55 minut

14. leden 2020

Obsah dílu

Jednání koaliční rady — ČSSD je proti zrušení superhrubé mzdy — Zrušení superhrubé mzdy je ve vládním prohlášení — Další body jednání koaliční rady — Projednávání žaloby na Trumpa v Senátu — Zatýkání kvůli sestřelenému ukrajinskému letadlu — Prezident stáhl nominaci Válkové — Ohrožení stavby dálnice D3 — Peníze na ekologicky čisté hospodářství v EU — Zásah kvůli přípravě teroristického útoku v Německu — Prarodiče poděkovali záchranářům za pomoc při porodu — Miřenka Čechová o životu profesionální tanečnice — Šanghaj pozastavila styky s Prahou — Oběd prezidenta s předsedy Parlamentu ČR — Přibývá pacientů s akutní infekcí dýchacích cest — Školy mají problémy se záškoláctvím — V Číně se propadla silnice, šest lidí zemřelo — U soudu vypovídali příbuzní Kuciaka a Kušnírové — Pokrok v léčbě cukrovky — Léčba cukrovky s pomocí senzorů — Roste počet nemocných dětí a náctiletých — Jak je drahá léčba cukrovky — Léčba cukrovky druhého typu — Senátní výbor podpořil Šámala na soudce ÚS — Rok od smrti primátora Gdaňsku Adamowicze — Britská vláda zamítla skotské referendum — Nedostatek elektronických náramků pro odsouzené — Slabá sklizeň ovoce — Pokuta pro společnost Arriva — Příspěvek radnice na topení — USA už nepovažují Čínu za manipulátora s měnou — Český žonglér v Moulin Rouge — Operační systém Windows 7 končí — Lanový most na D1 u Bohumína potřebuje opravu — Premiéra snímku Šarlatán na Berlinale — Nové vedení radnice Prahy 1 — Český trolejbus se vrátí z Ameriky

Části dílu

00:36
Jednání koaliční rady
  Vláda zřejmě v tomto volebním období navzdory slibům neprosadí snížení daní pro víc než čtyři miliony zaměstnanců. Proti zrušení takzvané superhrubé mzdy se totiž před dnešním odpoledním jednáním koaliční rady postavila vládní ČSSD.
  01:17
  ČSSD je proti zrušení superhrubé mzdy
   Koaliční rada před necelou hodinou rozhodla, že debatu o superhrubé mzdě zatím přeruší. Projednává se taky návrh na zavedení tak zvaného stravenkového paušálu.
   04:27
   Zrušení superhrubé mzdy je ve vládním prohlášení
    Živý rozhovor s ministryní financí Alenou Schillerovou
    08:07
    Další body jednání koaliční rady
     Vládní strany dnes jednaly i o proškrtání některých daňových výjimek nebo o změnách v důchodovém systému.
     09:06
     Projednávání žaloby na Trumpa v Senátu
      Živý vstup zahraničního zpravodaje Davida Miřejovského z USA
      10:43
      Zatýkání kvůli sestřelenému ukrajinskému letadlu
       Íránské úřady zadržely v souvislosti se sestřelením ukrajinského dopravního letadla několik lidí. Prezident Hasan Rouhání oznámil, že viníci budou potrestáni a stanou před zvláštním soudem.
       11:07
       Prezident stáhl nominaci Válkové
        Miloš Zeman dnes oficiálně stáhl nominaci Heleny Válkové na post veřejné ochránkyně práv. Do funkce navrhne bývalého zástupce ombudsmanky a někdejšího poslance ČSSD Stanislava Křečka.
        12:04
        Ohrožení stavby dálnice D3
         Živý vstup redaktorka Martina Donáta
         13:38
         Peníze na ekologicky čisté hospodářství v EU
          Evropská komise představila investiční plán, kterým chce financovat přechod k ekologicky čistému hospodářství. Podle plánu by na následující léta měl Brusel zatím vyčlenit sedm a půl miliardy eur.
          14:17
          Zásah kvůli přípravě teroristického útoku v Německu
           180 policistů zasahovalo ráno a dopoledne na devíti různých místech Německa. Razie se zaměřila na skupinu Čečenců. Vyšetřovatelé je podezřívají z přípravy teroristického útoku.
           16:32
           Prarodiče poděkovali záchranářům za pomoc při porodu
            Teď k případu z brněnské fakultní nemocnice, o kterém jsme vás už informovali. Dítě, donošené matkou, která byla ve stavu mozkové smrti, je zdravé a podle rodiny veselé.
            16:55
            Miřenka Čechová o životu profesionální tanečnice
             Studium baletu jako čas plný bolesti, odříkání a taky ponižování. Dnes je tanečnice Miřenka Čechová pojmem tak zvaného fyzického divadla, a to i za hranicemi Česka.
             19:45
             Šanghaj pozastavila styky s Prahou
              Čínská Šanghaj pozastavila veškeré oficiální styky s Prahou. Reaguje tak na podpis partnerské smlouvy města s tchajwanskou Tchaj-pejí. Spolupráce se Šanghají podle vedení Prahy dosud významný přínos neměla.
              22:27
              Oběd prezidenta s předsedy Parlamentu ČR
               Tchaj-wan byl taky jedním z témat jednání prezidenta s předsedy Senátu a sněmovny; sešli se na tradičním obědě začátkem nového roku.
               23:06
               Přibývá pacientů s akutní infekcí dýchacích cest
                Stoupá počet lidí, které do ordinací přivádí akutní infekce dýchacích cest. Za poslední týden přibylo v Česku nemocných o 60 procent.
                25:05
                Školy mají problémy se záškoláctvím
                 Víc než polovina středních škol má podle zjištění inspekce problém se záškoláctvím. Největší potíže s docházkou mají žáci nematuritních oborů.
                 27:24
                 V Číně se propadla silnice, šest lidí zemřelo
                  Šest lidí zemřelo poté, co se v Číně propadla silnice pod autobusem čekajícím na zastávce. Jáma se postupně rozšířila až na průměr deset metrů a kromě přední poloviny vozu do ní spadli i chodci.
                  27:50
                  U soudu vypovídali příbuzní Kuciaka a Kušnírové
                   Druhý den hlavního líčení v kauze vraždy slovenského novináře a jeho partnerky přinesl emotivní momenty. Vypovídali příbuzní Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové.
                   29:53
                   Pokrok v léčbě cukrovky
                    Významné pokroky v léčbě cukrovky – s přispěním českých lékařů. Studie pražské Všeobecné fakultní nemocnice ukázala důležitost správného měření glykemie – tedy cukru v krvi.
                    30:41
                    Léčba cukrovky s pomocí senzorů
                     Správná léčba cukrovky totiž může zabránit vážným komplikacím. Pacientům s diabetem hrozí selhání ledvin, nemoci srdce, problémy se zrakem a nervovým systémem. I proto začaly loni v prosinci pojišťovny senzory proplácet.
                     33:05
                     Roste počet nemocných dětí a náctiletých
                      Cukrovku mají čím dál častěji děti a mladí lidé. Právě pro ně je podle lékařů pokrok technologií klíčový a má zásadní vliv na zkvalitnění jejich života.
                      34:53
                      Jak je drahá léčba cukrovky
                       V Česku trpí diabetem už zhruba milion lidí. Cukrovku prvního typu má přes 67 tisíc pacientů. Jde o autoimunitní poruchu, kdy si tělo samo nedokáže vyrobit inzulin.
                       35:32
                       Léčba cukrovky druhého typu
                        U cukrovky prvního typu pojišťovny hradí prakticky všechny dostupné prostředky. V případě léčby druhého typu bojuje odborná společnost za změnu kritérií úhrad.
                        38:05
                        Senátní výbor podpořil Šámala na soudce ÚS
                         Senátoři z ústavně-právního výboru jednomyslně podpořili na ústavního soudce Pavla Šámala. Plénum bude jeho nominaci schvalovat za dva týdny.
                         39:09
                         Rok od smrti primátora Gdaňsku Adamowicze
                          Lidé v severopolském Gdaňsku si připomněli rok od násilné smrti Pawla Adamowicze. Tamního dlouholetého primátora loni během charitativního koncertu pobodal psychicky nemocný muž.
                          41:22
                          Britská vláda zamítla skotské referendum
                           Britská vláda formálně zamítla skotskou žádost o vypsání nového referenda o nezávislosti. Nové hlasování by podle premiéra Borise Johnsona jen prodloužilo politickou stagnaci v oblasti.
                           41:43
                           Nedostatek elektronických náramků pro odsouzené
                            Živý vstup redaktorky Kateřiny Jirovské
                            42:54
                            Slabá sklizeň ovoce
                             Sklizeň ovoce za loňský rok je výrazně nižší. Pěstitelé sklidili 130 tisíc tun, o rok dřív to bylo skoro 180 tisíc.
                             43:31
                             Pokuta pro společnost Arriva
                              Společnost Arriva dostala od Libereckého kraje pokutu osm set patnáct tisíc korun za problémy v železniční dopravě. Důvodem je nedodržení smlouvy – hlavně neplnění jízdních řádů.
                              43:53
                              Příspěvek radnice na topení
                               Zima v horských oblastech je drahá. Vysoké ceny za vytápění proto trápí většinu obyvatel. Těm v Loučné pod Klínovcem na ně začala nově přispívat přímo obec. A to do maximální výše pěti tisíc korun.
                               45:57
                               USA už nepovažují Čínu za manipulátora s měnou
                                Spojené státy vyjmuly Čínu ze seznamu zemí manipulujících s měnou. Peking souhlasil, že přestane oslabovat jüan.
                                46:17
                                Český žonglér v Moulin Rouge
                                 Možná nejslavnější kabaret na světě a člen jedné z nejslavnějších českých uměleckých škol. Pařížský Moulin Rouge nedávno oslavil 130 let své existence. A po celý významný rok v něm vystupoval žonglér s kužely Mario Berousek.
                                 48:14
                                 Operační systém Windows 7 končí
                                  Společnost Microsoft dneškem oficiálně přestává podporovat operační systém Windows 7. Pro 10 let starý software tak už nebude vydávat nové bezpečnostní aktualizace.
                                  50:13
                                  Lanový most na D1 u Bohumína potřebuje opravu
                                   Kvůli špatnému odvodnění a také vadným ložiskům budou muset dělníci opravit lanový most na dálnici D1 u Bohumína. Konstrukce přitom slouží teprve 11 let.
                                   50:44
                                   Premiéra snímku Šarlatán na Berlinale
                                    Další úspěch českého filmu. Koprodukční snímek České televize Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové bude mít světovou premiéru v únoru na Berlinale. Událost je naplánována na 26. března.
                                    51:23
                                    Nové vedení radnice Prahy 1
                                     Zastupitelé Prahy 1 právě v těchto chvílích mění vedení radnice – jedná se na Žofíně a my teď do sálu nahlížíme živě. Dosavadního starostu Pavla Čižinského by měl vystřídat místostarosta Petr Hejma.
                                     51:51
                                     Český trolejbus se vrátí z Ameriky
                                      Na konci roku ještě jezdil po silnicích za oceánem – za měsíc už by se měl vrátit domů. Trolejbus české výroby končí aktivní službu v americkém Daytonu. Čeští nadšenci na jeho návrat domů vybrali přes třičtvrtě milionu korun.
                                      Přehrát celé video
                                      Stopáž55 minut
                                      Další díl
                                      15. leden 2020

                                      Přehled dílů

                                      Stopáž54 minut

                                      8. červen

                                      Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                                      8. 6. 2023 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      8. červen

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      8. 6. 2023 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      7. červen

                                      Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                                      7. 6. 2023 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      7. červen

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      7. 6. 2023 na ČT24
                                      Stopáž54 minut

                                      6. červen

                                      Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                                      6. 6. 2023 na ČT1
                                      Stopáž54 minut

                                      6. červen

                                      Znakový jazyk a skryté titulky

                                      6. 6. 2023 na ČT24

                                      Události na sociálních sítích

                                      Napište nám