45 minut

27. října 2019

Část: Přetáčíme čas na Černé věži

Obsah dílu

Zabití vůdce tzv. Islámského státu — Zásah proti Bagdádímu — Zásah proti Bagdádímu — Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let — Boj s Islámským státem — Dohoda o růstu minimální mzdy — Minimální mzda — Požáry v Kalifornii — Slavnostní vojenská přísaha — Setkání prezidenta s velvyslanci — Benefiční koncert v chrámu sv. Víta — Vylidňování obcí — Požár skladovací haly v Ivančicích — Zachráněné modříny před kůrovcem — Páteční nehoda na Liberecku — Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989 — Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům — Práce řidiče MHD v Praze — V Pardubicích chybí řidiči MHD — Výroky Stanislava Grospiče — Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke — Chybí vakcíny proti chřipce — Slunný víkend — Snímky dětí na sociálních sítích — Přetáčíme čas na Černé věži

Části dílu

00:36
Zabití vůdce tzv. Islámského státu
  Nejhledanější muž světa je mrtev. Vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra Bagdádího zabili američtí vojáci během tajné noční operace na severozápadě Sýrie.
  01:30
  Zásah proti Bagdádímu
   Spojené státy nabízely za informace vedoucí k jeho zadržení nebo smrti 25 milionů dolarů. Data klíčová ke spuštění operace získaly podle prezidenta Trumpa zhruba před měsícem.
   04:35
   Zásah proti Bagdádímu
    Živý vstup Davida Miřejovského.
    06:12
    Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let
     Do čela radikálních islamistů se postavil v roce 2010. O čtyři roky později z mešity v Mosulu vyhlásil samozvaný chalífát.
     07:28
     Boj s Islámským státem
      Živý vstup Václava Černohorského.
      10:12
      Dohoda o růstu minimální mzdy
       Už jen čtyři dny mají zástupci odborů a zaměstnavatelů čas na dohodu o růstu minimální mzdy na příští rok. Termín do konce října jim dala ministryně práce Jana Maláčová.
       12:58
       Minimální mzda
        Česká minimální mzda je zatím srovnatelná s tou, kterou mají okolní postkomunistické země.
        14:49
        Požáry v Kalifornii
         Rozsáhlé požáry v Kalifornii už vyhnaly z domovů na 90 tisíc lidí. Přes dva miliony dalších v příštích dnech zasáhnou výpadky proudu, které mají zabránit vzniku nových ohnisek.
         15:26
         Slavnostní vojenská přísaha
          Chránit české občany, bránit vlast a za její ochranu nasadit vlastní život. To dnes, v předvečer státního svátku založení republiky, slíbilo na pražském Hradčanském náměstí 866 mužů a žen v českých uniformách.
          17:35
          Setkání prezidenta s velvyslanci
           Prezident se na Pražském hradě taky sešel se zahraničními velvyslanci. V proslovu vyzdvihl kvality Česka.
           17:53
           Benefiční koncert v chrámu sv. Víta
            Živý vstup Petra Kořínka.
            21:22
            Vylidňování obcí
             Nejmenší obce v Česku, tedy ty, které mají 250 obyvatel, se podle posledních statistik rychle vylidňují.
             23:21
             Požár skladovací haly v Ivančicích
              Víc než stovka hasičů zasahovala v noci na dnešek u požáru skladovací haly v Ivančicích; hořelo na ploše sto krát padesát metrů.
              23:50
              Zachráněné modříny před kůrovcem
               Lesníci na Mostecku hlásí dílčí úspěch v boji s kůrovcem. Modříny tady zachránili díky lapákům, tedy ležícím napuštěným kmenům.
               25:28
               Páteční nehoda na Liberecku
                Páteční havárii na Liberecku se třemi oběťmi vyšetřují policisti kvůli podezření, že šlo o trestný čin usmrcení z nedbalosti.
                26:11
                Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989
                 Dvacátého sedmého října 1989 zvolily československé úřady obvyklou taktiku. Jako před většinou výročí pozatýkaly mnoho protirežimních aktivistů.
                 28:59
                 Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům
                  Řadě dopravních podniků napříč republikou chybí řidiči autobusů. V Praze se kvůli tomu budou v listopadu některé linky zkracovat a u jiných se zase prodlouží intervaly.
                  31:37
                  Práce řidiče MHD v Praze
                   Po hlavním městě najezdí denně zhruba 150 kilometrů. Směna trvá 9 hodin.
                   33:07
                   V Pardubicích chybí řidiči MHD
                    Řidiči MHD dlouhodobě chybí také v Pardubicích. Ještě v létě jich dopravní podnik poptával tři desítky, a musel proto měnit jízdní řády.
                    34:48
                    Výroky Stanislava Grospiče
                     Místopředseda KSČM Stanislav Grospič by kvůli svým výrokům o 21. srpnu 1968 měl skončit v čele sněmovního mandátového a imunitního výboru. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
                     36:01
                     Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke
                      Politické zemětřesení zasáhlo německé Durynsko. Poprvé od pádu berlínské zdi vyhrála místní volby postkomunistická Die Linke. Podle odhadů získala skoro 30 procent.
                      38:16
                      Chybí vakcíny proti chřipce
                       Živý vstup Tomáše Indreje.
                       39:37
                       Slunný víkend
                        Prodloužený víkend před avizovaným ochlazením přilákal do přírody a za památkami víc lidí než obvykle. Tohle jsou záběry z beskydských Pusteven, které zavalily tisíce návštěvníků.
                        39:59
                        Snímky dětí na sociálních sítích
                         Děti si stěžují na rodiče, kteří dávají jejich fotografie bez svolení na sociální sítě. Vnímají je jako ponižující a urážlivé, uvedlo to tři tisíce školáků v dosud největším průzkumu.
                         42:03
                         Přetáčíme čas na Černé věži
                          Od noci platí standardní středoevropský čas, dnes se tak setmělo o hodinu dřív. Slunce zapadlo už před sedmnáctou hodinou. Některé stroje v zemi bylo potřeba ručně seřídit, třeba v Českých Budějovicích to udělali už před půlnocí.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. října 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          28. května

                          Headlines — Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                          28. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          28. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                          27. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                          26. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                          24. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám