48 minut

26. listopad 2019

Obsah dílu

Výroční zpráva BIS — BIS o hrozbách pro Česko — Zpráva BIS — Činnosti Bezpečnostní informační služby — Ničivé zemětřesení v Albánii — Místní volby v Hongkongu — Věřitelský výbor o společnosti Pilsen Steel — Obvinění špiček totalitní KSČ — Předvolební průzkumy na Slovensku — Sacharovova cena pro Olega Sencova — Nehoda dvou armádních helikoptér v Mali — Počet obyvatel využívajících internet v ČR — Senátní výbor o daňovém balíčku — Film o krizi čtyřicátníků podle Patrika Hartla — Přesuny ve státním rozpočtu — Obchod s drogami v Evropské unii roste — Vánoční stromy v centrech měst — Stavební spoření — Vyšetřování krádeže v drážďanské klenotnici — Přelomové setkání v listopadu 1989 — Generální stávka — Generální stávka 1989 — Předseda ÚS o stavu českého soudnictví — Otevření kolonády v Luhačovicích — Zásah proti kůrovci v přírodní rezervaci Boubín — Ohrožené starty ruských sportovců — Maltský ministr turismu a šéf úřadu vlády rezignovali — Originál Věstonické Venuše v olomouckém muzeu — Příběh koaly Lewise — Projekt Život v kufříku

Části dílu

00:36
Výroční zpráva BIS
  Česko dál patří k nejbezpečnějším zemím a nehrozí tu bezprostřední teroristický útok. Ve své výroční zprávě to uvádí Bezpečnostní informační služba.
  01:10
  BIS o hrozbách pro Česko
   Česko ale loni čelilo kybernetickým a hybridním útokům ze zahraničí. Zpráva BIS mluví konkrétně o nepřátelských aktivitách Číny a Ruska.
   04:00
   Zpráva BIS
    Jedna z pasáží zprávy BIS se věnuje i ochraně demokratických principů státu.
    05:02
    Činnosti Bezpečnostní informační služby
     Hostem Událostí je Pavel Bělobrádek, předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti BIS.
     07:22
     Ničivé zemětřesení v Albánii
      Albánii zasáhlo nejsilnější zemětřesení za několik posledních desítek let. V troskách zemřelo nejméně 16 lidí, na 600 zraněných museli ošetřit lékaři. Otřesy o síle 6,4 stupně měly epicentrum na západě země.
      09:39
      Místní volby v Hongkongu
       Čínská státní média označila místní volby v Hongkongu za nespravedlivé. Tvrdí, že kandidáti a voliči naklonění centrální čínské vládě byli pronásledováni a zastrašováni.
       10:05
       Věřitelský výbor o společnosti Pilsen Steel
        Živý vstup Barbory Němcové.
        10:59
        Obvinění špiček totalitní KSČ
         Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu začal stíhat někdejšího generálního tajemníka KSČ Miloše Jakeše, bývalého předsedu vlády Lubomíra Štrougala a exministra vnitra Vratislava Vajnara.
         13:25
         Předvolební průzkumy na Slovensku
          Slovenský parlament prolomil veto prezidentky a znovu potvrdil, že předvolební průzkumy se v zemi nebudou smět zveřejňovat 50 dnů před volbami.
          14:05
          Sacharovova cena pro Olega Sencova
           V Evropském parlamentu převzal prestižní Sacharovovu cenu ukrajinský režisér Oleg Sencov. Tu sice získal už v roce 2018, v té době ale seděl v ruském vězení.
           16:12
           Nehoda dvou armádních helikoptér v Mali
            13 francouzských vojáků zemřelo při nehodě dvou armádních helikoptér v Mali. K neštěstí došlo během bojové operace proti místím islámským radikálům.
            16:35
            Počet obyvatel využívajících internet v ČR
             Rozmach internetu v Česku pokračuje. Podle aktuálních dat statistiků síť využívá už přes 7 milionů lidí. Za posledních pět let je to nárůst o 700 tisíc.
             18:53
             Senátní výbor o daňovém balíčku
              Zrušit vyšší zdanění loterií a nenavyšovat poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Změny v daňovém balíčku, které Senátu doporučil jeho hospodářský výbor.
              19:44
              Film o krizi čtyřicátníků podle Patrika Hartla
               Spisovatel a režisér Patrik Hartl právě natáčí komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film o krizi čtyřicátníků vzniká podle jeho stejnojmenné knižní prvotiny.
               22:33
               Přesuny ve státním rozpočtu
                Poslanci při zítřejším druhém čtení státního rozpočtu navrhnou přesuny za víc než 110 miliard korun. Většinu prosazuje opozice a mají malou šanci na přijetí. Ministryně financí chce změn co nejméně.
                24:56
                Obchod s drogami v Evropské unii roste
                 Podle odhadů je roční obrat až 30 miliard eur, což je v přepočtu asi 765 miliard korun. Zprávu zveřejnil Europol na svém Twitteru.
                 25:20
                 Vánoční stromy v centrech měst
                  Na řadě míst v Česku už se začínají objevovat vánoční stromy. Na Staroměstském náměstí v noci dělníci tři hodiny usazovali 22 metrů vysoký smrk, který Praze věnoval soukromník ze Semil.
                  27:18
                  Stavební spoření
                   Stavební spořitelny čekají, že jim přibude klientů. Letos novou smlouvu uzavře zhruba 510 tisíc lidí, příští rok to má být o 20 tisíc víc.
                   27:42
                   Vyšetřování krádeže v drážďanské klenotnici
                    Zatím bez úspěchu pokračuje pátrání po pachatelích jedné z největších loupeží poválečných německých dějin. Nejmíň dva zločinci včera ráno ukradli část historických šperků z drážďanské klenotnice.
                    29:52
                    Přelomové setkání v listopadu 1989
                     Byl to jeden z přelomů v sametové revoluci - další historický okamžik, kterých ty dny produkovaly víc než předchozí desetiletí. 26. listopadu 1989, přesně před 30 lety, se poprvé setkali Ladislav Adamec a Václav Havel.
                     32:39
                     Generální stávka
                      O den později 27. listopadu se v Československu uskutečnila už zmiňovaná generální stávka. Při dvouhodinovém protestu zazněly veřejné požadavky na zrušení vedoucí úlohy KSČ a vypsání svobodných voleb.
                      33:37
                      Generální stávka 1989
                       Byla to největší stávka od února 1948. Teď vzpomínky těch, kteří se jí před třiceti lety účastnili.
                       36:27
                       Předseda ÚS o stavu českého soudnictví
                        Předseda Ústavního soudu dnes v Senátu vyzval zákonodárce ke změně soudní soustavy. Vadí mu hlavně nerovné počty soudců v různých okresech.
                        38:31
                        Otevření kolonády v Luhačovicích
                         Velký den pro Luhačovice. Po víc než roční rekonstrukci dnes otevírají lázeňskou kolonádu.
                         39:22
                         Zásah proti kůrovci v přírodní rezervaci Boubín
                          Lesy České republiky dostaly od správy šumavského parku výjimku - a už začaly některé stromy kácet nebo takzvaně odkorňovat.
                          40:09
                          Ohrožené starty ruských sportovců
                           Ruským sportovcům hrozí zákaz startů na velkých světových soutěžích na další čtyři roky. Doporučuje to kontrolní komise Světové antidopingové agentury.
                           42:22
                           Maltský ministr turismu a šéf úřadu vlády rezignovali
                            Podle tamních médií za jejich odchodem stojí vyšetřování vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové.
                            42:43
                            Originál Věstonické Venuše v olomouckém muzeu
                             Originál Věstonické venuše bude od zítřka k vidění ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Trezor brněnského Moravského zemského muzea opouští jen výjimečně.
                             44:50
                             Příběh koaly Lewise
                              Silný příběh se smutným koncem. Záběry záchrany koaly z hořících plamenů v Austrálii obletěly svět - dnes se veterináři rozhodli zvíře utratit.
                              45:18
                              Projekt Život v kufříku
                               První fotografie a hračky, porodní náramek nebo osobní vzkazy. Projekt Život v kufříku uchovává vzpomínky pro děti, které opouští porodnice bez rodičů. V Česku je ročně odloženo nebo odebráno až 500 novorozenců.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               27. listopad 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                               28. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               27. červen

                               Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                               27. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               27. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               26. červen

                               Headlines — Útok na Kyjev — Ruské ostřelování Kyjeva — Boje na Ukrajině a summit G7 — Snížení daně na pohonné hmoty — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Protesty proti zákazu potratů v USA — Zdravotní péče o uprchlíky — Průměrná mzda — 40 let kapely Visací zámek — Zdanění energetických firem — Růst platů a mezd — Polákům chybí uhlí — Výstrahy před vysokými teplotami a požáry — Poslední volby do národních rad — Mrtví v klubu v JAR — Sklizeň ovocných stromů — Dražší péče o chrup — Dostupnost zubařů — V Česku chybí zubaři — Připomínky obětí komunismu — Vyšetřování útoku na Kapitol — Soudní spory se státem — Nález mumifikovaného mláděte mamuta — Vodáci na Vltavě — Opera z Brna — Knížky z bazarů — Dopravní komplikace při cestě na Slovensko — Závěr festivalu Glastonbury

                               26. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               26. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               26. 6. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám