27. říjen 2019

Část: Přetáčíme čas na Černé věži

Obsah dílu

Zabití vůdce tzv. Islámského státu — Zásah proti Bagdádímu — Zásah proti Bagdádímu — Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let — Boj s Islámským státem — Dohoda o růstu minimální mzdy — Minimální mzda — Požáry v Kalifornii — Slavnostní vojenská přísaha — Setkání prezidenta s velvyslanci — Benefiční koncert v chrámu sv. Víta — Vylidňování obcí — Požár skladovací haly v Ivančicích — Zachráněné modříny před kůrovcem — Páteční nehoda na Liberecku — Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989 — Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům — Práce řidiče MHD v Praze — V Pardubicích chybí řidiči MHD — Výroky Stanislava Grospiče — Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke — Chybí vakcíny proti chřipce — Slunný víkend — Snímky dětí na sociálních sítích — Přetáčíme čas na Černé věži

Části dílu

00:36
Zabití vůdce tzv. Islámského státu
  Nejhledanější muž světa je mrtev. Vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra Bagdádího zabili američtí vojáci během tajné noční operace na severozápadě Sýrie.
  01:30
  Zásah proti Bagdádímu
   Spojené státy nabízely za informace vedoucí k jeho zadržení nebo smrti 25 milionů dolarů. Data klíčová ke spuštění operace získaly podle prezidenta Trumpa zhruba před měsícem.
   04:35
   Zásah proti Bagdádímu
    Živý vstup Davida Miřejovského.
    06:12
    Abú Bakru Bagdádímu bylo 48 let
     Do čela radikálních islamistů se postavil v roce 2010. O čtyři roky později z mešity v Mosulu vyhlásil samozvaný chalífát.
     07:28
     Boj s Islámským státem
      Živý vstup Václava Černohorského.
      10:12
      Dohoda o růstu minimální mzdy
       Už jen čtyři dny mají zástupci odborů a zaměstnavatelů čas na dohodu o růstu minimální mzdy na příští rok. Termín do konce října jim dala ministryně práce Jana Maláčová.
       12:58
       Minimální mzda
        Česká minimální mzda je zatím srovnatelná s tou, kterou mají okolní postkomunistické země.
        14:49
        Požáry v Kalifornii
         Rozsáhlé požáry v Kalifornii už vyhnaly z domovů na 90 tisíc lidí. Přes dva miliony dalších v příštích dnech zasáhnou výpadky proudu, které mají zabránit vzniku nových ohnisek.
         15:26
         Slavnostní vojenská přísaha
          Chránit české občany, bránit vlast a za její ochranu nasadit vlastní život. To dnes, v předvečer státního svátku založení republiky, slíbilo na pražském Hradčanském náměstí 866 mužů a žen v českých uniformách.
          17:35
          Setkání prezidenta s velvyslanci
           Prezident se na Pražském hradě taky sešel se zahraničními velvyslanci. V proslovu vyzdvihl kvality Česka.
           17:53
           Benefiční koncert v chrámu sv. Víta
            Živý vstup Petra Kořínka.
            21:22
            Vylidňování obcí
             Nejmenší obce v Česku, tedy ty, které mají 250 obyvatel, se podle posledních statistik rychle vylidňují.
             23:21
             Požár skladovací haly v Ivančicích
              Víc než stovka hasičů zasahovala v noci na dnešek u požáru skladovací haly v Ivančicích; hořelo na ploše sto krát padesát metrů.
              23:50
              Zachráněné modříny před kůrovcem
               Lesníci na Mostecku hlásí dílčí úspěch v boji s kůrovcem. Modříny tady zachránili díky lapákům, tedy ležícím napuštěným kmenům.
               25:28
               Páteční nehoda na Liberecku
                Páteční havárii na Liberecku se třemi oběťmi vyšetřují policisti kvůli podezření, že šlo o trestný čin usmrcení z nedbalosti.
                26:11
                Zatýkání protirežimních aktivistů v říjnu 1989
                 Dvacátého sedmého října 1989 zvolily československé úřady obvyklou taktiku. Jako před většinou výročí pozatýkaly mnoho protirežimních aktivistů.
                 28:59
                 Změny jízdních řádů kvůli chybějícím řidičům
                  Řadě dopravních podniků napříč republikou chybí řidiči autobusů. V Praze se kvůli tomu budou v listopadu některé linky zkracovat a u jiných se zase prodlouží intervaly.
                  31:37
                  Práce řidiče MHD v Praze
                   Po hlavním městě najezdí denně zhruba 150 kilometrů. Směna trvá 9 hodin.
                   33:07
                   V Pardubicích chybí řidiči MHD
                    Řidiči MHD dlouhodobě chybí také v Pardubicích. Ještě v létě jich dopravní podnik poptával tři desítky, a musel proto měnit jízdní řády.
                    34:48
                    Výroky Stanislava Grospiče
                     Místopředseda KSČM Stanislav Grospič by kvůli svým výrokům o 21. srpnu 1968 měl skončit v čele sněmovního mandátového a imunitního výboru. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
                     36:01
                     Volby v Durynsku vyhrála postkomunistická Die Linke
                      Politické zemětřesení zasáhlo německé Durynsko. Poprvé od pádu berlínské zdi vyhrála místní volby postkomunistická Die Linke. Podle odhadů získala skoro 30 procent.
                      38:16
                      Chybí vakcíny proti chřipce
                       Živý vstup Tomáše Indreje.
                       39:37
                       Slunný víkend
                        Prodloužený víkend před avizovaným ochlazením přilákal do přírody a za památkami víc lidí než obvykle. Tohle jsou záběry z beskydských Pusteven, které zavalily tisíce návštěvníků.
                        39:59
                        Snímky dětí na sociálních sítích
                         Děti si stěžují na rodiče, kteří dávají jejich fotografie bez svolení na sociální sítě. Vnímají je jako ponižující a urážlivé, uvedlo to tři tisíce školáků v dosud největším průzkumu.
                         42:03
                         Přetáčíme čas na Černé věži
                          Od noci platí standardní středoevropský čas, dnes se tak setmělo o hodinu dřív. Slunce zapadlo už před sedmnáctou hodinou. Některé stroje v zemi bylo potřeba ručně seřídit, třeba v Českých Budějovicích to udělali už před půlnocí.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          28. říjen 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          26. březen

                          Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                          26. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          26. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          25. březen

                          Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                          25. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          25. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. březen

                          Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                          24. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 3. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám