45 minut

4. ledna 2020

Obsah dílu

Reakce na zabití íránského generála — Írán hrozí USA odvetou — Češi v Iráku jsou připraveni na evakuaci — Raketové útoky v Iráku — USA varují Teherán před odvetou — Cena ropy stoupá — Zdanění průmyslových zón — Změny u daní z nemovitostí — Požár rekreačního střediska na Příbramsku — Čína a nepokoje v Hongkongu — Koaliční vyjednávání ve Španělsku — Prohlídka hradu Helfštýn — Otevření Státní opery — Senát v roce 2019 — Výstraha před silným větrem — Posprejovaná mešita v Brně — Pokuty za vysoký hluk — Druhý nejteplejší rok — Léčba zánětu střev a celiakie — Sázení nových stromů — Rozsah kůrovcové kalamity — Ceny dřeva klesají — Raketové útoky v Iráku — Protesty proti jadernému úložišti — Léčba bezdomovců v Petrohradu — Austrálie povolává vojáky kvůli požárům — Kampaň na podporu pěstounství — Neobvyklý novoroční koncert v Beskydech

Části dílu

00:36
Reakce na zabití íránského generála
  Desítky tisíc lidí vyšly do ulic v Iráku v rámci smutečních pochodů za íránského generála Kásima Solejmáního.
  01:21
  Írán hrozí USA odvetou
   Íránská vláda hrozí, že udeří na jakékoli americké cíle, které budou mít v dosahu. Pro Teherán je smrt generála Solejmáního mimořádnou ztrátou.
   03:54
   Češi v Iráku jsou připraveni na evakuaci
    V Iráku působí taky skoro čtyřicet Čechů z jednotky chemického vojska a z Vojenské policie. Na výcvikové misi je tu i pět policistů.
    04:34
    Raketové útoky v Iráku
     Aktuální informace
     04:56
     USA varují Teherán před odvetou
      Živý vstup Davida Miřejovského, zahraničního zpravodaje ČT v USA.
      06:46
      Cena ropy stoupá
       Obavy, že další vyostření sporu na Blízkém východě by mohlo zkomplikovat dodávky ropy na trh, už zvýšily její cenu. Obchoduje se za nejvyšší ceny od loňského září.
       08:08
       Zdanění průmyslových zón
        Obce by mohly získat víc peněz z průmyslových zón. Ministerstvo financí chce radnicím umožnit zvednout daň z nemovitosti tak, aby zasáhla jen areály a ne místní obyvatele.
        08:40
        Změny u daní z nemovitostí
         Radnice můžou stavbám používaným k podnikání vyměřit vyšší daň už teď – tím, že zvednou koeficient, kterým se násobí základ daně.
         11:47
         Požár rekreačního střediska na Příbramsku
          Hasiči od rána zasahovali ve Věšíně na Příbramsku u požáru rekreačního střediska. Kolem poledne se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu.
          12:39
          Čína a nepokoje v Hongkongu
           Čína odvolala šéfa svého styčného úřadu pro Hongkong Wanga Č-mina. Byl to nejvýše postavený politik z pevninské Číny působící na území, kde už několik měsíců lidé protestují proti pekingské vládě.
           12:54
           Koaliční vyjednávání ve Španělsku
            Úřadující španělský premiér Pedro Sánchez žádá parlament o podporu pro svou koaliční vládu. Na té se dohodl s radikálně levicovým hnutím Unidas Podemos.
            14:48
            Prohlídka hradu Helfštýn
             Přes 4000 lidí dnes navštívilo středověký hrad Helfštýn na Přerovsku. Podle organizátorů jde o rekord tradičního novoročního výstupu. Řada návštěvníků během něj ušla mnohakilometrové túry – třeba z Hranic nebo Lipníku nad Bečvou.
             15:26
             Otevření Státní opery
              Živý vstup redaktorky Anny Bahnerové.
              17:41
              Senát v roce 2019
               Senát se letos ze třetiny obmění; volby budou na podzim. Teď má v horní komoře výraznou převahu opozice. Za loňský rok zákonodárci na deseti schůzích projednali 76 návrhů zákonů, nejčastěji pochopitelně vládních, jen dva byly přímo od senátorů samotných.
               21:10
               Výstraha před silným větrem
                Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
                22:39
                Posprejovaná mešita v Brně
                 Výhružný nápis nasprejoval zatím neznámý pachatel na brněnskou mešitu. Od včerejšího odpoledne se případem zabývají policisté.
                 23:22
                 Pokuty za vysoký hluk
                  Průmysl i doprava – zdroje hluku, na které si lidé často stěžují. Úřady sice dávají za překročení limitů pokuty, ty ale podle ombudsmanky mnohdy nic neřeší.
                  26:02
                  Druhý nejteplejší rok
                   Loňský rok byl druhý nejteplejší od začátku soustavného měření v osmnáctém století, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav.
                   26:25
                   Léčba zánětu střev a celiakie
                    Každý rok se zhruba o pět procent zvýší počet pacientů se zánětem střev. Ročně tuhle diagnózu lékaři sdělují více než dvěma tisícům lidí.
                    28:35
                    Sázení nových stromů
                     Lesníci taky znovu řeší, co namísto zničených porostů vysadit a jestli na to budou mít dost stromů. Podle některých se bez smrků neobejdou. Ekologové před jejich větším používáním varují.
                     31:27
                     Rozsah kůrovcové kalamity
                      Oblasti, kde je situace nejhorší, označilo ministerstvo zemědělství červeně. Ještě loni na jaře byly takhle obarvené jen Morava, Slezsko a Vysočina.
                      32:20
                      Ceny dřeva klesají
                       Ceny proto i nadále padají. Využívají toho ale lidé, kteří dřevem topí. Zájemci si ho můžou koupit ve velkokapacitních skladech. Dvakrát více dřeva si taky odvezli přímo z lesů.
                       35:11
                       Raketové útoky v Iráku
                        Aktuální informace
                        35:37
                        Protesty proti jadernému úložišti
                         V Chanovicích v Pošumaví dnes lidé protestovali proti zvažované stavbě úložiště radioaktivního odpadu. Protestního pochodu se zúčastnily víc než čtyři stovky lidí. Lokalita Březový potok byla vybraná v roce 2003.
                         36:13
                         Léčba bezdomovců v Petrohradu
                          S příchodem zimy se prudce horší životní podmínky asi padesáti tisíc bezdomovců, kteří žijí v ruském Petrohradu. Míst v noclehárnách je jen několik set.
                          38:25
                          Austrálie povolává vojáky kvůli požárům
                           Australská vláda povolala do boje proti masivním požárům asi tři tisíce příslušníků armádních záloh. Nebývalou mobilizaci nařídila i proto, že v noci ze soboty na neděli očekává další zhoršení situace kvůli vedru a silným větrům.
                           38:48
                           Kampaň na podporu pěstounství
                            Upozornit na opuštěné děti i na přechodné pěstouny – to je důvod, proč vznikl kalendář s názvem Příběhy Pěstounství. Nafotily ho pěstounky, které pomáhají řešit krizovou situaci dítěte.
                            41:16
                            Neobvyklý novoroční koncert v Beskydech
                             Velmi neobvyklý novoroční koncert se dnes odehrál ve zvonici na Soláni v Beskydech. Deset dívek tam zahrálo návštěvníkům vánoční koledy i rockové hity.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             5. ledna 2020

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                             22. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                             21. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                             20. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                             19. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                             18. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám