Letadla skupiny Smartwings loni přepravila 8,2 milionu cestujících. Meziročně jich o téměř osm procent ubylo. Podle dopravce za to mohou hlavně problémy s odstavenými letadly Boeing 737 MAX.
           16:55
           Vyšetřování sestřelení letadla v Íránu
            Kanada, Ukrajina, Švédsko, Afghánistán a Velká Británie požadují nezávislé vyšetření a nestranný soud s těmi, kdo zavinili sestřelení ukrajinského letadla v Teheránu.
            17:40
            Piety k výročí upálení Jana Palacha
             Je to 51 let ode dne, kdy se upálil Jan Palach. Protestoval proti začínající normalizaci a netečnosti lidí.
             21:00
             Plán české dalniční sítě
              Ministerstvo dopravy chce doplnit plány dálniční sítě o další trasy. Předpovídá pokračující přesun obyvatelstva do středních Čech. Právě tam chce posílit kapacity a ulevit bezprostřednímu okolí Prahy.
              21:34
              Zatčení bývalého slovenského prokurátora
               Sedm let stál v čele slovenských žalobců, dnes skončil v policejní cele. Slovenští vyšetřovatelé zatkli bývalého generálního prokurátora Dobroslava Trnku. Obvinili ho ze zneužití pravomoci. Podrobnosti ale policie neřekla.
               23:42
               Střelba z auta na Písecku
                Z pokusu o vraždu a z obecného ohrožení obvinili policisté pětatřicetiletého muže z Prahy. Včera z auta střílel na vůz, který ho zrovna předjížděl.
                24:16
                Hackerské útoky na nemocnice
                 Další podrobnosti z vyšetřování nejhoršího hackerského útoku v Česku. Experti už vědí, že virus se před 36 dny dostal do systému nemocnice ve středočeském Benešově e-mailem.
                 26:16
                 Dražba sochy Věry Špinarové
                  Před časem vzbudila vlnu kritiky – dnes je ostravská socha Věry Špinarové na prodej. Radnice městské centrální části nakonec vyjednala s autorem podmínky, za kterých ji může nabídnout v aukci – dílo nesmí být nijak poškozeno anebo použito k marketingu.
                  26:53
                  Změny u rodičovského příspěvku
                   Fronty před úřady práce stále nemizí – důvodem je až 80 tisíc navíc k rodičovskému příspěvku. O změnu měsíčního čerpání této dávky požádala od začátku roku zhruba třetina rodičů.
                   28:50
                   Rath si odpykává trest
                    David Rath zůstane v teplické věznici v oddělení vysokého stupně zabezpečení. Soud odmítl zařazení do mírnějšího typu.
                    29:32
                    Počet vloupání loni vzrostl
                     V Česku vzrostl počet vloupání. Zatímco v roce 2018 vyšetřovatelé řešili 21 tisíc případů, loni už to bylo o tisíc víc. Podle detektivů se taky v posledních letech změnil způsob, jakým pachatelé postupují.
                     30:19
                     Gang lupičů v Jesenici
                      Policie stále nedopadla gang zlodějů, který se vloupal do víc než 120 rodinných domů ve středních Čechách. Cennosti a hotovost odnášeli hlavně v období Vánoc a Silvestra.
                      32:17
                      Vloupání v loňském roce
                       Problémy s krádežemi mají taky v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku. Zloději se tam pokusili vykrást několik rodinných domů – ve dvou případech se jim to podařilo.
                       34:38
                       Trestná činnost v roce 2019
                        Policisti loni vyšetřovali skoro 200 tisíc trestných činů – půlku tvořily právě ty majetkové. Zhruba 12 procent případů se týkalo hospodářské kriminality – šlo o podvody nebo krácení daní.
                        35:18
                        Jak lépe chránit majetek
                         Vrátíme-li se k vloupáním – stane se každých 25 minut jedno. Někdy jde pachatel na jistotu – třeba na základě fotografií na sociálních sítích, které prozrazují, že dům nebo byt je v tu chvíli prázdný.
                         37:58
                         Stávky ve Francii
                          Stávky ve Francii nepolevují. Kritiků penzijní reformy znovu přibývá, i když vláda slíbila ústupky. Je připravená stáhnout plán na zvýšení důchodového věku o dva roky – na 64 let – pokud se v rozpočtu najde náhrada.
                          38:22
                          Britští europoslanci končí
                           Ve Štrasburku skončila první letošní řádná schůze Evropského parlamentu. Znamenala taky definitivní konec působení britských europoslanců.
                           40:35
                           Napadení v nemocnici ve Slaném
                            Střelba v nemocnici ve středočeském Slaném. Pacient z jednotky intenzivní péče v noci napadl personál – přivolaná ochranka ho postřelila do nohy.
                            40:58
                            Prodej státních rezerv
                             Dnes začaly odběry vzorků kovů ze státních rezerv, které chce vláda letos na jaře prodat. Celkem by se stát měl zbavit rezerv kovů za víc než dvě miliardy korun.
                             43:18
                             Požár auta v tunelu Blanka
                              Dopravu v pražském tunelu Blanka zablokoval požár auta. Na místo kolem čtvrté hodiny odpoledne přijely dvě jednotky hasičů, hořící sportovní vůz se jim podařilo rychle uhasit.
                              43:35
                              Meteorologický kongres v USA
                               Živý vstup Michala Žáka.
                               47:32
                               Koncert pro Ostravu
                                Mimořádný benefiční koncert pořádá právě v těchto chvílích kytarista a skladatel Štěpán Rak. Hraje v kostele Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci.
                                48:02
                                Cizinci v české ekonomice
                                 Závislost české ekonomiky na práci cizinců dál roste. Na konci roku 2018 byl každý osmý zaměstnanec nebo živnostník ze zahraničí – statistici právě dnes zveřejnili přesný údaj.
                                 49:01
                                 Češi pracující v zahraničí
                                  Práci za hranicemi ale hledají i Češi – třeba do Rakouska jich jezdí kolem třinácti tisíc. Teď je lákají i tamní skiareály – třeba Hochficht nedaleko Lipna.
                                  50:44
                                  Mladý talentovaný olympionik
                                   Matyáš Bárek se věnuje hokeji už osm let. Od dvou let má cukrovku. Ani ta ho ale v cestě za jeho snem nezastaví. Nadaný hokejista se totiž kvalifikoval na olympiádu dětí a mládeže. V Karlovarském kraji odstartuje už tuto neděli.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž55 minut
                                   Další díl
                                   17. leden 2020

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž50 minut

                                   4. únor

                                   Headlines — Spor o sjednocení DPH — Výnos DPH — Válka na Ukrajině — Výpadky proudu na Ukrajině — Další záhadný výškový balon — Škody po silném větru — Kalamita na Slovensku — Protest proti stavbě továrny Líních — Referendum o koaliční smlouvě — Zemřela Naďa Urbánková — Pravidla prezidentské volby — Inaugurace prezidenta — Změny slovenských SPZ — Nehoda v Karviné — Pomoc rodině z vyhořelého domu — Konec policejních kontrol na hranicích — Kontoly na česko-slovenských hranicích — Moderní technika v boji proti migraci — Zákaz dovozu ropných produktů z Ruska — Nepokoje mezi Palestinci a izraelskými vojáky — Perinatální paliativní péče — Index demokracie — Dluhopisy jako alternativa k půjčkám — Potopení bývalé letadlové lodi Sao Paulo — Kniha k připomínce 30 let armády ČR — Lednický zámek znovu zahájil sezonu — Nedostupné bydlení v Německu — Ceny české filmové kritiky

                                   4. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   4. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   4. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   3. únor

                                   Headlines — Summit EU–Ukrajina — Unijní lídři v Kyjevě — Bojkot olympijských her v Paříži — Reakce českých politiků — Týden schůzek Petra Pavla — Výpovědi na Hradě — Slevy na zkrácené úvazky — Koaliční smlouva v Praze — Čínský balón v USA — Špionážní metody — Minisérie ČT Docent — Abolice prezidenta Zemana — Odškodnění za kauzu Opencard — Zisk bank v ČR — Problémy s datovými schránkami — Počasí v Česku — Vítr a sníh na hřebenech hor — Začínají jarní prázdniny — Doporučená zimní výbava — Lyžování v Alpách a Dolomitech — Schůzka lídrů V4 — Zatýkání členů militantních skupin — Schodek veřejných financí — Nárůst onkologických pacientů — Vodíkový pohon letadel a tedy nulové emise — Práce pro migranty ve Francii — Varování před lavinami — Prevence tragických následků požárů — Zahraniční cesty papeže — Regalece volně dostupného kratomu — Požár nákupního centra — Stojanovo srdce ve Velehradské kapli

                                   3. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   3. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   3. 2. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                                   2. 2. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   2. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   2. 2. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám