48 minut

4. prosinec 2019

Obsah dílu

Premiér Babiš je dál trestně stíhaný — Podle Babiše je obvinění absurdní — Důvody rozhodnutí nejvyššího státního zástupce — Případ se vrací policii k došetření — Prezident dříve uvedl, že dá Babišovi abolici — Reakce premiéra na rozhodnutí NSZ — Část opozice vyzvala premiéra k rezignaci — Podobná rozhodnutí vydává NSZ minimálně — Časová osa kauzy Čapí hnízdo — Další postup vyšetřování kauzy Čapí hnízdo — Další demonstrace sdružení Milion chvilek pro demokracii — Rozpočet na příští rok — Priority nového rozpočtu — Rodičovský příspěvek v Senátu — Summit NATO v Británii — CK Neckermann v Česku skončí — Audit Evropské komise o premiérovi — NSS: smlouva na mýto platí — Průměrná hrubá mzda vzrostla — Německo vyhošťuje ruské diplomaty — Nehoda autobusů v Praze — Česko si bude připomínat oběti invaze v roce 1968 — Vyšetřování Donalda Trumpa — Vydražený obraz Paula Gauguina — Ocenění pro pečovatele — Sankce USA vůči Číně — Ocenění Praemium Bohemiae — Nová plastika připomene oběť Jana Palacha

Části dílu

00:35
Premiér Babiš je dál trestně stíhaný
  Premiér Andrej Babiš je dál trestně stíhaný v kauze Čapího hnízda. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil usnesení Jaroslava Šarocha, které věc zastavilo, a poukázal na chyby.
  01:15
  Podle Babiše je obvinění absurdní
   Vedle Andreje Babiše je dál obviněnou také dotační expertka Jana Mayerová. U obou Pavel Zeman konstatoval, že zastavení stíhání bylo nezákonné a předčasné.
   02:07
   Důvody rozhodnutí nejvyššího státního zástupce
    Nejvyšší státní zástupce o podrobnostech svého rozhodnutí příliš mluvit nechtěl - argumentoval i tím, že se záležitost vrací do fáze vyšetřování.
    02:55
    Případ se vrací policii k došetření
     Městské státní zastupitelství v Praze, kam se teď kauza vrací, rozhodnutí Pavla Zemana respektuje. Konkrétní kroky začne podnikat, až se mu vrátí spis.
     05:42
     Prezident dříve uvedl, že dá Babišovi abolici
      Prezident Miloš Zeman už během září mluvil o tom, že premiérovo trestní stíhání zastaví, bude-li to po verdiktu jeho jmenovce potřeba.
      06:40
      Reakce premiéra na rozhodnutí NSZ
       Rozhovor s premiérem ČR Andrejem Babišem /ANO/.
       10:57
       Část opozice vyzvala premiéra k rezignaci
        K odstoupení do doby, než bude vyřešeno trestní stíhání a možný střet zájmů, vyzvalo premiéra pět opozičních stran.
        13:30
        Podobná rozhodnutí vydává NSZ minimálně
         Živý vstup redaktora Ondřeje Šimečka.
         15:03
         Časová osa kauzy Čapí hnízdo
          O dotaci, které se celé stíhání týká, požádala společnost Farma Čapí hnízdo v roce 2008.
          17:04
          Další postup vyšetřování kauzy Čapí hnízdo
           Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
           18:41
           Další demonstrace sdružení Milion chvilek pro demokracii
            Na rozhodnutí nejvyššího státního zástupce zareagoval i spolek Milion chvilek. Svolává další demonstrace - a to na dřívější termín, než na původně plánovaný leden. První má být příští týden v Praze.
            19:36
            Rozpočet na příští rok
             Poslanci právě ve sněmovně jednají o státním rozpočtu na příští rok. Vláda počítá s růstem důchodů, se zvýšením platů učitelů i dalších státních zaměstnanců nebo s vyššími výdaji na obranu.
             22:59
             Priority nového rozpočtu
              Mezi nejdůležitější rozpočtové priority patří důchody. Růst penzí v průměru o 900 měsíčně přijde bezmála na 35 miliard.
              23:37
              Rodičovský příspěvek v Senátu
               Důležitou součástí rozpočtu na příští rok je i otázka rodičovského příspěvku. Ten má od ledna vzrůst na 300 tisíc.
               25:54
               Summit NATO v Británii
                Živý vstup Bohumila Vostala, zahraničního zpravodaje ČT ve Velké Británii.
                29:29
                CK Neckermann v Česku skončí
                 Cestovní kancelář Neckermann ukončí do konce roku činnost v Česku. Nenašla totiž nového investora, který by převzal firmu jako celek.
                 30:43
                 Audit Evropské komise o premiérovi
                  Pražští radní zítra rozhodnou, zda zveřejní audit, který se týká možného střetu zájmů premiéra. Dnes o dokumentu jednal i sněmovní evropský výbor.
                  33:05
                  NSS: smlouva na mýto platí
                   Živý vstup redaktora Jana Beránka.
                   34:31
                   Průměrná hrubá mzda vzrostla
                    33 700 korun. To je průměrná hrubá mzda za třetí čtvrtletí. Oproti stejnému období loňska se zvýšila o sedm procent. Obecně ale platí, že dvě třetiny zaměstnanců na průměr nedosáhnou.
                    36:36
                    Německo vyhošťuje ruské diplomaty
                     Živý vstup Martina Jonáše, zahraničního zpravodaje ČT v Německu.
                     38:00
                     Nehoda autobusů v Praze
                      Dva autobusy se ráno srazily v pražském Chodově. Při nehodě se zranily skoro dvě desítky lidí. Byly mezi nimi i malé děti.
                      39:16
                      Česko si bude připomínat oběti invaze v roce 1968
                       Senát potvrdil, že si Česko bude jedenadvacátý srpen připomínat jako Den památky obětí invaze v roce 1968 a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy.
                       39:33
                       Vyšetřování Donalda Trumpa
                        Důkazy pro impeachment Donalda Trumpa kvůli ukrajinské kauze jsou podle závěrečné zprávy vyšetřujícího sněmovního výboru zdrcující.
                        41:36
                        Vydražený obraz Paula Gauguina
                         V přepočtu víc než 240 milionů korun zaplatil kupec za jediný obraz Paula Gauguina, který dosud držel soukromý sběratel. Vydražená cena skoro dvojnásobně překonala původní odhady.
                         42:01
                         Ocenění pro pečovatele
                          Pomáhají seniorům, dětem i nemocným často v těžkých životních situacích - řeč je o profesionálních pečovatelích. Dvacítka z nich dnes získala Národní cenu sociálních služeb.
                          43:48
                          Sankce USA vůči Číně
                           Americké sankce proti Číně za zacházení s Ujgury. Schválila je Sněmovna reprezentantů. Pokud je odhlasuje senát a podepíše prezident, bude to první pokus zatlačit na Peking, aby přestal zavírat muslimskou menšinu do pracovních táborů.
                           46:03
                           Ocenění Praemium Bohemiae
                            22 studentů si na zámku Sychrov převzalo ocenění Praemium Bohemiae. Nadace mecenáše Bohuslava Jana Horáčka mezi ně letos rozdělila rekordních 635 tisíc korun.
                            46:25
                            Nová plastika připomene oběť Jana Palacha
                             Po padesáti letech bude ocelový sloup před budovou někdejšího Federálního shromáždění vypadat tak, jak si přál architekt Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             5. prosinec 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                             27. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             26. září

                             Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                             26. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             25. září

                             Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                             25. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                             24. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 9. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                             23. 9. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             23. září

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 9. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám